02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چگونه مشکلات سرخ کن هوا را به راحتی عیب یابی کنیم؟

ادیبه کریم پور10 /آذر/ 1401
چگونه مشکلات سرخ کن هوا را به راحتی عیب یابی کنیم؟

چگونه مشکلات سرخ کن هوا را به راحتی عیب یابی کنیم؟


سرخ کن هوا یکی از محبوب ترین وسایل آشپزخانه است که غذا را به روشی متفاوت طبخ می کند. این یک روش آشپزی سالم است که از هوای گرم اطراف غذا برای پخت و پز استفاده می کند. به دلیل اندازه جمع و جور و طراحی شیک به زیبایی در فضای آشپزخانه شما قرار می گیرد. فراتر از همه مزایا، باید به خاطر داشته باشید که این یک وسیله الکتریکی است که مستعد ایراد نیز می باشد. برای مثال، در حین پخت و پز در سرخ کن بادی، متوجه می شوید که ناگهان دود تولید می کند. اما جای نگرانی نیست، هر مشکلی راه حلی هم دارد. حتی مشکلات رایج کمی وجود دارد که ممکن است در طولانی مدت با سرخ کن های هوای خود با آن مواجه شوید. 


کارکرد سرخ کن بادی چقدر است؟


در واقع، عمر سرخ کن بدون روغن بستگی به این دارد که چقدر از آن نگهداری می کنید و کیفیت آن چقدر خوب است. اگر یک سرخ کن با کیفیت بالا را از یک برند معتبر خریداری کنید، می توانید حداقل سه سال خدمات از آن انتظار داشته باشید. 


مشکلات و راه حل های سرخ کن های بدون روغن


با این حال، گاهی اوقات ممکن است با مشکلاتی در سرخ کن هوا مواجه شوید. مشکلات سرخ کن های بدون روغن عبارتند از:


1. مشکل برق سرخ کن هوا


مشکل برق سرخ کن هوا یکی از رایج ترین مشکلاتی است که بیشتر کاربر سرخ کن با آن مواجه می شود. ممکن است به دو صورت با این مشکل روبرو شوید. اول اینکه برق سرخ کن هوا متصل نمی شود و دومین مورد این است که در حالی که هنوز در حال آشپزی هستید، برق ناگهان قطع می شود.


راه حل:
اگر سرخ کن بادی شما مشکل برق دارد، اولین کاری که باید انجام دهید این است که سیم خروجی برق سرخ کن بدون روغن را بررسی کنید. مطمئن شوید که سیم به درستی وصل شده است. اگر کابل به درستی وصل نشده است، آن را جدا کرده و دوباره وصل کنید. از این طریق می توانید دوباره دستگاه را روشن کنید. پس از وصل مجدد دوشاخه، اگر مشکل همچنان وجود دارد، احتمالاً مشکلی در قطع کننده مدار وجود دارد. ممکن است باعث اتصال کوتاه شود و در صورت اتصالی باید آن را تغییر دهید. اگر پریز برق به درستی وصل شده باشد و قطع کننده مدار نیز مشکلی ندارد، وقت آن است که تایمر سرخ کن هوا را بررسی کنید. زیرا گاهی اوقات اگر تایمر در وسط پخت و پز تنظیم شود، قدرت سرخ کن بادی بر نمی گردد. تایمر را متوقف کنید مشکل حل می شود. پس از انجام همه این کارها، اگر مشکل همچنان وجود دارد، باید دستگاه را پیش یک تعمیرکار ماهر ببرید.


2. بوی غذای قدیمی


بوی کهنه غذا یکی از آزاردهنده ترین مشکلاتی است که معمولاً برخی افراد با سرخ کن خود با آن مواجه می شوند. زمانی اتفاق می افتد که سرخ کن هوا را به درستی تمیز نمی کنید.


راه حل:
از آنجایی که منشا این مشکل تمیز نکردن صحیح این دستگاه است، می ‌توانید با تمیز کردن مناسب مشکل را برطرف کنید. اطمینان حاصل کنید که سرخ کن هوا را عمیق و کامل شسته اید تا با تمیز کردن، تمام بوی غذا از بین برود.


3. روغن اضافی و کهنه در سرخ کن بدون روغن


با توجه به تمام مشکلات سرخ کن هوا، این یکی بدترین است. برخی از افراد به دلیل این مشکل شروع به بیزاری از روش سرخ کردن با هوا کردند. اساساً، مشکل زمانی به وجود می آید که روغن اضافی در کف سرخ کن هوا باقی بماند.


راه حل:
از آنجایی که این مشکل از باقی مانده روغن اضافی ناشی می شود، مکیدن روغن این مشکل را برطرف می کند. برای حذف روغن دسترسی می توانید از هر چیزی که قادر به خوردن تمام روغن باشد استفاده کنید. برای مثال می توانید از یک تکه نان استفاده کنید. سپس کف دستگاه را با آب تمیز کنید تا روغن اضافی آن از بین برود. 


4. غذای بیش از حد پخته یا سوخته شده


سوزاندن یا پختن بیش از حد غذا یک مشکل رایج برای کاربران جدید سرخ کن بدون روغن است. این بیشتر در مورد آن دسته از کاربرانی اتفاق می افتد که سعی می کنند دستور العمل های فر را در سرخ کن هوا بپزند.


راه حل:
بهترین کاری که می توانید برای جلوگیری از این مشکل انجام دهید این است که غذای خود را مرتب چک کنید. با انجام مکرر این کار می توانید مطمئن شوید که غذا بیش از حد پخته یا نسوخته است. این فقط زمانی ضروری است که یک دستور پخت جدید را امتحان کنید و هیچ ایده ای در مورد زمان پخت دقیق ندارید. با گذشت زمان، به آن عادت خواهید کرد و در مورد زمان مناسب آشپزی یاد خواهید گرفت.


5. دریافت نکردن غذا طبق انتظار


سرخ کن بادی سالم ترین روش برای پختن غذای شماست. از هوای داغ به جای سایر روغن های پخت و پز و موادی استفاده می کند که در واقع طعم غذا را افزایش می دهد. بنابراین طبیعتاً نمی ‌توانید از سرخ‌ کن بدون روغن چیزی ترد و خوشمزه‌ تر به جای غذای سالم ‌تر انتظار داشته باشید.


راه حل:
راه حل این مشکل بسیار آسان است. شما باید چیزی روی سرخ کن بادی خود تهیه کنید که به سرخ کن بادی کمک کند تا غذای شما خوشمزه و ترد شود. قبل از اینکه غذا را داخل سرخ کن بادی قرار دهید، مقداری روغن از طریق اسپری یا فرچه های آشپزخانه روی غذای خود بمالید. این غذای خوشمزه و ترد را در اختیار شما قرار می دهد که حتی متوجه نمی شوید این غذاها غذاهای سرخ شده در هوا هستند.


6. غذا در هوای سرخ کن بلند می شود


پمپاژ هوای گرم به داخل سرخ کن بدون روغن فرآیند کلی پخت غذا در سرخ کن هوا است. هوا مداوم فشار ملایمی به غذای شما وارد می کند. اگر غذا رقیق و سبک باشد در داخل سرخ کن هوا به پرواز در می آید (بالا می آید) و بخش گرمایشی هوای گرم را مسدود می کند.


راه حل:
برای اینکه غذا های داخل سرخ کن بدون روغن بلند نشوند می توان از دو گزینه ساده بهره گرفت و این کار را انجام دهید. اولین کار استفاده از قفسه سیمی دوم روی پایه پا یا قفسه سیمی اول برای پایین نگه داشتن غذا است. و دومین راه حل این است که غذا را با استفاده از خلال دندان چوبی سنجاق کنید. این مشکل را یک مسئله ساده نیست، در حالی که غذای بالا آمده می تواند باعث ایجاد مشکل خطرناکی در عنصر گرمایش شما شود.


7. مسئله دود سفید


گاهی اوقات ممکن است متوجه شوید که سرخ کن شما دود سفید تولید می کند. در بیشتر موارد، آنها بخار غذایی هستند که روی سرخ کن بادی می پزید. اما گاهی اوقات ممکن است دود ناشی از مشکلات ماشین آلات داخلی باشد.


راه حل:
همانطور که گفتیم در بیشتر موارد بخار غذا مانند دود سفید به نظر می رسد. این معمولا زمانی اتفاق می افتد که شما غذای مرطوب یا چرب می پزید. در هر دو مورد، هوای تبخیر شده مانند دود سفید به نظر می رسد. با بوییدن آن به راحتی می توانید تشخیص دهید که بخار غذا یا دود ناشی از یک مشکل داخلی است. اگر بوی غذای شما در حال پخت است، بخار است و اگر بوی آن شبیه آتش است، مشکلی وجود دارد. پریز را فوراً از برق بکشید و آن را به تعمیرگاه ببرید تا مشکل را برطرف کند یا به سراغ تعمیرگاه جدید بروید.


نکات نگهداری و تمیز کردن سرخ کن هوا


برای دریافت غذاهای خوشمزه و سالم، تمیز کردن سرخ کن هوا در هر بار استفاده از آن ضروری است. در زیر این بخش، ما قصد داریم چند نکته آسان برای نگهداری و تمیز کردن سرخ کن ها به شما ارائه دهیم.


روش تمیز کردن


ابتدا باید سوکت سرخ کن هوا را از برق بکشید و کمی به آن زمان دهید تا خنک شود. یک پارچه مرطوب بردارید و قسمت بیرونی سرخ کن هوا را به آرامی تمیز کنید. لوازم جانبی سرخ کن بدون روغن خود را با آب گرم و مایع ظرفشویی بشویید. علاوه بر این، باید به خاطر داشته باشید که تمامی لوازم جانبی قابل جابجایی سرخ کن بادی قابل شستشو در ماشین ظرفشویی هستند تا بتوانید به راحتی آنها را بدون هیچ گونه کششی روی ماشین ظرفشویی تمیز کنید. سپس یک اسفنج و یک کاسه آب داغ بردارید تا داخل سرخ کن هوا را تمیز کنید. می توانید با یک برس مواد غذایی گیر کرده را از عناصر گرمایشی یا سبد غذایی جدا کنید. بعد از تمیز کردن همه اجزاء از جمله ماهیتابه، سینی، سبد و غیره، قبل از قرار دادن مجدد روی سرخ کن بادی، اجازه دهید به خوبی خشک شوند.


نکات قابل توجه:


هرگز از هیچ ظروفی برای جدا کردن غذای گیر کرده استفاده نکنید زیرا اجزای سرخ کن هوا روکش نچسب دارند. هر ظروف یا اسفنج ساینده ای می تواند روی آنها خراش ایجاد کند.
گاهی اوقات غذای گیر کرده روی سبد و ماهیتابه آنقدر سفت می شود که به راحتی نمی توانید آن را جدا کنید. در این صورت آنها را در آب داغ و مایع خیس کنید. با این کار غذاهای گیر کرده شل می شوند و می توانید به راحتی آنها را جدا کنید.
اگر یک نوع غذا را پشت سر هم می ‌پزید، نیازی نیست هر بار آن را تمیز کنید. بهتر است کمی صبر کنید تا بسته نهایی کامل شود.


نکاتی برای نگهداری:


برای دریافت خدمات طولانی مدت از سرخ کن های بدون روغن ، همراه با تمیز کردن منظم، باید تعمیر و نگهداری اولیه را انجام دهید. 
قبل از استفاده، سیم وسایل برقی خود را بررسی کنید. یک کابل آسیب دیده می تواند صدمات جدی حتی مرگ ایجاد کند. بنابراین همیشه قبل از اینکه سیم را به پریز برق وصل کنید، مطمئن شوید که سیم آن تمیز و بدون آسیب است.
اگر برای مدت طولانی از سرخ کن هوا استفاده نمی کنید، تمیز کردن آن بسیار مهم است. زیرا ممکن است زباله ها به دلیل استراحت طولانی مدت رشد کنند. بنابراین قبل از اینکه آن را روشن کنید و شروع به پخت و پز کنید، داخل آن را بررسی کنید و آن را به درستی تمیز کنید.
همیشه سرخ کن هوا را به صورت عمودی روی یک سطح صاف قرار دهید. همچنین سرخ کن های بدون روغن را در کنار وسایل دیگر یا دیوار قرار ندهید تا از آسیب احتمالی جلوگیری شود. زیرا یک سرخ کن هوا به حداقل 4 اینچ فضای پشت و بالاتر نیاز دارد تا بخار غذا به اندازه کافی تخلیه شود.


نتیجه گیری


هنگامی که می خواهید غذای خود را به سالم ترین شکل طبخ کنید، سرخ کن بدون روغن گزینه ایده آلی است. اگرچه پخت و پز در هوا آسان و ساده است، اما بهتر است چند ترفند و نکاتی را یاد بگیرید تا از مشکلات سرخ کن بادی که افراد معمولاً با سرخ کن با آن مواجه می شوند، جلوگیری کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha