02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نکاتی که باید قبل از خرید چای ساز به آن توجه شود

ادیبه کریم پور 8 /آذر/ 1401
نکاتی که باید قبل از خرید چای ساز به آن توجه شود

نکاتی که باید قبل از خرید چای ساز به آن توجه شود


چای یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی های جهان است که بسیاری از مردم روزانه آن را مصرف می کنند. نوشیدنی های چای درست شده از برگ های چای سیاه و چای سبز و حتی چای آلوبالو و... را می تواند آرامش بخش باشد. درست کردن چای با استفاده ا دستگاه های چای ساز بسیار آسان و راحت است. چای ساز های متنوعی که از نظر کارایی، طراحی و برند های متفاوت در بازارها موجود هستند. با توجه به این چای ساز ها انتخاب یکی از این دستگاه ها می تواند کمی دشوار و سخت باشد. اما در اولان کالا ما معیارهایی برای شما تعیین کرده ایم که می توان با توجه به آن ها، بهترین چای ساز را انتخاب کنید.


چای ساز چیست؟


دستگاهی مشابه دستگاه قهوه ساز، تهیه چای در یک چای ساز به صورت خودکار انجام می شود. هر دستگاه چای خوری مجهز به یک مخزن آب است که بسته به مدل و سازنده می تواند حجم متفاوتی از آب را در خود جای دهد. اغلب چای ساز ها دارای یک قوی همراه هستند که روی یک صفحه ی پایه قرار می گیرند یا کتری و قوری روی هم قرار می گیرند. این چای ساز ها از طریق یک پایه که از طریق برق حرارت را به کتری می رساند تا آب به جوش آید.


معیارهایی برای خرید چای ساز


امکانات: چای ساز به صورت دستگاه کتری روی پایه یا نوعی کتری و قوری روی هم موجود هستند. مهم نیست که کدام دستگاه انتخاب می شود، آن ها به طور خودکار آماده سازی کامل چای را بر عهده می گیرند. اینکه کدام یک از چای سازها دارای امکانات و فناوری های بیشتری است و می تواند کارایی بی نظیری را به شما ارائه دهد.
ظرفیت مخزن چای ساز: ظرفیت از دستگاهی به دستگاه دیگر متفاوت است. بسته به نوع دستگاه، مخزن آب آن ها متفاوت است. اما اغلب آن ها 2 یا 2.5 لیتر ظرفیت دارند. یک کتری 2 لیتری می تواند 10 فنجان چای را برای شما آماده کند.
تایمر: دستگاه های مختلف مجهز به تایمر دستی هستند. بسیاری از چای ساز ها دارای خاموش شدن خودکار هستند. بعد از اینکه آب به حرارت مورد نظر رسید و به جوش آمد. کتری به طور خودکار خاموش می شود. اما می توان انتقال حرارت را افزایش داد تا آب زود تر به جوش آید.
زمان طراحی و دم کردن: بسته به سازنده و مدل، زمان دم کردن و کشیدن در طول چای ساز به طور متغیر تنظیم می شود. هر چای زمان متفاوتی برای دم کشیدن دارد که باید در نظر گرفته شود. اگر این اتفاق نیفتد، طعم آن اغلب تلخ و ناخوشایند می شود و لذت نوشیدن چای را کاهش می دهد.


دم کردن چای چقدر طول می کشد؟


اکثر این چای سازها دارای یک صفحه پایه حرارت قابل برنامه ریزی هستند تا بتوانید میزان حرارت چای را که ترجیح می دهید، تنظیم کنید. دم شدن چای به میزان حرارت انتقال یافته بستگی دارد که چای زود یا دیر دم بکشد.


آیا دستگاه چای ساز نوشیدنی من را گرم نگه می دارد؟


برخی از چایی ساز هایی که داری یک صفحه ی پایه هستند این کار انجام می دهند. چای داخل قوری بر روی صفحه ی حرارتی می تواند برای مدتی طولانی گرم بماند. اما چای سازهایی که کتری و قوری روی هم قرار می گیرند، برای مدت کمرتری می تواند گرم بماند.


چگونگی دم کشیدن چای در چای ساز؟


استفاده از برخی از این چای سازها ساده است. آب گرم را روی برگ چای بریزید و صبر کنید تا مخلوط به خوبی دم بکشد. چای داخل قوری می تواند با حرارت کم نیز دم بکشد. برخی دیگر دارای ویژگی های اضافی مانند استحکام قابل برنامه ریزی هستند و هنگامی که چای به حرارت و دمای مورد نظر خود رسید حرارت را کم می کند و دستگاه پس از دم کشیدن، چای را گرم نگه می دارد.


سوالات متداول درباره ی چای ساز


کارایی و استفاده از چای ساز چه جوری است؟ استفاده از دستگاه چای ساز بسیار ساده و آسان است. تنها کافی است کتری را پر از آب کنید و روی جایگاه خود بر روی پایه قرار دهید. سپس آن را روشن کنید تا آب به جوش آید. سپس چای را داخل قوری بریزد و آب داغ را به آن اضافه کنید و آن را روی صفحه ی حرارتی یا روی کتری قرار دهید تا کامل دم بکشد.
چقدر طول می کشد تا یک فنجان چای عالی تولید شود؟ تولید چای کم رنگ فقط چند دقیقه طول می کشد، اما اگر چای واقعاً پر رنگ و کاملا دم کشیده دوست دارید، دم کردن چای سیاه با طعم کامل می تواند 15 تا 20 دقیقه طول بکشد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha