02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

سوالات متداول درباره مایکروویوهای خانگی

مائده شریفی 17 /اردیبهشت/ 1402
سوالات متداول درباره مایکروویوهای خانگی

سوالات متداول درباره مایکروویوهای خانگی

مایکروویو یک دستگاه خانگی است که دارای سیستم گرمایشی می باشد و جهت طبخ مواد غذایی از ان استفاده می کنند. این محصول مدل های بسیار متنوعی دارد که توسط برندهای گوناگون تولید می شوند و برای استفاده به دست مشتریان می رسند. مایکروویو در دسته دستگاه هایی هستند که برنامه های پیش فرض فراوانی دارند و بدون تنظیم زمان و دما به صورت دستی می توانید در مایکروویو خود با فشار دادن یک دکمه برنامه غذایی را ایجاد کنید و مواد غذایی مختلف را بپزید. مایکروویوها مانند سایر دستگاه های برقی خانه ممکن است دچار مشکلاتی شوند و یا قلق های کارکرد خود را داشته باشند. در این مطلب ما سعی داریم سوالات متداول کاربران را درباره مایکروویوهای خانگی پاسخ دهیم و استفاده از این محصول را به یک کار ساده تر برای شما تبدیل کنیم. مدل های متنوع را از مایکروویوهای خانگی را در سایت قرار داده ایم که می توانید با قیمت مناسب و کیفیت بالا این محصولات را خریداری کنید و با بررسی هر محصول اطلاعات کامل و جزئیات آن ها را مشاهده نمایید. 
مایکروویو یک دستگاه برقی است که سیستم گرمایشی دارد و با امواج الکترومغناطیسی مواد غذایی را می پزد و مولکول های آب آن ها را تحت تاثیر قرار می دهد. این محصول به تندپز نیز معروف است و می تواند مواد غذایی را در زمان کوتاه آماده کند و به نسبت دستگاه های دیگر کارکرد سریعی دارد که برای افراد پر مشغله یک دستگاه بسیار مناسب است. این محصول امواج کوتاه الکترو مغناطیسی دارد که مواد غذایی آن را جذب می کند و باعث ایجاد گرما درون مواد غذایی و سطح آن ها می شود.

سوالات متداول درباره ی مایکروویوهای خانگی  

_ آیا مایکروویو برای سلامتی ما ضرر دارد؟
یکی از باورهایی که در میان مردم وجود دارد این است که مایکروویوها دستگاه هایی سرطان زا هستند و سلامتی کاربر را تحت تاثیر قرار می دهند. این موضوع می تواند در صورت استفاده نامناسب درست باشد و دستگاه مایکروویو در خانه سلامتی کاربر را تحت تاثیر قرار دهد. اما افرادی که این دستگاه را خریداری کرده اند و یا قصد خرید آن را دارند نیازی نیست نگران باشید زیرا در صورت استفاده درست و مناسب می توانید این خطرات را کاهش دهید و به سادگی از مایکروویو خانگی خود استفاده کنید. در مرحله اول توجه کنید که امواج این دستگاه تا شعاع 5 میلی متری از دستگاه خارج می شود بنابراین هنگام کار کنار مایکروویو نباشید و دستگاه را با فاصله چند سانتی از سایر وسیله های قرار دهید تا امکان تهویه وجود داشته باشد. نکته دیگر این است که هرگز درب دستگاه را در صورت روشن بودن و کارکردن باز نگذارید اینکا می تواند موجب آسیب رسیدن به شما باشد. مواد غذایی را درون ظرف های پلاستیکی یک بار مصرف و کیسه های نایلونی درون مایکرووویو گرم نکنید و به هیچ عنوان از ظروف فلزی هم استفاده نکنید. از دستگاه مایکروویو برای یخ زدایی مانند گوشت فریز شده استفاده نکنید زیرا می تواند ترکیبات مضر را در مواد غذایی ایجاد نماید. می توانید با سرچ در اینترنت لیست غذاهایی که نباید درون مایکروویو پخته شوند را بیابید و به سادگی از دستگاه پخت و پز خانگی خود استفاده کنید.

_ چه مواد غذایی را می توان در مایکروویو حاضر کرد؟
به صورت کلی می توان مواد غذایی متنوعی را داخل مایکروویو درست کنید و از یک غذای سریع لذت ببرید. مواد غذایی همچون گوشت ها، سبزیجات، کیک و دسر، شکلات، پنیر، برنج و ماکارونی و... را درون این مایکروویو استفاده کنید و آن ها را بپزید و یا گرم کنید. مواد غذایی همچون خورشت ها، حبوبات، میوه، تخم مرغ خام با پوست و مواد غذایی که قسمت زیادی را از آن ها آب تشکیل می دهد. این محصول برای پخت از گرما و حرارت بیشتری نسبت به دستگاه های دیگر استفاده می کند و زمان کوتاه تری برای پخت نیاز دارد و در این میان مولکول های آب مواد غذایی را نیز در مراحل پخت تحت تاثیر قرار می دهد و آب مواد غذایی را می گیرد، به همین دلیل هر ماده غذایی که آب زیادی دارد داخل مایکروویو نباید قرار گیرد.
_ چرا برخی از مواد غذایی داخل مایکروویو منفجر می شوند؟
مواد غذایی مانند تخم مرغ که با پوست داخل مایکروویو قرار می گیرند ممکن است که منفجر شوند. این انفجار به دلیل گرمای بیش از حد برای تخم مرغ است و فشاری که این گرما و حرارت به تخم مرغ می دهد باعث انفجار ان میشود. همانطور که پیشتر گفتیم مایکروویوها از دما و حرارت بالاتری نسبت به فرهای معمولی و اجاق گاز برخوردار هستند و به همین دلیل هم مواد غذایی را سریع تر آماده می کنند، اما در برخی مواقع این گرما و حرارت با مواد غذایی سازگار نیست و می تواند آن ها را منفجر کند و یا ترکیب های سمی و نامناسب را در مواد غذایی ایجاد کند.

_ برنامه های پخت مایکروویو چیست؟
مایکروویوها برنامه های پخت پیش فرض دارند که ممکن است در دستگاه های مختلف متفاوت باشند و هر دستگاه مایکرووی خانگی شامل چند برنامه پخت است. اما به صورت کلی برنامه های پخت این محصولات شامل پخت با فن کانوکشن، سرخ کردن و گریل، یخ زدایی، شروع با تاخیر، بخارپز کردن و قابلیت پخت با منوی خودکار که شامل غذاهای مختلف می شود و کاربر با انتخاب غذاهای همچون پیتزا، سیب زمینی، پاپ کورن و مرغ و... می تواند به صورت خودکار دما و زمان مناسب را برای پخت غذا انتخاب کند و در مدت زمان تایمر غذا اماده می شود. این محصولات قابلیت تنظیم به صورت دستی را نیز دارند و کاربران می توانند قدرت و زمان دستگاه را به صورتی دستی وارد کنند که در دستگاه های مختلف فرق دارد. اگر حالت کلی را در نظر بگیرید مایکروویوها توان 700 تا 1400 وات را دارند و تایمر آن ها از یک ثانیه تا یک ساعت می باشد و می توانید در حالت های مختلف انواع کارهای آشپزی را از ذوب کردن شکلات تا پخت مرغ بریان را با استفاده از این محصول انجام دهید.
_ چگونه ظرفیت مایکروویو را افزایش دهیم؟
مایکروویوها معمولا محفظه کوچکی دارند و نمی توانید حجم زیادی از مواد غذایی را درون آن ها جای دهید و یک سینی چرخان دارند که می توانید ظروف مختلف را که برای مایکروویو مناسب هستند روی این سینی قرار دهید و مواد غذایی را آماده کنید. البته امکان قرار گیری غذا به صورت مستقیم روی سینی غذا وجود دارد اما بهتر است از ظرف های دیگر استفاده نمایید. می توانید برای افزایش حجم غذا در مایکروویو از ظروف گود استفاده کنید اما در این حالت مواد داخل ظرف به صورت کامل و یک دست گرم نمی شود به همین دلیل توصیه می کنیم از سه پایه های توری استفاده کنید و یک ظرف دیگر را نیز روی ظرف اول قرار دهید و در دو طبقه مختلف مواد غذایی را بچینید. در این حالت حجم مواد غذایی داخل مایکروویو افزایش می یابد البته برخی از مایکروویوها دارای یک قفسه توری هستند که می تواند با قرار دادن یک ظرف دیگر روی قفسه توری نیز حجم مواد غذایی را بیشتر کنید و برای تعداد افراد بیشتری غذاها را آماده کنید.

_ چطور داخل مایکروویو را تمیز کنیم؟
ابتدا برای اینکه مایکروویو شما هنگام استفاده کثیف نشود و لکه های چربی و مواد غذایی هر بار دیواره مایکروویو را کثیف نکنند پیشنهاد می کنیم مواد غذایی را در ظروف دربسته داخل دستگاه قرار دهید و آن ها را گرم کنید. در مرحله بعدی که برای تمیز کردن مایکروویو اقدام می کنید می توانید به روش های خانگی مختلف اینکار را انجام دهید و چربی و لکه های روی دستگاه را از بین ببرید. روش اول استفاده از سرکه سفید است که می توانید یک فنجان از سرکه داخل یک کاسه آب بریزید و یک قاشق چوبی را داخل ان قرار دهید سپس کاسه را داخل مایکروویو قرار دهید و دستگاه را به مدت 5 دقیقه داخل مایکروویو قرار دهید سپس کاسه را خارج کنید و داخل دستگاه و دیواره های ان را استفاده از اسنفج تمیز کنید. در روش دوم می توانید از لیموترش استفاده کنید یک لیمو ترش را از وسط نصف کنید و نصف آب آن را در نصف فنجان اب بریزید لیمو را نیز داخل آب بگذارید و به مدت 3 دقیقه داخل مایکروویو قرار دهید. پس از تمام شدن تایم تا 5 دقیقه درب مایکروویو را باز نکنید تا بخار داخل دستگاه ایجاد شود بعد از آن درب مایکروویو را باز کنید و داخل ان را با پارچه مرطوب تمیز کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha