02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مزایا و معایب مایکروویو چیست؟

ادیبه کریم پور 15 /اسفند/ 1401
مزایا و معایب مایکروویو چیست؟

مزایا و معایب مایکروویوها چیست؟


مایکروویو یکی از محصوولات محبوب و پر کاربرد از مزایای مایکروویو می توان به زمان پخت سریع، طیف گسترده ای از غذاهای قابل پخت، تمیز کردن آسان و یخ زدایی ایمن مواد غذایی اشاره کرد. معایب اصلی شامل خشک یا خیس شدن غذا به دلیل پخت بیش از حد، عدم تطبیق پذیری و مسائل ایمنی در استفاده از برخی ظروف است.


مزایای مایکروفر


قابلیت گرم کردن سریع غذا: یکی از مزیت اولیه هنگام پخت و پز با مایکروویو که به ذهن می رسد، سرعت است. با توجه به نحوه پخت غذا توسط مایکروویو، استفاده از این دستگاه بسیار سریعتر از هر وسیله دیگری غذا را برای شما آماده می کند. هنگامی که مایکروویو غذا را می پزد، از یک مگنترون برای ایجاد امواج رادیویی استفاده می کند که تا انرژی گرمایی خود را مستقیماً به مولکول های موجود در فضای مایکروویو ارسال کند و غذا را بهتر و سریعتر گرم کند. همانطور که مواد غذایی در مایکروویو روی صفحه گردان می چرخد، امواج گرمایشی به طور یکنواخت از غذا عبور می کنند. این باعث می ‌شود که مولکول‌ های داخل غذا یا مایع به ‌سرعت ارتعاش کنند و به سرعت گرم شوند. همچنین نیازی به گرم کردن مایکروویو در قبل نیست. هنگامی که برای شروع آماده شدید، فقط می توانید دکمه ها را فشار دهید تا سریعا به کار شود.


قابلیت تنظیم تایمر: مایکروویوهای جدید این روزها دارای امکانات فراوانی برای تنظیم تایمر هستند. اگر می خواهید به سرعت مقداری سوپ را گرم کنید و می توانید این کار را روی اجاق گاز یا مایکروویو انجام دهید. استفاده از اجاق گاز می تواند دردسرساز و دشوار باشد و در حین زمانبر نیز باشد. اما با یک مایکروویو به سادگی تایمر را تنظیم کنید، به کارهای دیگر خود برسید و اجازه دهید سوپ گرم شود. هنگامی که مایکروویو به صدا درآمد، می توانید سوپ خود را بیرون بیاورید. تایمر روی مایکروویو همچنین می تواند به عنوان یک تایمر مفید برای پخت و پز برای استفاده از وسایل دیگر باشد. این روزها می توانید یک تایمر شمارش معکوس روی اکثر مایکروویوها تنظیم کنید. شما می توانید از این ها مستقل از عملکرد پخت مایکروویو استفاده کنید.


تنظیمات حرارت متغیر: قدرت دما و حرارت متغیر در مایکروویوها می تواند عملکرد بهتری را به شما ارائه دهد. علاوه بر این که می ‌توانید زمان پخت غذای خود را تعیین کنید، می ‌توانید تصمیم بگیرید که چقدر می ‌خواهید قدرت آن بالا باشد. ترکیب زمان پخت صحیح با سطوح قدرت صحیح، اطمینان حاصل می کند که غذای شما به طور یکنواخت بدون پختن سریع پخته می شود. هنگام یخ زدایی، مایکروویو از سطح توان بسیار پایینی استفاده می کند تا مطمئن شود غذا خیلی سریع داغ نمی شود. این امر باعث می شود که با خیال راحت یخ زدایی را ادامه دهید.


تمیزکاری آسان: یکی دیگر از دلایلی که بسیاری از افراد طرفدار مایکروویو برای پخت و پز هستند، تمیز کردن آسان و راحت آن است. برای تمیز کردن آن بعد از هر بار استفاده، داخل آن را فقط با یک اسفنج مرطوب تمیز کنید تا از تجمع مواد غذایی و باقی مانده مایعات جلوگیری کنید. سپس هفته ای یکبار با استفاده از محلول تمیز کننده آن را تمیزتر کنید. وقتی غذا یا مایع در مایکروویو گرم می شود، خیلی سریع می پزد. در نتیجه اغلب ممکن است پاشیده شود، البته هنگام پختن غذاهایی مانند سوپ این اتفاق می افتد. تمیز کردن بعد از هر بار استفاده معقول ترین گزینه است، زیرا نمی خواهید مواد غذایی یا مایعی در داخل آن وجود داشته باشد که هر بار که از مایکروویو استفاده می کنید دوباره پخته شود و پس از مدتی سفت و جدا نشدنی می شود.


یخ زدایی ایمن: یکی از بهترین قابلیت های مایکروویوها، یخ زدایی مواد غذایی است. برای کسانی که به سر کار می روند و فرصت غذا درست کردن ندارند. می توانند با عملکرد یخ زدایی در مایکروویو، به سادگی غذا را یخ زدایی کنید. پس از یخ زدایی غدا می توانید به سرعت آن را بپزید. تنظیمات یخ زدایی به این معنی است که یک روش ایمن و آسان برای آماده کردن سریع غذاهای یخ زده می باشد.
برای استفاده کودکان نسبتاً ایمن است: ما به کودکان خیلی کوچک توصیه نمی کنیم که از مایکروویو استفاده کنند و با محتویات داغی که تولید می کند، کار کنند. با این حال، استفاده از اجاق مایکروویو برای کودکان در سنین مناسب گزینه بسیار مطمئن ‌تری نسبت به استفاده از اجاق گاز است. اگر زمان صحیح پخت غذا به آن ها آموزش داده شود، می توانند با خیال راحت غذا را با استفاده از مایکروویو بپزند یا دوباره گرم کنند.


معایب مایکروفرهای خانگی


خشک کردن غذا در طولانی مدت: با توجه به ماهیت حرارت بالا در طبخ غذا در مایکروویو، امکان پختن و خشک کردن برخی از غذاها هنگام پخت با مایکروویو وجود دارد. اینجاست که استفاده معقول از زمان پخت و تنظیمات حرارت متغیر به کار می آید. با گذشت زمان متوجه خواهید شد که دقیقاً برای چه مدت و در چه سطح قدرتی برای دستیابی به بهترین نتایج به پختن غذا نیاز دارید. در مایکروویو، برخی از غذاها می تواند بر اثر پخت طولانی مدت، خشک شوند و برخی دیگر خیس شوند. برای مثال گرم کردن مجدد پیتزا در نظر بگیریم، ماندن پیتزا برای مدت طولانی باعث ایجاد رطوبت در مایکروویو به دلیل حرارت زیاد می شود. سپس این می تواند به پیتزا منتقل شود و باعث خیس شدن آن شود. زمان و حرارت درست برای هر غذا را بررسی کنید تا بتوانید بهترین نتیجه را دریافت کنید.


عدم تطبیق پذیری: با مایکروویو نمی توانید انواع غذاها را درست کنید، به عنوان مثال، نمی ‌توانید از آن برای سرخ کردن غذاها استفاده کنید. همچنین در دستگاه های مایکروویو نمی توان برنج و انواع پلو را درست کنید، زیرا برنج یا مواد خشک را بیشتر خشک می کند. به این معنی است که مایکروویوها از برنامه ی دم کشیدن مواد غذایی بهره نمی برند.

عدم استفاده انواع ظروف در مایکروویو: هنگام پخت و پز با مایکروویو باید در انتخاب ظروف بسیار مراقب باشید. ظروف آشپزی ایمن برای مایکروویو معمولا از شیشه پیرکس، سرامیک و انواع خاصی از پلاستیک ساخته می شوند. برخی از برندها، ظروف های بزرگی را می سازد که در مایکروویو ایمن هستند و برچسب های مخصوصی برای آن ها طراحی می کنند که به شما اطمینان می دهند برای استفاده از مایکروویو مناسب هستند. با این حال می توانید از اکثر پلاستیک های سفت استفاده کنید که معمولاً از پلی اتیلن سخت شده ساخته می شوند. شما نباید در مایکروویو از قابلمه های کریستال، سفالی و سفالی بدون لعاب، پلاستیک های نرم یا هر چیزی که فلز روی آن قرار دارد، استفاده کنید. استفاده از مواد نامناسب در مایکروویو بسیار خطرناک است. شما باید دستورالعمل های سازنده را که به همراه ظروف آشپزی ارائه می شود بررسی کنید و اگر شک دارید از آن استفاده نکنید.


مصرف انرژی بالا: پخت و پز اغلب و برای مدت زمان طولانی می تواند انرژی نسبتا زیادی را در مقایسه با پخت و پز با اجاق گاز یا سایر وسایل آشپزخانه مصرف کند. خوشبختانه، همانطور که در بالا می بینید، می توانید برای مدت زمان بسیار کوتاه تری با مایکروویو، غذا بپزید. توصیه می شود غذاهایی که نیاز به مئت زمان زیادی برای پخت دارند، از مایکروویو استفاده نکنید.


نشت تشعشع: یکی از بدترین معایب مایکروویو نشت تشعشعات می باشد. مایکروویو برای پختن غذا از تشعشع استفاده می کند، اما پختن با آن بدون ایجاد مسمومیت می باشد و بی خطر است. اگر مایکروویو خراب یا معیوب است، به استفاده از آن ادامه ندهید. این می تواند بر میزان نشت تشعشع تأثیر بگذارد. هنگام کار با مایکروویو، همیشه دستورالعمل های سازنده را دنبال کنید. اگر درب خراب شده یا هر عیب قابل مشاهده دیگری داشت، از مایکروویو استفاده نکنید.


نتیجه گیری


این لیست کاملی از مزایا و معایب مایکروویو نیست. با این حال، نکات کافی را به شما ارائه می دهد تا فقط اصول اولیه را در اختیار شما قرار دهد. به طور خلاصه، مایکروویوها ایده آل هستند زیرا می توانند غذا را سریع بپزند و پس از پخت و پز به راحتی تمیز می شوند. آن ها می توانند طیف گسترده ای از غذاها و مایعات را بپزند و عملکرد بسیار کاربردی را به شما ارئه دهند. از طرف دیگر، مایکروویو توانایی پختن مواد غذایی و ترد کردن غذا را مانند فر ندارد. همچنین بسته به اینکه چه چیزی پخته شده و برای چه مدت، می تواند خشک شود یا غذا را خیس کند. امیدوارم این لیست از مزایا و معایب مایکروویوها برای شما در آشپزخانه شما مفید بوده باشد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha