02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مایکروویو مناسب باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

ادیبه کریم پور 16 /اردیبهشت/ 1402
مایکروویو مناسب باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

مایکروویو مناسب باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟


یکی از پرکاربردترین دستگاه هایی که در آشپزخانه استفاده می شود، مایکروویو می باشد که چخت وسیعی از غذاها را برای شما ارائه می دهد. مایکروویو برای افراد پرمشغله یک موهبت است و استفاده از آن، بسیار آسان و راحت می باشد و بسیاری از پخت غذاها را به راحتی در کمترین زمان انجام می دهد. مایکروویوها برای یخ زدایی غذاهای یخ زده، گرم کردن مجدد باقیمانده ها، گرم کردن شیر، پختن سیب زمینی ژاکت، پاپ کورن و غیره عالی هستند. مایکروویو با استفاده از امواج رادیویی برای فعال کردن مولکول ‌ها، غذا را بسیار سریع‌ تر از اجاق ‌های گازی یا الکتریکی معمولی گرم می ‌کند و می ‌پزد. و از آنجایی که آن ها فقط خود غذا و نه فضای فر را گرم می کنند، انرژی کمتری مصرف می کنند و نسبت به اجاق های معمولی کارکردنشان اقتصادی تر است. از مایکروویو برای یخ‌ زدایی و گرم کردن مجدد گرفته تا پخت و پز و حتی کباب کردن و پختن استفاده کنید و بسیاری از مایکروویوها ملزومات واقعی آشپزخانه هستند. اما با وجود مدل ‌های مختلف ارائه شده با طیف وسیعی از ویژگی ‌ها، تصمیم ‌گیری برای اینکه کدام یک برای شما مناسب است دشوار باشد. بنابراین می توانید این مطلب را مطالعه کنید تا بتوانید ویژگی و خصوصیات مایکروویو را بهتر بفهمید. 


کدام مایکروویو برای شما بهتر است؟


مایکروویو ساده


مدل ‌های ساده ای از مایکروویو برای کارهای ساده یخ‌ زدایی، گرم کردن مجدد مواد غذایی و غذای باقی مانده، انتخاب مناسبی هستند. مایکروویوهای اولیه زیادی برای انتخاب وجود دارد که قیمت آن ها معمولا زیاد نیستند و می توان به راحتی آن را خریداری کرد. 


مایکروویو با قابلیت گریل


مایکروویوهایی که از قابلیت گریل بهره می برد، با اضافه کردن یک عنصر گریل، تمام راحتی پخت و پز در مایکروویو را ارائه می دهند، بنابراین می توانند غذای شما را طلایی و ترد کنند. با این حال، مایکروویوهای گریل گرانتر از مدل های ساده هستند. با این نوع مایکروویوها می توان بسیاری از غذاهای کبابی مانند مرغ کامل یا شکم پر، استیک، سبزیجات و... را درست کنید.


مایکروویو ترکیبی


مایکروویوهای با فناوری ترکیبی پخت و پز بهره می برند می توانند پخت و پز وسیع تری را ارائه دهند. این نوع مایکروویوها گرمایش کانوکشن، گریل و در برخی مدل ‌ها عملکرد بخار را ترکیب می‌ کنند. مانند اجاق های معمولی، آن ها می توانند غذا را گرم، برشته، ترد و طلایی کنند، با مزیت اضافی یخ زدایی و گرم کردن با استفاده از انرژی مایکروویو، پخت و پز کاملی را به کاربران خود ارائه می دهد. مایکروویوهای ترکیبی برای آشپزخانه‌ های کوچک ایده ‌آل هستند، زیرا ویژگی ‌ها و تنظیمات از پیش برنامه ‌ریزی‌ شده زیادی دارند که تهیه غذا را آسان می ‌کند و به آشپز کمک می کند تا غذا را سریعتر و بهتر آماده کند. اما باید انتظار داشته باشید که برای این قابلیت، هزینه های بیشتری را پرداخت کنید.


مایکروویوهای داخلی


مایکروویوهای داخلی به آشپزخانه شما کمک می‌ کنند ظاهری براق و ساده داشته باشند و فضای میز کار و آشپزخانه را آزاد کنند. آن ها در طیف وسیعی از اندازه ها و انواع مدل ها هستند و اغلب دارای یک دسته کشویی برای دسترسی آسان هستند. مایکروویوهای داخلی از بسیاری از ویژگی و قابلیت های دیگر بهره می برد و پخت و پز فوق العاده ای را ارائه می دهد. اما آن ها گران تر از مدل های مستقل هستند و نیاز به نصب دارند.


نکته ی آخر: اگر به یک مدل بزرگ نیاز دارید، مایکروویو حداقل 30 لیتری را انتخاب کنید، که می تواند ظروف بزرگ یا غذای کبابی را در خود جا کند. اگر فضای میز کار محدود باشد، یک مدل کوچک 20 لیتری برای گرم کردن سوپ، شیر یا نوشیدنی عالی است.

به دنبال چه ویژگی هایی در مایکروویو باشید


قدرت و توان مصرفی: توان مایکروویو و دستگاه های برقی بر حسب وات اندازه گیری می شود و بیشتر مایکروویوها بین 700 وات تا 1200 وات هستند. هرچه وات بیشتر باشد به این معنی است که دستگاه می تواند قدرت بیشتری را ارائه دهد و غذای شما سریعتر و یکنواختتر پخته می شود. توان معمولی و استاندارد حدود 900 وات است، بنابراین به دنبال مدلی باشید که حداقل آن حداکثر باشد.


ابعاد و اندازه: از آنجایی که مایکروویو روی پیشخوان یا سطح کابینت آشپزخانه قرار می گیرد، قبل از خرید مایکروویو مطمئن شوید که فضا را به درستی اندازه گیری کنید تا مطمئن شوید که فضای پیشخوانی را که برای تهیه غذا به آن نیاز دارید، اشغال نمی کند. اگر قصد خریداری کردن مایکروویوهای داخلی را دارید، باید قبل از کابینت کاری و دیزاین آن، مایکروویو و اندازه ی آن را انتخاب کنید و سپس جایگاه آن را به خوبی، درست کنید. 


ظرفیت: ظرفیت داخلی مایکروویو بر حسب لیتر اندازه ‌گیری می ‌شود و مدل‌ هایی از حجم 17 لیتری فشرده تا 32 لیتری را ارائه می‌ دهند. برای یک مایکروویو خانوادگی و مناسب، به دنبال مدلی باشید که حداقل اندازه 27 لیتری داشته باشد، زیرا صفحه گردان بزرگتر و ارتفاع داخلی کافی برای پخت همزمان ظروف بزرگ یا دو ظرف دارد. ظرفیت های بزرگتر به شما امکان می دهند تا بتوانید غذاهایی مانند، مرغ کامل یا کیک و... را به راحتی درست کنید. اگر برای غذای های کم حجم مانند پیتزا یا گرم کردن مواد غذایی از آن استفاده می کنیدف می توانید ظرفیت کمتری را نیز انتخاب کنید.


پخت و پز کانوکشن و کباب کردن: برخی از مایکروویوها یک فر فن دار و گریل را با قدرت مایکروویو ترکیب می کنند. یک مایکروویو ترکیبی برای کسانی که فضای آشپزخانه ندارند، ایده آل است، زیرا چند نوع دستگاه را در یک محصول ترکیب می کند و به سرعت زمان پخت و پز با اضافه کردن هوای گرم در گردش کمک می کند و به شما امکان می دهد غذا را با قابلیت گریل برشته و ترد کنید.


مایکروویوهای ساده: این مایکروویوهای اولیه برای کارهای ساده ای مانند پختن فرنی، پختن و برشته کردن سیب زمینی و غذاهای آماده، گرم کردن سوپ و یخ زدایی اقلام یخ زده ایده آل هستند. آن ها از قابلیت های پیچیده بهره نمی برند و کسانی که مجردی زندگی می کنند یا دانشجو هستند بسیار عالی است.


برنامه های از پیش تعیین شده: به دنبال یک مایکروویو باشید که دارای تعدادی برنامه از پیش تنظیم شده است که حدس و گمان را از پختن، گرم کردن مجدد و یخ زدایی غذاهای محبوب حذف می کند. این برنامه ها تایم و دما و حرارت غذا را از پیش تعیین کرده اند و شما باید برنامه ی مخصوص آن را اجرا کنید. برای مثال پیتزا به تایم و حرارت مشخصی نیاز دارد و این برنامه این تایم و حرارت را به خوبی تنظیم می کند. 


پخت و یخ زدایی اتوماتیک: حالت‌ های خودکار مایکروویو به شما امکان می ‌دهند مقدار غذا را وارد کنید و سپس مایکروویو را روشن کنید تا مدت زمان کافی برای پختن یا یخ ‌زدایی ایمن غذا را ارائه دهد. یخ زدایی به کاربر امکان می دهد یخ غذا را سریع تر آب کند و آن را برای یک وعده ی غذایی آماده کند. یکی دیگر از برنامه ی مایکروویوهای پیشرفته یخ زدایی سخت می باشد که پالس های تصادفی انرژی مایکروویو برای سرعت بخشیدن به یخ زدایی استفاده می شود.


پخت سنسور: برخی از مایکروویوها دارای سنسورهایی هستند که رطوبت دستگاه و رطوبت موجود در غذای شما را اندازه گیری می کنند، سپس به طور خودکار سطح قدرت و زمان را تنظیم می کنند تا از پخته شدن کامل غذا اطمینان حاصل شود. این عملکرد باعث می شود غذای شما به یهترین شیوه بپزد و هنگام بیرون آوردن آن، سوخته یا خام نباشد.


تکنولوژی اینورتر: این فناوری که گزینه ای در برخی از مایکروویوهای گران قیمت و پیشرفته است، از یک سطح توان مایکروویو ثابت برای اطمینان از پخت یکنواخت غذا استفاده می کند و به بهبود بافت و طعم کمک می کند.


قفسه های قابل جابجایی: برخی از مایکروویوهای بزرگ به همراه چند قفس یا سینی ارائه می شوند تا بتوانید چندین مورد را همزمان بپزید. این سینی ها می توانند به شما انکان دهند که دو نوع غذا مانند مرغ و سبزیجات را با هم بپزید.


فویل مایکروویو: اکثر مایکروویوها دارای فضای داخلی صافی هستند که به سادگی می توان آن ها را پاک کرد. با مایکروویوهای ترکیبی، به دنبال دستگاهی با فویل های کاتالیزوری یا پیرولیتیک باشید که تمیز کردن آن ها آسان هستند.


قفل کودک: این ویژگی ایمنی از راه اندازی یا تداخل تصادفی مایکروویو توسط کودکان خردسال جلوگیری می کند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha