02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

تمیز کردن همزن برقی به همراه نکات کاربردی

A.K 13 /تیر/ 1403
تمیز کردن همزن برقی به همراه نکات کاربردی

تمیز کردن همزن برقی به همراه نکات کاربردی

نحوه تمیز کردن همزن برقی دستی یا همزن برقی پایه دار یکی از اولین وسایل کوچکی بود که کارهای پخت و پز و اماده کرد مواد را بسیار آسان کرد. چه به صورت همزن کاسه دار و چه به صورت همزن دستی، آن ها سختی را از مخلوط کردن کیک، کلوچه، براونی، سس و سوفله با دست برداشتند. هربرت جانسون، مهندس شرکت تولیدی هوبارت، اولین همزن برقی را در سال 1908 اختراع کرد. با هجوم همزن های برقی در بازار، یک کار جدید برای نظافت خانه نیز به وجود آمد. این روزها، میکسرها نسبت به جاروبرقی ها اتصالات بیشتری دارند و هر کدام باید پس از هر بار استفاده تمیز شوند.

اقلام مورد نیاز برای تمیز کردن میکسر برقی

اقلام مورد نیاز برای تمیز کردن همزن برقی چه در حال تمیز کردن همزن پایه دار یا همزن دستی یکسان است. آن ها به این شرح است: اسفنج، پارچه تمیز کردن یا پارچه نرم، مایع ظرفشویی، خلال دندان، مسواک قدیمی یا برس اسکراب کوچک، دستمال توالت نیاز دارید.

مراحل تمیز کردن میکسر برقی

صرف نظر از نوع میکسری که تمیز می کنید، تا زمانی که از برق جدا نشده است، هیچ قدمی در این کار تمیز کردن خانه برندارید. هنگامی که آن را از برق جدا کردید، سری ها و هر گونه پیوست اضافی را بردارید. اگر میکسر ایستاده را تمیز می کنید کاسه را بردارید. یک سینک پر از آب گرم و مایع ظرفشویی درست شده است بکشید. تمام لوازم جانبی را در سینک فرو کنید و اجازه دهید برای چند دقیقه خیس بخورند. آن ها را با یک اسفنج یا پارچه تمیز کننده بشویید و آن ها را در یک قفسه خشک کن یا روی یک حوله ظرف تمیز قرار دهید تا در حین رفتن به مرحله بعد، خشک شوند. با این حال، هنوز سینک خود را تخلیه نکنید. کاسه مخلوط کن را بشویید یا به سادگی آن را داخل ماشین ظرفشویی خود قرار دهید، برخی از کاسه های همزن ایستاده قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند. مرحله بعدی تمیز کردن قسمت زیرین میکسر است. یک پارچه تمیزکننده یا پارچه نرم را در آب ظرف مایع خیس کنید و آن را بچرخانید. قسمت زیرین همزن خود را، جایی که سری وارد شده است، پاک کنید. پارچه را در آب تمیز بشویید و تمام آثار مایع ظرفشویی را پاک کنید. مواظب باشید که پارچه را با احتیاط فشار دهید تا آب داخل موتور میکسر نرود. از یک خلال دندان برای از بین بردن هرگونه کثیفی که ممکن است در درگاه ها و دکمه های اتصال گیر کرده باشد، استفاده کنید. یک مسواک یا برس اسکراب کوچک را در آب مایع آغشته کنید و روی یک پارچه تمیز کننده خشک بزنید. این مناطق را بشویید تا زباله هایی که ممکن است نتوانید آن ها را ببینید پاک کنید. با قرار دادن یک تکه حوله کاغذی یا دستمال روی یک خلال دندان تمیز و قرار دادن آن در قسمت هایی که به تازگی با مسواک یا برس اسکراب تمیز کرده اید، این نواحی را با دقت بیشتری خشک کنید.

نحوه تمیز کردن همزن برقی پس از سرهم کردن

میکسر برقی خود را دوباره سرهم و نگهداری کنید. اکنون که تمام قطعات میکسر شما تمیز هستند، زمان آن رسیده است که همزن خود را دوباره جمع و نگهداری کنید. با چسباندن سری هایی که اغلب استفاده می کنید شروع کنید. هیچ مکانی بهتر از این نیست که آن ها را مستقیماً روی دستگاهی نگهداری کنید که با آن از آن ها برای ایجاد یک چیز خوشمزه استفاده کنید. کاسه را دوباره به میکسر پایه خود وصل کنید. برخی از افراد دوست دارند از روکش پارچه یا وینیل برای میکسر پایه خود استفاده کنند، زیرا از نشستن گرد و غبار و کثیفی در زمانی که استفاده نمی شود جلوگیری می کند. برخی دیگر ترجیح می دهند آن را به نمایش بگذارد. لوازم جانبی را در یک کشو یا کابینت آشپزخانه تا جایی که ممکن است نزدیک به محلی که از میکسر استفاده می کنید نگهداری کنید. راحت ترین کار این است که قطعات را در یک همزن دستی برقی در یک کیسه یا جعبه دربسته نگهداری کنید. این تضمین می کند که دفعه بعد که نیاز به استفاده از همزن برقی دارید، وقت خود را برای شکار قطعات خاص در کابینت یا کشو آشپزخانه تلف نخواهید کرد. یک جعبه پلاستیکی اندازه جعبه کفش با درب آب بندی قیمت بسیار کمی دارد و یک ظرف ذخیره سازی عالی است. کیسه های پلاستیکی زیپ دار بزرگ نیز به خوبی کار می کنند، اما نیاز به تعویض بیشتر دارند. محفظه جعبه یا کیسه همزن دستی خود را در نزدیکترین نقطه به خروجی جایی که تمایل دارید آن را به برق وصل کنید برای حداکثر کارایی نگهداری کنید. اکنون که همزن برقی شما چه کاسه دار و چه دستی تمیز و خشک است و در جای مناسب خود نگهداری می شود، می توانید به راحتی دستور العمل های جدید را مطالعه کنید. شما می توانید پس از هر بار استفاده از همزن برق ی خود ان را تمیز کنید تا مواد به آن نچسبند و سفت نشود. این کار به افزایش طول عمر دستگاه شما کمک می کند. 

اشتباهاتی که افراد هنگام استفاده از میکسر پایه مرتکب می شوند

اشتباهات رایجی وجود دارد که افراد هنگام استفاده از میکسر ایستاده مرتکب می شوند. ممکن است فراموش کنند که محافظ پاشش را در حالی که عجله دارند مواد را مخلوط کنند یا یک سری را جایگزین کنند، زیرا نمی توانند مورد مناسب را پیدا کنند. برای افزایش کیفیت غذا و تمیز و منظم نگه داشتن آشپزخانه، کاربردهای مناسب میکسر پایه خود را دنبال کنید و از این اشتباهات جلوگیری کنید.

با سرعت مناسب شروع نمی شود: هنگامی که شروع به مخلوط کردن مواد خود با هم می کنید، مهم است که فرآیند اختلاط را با تنظیم کمتری شروع کنید. موادی که وارد کرده اید هنوز به درستی با هم مخلوط نشده اند، به این معنی که ممکن است از کاسه خارج شده و روی شما و در سراسر آشپزخانه بپاشند. قبل از افزایش تدریجی آن، با سرعت کمتر شروع کنید.

عدم استفاده از SPLASH GUARD: حتی وقتی با سرعت کمتری شروع می ‌کنید، باز هم خطر پرتاب شدن مواد از کاسه را دارید. برای جلوگیری از این اتفاق، محافظ اسپلش را به همزن خود وصل کنید. چه از کمترین سرعت و چه از بالاترین سرعت استفاده کنید، محافظ اسپلش مانع از ایجاد آشفتگی مواد اولیه در آشپزخانه می شود.

عدم بررسی فضای خالی کاسه: همیشه مطمئن شوید که ضمیمه به طور محکم در موادی که در حال مخلوط کردن هستید ظاهر شده است. داشتن فاصله بسیار زیاد به این معنی است که قسمت اعظم خمیر مخلوط نشده و برای پخت نامناسب می ماند، در حالی که فاصله بسیار کم فقط باعث خراشیدگی کف کاسه مخلوط می شود و احتمالاً به چسب آسیب می رساند. چه از یک همزن کوچکتر استفاده کنید یا یک خمیر زن صنعتی ، باید بدانید که چگونه فاصله را قبل از استفاده از میکسر تنظیم کنید.

عدم استفاده از پیوست های مناسب: میکسرها معمولاً سه نوع سری دارند: همزن مسطح، یک سری بادکنکی سیمی و یک قلاب خمیر. هر کدام هدف خاص خود را انجام می دهد. همزن مسطح برای مخلوط کردن خمیر کوکی و خمیرها بهترین است، در حالی که همزن بادکنکی سیمی مخصوص هم زدن فراستینگ، خامه غلیظ و تخم مرغ است. قلاب خمیر برای ورز دادن خمیر نان طراحی شده است. آگاه باشید که کدام دستور العمل ها به کدام پیوست نیاز دارند. استفاده از اتصال نادرست می تواند به معنای شکستن ابزار یا تولید غذای بی کیفیت باشد.

میکسر خود را نمی شناسید: بهترین راه برای جلوگیری از این اشتباهات که افراد هنگام استفاده از میکسر ایستاده مرتکب می شوند این است که به طور کامل دفترچه راهنمای کاربر میکسر خود را بررسی کنید. بسته به مدل، می ‌تواند محدودیت‌ هایی داشته باشد که شما از آن بی‌ خبر هستید و فقط برای آن مدل خاص اعمال می ‌شود. داشتن آگاهی از میکسر خود، همراه با دانستن اشتباهات رایج هر میکسر، کیفیت غذای شما را افزایش می دهد و از سالم بودن همه چیز اطمینان حاصل می کند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha