02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

سوالات متداول در مورد غذاسازها

ادیبه کریم پور 1 /شهریور/ 1402
سوالات متداول در مورد غذاسازها

سوالات متداول در مورد غذاسازها


1. از غذاساز خود به درستی استفاده کنید


برای شروع، می توانید طول عمر غذاساز خود را با مراقبت از آن افزایش دهید. برخی از نکات کلیدی برای جلوگیری از مشکلات تعمیر و نگهداری عبارتند از: کاسه را بیش از حد پر نکنید وگرنه به قطعات موتور آسیب می رساند. غذاهای کم چرب را به داخل دستگاه فشار ندهید. از افزودن برخی مواد غذایی مانند غذاهای بسیار منجمد، غذاهای گرم، غذاهای چسبنده (مانند میوه های خشک) و غذاهای سفت (استخوان ها و غیره) خودداری کنید. همچنین اطمینان حاصل کنید که تمام غذا به قطعات کوچک یا متوسط بریده شده است.


2. تیغه ها را حفظ کنید


مهمترین قسمت یک غذاساز، تیغه ها هستند. برای تیز و تمیز نگه داشتن آن ها باید مراقبت ویژه ای داشته باشید. به عنوان مثال، شما باید: هرگز غذاساز را روی پیشخوان نکوبید تا غذا را از آن جدا کنید. تیغه ها را به طور منظم تیز کنید. با توجه به غذایی که تهیه می کنید از اتصال تیغه مناسب استفاده کنید. تیغه ها را با خیساندن آن ها در آب و شوینده تمیز کنید. 


3. قسمت های چفت شده را به طور منظم بررسی کنید


قسمت های مهر و موم شده ی اطراف موتور به ویژه برای غذاساز شما مهم هستند. قسمت شفت موتور را به طور منظم بررسی کنید تا کاملا مهر و موم باشد. اگر متوجه شدید که آن ها فرسوده شده اند، آن ها را تعویض کنید. در غیر این صورت، خطر نشت مایعات به قسمت موتور و آسیب رساندن به غذاساز شما وجود دارد. 


4. دستگاه خود را برای مشکل رایج عیب یابی کنید


علاوه بر تیغه ها و قسمت های مهر و موم شده، ممکن است با چند مشکل رایج در غذاساز خود مواجه شوید. برخی از مواردی که باید بررسی شوند عبارتند از:


انباشتگی قابل توجه مواد غذایی: ورودی پایه را بررسی کنید تا هرگونه باقیمانده پاک شود و از موتور محافظت شود. 
عدم روغن کاری: برای روغن کاری شفت موتور هر سال یا بیشتر از گریس ایمن برای مواد غذایی استفاده کنید.
روشن نمی شود: برای این کار سیم های آسیب دیده یا موتور معیوب را بررسی کنید. 
در همه سرعت ها کار نمی کند: دکمه ی چند سرعته را بررسی کنید تا ببینید شل شده یا نیاز به تعویض دارد.
نشتی کاسه: پایه را در اطراف کاسه محکم کنید. همچنین درب و سایر قطعات را بررسی کنید و در صورت نیاز آن را تعویض کنید.
تیغه ها گیر کرده یا نمی چرخند: نگاهی به محور محرک و موتور بیندازید و در صورت نیاز آن ها را تعویض کنید.


5. غذاساز خود را تمیز کنید


در نهایت، باید غذاساز خود را بعد از هر بار استفاده تمیز کنید و هر ماه یا بیشتر یک تمیز کردن عمیق انجام دهید. که این کار به سالم ماندن غذاساز کمک می کند و عمر دستگاه را افزایش می دهد. 

چگونه غذاساز خود را عمیقا تمیز کنیم


اجازه دهید چند نکته حرفه ای را برای بهینه سازی غذاساز شما مرور کنیم.


غذاساز هر چند وقت یک بار باید تمیز شود؟ به طور کلی، شما باید درب، تیغه ها و کاسه را تمیز کنید و بعد از هر بار استفاده، غذاساز را پاک کنید. با این حال، باید هر ماه یک تمیز کردن عمیق نیز انجام دهید تا دستگاه در بهترین حالت باقی بماند.
بهترین راه حل پاک کننده برای یک غذاساز چیست؟ برای تمیز نگه داشتن غذاساز خود به هیچ مواد شیمیایی نیاز ندارید. مایع ظرفشویی، جوش شیرین یا سرکه همراه با آب گرم، همگی راه حل های تمیزکننده عالی هستند. 


چگونه یک غذاساز را تمیز کنیم؟


برای تمیز کردن غذاساز خود، این مراحل کلیدی را دنبال کنید:
1. فضای داخلی را با سرعت بشویید: برای شروع، می توانید با پر کردن کاسه به اندازه یک سوم از آب و اضافه کردن یک قطره مواد شوینده ماشین ظرفشویی، فضای داخلی غذاساز را تمیز کنید. غذاساز را برای حدود 30 ثانیه روی بالا روشن کنید تا کثیفی ها از بین برود.
2. دستگاه خود را از برق بکشید و آن را پاک کنید: سپس، دستگاه خود را از برق بکشید تا به صورت دستی آن را پاک و تمیز کنید. از یک پارچه تمیز برای پاک کردن پایه و کنترل ها و همچنین زیر غذاساز استفاده کنید. در طول این فرآیند، مطمئن شوید که هیچ قسمت مکانیکی را زیر آب نبرید. از اسفنج مرطوب نیز استفاده نکنید، زیرا ممکن است آب به قسمت های موتور نفوذ کند. 
3. تمام قطعات غیر مکانیکی را با دست بشویید: اکنون باید قطعات اصلی شامل درب، تیغه ها و کاسه را جدا کنید. تمام قطعات غیر مکانیکی را می توان در آب گرم و مایع خیس کرد. پس از 15 دقیقه، می توانید باقی مانده را با یک برس یا اسفنج بشویید. اگر در مورد خیس شدن یک قطعه یا پیوست شک دارید، دفترچه راهنمای کاربر خود را بررسی کنید. 
4. کاملا خشک کرده و دوباره سرهم کنید: در نهایت، قبل از سرهم کردن غذاساز خود، مطمئن شوید که تمام قطعات با یک پارچه تمیز کاملا خشک شده باشند و آن را به درستی نگهداری کنید تا گرد و غبار یا کثیفی وارد دستگاه نشود. 


سوالات متداول تعمیر و نگهداری غذاسازها


میانگین طول عمر یک غذاساز چقدر است؟


با مراقبت و نگهداری مناسب، غذاسازها می توانند حدود 8 تا 10 سال عمر کنند. با این حال، ممکن است بدون مراقبت مناسب زودتر فرسوده شود. به همین دلیل مهم است که نکات دفترچه راهنما را دنبال کنید.


چرا غذاساز من بوی بد می دهد؟


یک غذاساز بدبو نشانه کثیفی است و شما باید دستگاه خود را تمیز کنید. برای این کار، دستورالعمل های تخصصی ما را در بالا دنبال کنید. اگر باز هم متوجه بوی بد شدید، مخلوطی از جوش شیرین و آب را به کاسه دستگاه خود اضافه کنید و اجازه دهید حدود 15 دقیقه خیس بخورد. این مرحله اضافی باید باعث از بین رفتن بو شود. 


چگونه لکه های روی غذاساز را پاک کنیم؟


بسیاری از غذاهای مختلف از طریق تیغه ها پخش می شوند که منجر به لکه های بالقوه می شود. اگر اخیراً گوجه ‌فرنگی یا غذای رنگارنگ دیگری را پوره کرده ‌اید، سعی کنید لکه ‌ها را زودتر  و قبا ار خشک شدن پاک کنید. به سادگی کاسه را در مخلوط جوش شیرین و آب حدود 15 دقیقه خیس کنید. اگر کافی نبود، می توانید به جای آن سرکه را امتحان کنید. برای لکه ها در قسمت بیرونی کاسه، از یک برس و جوش شیرین استفاده کنید تا در صورت نیاز تمیز کنید.


چگونه از یک غذاساز نگهداری کنیم؟


مهم است که غذاساز خود را به درستی نگهداری کنید تا آسیب نبیند. در حالت ایده ‌آل، باید تیغه‌ ها و سری ها را جدا از دستگاه نگهداری کنید تا دچار تاب خوردگی یا خوردگی نشوند. برخی از راه‌ های انجام این کار عبارتند از آویزان کردن آن ها به قلاب یا نوار مغناطیسی است. علاوه بر این، مطمئن شوید که کابینتی که غذاساز را در آن قرار می دهید خیس یا مرطوب نباشد، در غیر این صورت ممکن است دستگاه شما آسیب ببیند. 


تفاوت بین مخلوط کن و غذاساز چیست؟


به خاطر داشته باشید که مخلوط کن و غذاساز کاربردهای متفاوتی دارند. اگرچه آن ها دارای برخی عملکردهای مشابهی هستند، مخلوط کن تا حد زیادی برای مایعات استفاده می شود، در حالی که یک غذاساز برای غذاهای جامد ایده آل است. با استفاده از مایعات خاصی که برای مخلوط کن مناسب تر است، از آسیب به غذاساز خود جلوگیری کنید. برخی از از غذاساز چند کاره هستند و پارچ مخلوط کن را نیز به همراه دارند.


غذاساز من کار نمی کند. چه می توانم بکنم؟


برای محافظت از غذاساز شما، چندین ویژگی ایمنی در غذاسازهای ما وجود دارد. غذاساز شما می تواند برای مدت کوتاهی کار کند و در صورت بروز هر گونه مشکل، مراحل ساده زیر را به شما توصیه می کنیم: مطمئن شوید که دسته کاسه در سمت راست قرار دارد و صفحه کنترل رو به شما است. دستگیره را از موقعیت ساعت 1 شروع کنید و آن را محکم به سمت راست بکشید. تیغه انتخابی خود را در کاسه قرار دهید. درب را وصل کنید، مطمئن شوید که لوله تغذیه (قیف روی درب) در دسته قفل شده است. غذاساز را روی سرعت اول قرار دهید و مطمئن شوید که از پریز دیواری وصل شده و روشن است. اگر غذاساز هنوز روشن نمی شود، دسته را محکم در جهت عقربه های ساعت، به سمت خود بکشید. ممکن است با قفل شدن کلیک کند. سپس غذاساز شروع به کار می کند. لطفاً قبل از استفاده اطمینان حاصل کنید که غذاساز، کاسه اصلی و درب آن محکم شده اند، زیرا به دلایل ایمنی محصول بدون این کار نمی کند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha