02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

تفاوت قهوه عربیکا و روبوستا در چیست؟

A.K 14 /تیر/ 1403
تفاوت قهوه عربیکا و روبوستا در چیست؟

تفاوت قهوه عربیکا و روبوستا در چیست؟

بسیاری از مردم روزانه قهوه و اسپرسو را به عنوان یک انرژی زا مصرف می کنند. افراد علاقه مند به قهوه از دستگاه های اسپرسوساز یا قهوه ساز برای تهیه نوشیدنی های خود در خانه بهره می برند. حال دو نوع دانه وجود دارد روبوستا و عربیکا هستند. روبوستا دانه قهوه گونه ای است که از گیاه کانفور به دست می آید و تولید آن حدود 30 درصد از کل تولید جهان را تشکیل می دهد که در واقع آن را به دومین گونه محبوب می شناسند. ویژگی های معمولی آن طعمی قوی و خشن و در عین حال عمیق است که به دلیل محتوای بالای کافئین به دست می آید. همچنین قهوه فوری استفاده می شود، زیرا روبوستا بیشتر برای گرانول ها و پودرهای قهوه فوری استفاده می شود. عربیکا به نوبه خود بدون شک پرمصرف ترین گونه دانه است. این گیاه ابتدا در جنگل ‌های مرتفع اتیوپی کشف شد، جایی که طبق چندین افسانه در قرن دوازدهم برای دم کردن نوشیدنی ‌های گرم کشت و برداشت شد. این گونه از گیاهی به نام Coffea Arabica نشأت می گیرد و مطمئناً بیشتر از روبوستا توسط متخصصان قهوه مورد توجه و علاقه قرار می گیرد. طعم ظریف، معطر و شیرین‌ تر مطمئناً نقش مهمی در محبوبیت و شناخت دانه دارد. دانه قهوه عربیکا نسبت به روبوستا کافئین کمتری دارد. دانه عربیکا از نظر تولید و تجارت بیشترین اهمیت را دارد و حدود 70 درصد بازار را به خود اختصاص داده و از نظر کیفیت بالاتر و خرید آن گرانتر است. اگرچه بیش از صد گونه مختلف قهوه وجود دارد، اما این دو باید به عنوان دو محبوب ترین و مورد توجه در سراسر جهان در نظر گرفته شوند.

تفاوت های اصلی این دو نوع

از نظر ظاهری است که اولین تفاوت های این دو گونه را می یابیم. دانه های قهوه عربیکا به طور کلی تخمدانی، صاف و روغنی تر از روبوستا هستند. به همین دلیل طعم شیرین تر، خوش طعم تر و به نوعی میوه ای دارند. از طرف دیگر، دانه های قهوه روبوستا کمی کوچکتر و گردتر هستند. طعم تند و تلخ آن ها به دلیل روغن کمتری است که در خود نگه می دارند، در حالی که معمولاً طعم طبیعی و خاکی تری دارند. همانطور که قبلاً ذکر شد، تفاوت دیگری در مقدار کافئین متفاوت در هنگام مقایسه این دو گونه یافت می شود که در روبوستا بیشتر از عربیکا متمرکز است. چه دانه های روبوستا 2.7 درصد کافئین داشته باشند، عربیکا تقریباً نیمی از آن را دارد و به درصد 1.5 درصد می رسد. علاوه بر این، عربیکا حاوی تقریباً دو برابر غلظت قند و حدود 60٪ چربی بیشتر از روبوستا است، ویژگی هایی که احتمالاً تأثیر قابل توجهی در دلیل ترجیح مصرف کنندگان عربیکا دارد. همانطور که از نام آن پیداست، روبوستا یک گیاه بسیار مقاوم است. از نظر کشت، گرایش به آن بسیار راحت تر است، در محیط های مختلف رشد می کند و به طور کلی عملکرد بالاتری دارد. احتمال کمتری دارد که تحت تأثیر حشرات قرار گیرد زیرا مقدار کافئین بیشتری دارد، زیرا به عنوان یک دفاع شیمیایی برای دانه های قهوه چون برای حشرات سمی است. علاوه بر این، تعداد بسیار کمی از مردم از گونه سوم قهوه که به صورت تجاری پرورش می ‌یابد، علیرغم اینکه تنها 2 تا 3 درصد از تجارت جهانی قهوه را تشکیل می ‌دهد که به نام لیبریکا شناخته می ‌شود. لیبریکا چیست؟ طعم آن را می توان میوه ‌ای، غیرمعمول و شدید توصیف کرد که به دلیل اسیدیته کم و عطر تلخ کمتری است که طعمی قوی و محکم می‌ دهد.

پس بین این دو کدام را انتخاب کنیم؟

پاسخ درست به این سوال در درجه اول در ترجیحات و سلیقه خود جستجو کرد. با این وجود، همانطور که قبلاً اشاره شد، به نظر می ‌رسد که بیشتر علاقه‌ مندان به قهوه به دلیل داشتن نت های شیرین ‌تر و ملایم ‌تر و نت‌ های میوه ‌ای و شکلاتی مکرر قهوه عربیکا به‌ عنوان معتبرترین قهوه، موافق هستند. با این وجود، در حالی که عربیکا مطمئناً محبوب ‌تر است، دانه ‌های گیاه روبوستا در عین تلخی بیشتر، جایگاه خاص خود را در دل علاقه مندان قهوه دارد. اگرچه عربیکای اتیوپی اغلب به عنوان بهترین قهوه های لذیذ در سراسر جهان در نظر گرفته می شود، برخی از روبوستا ممکن است از نظر کیفیت با آن ها رقابت کنند. تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک بی شک بهترین تنوع از هر نقطه نظر است، تقریبا غیرممکن است. مانند بسیاری از چیزهای دیگر در زندگی، همه اینها یک مسئله سلیقه است و در این مورد، در مواقع مخلوط کردن، همانطور که می توانید در واقع به سراغ یک ترکیب لذت بخش عربیکا و روبوستا بروید.


 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha