02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مشکلات رایج جارو شارژی

مائده شریفی 13 /آذر/ 1401
مشکلات رایج جارو شارژی

مشکلات رایج جارو شارژی

یکی از لوازم خانگی که کاربرد زیادی دارد و به طور روزمره از آن استفاده می شود جارو شارژی است. جارو شارژی ها با کاربری آسانی که دارند به شما کمک می کنند که در زمان کوتاه هر مکانی را تمیز کنید و گرد و غبار آن را از بین ببرید. اما این محصول هم مانند سایر لوازم برقی دچار مشکلاتی می شود و به مرور زمان اختلال هایی در کارکرد آن به وجود می آید. به همین دلیل ما در این مقاله قصد داریم این مشکلات را بررسی کنیم و راه حل هایی برای برخی از آن ها ارائه دهیم، این مشکلات ممکن است بسیار ساده باشند و به سادگی در خانه حل شوند و یا نیاز به تعمیر جدی تر داشته باشند.

مشکلات جارو شارژی و راه حل های آن


1_ چرا جارو شارژی روشن نمی شود؟
روشن نشدن جارو شارژی می توان علت های مختلفی داشته باشد که شامل چند مورد زیر است:
_ اتصالات جارو شارژی مشکل دارد، برای اطلاع از وجود جریان برق در اتصالات جارو شارژی می توانید از یک فازمتر استفاده کنید.
_ یکی دیگر از علت های روشن نشدن جارو خراب شدن و مشکل در دکمه پاور یا همان دکمه خاموش و روشن است، در صورت نیاز باید دکمه را تعویض کنید و یا اتصالات آن را درست کنید.
_ در مرحله بعد موتور و برد الکتریکی جارو شارژی را بررسی کنید. این دو قطعه بسیار حساس هستند به همین دلیل بهتر است که توسط یک فرد ماهر در این زمینه بررسی شوند و در حالت ضرورت تعمیر و تعویض بشوند.

2_ چرا جارو شارژی شارژ نمی شود؟
این مشکل ممکن است به دلیل خراب شدن پایه شارژر باشد و جریان برق از پریز به جارو نرسد و یا ممکن است که اتصالات جارو و یا شارژر دچار مشکل شده باشند. یکی دیگر از دلایل این مشکل مربوط به بخش باتری است، باتری های که برای جارو شارژی استفاده می شوند معمولا عمر محدودی دارند و ممکن است که پس از چند سال از کار بیافتند، بنابراین اگر مدت زمان طولانی است که از جارو شارژی استفاده می کنید ممکن است طول عمر باتری آن تمام شده باشد.
3_ به چه دلیل جارو شارژی به طور ناگهانی خاموش می شود؟
برای بر طرف کردن این مشکل و راه حل آن باید چند مورد زیر را در جارو شارژی بررسی کنید.
_ ابتدا مطمئن شوید که جارو شارژی به اندازه کافی شارژ دارد.
_ مخزن جارو شارژی را بررسی کنید و آن را تخلیه کنید، پر بودن بیش از حد مخزن می تواند موجب خاموش شدن جارو شود.
_ یکی دیگر از دلایل خاموش شدن جارو می تواند گرفتگی لوله جارو باشد که در این حالت باید پس از باز شدن تمیز شود.
_ فیلترها یکی از مهم ترین بخش ها در جاروها هستند، برای همین باید هر چند وقت یکبار آن ها را بررسی کنید و در صورت نیاز فیلتر را تمیز کنید و یا آن را تعویض نمایید.

4_ گرم شدن بیش از حد جارو شارژی نشانه چیست؟
این مشکل می تواند دلیل های زیادی داشته باشد که برای رفع هر کدام از آن ها راه حل های ساده وجود دارد.
_ استفاده زیاد و طولانی مدت از جارو شارژی می تواند باعث داغ شدن موتور جارو شود و یا به آن آسیب برساند و طول عمر آن را کم کند.
_ برس جارو شارژی هنگام کار به طور مداوم می چرخد بنابراین انواع زباله های روی سطوح به آن می چسبند، به همین علت باید در فواصل زمانی مشخص برس جارو را تمیز کنید تا کارایی خود را از دست ندهد.
_ پر بودن مخزن و کثیف بودن فیلتر جارو هم بر این امر تاثیر می گذارد و با فشار بیش از حد بر روی جارو شارژی موجب گرم شدن آن می شود.
5_ چرا جارو شارژی مکش کافی ندارد؟
این مشکل معمولا به روش های ساده حل می شود و بیشتر در مورد نظافت دستگاه است. برای حل این مشکل باید فیلتر، لوله، برس و محفظه جارو را تمیز کنید. زیرا این قسمت ها به مرور زمان با تکه های آشغال، گرد و غبار، نخ و کرک و... مسدود می شوند و مکش جارو را کم می کنند. برای حل این مشکل هر چند وقت یکبار جارو را به طور کامل تمیز کنید و قسمت های مختلف آن را بررسی کنید که مسدود نشده باشند و یا چیزی به آن ها گیر نکرده باشد.

6_ علت بوی سوختگی جارو شارژی چیست؟
_ اولین موردی که موجب ایجاد این مشکل می شود خراب شدن و پاره شدن تسمه دستگاه است، تسمه در جارو شارژی وظیفه انتقال نیروی متحرکه را به غلطک دارد بنابراین اگر تسمه دچار مشکل شود و یا در جای درست خود نباشد، مانند پلاستیک سوخته می شود و بوی بدی ایجاد می کند.
_ در مورد دوم باید موتور دستگاه را بررسی کنید. گاهی به دلیل استفاده زیاد و یا تمام شدن عمر مفید موتور جارو شارژی، موتور دستگاه می سوزد و یا نیم سوز می شود و موجب ایجاد بوی سوختگی می شود. بهترین راه حل برای حل این مشکل تعویض موتور با یک قطعه جدید می باشد. 
7_ دلیل صداهای غیر عادی و ناهنجار در جارو شارژی چیست؟
یکی از مشکلاتی که ممکن است برای جارو شارژی ها پیش بیاید ایجاد صداهای غیر عادی است که برای حل آن باید دو قطعه را در دستگاه چک کنید. در مرحله اول لوله و پارویی جارو شارژی را بررسی کنید که دچار گرفتگی نشده باشد و در مرحله دوم بلبرینگ های جارو را چک کنید، خراب شدن بلبرینگ ها می تواند موجب ایجاد صدا های ناهنجار و لرزش جارو شو، و در اولین فرصت باید برای تعویض بلبرینگ ها اقدام کنید تا به جارو شارژی آسیب بیشتری وارد نشود.

نکاتی برای استفاده درست از جارو شارژی و پیشگیری از به وجود آمدن مشکلات:
پس از اینکه جارو به طور کامل شارژ شد، آن را از برق بکشید.
برای شارژ کردن جارو از شارژر مخصوص خودش استفاده کنید.
دستگاه را در کنار وسایل گرمایشی و در نور مستقیم خورشید قرار ندهید.
فیلتر و مخزن دستگاه را در فواصل زمانی مشخص تمیز کنید.
از جارو شارژی بیش از حد استفاده نکنید.
اشیای نوک تیز، درشت و مایعات را با جارو جمع نکنید.

جارو شارژی یک وسیله سبک و کاربردی است که می توانید تمام مکان های خانه خود را با آن تمیز کنید، این جارو امکان تمیز کردن و نظافت پله ها، گوشه و درزها، مبلمان، قفسه ها، انواع سطوح و مکان های غیر قابل دسترس را به شما می دهد. اما باید یک سری نکات را برای استفاده و نگه داری درست از آن رعایت کنید. این وسیله باید در کنار جارو های دیگر استفاده شود و استفاده طولانی مدت از آن زیاد مناسب نمی باشد. برای خرید جارو شارژی های با کیفیت و با کارایی عالی می توانید از سایت اُولان کالا دیدن فرمایید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha