02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

دستگاه نسپرسوساز چیست و نحوه کار آن چگونه است؟

مائده شریفی 8 /آذر/ 1401
دستگاه نسپرسوساز چیست و نحوه کار آن چگونه است؟

دستگاه نسپرسوساز چیست و نحوه کار آن چگونه است؟

قهوه به عنوان یکی از محبوب ترین نوشیدنی ها در جهان شناخته می شود که روزانه میلیون ها لیوان از آن با طعم های مختلف توسط مردم مصرف می شود. این نوشیدنی معروف با طعم تلخ و شیرین شده و به صورت سرد و گرم مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از دلایل محبوبیت قهوه ها کافئین موجود در این نوشیدنی است که باعث افزایش انرژی و آرامش اعصاب می شود، به همین دلیل اکثر مردم روز خود را با نوشیدن قهوه شروع می کنند. اما آماده کردن قهوه های فوری بی کیفیت در خانه و یا بیرون رفتن برای خرید یک لیوان قهوه کمی مشکل است به همین دلیل دستگاه های خانگی مانند قهوه ساز و اسپرسو ساز برای تهیه قهوه های تازه و خوش عطر و طعم در خانه درست شدند. یکی از جدید ترین مدل های دستگاه های قهوه ساز خانگی دستگاه نسپرسوساز می باشد، که در ادامه این مطلب این محصول را به طور کامل معرفی می کنیم و آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

دستگاه نسپرسوساز چیست؟


این محصول برای اولین بار در سال 1975 توسط یکی از کارمند های شرکت نستله ( یک شرکت صناع غذایی گسترده در جهان) معرفی شد و چند سال بعد به طور رسمی تولید، و به بازار جهانی وارد شد. نسپرسوساز با سایر دستگاه های قهوه ساز خانگی متفاوت است و قهوه آن توسط کپسول های قهوه کوچک مخصوص دستگاه آماده می شوند.

کپسول قهوه چیست؟

کپسول های قهوه محفظه های پلاستیکی کوچک هستند که درون آن ها پودر قهوه برای سرو یک فنجان قهوه وجود دارد. ساختار این کپسول ها شامل یک فیلتر رویی با منافذ درشت برای عبور آب و رسیدن آن به پودر قهوه است، در زیر این فیلتر پودر قهوه قرار دارد و در زیر آن یک فیلتر با روزنه های ریز برای عبورقهوه پس از ترکیب شدن با آب است، و در آخر یک لایه پلاستیکی مقاوم به دور همه این لایه ها پیچیده شده است که مانند نگه دارنده و محافظ سایر لایه ها عمی می کند. این کپسول ها از پودر قهوه تازه که از دانه های رست شده قهوه درست می شود پر شدند و تا زمانی که این لایه پلاستیکی دچار آسیب دیدگی نشود قهوه درون کپسول کاملا تازه می ماند و عطر و طعم خود را حفظ می کند.

نحوه کار با دستگاه نسپرسوساز: کار با این دستگاه بسیار ساده است و تنها در چند دقیقه می توانید یک لیوان قهوه خوش طعم را بدون دردسر آماده کنید. آماده کردن قهوه با دستگاه نسپرسوساز به صورت مراحل زیر می باشد.
1_ مخزن آب دستگاه را به اندازه مناسب پر کنید. حتی اگر یک لیوان قهوه اماده می کنید مخزن را به اندازه ای پر کنید که از سوختن آن جلوگیری شود.
2_ دستگاه نسپرسوساز را روشن کنید. در این مرحله چراغ چشمک زن دستگاه روشن می شود و باید چند دقیقه اجازه دهید نا دستگاه گرم شود.
3_ با توجه به لیوان و یا فنجانی که استفاده می کنید، دستگاه را تنظیم کنید و لیوان را در زیر خروجی قهوه قرار دهید. این تنظیمات با استفاده از یک دکمه و یا اهرم است که برای اطلاع از آن می توانید دفترچه راهنما را مطالعه کنید.

4_ اکنون محفظه کپسول قهوه را باز کنید و با استفاده از اهرم و یا غلافی که در دستگاه وجود دارد کپسول را در جای خود محکم کنید و درب آن را ببندید، اگر دستگاه شما سیستم ایمنی دارد باید در آن را در جای خود قفل کنید تا شروع به کار کند. برای انجام درست این مرحله باید دستگاه نسپرسو خود را بشناسید و دفترچه آن را بررسی کرده باشید.
5_ دکمه شروع به کار را بزنید، اگر نسپرسوساز شما دکمه های مختلف دارد می توانید میزان آب ترکیب شده با قهوه را با توجه به حجم لیوان خود انتخاب کنید. آماده شدن قهوه شما چند ثانیه طول می کشد و پس از آن دستگاه به طور خودکار متوقف می شود و یا باید دکمه آن را که چشمک می زند دوباره فشار دهید تا متوقف شود. اگر قهوه شما کمی دیر آماده شد به این معناست که کپسول را پیش از گرم شدن درون دستگاه قرار داده اید.
6_ در مرحله آخر با فشار و یا چرخاندن اهرم و غلاف کپسول استفاده شده را بیرون بیاورید و از قهوه خود لذت ببرید. برای تهیه قهوه های مختلف می توانید به قهوه آماده شده شکر، شیر، خامه و یا فوم شیر اضافه کنید. ( فوم شیر یا کف شیر با استفاده از نازل بخار است که برخی اوقات در دستگاه وجود دارند آماده می شود)

نسپرسوساز و اسپرسوساز چه تفاوتی با هم دارند؟

برخی افراد دستگاه اسپرسوساز و برخی دیگر دستگاه نسپرسوساز را قبول دارند و هر کدام قهوه یکی از آن ها را بیشتر می پسندند. این دو دستگاه سه تفاوت اصلی با هم دارند که آن ها را از همه متمایز می کند.
1_ قهوه تهیه شده با نسپرسوساز کرم بیشتری نسبت به قهوه اسپرسوساز دارد و همین امر موجب علاقه افراد زیادی به این دستگاه شده است.
2_ نسپرسوسازها کپسول های آماده دارند که دورن آن ها قهوه پودر شده تازه، با کیفیت عالی قرار دارد اما برای پیدا کردن یک پودر قهوه مناسب برای دستگاه اسپرسوساز باید زمان زیادی را صرف خرید آن کرد و چند مرحله ازمون و خطا انجام داد.
3_ تهیه قهوه با اسپرسوساز کثیف کاری بیشتری دارد و باید هر دفعه قطعات آن را بشوید و تمیز کنید اما کپسول های نسپرسو یک بار مصرف هستند و باعث ریختن و پخش شدن قطرات قهوه نمی شوند.

نسپرسوساز دستگاهی مدرن و زیبا برای تهیه قهوه در خانه، دفترها و ادارات است که در چند دقیقه کار شما را انجام می دهد و در هر نوبت به اندازه یک نفر قهوه آماده می کند. انواع مختلفی از این دستگاه در بازار وجود دارد، یکی از این دستگاه های نسپرسوساز لاتیسما وان دلونگی است که کارایی و کیفیت فوق العاده ای دارد. برای خرید این محصول و بررسی اطلاعات آن می توانید به سایت اُولان کالا مراجعه فرمایید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha