02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

تمیز کردن با بخارشوی بهتر است یا روش های سنتی

ادیبه کریم پور 26 /آذر/ 1402
تمیز کردن با بخارشوی بهتر است یا روش های سنتی

تمیز کردن با بخارشوی بهتر است یا روش های سنتی


تمیز کردن کاشی ها یا پارکت های کف خود می تواند کمی دشوار باشد، بنابراین طبیعی است که بخواهید هر گزینه ای را برای کاهش دردسر این کار به خصوص سخت خانه بررسی کنید. بخارشوی ها به شما امکان می دهند به راحتی تمامی سطوح خانه ی خود را به راحتی تمیز کنید. همچنین سطل آب و تی پارچه ای نیز برای شما اینکار را انجام می دهد اما رد آب و لکه را بعد از خود به جای می گذارد که می تواند برای برخی از افراد  خوشایند نباشد. 


بررسی بخارشوی ها 


بخارشوی ها محصول فوق العاده ای برایس تمیز کاری و ضد عفونی کردن هستند. این دستگاه ها به عنوان یک کف شوی درجه یک مورد استفاده قرار می گیرد. آن ها با نیروی برق کار می کنند تا بخار را روی کف شما پمپ کند و کثیفی را که سپس توسط یک سر تمیزکننده پارچه پاک می شود، از بین ببرد. بدون نیاز به مواد شیمیایی اضافی کارهای تمیز کاری و لکه گیری را انجام دهید. اما آیا این یک ابزار مدرن دیگر است که واقعاً به آن نیاز ندارید؟ و آیا یک تی و سطل سنتی این کار را به خوبی انجام می دهد؟ ما برای ارزیابی مزایا و معایب هر یک از یک دستگاه شوینده معمولی و یک دستگاه بخارشوی آمده ایم تا به شما کمک کند تصمیم بگیرید که آیا یک بخارشوی ارزش سرمایه‌ گذاری را دارد یا خیر. 


بخارشوی در مقایسه با سطل و تی های معمولی: عملکرد


کدام کمترین آب را پشت سر می گذارد؟


یکی از دردسرهای پاک کردن لکه و ردهای ناخوشایند آب است که پشت سر گذاشته می شود و باید منتظر بمانید تا کف های شما قبل از راه رفتن دوباره روی آن ها خشک شود. بخارشوی ها به دلیل بخار گرمی که تولید می کنند، بخار و یا ذرات آب می تواند به سرعت تبخیر شود. بنابراین هنگام ارزیابی اینکه کدام نوع کمترین مقدار آب را از خود به جای می گذارد، معمولاً یک بخارشوی بهترین عملکرد را ارائه می دهد.


کدام یک برای از بین بردن لکه ها و آلودگی ها بهتر است؟


همه بخارشوی ها به خوبی لکه ‌ها را از بین می ‌برند و احتمالاً به دلیل گرما و بخار تولید شده توسط بخار، کمی بهتر از یک تی و سطل معمولی هستند. امتیاز دیگر این است که آن ها بدون نیاز به مواد شیمیایی یا محصولات تمیز کننده اضافی تمیز می کنند و این می تواند به بسیاری از افراد که مشکلات تنفسی و پوستی دارند کمک کند. با این حال، دستگاه های بخارشوی در پاک ‌کردن درز‌های بزرگ خوب نیستند، زیرا قدرت مکش ندارند (برای پاک کردن درز‌ها به یک تی پارچه ای و سطل سنتی یا یک جاروبرقی مرطوب و خشک نیاز دارید). توصیه می شود ابتدا خاک یا آلودگی ‌های اضافی را از روی زمین جارو کنید یا پاک کنید تا بتوانید لکه و گرد و غبار را با آن تمیز کنید.


راحتی و کاربردی بودن 


بدون شک استفاده از دستگاه های بخارشوی در مقایسه با دستگاه های معمولی راحت تر و ساده تر است. اگر با پر کردن یک سطل با آب و حمل آن به اتاقی که نیاز به تمیز کردن دارید، فشار دادن یک تی پارچه ای و سپس خالی کردن یک سطل پر از آب کثیف مشکل دارید، بخارشوی ممکن است گزینه بهتری باشد. آن ها نیاز به دسترسی به یک نقطه برق دارند، و شما فقط می توانید تا جایی که سیم برق به آن برسد، تمیز کنید. و اگرچه استفاده از آن ‌ها لوازم پیچیده ‌ای نیستند، اما باید دستورالعمل‌ های پر کردن و تخلیه آب، نحوه بی ‌حرکت گذاشتن آن و نحوه استفاده از ویژگی ‌های اضافی را بررسی کنید. بخارشوی ها نیاز به دسترسی به برق دارند و شما فقط تا جایی که سیم برق به آن برسد می توانید تمیز کنید. بخارشوی ها نسبت به سطل آب و تی پارچه ای سهولت بیشتری دارد. مانند سهولت پر کردن مخزن آب، سهولت جابجایی سر پاک کن روی زمین و خسته شدن یا نبودن آن، سهولت استفاده و دسترسی به کنترل ‌ها و اتصال پد شوینده و... می باشند که بخارشوی امتیاز بیشتری را دریافت می کند.. (فاصله بین نقطه قدرت و نوک سر بخار که شامل شلنگ و میله نیز می شود).


آیا می توانید از بخارشوی روی کفپوش های چوبی استفاده کنید؟


انواع خاصی از کف وجود دارد که بخارشوی می تواند به طور بالقوه به آن ها آسیب برساند. برخی از تولیدکنندگان بیان می‌ کنند که می ‌توانید از بخارشوی ‌ها بر روی کف ‌های چوبی مهر و موم شده استفاده کنید که در تئوری باید رطوبت و گرمای حاصل از بخارشوی را تحمل کنند. با این حال، برخی دیگر توصیه می کنند که بخارشوی نباید روی کفپوش های چوبی بدون آب بندی یا لمینت استفاده شود، زیرا بخار می تواند چسب را ضعیف کند یا باعث کمانش تخته کف شود. قبل از استفاده از بخارشوی روی کف چوبی خود، دستورالعمل های سازنده را بررسی کنید. 


هزینه


بخارشوی ‌ها به وضوح گزینه گران‌ تری نسبت به سطل و تی پارچه ای دارند، اگرچه، مانند اکثر محصولات، مدل‌ های مختلفی با قیمت‌ های مختلف در دسترس هستند. در حالی که برخی از مدل ‌های ارزان ‌تر نیز به خوبی عمل می کنند، معمولاً متوجه خواهید شد که بخارشوی ‌های گران ‌تر دارای کنترل‌ های پیچیده ‌تر و ویژگی ‌های اضافه‌ تری هستند (مانند چندین سری تمیزکننده یا لوازم جانبی برای تمیز کردن پنجره‌ ها یا اثاثه یا لوازم داخلی به همراه دارند). 


بخارشوی روی کاشی و سرامیک


بخارشوی ها می توانند کمک کننده های مفیدی برای خانه باشند، اما مزایا و معایب خود را دارند. شما می توانید برای اکثر کف های سرامیکی و یا کاشی از بخارشوی و از سطل و تی پارچه ای استفاده کنید. اما تی پارچه ای خیس ممکن است بر روی سرامیک های براق عملکرد خوبی نداشته باشند زیرا لکه و رد آب می تواند بعد از خشک شدن نیز روی آن ها دیده شود. اما بخارشوی می تواند آن ها را براق و درخشان کند، بدون انکه روی آن ها ردی از آب باقی بماند. 


بهداشت


بسیاری از تولیدکنندگان بخارشوی ادعا می‌ کنند که گرمای بخار می ‌تواند باکتری‌ های روی زمین را از بین ببرد، و می ‌گویند که این روش سریع ‌تر و بهداشتی ‌تر برای تمیز کردن در مقایسه با خم کردن یک سر تمیزکننده معمولی در کف آشپزخانه شماست. دستگاه بخارشوی بیشتر از یک شوینده معمولی باکتری را از بین می برد. بخار تولید شده توسط بخارشوی ممکن است برای از بین بردن باکتری ها یا ویروس های جمع آوری شده روی پد کافی باشد، بخارشوی و پدهای هر مدل از نظر کارایی متفاوت هستند. اطمینان حاصل کنید که لنت ها را بعد از آن با مواد شوینده در ماشین لباسشویی بیندازید تا مطمئن شوید که باکتری ها از بین رفته اند. 


کدام یک برای محیط زیست بهتر است؟


دشوار است که بگوییم کدام گزینه برای محیط زیست بهتر است. اگرچه بخارشوی به این معنی است که می توانید استفاده از محصولات شوینده شیمیایی را در خانه خود کاهش دهید، اما آن ها یک وسیله الکتریکی هستند بنابراین هنگام دور ریختن آن ها به عنوان زباله های الکتریکی طبقه بندی می شوند. قبل از خرید دستگاه بخارشوی، محصولی را در نظر بگیرید که کیفیت خوبی داشته باشد و دوام داشته باشد. زباله های الکتریکی می توانند مشکلات زیست محیطی جدی ایجاد کنند زیرا می توانند سمی باشند، زیست تخریب پذیر نیستند و در محیط انباشته می شوند و اکوسیستم ما را آلوده می کنند. هنگام خرید بخارشوی، به دنبال محصولی باشید که کیفیت خوبی داشته باشد تا بتوانید مدت های طولانی از آن استفاده کنید. سطل های معمولی ممکن است از موادی مانند پنبه، چوب یا پلاستیک ساخته شوند که همگی می توانند اثرات متفاوتی بر محیط زیست در طول تولید و طول عمر محصول داشته باشند. انتخاب یک سطل و تی ساده ساخته شده از مواد طبیعی و تجدیدپذیر، که دارای سر پاک کن قابل تعویض است و می توانید برای سالیان طولانی از آن استفاده کنید، ممکن است انتخاب پایدارتری نسبت به افزودن یک وسیله الکتریکی دیگر به خانه شما باشد.


نتیجه گیری و سخن آخر


خرید آن ‌ها گران ‌تر است، اما بخارشوی ‌ها می ‌توانند دستگاه ‌های واقعاً مؤثری باشند که عموماً راحت ‌تر از تمیزکننده و سطل هستند، بنابراین به‌ ویژه برای افرادی که مشکلات تنفسی و خم شدن دارند، گزینه‌ ای عالی هستند. بخارشوی ها آب کمتری از خود باقی می ‌گذارند و کفی تمیز و براق و بدون لکه به جا می‌ گذارند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha