02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

معرفی و بررسی انواع جاروبرقی

ادیبه کریم پور 4 /آبان/ 1402
معرفی و بررسی انواع جاروبرقی

معرفی و بررسی انواع جاروبرقی


اگر به دنبال یک جاروبرقی جدید هستید، معیارهای زیادی وجود دارد که باید قبل از خرید در نظر بگیرید. عواملی مانند اندازه خانه شما، چیدمان خانه شما و کفپوش، همگی بر نوع جاروبرقی که خریداری می کنید تأثیر دارند. سپس ترجیحات شخصی شما در مورد خانه داری وجود دارد. آیا چیزی سبک وزن مانند جاروبرقی ایستاده یا جاروشارژی می خواهید تا بتوانید یک جاروبرقی سریع را تمیز کنید یا یک جاروبرقی مرکزی سنگین که کار دقیق تری انجام دهد؟ شاید دوست داشته باشید که نقش فعالی در تمیز کردن خانه خود با جاروبرقی کنیستر یا سطلی داشته باشید یا اینکه با جاروبرقی روباتیک رویکردی را ترجیح دهید که آن را تنظیم کنید و فراموش کنید. همه این نکات مختلف می تواند بسیار زیاد باشد، بنابراین ما یک مطلب از انواع مختلف جاروبرقی ها داریم تا به شما کمک کنیم تصمیم بگیرید چه چیزی برای شما و نیازهای خانه شما بهترین است.


1. جاروبرقی های عمودی (ایستاده)


جاروبرقی های ایستاده به گونه ای طراحی شده اند که بهترین تمرکز را روی خانه های بزرگتر با کفپوش فرش دارند. آن ها از یک برس موتوری استفاده می کنند که از طریق مکش قوی، کثیفی های باقی مانده در فرش را از بین می برد و از بین می برد. برخی از جاروبرقی های عمودی می توانند کف های چوبی را نیز تمیز کنند، اما این به برند بستگی دارد.
نکات مثبت: آن ها معمولاً با نازل هایی برای موقعیت های تمیز کردن گسترده تر ارائه می شوند. وقتی استفاده نمی شوند به تنهایی می ایستند. آن ها معمولا مسیر نظافت گسترده تری دارند.
نکات منفی: مانور دادن آن ها در مکان های تنگ، مانند گوشه ها و زیر مبلمان، دشوارتر است. آن ها معمولا کمی سنگین تر از جاروشارژی ها هستند.


مشخصات جاروبرقی ایستاده


نوع: عمودی
سطح تمیز کردن: کف و فرش سخت
سطح نویز: بلند
بهترین برای تمیز کردن: مو، گرد و غبار، مواد حساسیت زا
اندازه ذخیره سازی: متوسط
قیمت: کم به بالا
قدرت مانور: متوسط


2. جاروبرقی های دستی


جاروبرقی ‌های دستی برای کسانی طراحی شده ‌اند که دارای قسمت ‌های کوچکی در خانه خود هستند که دسترسی به آن‌ ها با سایر انواع جاروبرقی دشوار است. این نوع همچنین برای تمیز نگه داشتن مناطقی مانند اتومبیل ها نیز عالی است. مدل های سیمی و شارژی وجود دارد که می توانید از بین آن ها انتخاب کنید، اما همه اینها به ترجیح شما برای این نوع جاروبرقی بستگی دارد. در نهایت، اگر خانه شما دارای مناطق کوچک یا پله های زیادی است، یک جاروبرقی دستی می تواند به تمیز کردن این مکان های تنگ به راحتی کمک کند.
نکات مثبت:  آن ها می توانند بی سیم یا با سیم باشند. آن ها طوری طراحی شده اند که وارد گوشه ها و سوراخ های کوچک شوند. می توان از آن ها در خانه یا اتومبیل استفاده کرد.
نکات منفی:  آن ها به اندازه برخی از انواع دیگر قدرت ندارند. آن ها برای نظافت عمومی فضاهای بزرگ طراحی نشده اند.


مشخصات جاروی دستی


نوع: دستی
تمیز کردن سطح: فرش، اتومبیل، اکثر پارچه ها، کف های سخت
سطح نویز: بی صدا
بهترین برای تمیز کردن: خرده، گرد و غبار، مو
اندازه ذخیره سازی: کوچک
قیمت: معمولا کم
مانورپذیری: آسان


3. جاروبرقی سطلی


هنگامی که به یک جاروبرقی قدرتمند نیاز دارید، داشتن یک جاروی سطلی ایده ی عالی است. آن ها به گونه ای طراحی شده اند که برخی از قدرتمندترین مدل های جاروبرقی موجود در بازار باشند، اما معمولاً سبک وزن نیز طراحی شده اند. این بدان معنی است که شما می توانید بدون نگرانی در مورد وزن جاروبرقی که شما را اذیت می کند، از یک مکش قدرتمند لذت ببرید. بعلاوه، جاروبرقی سطلی با نازل های مختلفی عرضه می شود که کار تمیز کردن مختلف را بدون نیاز به جابجایی به دستگاه دیگری آسان تر و قابل کنترل تر می کند.
مزایای آن: آن ها قدرت زیادی دارند و معمولا سبک وزن هستند. آن ها معمولا با ابزارهای مختلف برای کارهای مختلف نظافتی عرضه می شوند.
معایب آن:  آن ها معمولاً باید قبل از استفاده سرهم شوند. به دلیل طراحی حجیم نگهداری آن ها سخت تر است.


مشخصات جارو سطلی


نوع: سطلی یا قوطی دار
سطح تمیز کردن: پله ها، فرش ها، پارچه ها، کف های سخت
سطح نویز: متوسط
بهترین برای تمیز کردن: گرد و غبار، موهای حیوانات خانگی، غذا، خاک
اندازه ذخیره سازی: بزرگ
قیمت: بالا
مانورپذیری: مشکل


4. جارو شارژی


جارو شارژی ها برای افرادی که در خانه ها یا آپارتمان های کوچکتر زندگی می کنند طراحی شده است. آن ها برای تمیز کردن آشفتگی های کوچک طراحی شده اند و همچنین دارای طراحی سبک وزنی هستند که به افرادی که توانایی برداشتن یا جابجایی وسایل سنگین را ندارند کمک می کند. با توجه به اندازه کوچک آن ها، استفاده از آن ها در فضاهای تنگ که در آن انواع بزرگتر بدون استفاده از نوعی اتصال قابل دسترسی نیستند، آسان تر است. در نهایت، هنگام نگهداری آن ها فضای زیادی را اشغال نمی کنند، به این معنی که می توانید کمد تمیز کردن خود را مرتب نگه دارید.
جنبه ی مثبت: آن ها برای تمیز کاری های کوچک عالی هستند. آن ها به طور کلی سبک وزن هستند. نگهداری آن ها آسان است.
جنبه ی منفی: ظرفیت سطل خاک کمتری دارند. آن ها کمی پر سرو صدا هستند.


مشخصات جارو شارژی


نوع: ایستاده و شارژی
سطح تمیز کردن: فرش، موکت و گلیم فرش، کف سخت
سطح نویز: بلند
بهترین برای تمیز کردن: گرد و غبار، زباله های سطحی
اندازه ذخیره سازی: کوچک
قیمت: پایین تا متوسط
مانورپذیری: آسان


5. جاروبرقی رباتیک


مانند بسیاری از محصولات، جاروبرقی های رباتیک به گونه ای طراحی شده اند که خدماتی را به شما ارائه دهند و نیازی به انجام دستی کارهای تمیز کردن روزمره را نداشته باشند. این نوع جاروبرقی معمولاً با نوعی برنامه هوشمند ارائه می شود که به شما امکان می دهد آن را از دستگاه هوشمند مورد نظر خود کنترل کنید. آن ها طوری طراحی شده اند که بتوانند به مناطق سخت مانند زیر مبلمان دسترسی داشته باشند، بدون اینکه نگران جابجایی آن مانند سایر انواع جاروبرقی باشند. در نهایت، جاروبرقی های رباتیک به دلیل اندازه آن ها، عملاً در هر مکانی قابل ذخیره هستند ، زیرا فضای بسیار کمی را اشغال می کنند.
نکات مثبت: آن ها به شما اجازه می دهند در حالی که برای شما تمیز می شود استراحت کنید. اکثر مدل ها را می توان با دستگاه های هوشمند کنترل کرد. آن ها فضای ذخیره سازی کمی را اشغال می کنند.
نکات منفی: قیمت برای این نوع ها بالاتر است. آن ها برای زباله های بزرگ طراحی نشده اند.


مشخصات جارو رباتیک


نوع: رباتیک
سطح تمیز کردن: فرش، کف سخت
سطح نویز: بی صدا
بهترین ها برای تمیز کردن: گرد و غبار، خرده ها، مو، کثیفی
اندازه ذخیره سازی: کوچک
قیمت: متوسط به بالا
مانورپذیری: آسان


6. جاروبرقی کوله پشتی

 

استفاده از جاروبرقی برای افرادی که کمردرد را تجربه می کنند می تواند سخت باشد و جاروبرقی کوله پشتی برای کاهش فشار تمیز کردن برای این افراد طراحی شده است. دستگاه واقعی در یک سیستم حمل کوله پشتی است و دارای یک شلنگ عصا مانند برای برداشتن خاک است. به دلیل استفاده از عصا، این نوع جاروبرقی را می توان به راحتی در مکان ها و گوشه های تنگ استفاده کرد. آن ها برای خانه هایی که ممکن است خاک یا گرد و غبار زیادی در خانه وجود داشته باشد بسیار عالی هستند و معمولاً می توانند در بسیاری از انواع سطوح استفاده شوند.
نکات مثبت: آن ها طراحی شده اند تا به کسانی که کمردرد دارند کمک کنند هنوز تمیز شوند. معمولاً سبک وزن هستند. آن ها برای جمع آوری گرد و غبار و خاک طراحی شده اند.
نکات منفی: گاهی اوقات افراد در تنظیم تسمه ها دچار مشکل می شوند. آن ها معمولا کیسه های ذخیره سازی کوچکی برای جمع آوری زباله دارند.


مشخصات جاروی کوله ای


نوع: کوله پشتی
سطح تمیز کردن: مبلمان، کف، فرش
سطح نویز: متوسط
بهترین برای تمیز کردن: گرد و غبار، خاک
اندازه ذخیره سازی: بزرگ
قیمت: متوسط به بالا
مانورپذیری: آسان


7. جاروبرقی مرطوب و خشک


یکی از بهترین چیزهایی که در مورد جاروبرقی های مرطوب و خشک وجود دارد این است که برای خانه هایی که دارای کف های سخت و فرش های مخلوط هستند بسیار عالی هستند. آن ها اغلب برای مکان‌های صنعتی استفاده می‌ شوند، زیرا می‌ توانند هم زباله ‌های مرطوب و هم خشک را جمع‌ آوری کنند، به این معنی که لازم نیست دائماً تی پارچه ای و جاروبرقی را جابجا کنید. با این حال، این نیز استفاده و مانور موثر آن ها را کمی دشوار می کند. آن ها به طور کلی در محدوده قیمت متوسط تا بالا هستند.
مزایا: آن ها می توانند زباله های مرطوب و خشک را تمیز کنند و طوری طراحی شده اند که به راحتی تمیز شوند. آن ها را می توان در مکان های صنعتی و منازل استفاده کرد.
معایب: آن ها به طور کلی سیمی هستند و نوع آن ها بی سیم و شارژی نمی باشد.


مشخصات جاروی آب و خاک


نوع: مرطوب و خشک یا آب و خاک
تمیز کردن سطح: مبلمان، اتومبیل، کف
سطح نویز: متوسط
بهترین برای تمیز کردن: مواد غذایی، شیشه، مایعات، جامدات، گرد و غبار
اندازه ذخیره سازی: بزرگ
قیمت: پایین تا متوسط
مانورپذیری: کمی مشکل


8. سیستم های جاروبرقی مرکزی


اگر به دنبال بهبود ارزش خانه خود هستید، ممکن است یک سیستم جاروبرقی مرکزی را در نظر بگیرید. این سیستم ‌ها وسایل دائمی در خانه شما هستند، اما برای کمک به ارتقای کیفیت هوای سالم ‌تر در داخل خانه شما طراحی شده‌ اند. بعلاوه، آن ها می توانند به تمیز نگه داشتن خانه شما بدون فرآیند خسته کننده روزانه یا هفتگی که سایر جاروبرقی ها نیاز دارند کمک کنند.
مثبت: آن ها بسیار ساکت و بدون سرو صدا هستند و می توانند ارزش پولی را به خانه شما اضافه کنند. آن ها به ارتقاء کیفیت هوای سالم در داخل کمک می کنند.
منفی: آن ها به اندازه سایر انواع انرژی کارآمد نیستند. حتی مدل‌ های پایین ‌تر هم کمی گران هستند.


مشخصات جارو مرکزی


نوع: سیستم جاروبرقی مرکزی
سطح تمیز کردن: کف سخت، مبلمان، فرش
سطح نویز: بی صدا
بهترین برای تمیز کردن: شوره، خاک، زباله
اندازه ذخیره سازی: کوچک (نیاز به مکانی برای گذاشتن موتور جارو مرکزی)
قیمت: بالا
قدرت مانور: عالی


آیا جاروبرقی واقعا ضروری است؟


اگر می خواهید خانه خود را تمیز و پاک از مواد آلرژی زا مختلف که می توانند باعث ایجاد مشکلاتی شوند، حفظ کنید، در این صورت اتفاق نظر وجود دارد که بله، جاروبرقی ضروری است. صرف نظر از نوع جاروبرقی که انتخاب می کنید، آن ها برای کمک به حذف زباله هایی مانند خاک، گرد و غبار، موهای حیوانات خانگی و غیره طراحی شده اند که می توانند برای سلامتی فرد مضر باشند. بنابراین، چه آلرژی داشته باشید و چه مانند حیوانات خانگی داشته باشدید، داشتن یک جاروبرقی با کیفیت ضروری است و می تواند تفاوت را ایجاد کند.


مزایای جاروبرقی


داشتن نوع مناسب جاروبرقی می تواند چندین مزیت داشته باشد. این نه تنها به تمیز نگه داشتن خانه شما کمک می کند، بلکه برخی جاروبرقی ها می توانند به بیرون کشیدن آلرژن ها از خانه شما کمک کنند که ممکن است مضر باشند. آن ها همچنین ابزاری کم هزینه هستند که می توانند چندین مزیت برای سلامتی به شما ارائه دهند. آن ها به از بین بردن مواردی مانند کنه های گرد و غبار کمک می کنند. همچنین می توانند با از بین بردن ذرات مضر و آلاینده های موجود در هوا، آلرژی را تسکین دهند و حتی می توانند ورزش کافی را برای شما فراهم کنند.


جاروبرقی کیسه دار یا جاروبرقی بدون کیسه، کدام بهتر است؟


این وضعیتی است که ممکن است با چند نوع جاروبرقی در آن قرار بگیرید. هر کدام مزایا و معایب خود را دارند، اما در نهایت به ترجیحات شخصی شما بستگی دارد و اینکه چه جنبه هایی برای شما مهم تر است. به عنوان مثال، اگر شما یا شخصی در خانه شما مشکلاتی با آلرژی یا آسم دارید، ممکن است بخواهید از جاروبرقی بدون کیسه استفاده کنید زیرا آنها معمولاً دارای فیلترهای HEPA هستند که به حفظ آلرژن ها حتی در هنگام تعویض آن ها کمک می کند. با این حال، اگر به دنبال یک جاروبرقی هستید که قادر به تمیز کردن عمیق خانه شما باشد، ممکن است بخواهید به سمت یک جاروبرقی کیسه ‌دار بروید، زیرا این جاروبرقی ها عمیق‌ تر به فرش و موکت نفوذ می کنند.


جاروبرقی های کیسه ای: در تمیز کردن عمیق فرش بهتر است، معمولا از مواد سنگین تر و بادوام تر ساخته می شود، کیسه ها معمولاً زباله های بیشتری را در یک زمان نگه می دارند.
جاروبرقی بدون کیسه: اغلب دارای نوعی فیلتر برای آلرژن ها است، نیازی به خرید مداوم کیف های جدید ندارد، معمولا از مواد سبک تر ساخته می شود.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha