02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

چند دلیل برای امتحان آشپزی با زودپز

ادیبه کریم پور 6 /آبان/ 1402
چند دلیل برای امتحان آشپزی با زودپز

چند دلیل برای امتحان آشپزی با زودپز


زودپزها مدت زیادی است که وجود داشته اند، اما فکر استفاده از آن هنوز برای برخی جذاب نیست. این فکر ممکن است به خاطر یک زودپز باشد که صدای جیر جیر می کند و یا انفجار آن و اتفاقات ناخوشایند باشد. زودپزهای امروزی خطر پخت و پز تحت فشار را از بین برده اند. امروزه زودپزها آن صدای جیغ بلند را منتشر نمی کنند و دارای ویژگی های ایمنی هستند که از ایجاد فشار اضافی جلوگیری می کند و دستگیره های درب قفلی دارند که تا زمانی که فشار آزاد نشود باز نمی شوند. آن ها پیشرفت بزرگی در زودپزهای پر سر و صدا، پرت کردن آب و بخار و سر و صدا هستند که بسیاری از مردم در سال های گذشته با آن آشنا بودند. شرکت های تولید کننده زودپزهای ترکیبی برای پخت و پز همه منظوره تحت فشار طراحی شده اند. اینها برای استفاده راحت در تهیه وعده های غذایی روزمره به اندازه کافی سبک هستند. برخی از دستگاه های زودپز، برای نگهداری مواد غذایی در شیشه ها برای نگهداری طولانی مدت بیشتر ساخته و طراحی شده اند. داشتن یک زودپز به عنوان بخشی از تجهیزات آماده سازی غذا مزایای متعددی دارد. در اینجا شش مزیت اصلی پخت و پز تحت فشار در زودپز آورده شده است:


1. غذاها بیشتر مواد مغذی خود را حفظ می کنند و خوشمزه تر هستند


خوردن غذاهایی که تحت فشار در زودپز پخته می شوند، نسبت به غذاهایی که برای مدت طولانی با استفاده از ظروف سنتی طبخ می شوند، تقویت تغذیه ای بیشتری دارد. هر چه غذاها مدت طولانی تری پخته شوند، مواد مغذی بیشتری از بین می روند. غذاهایی که در زودپز پخته می شوند، با مصرف مایعات کمتر، سریعتر آماده می شوند. مایع به جوش می آید و غذا با بیشتر مواد مغذی خود باقی می ماند. این واقعیت که غذاها در زمان پخت کوتاه تری تهیه می شوند به این معنی است که کمتر رنگ و طعم خود را از دست می دهند، همچنین مواد معدنی و ویتامین هایی که هنگام پختن در مقادیر زیاد آب برای مدت زمان طولانی تری تبخیر یا رقیق می شوند. زودپزها زمان پخت و پز را تا 70 درصد کاهش می دهند که این کاهش بسیار خوبی در مدت زمانی است که غذاها به طور معمول روی اجاق می مانند و طعم طبیعی و مواد مغذی را از بین می برند. به طور کلی، پخت و پز در زودپز رایحه و طعم طبیعی غذاها را افزایش می دهد.


2. در مصرف انرژی صرفه جویی می کند


پخت و پز در زودپز بسیار کارآمدتر از استفاده از چندین قابلمه در مشعل های جداگانه است و می تواند منجر به صرفه جویی قابل توجهی در مصرف انرژی شود. این به این دلیل است که زودپزها بخار را در خود نگه می دارند و باعث می شود غذا زودتر بپزد. و از آنجایی که غذاها به زمان پخت کمتری با زودپز نیاز دارند، انرژی کمتری برای آماده کردن غذا مورد نیاز است. با افزایش روزافزون هزینه برق، همه ما می خواهیم راه هایی برای صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش حجم صورت حساب ماهانه خود پیدا کنیم. 


3. باعث صرفه جویی در زمان در تهیه غذا می شود


زمان پخت بسیار کاهش می یابد زیرا غذاها با استفاده از زودپز تا 70 درصد سریعتر پخته می شوند و این امر آن را به ابزاری مفید برای قرار دادن سریع غذا روی میز تبدیل می کند. همه ما می ‌توانیم آن روزهایی را به یاد بیاوریم که خیلی خسته از سر کار به خانه می ‌رسیم و نمی‌ توانیم با عجله شام درست کنیم. در چنین روزهایی می توان از زودپز برای تهیه یک غذای مقوی و خوشمزه در عرض چند دقیقه استفاده کرد. تمام مواد را داخل آن بریزید تا زمانی که آشپزخانه را مرتب کرده اید و میز را بچینید، شام را آماده خواهید کرد.


4. آشپزخانه خنک تر خواهد بود


با گرم‌ تر شدن هوای تابستان ‌ها، همانطور که امواج گرمای اخیر در بیشتر نقاط کشور نشان می‌ دهد، کاهش گرمای تولید شده توسط پخت و پز کلید یک آشپزخانه خنک است. هنگام پخت و پز با قابلمه ها و تابه های معمولی، حرارت از تابه بالا می رود و به سمت بالا حرکت می کند. مقداری از این گرما از طریق فن اجاق گاز به خارج از خانه هدایت می شود، اما در حین پخت و پز نیز گرما در آشپزخانه ایجاد می شود. در مقابل، زودپز گرما و بخار را حفظ می کند تا هیچ کدام از آن برای گرم کردن آشپزخانه شما خارج نشود. کاهش میزان گرما و بخار منجر به آشپزخانه خنک ‌تر می ‌شود.


5. تمیز کردن آسانتر و کمتر


پخت و پز با قابلمه های معمولی روی اجاق گاز باعث می شود که بقایای پخت روی صفحه اجاق گاز و صفحه کنترل و همچنین روی سطوح مجاور مانند دیوارها و پیشخوان ها باقی بماند. بخار و روغن‌ ها از ظروف باز خارج می‌ شوند و روی این سطوح می‌ نشینند، که معمولاً بعد از پختن غذا نیاز به تمیز کردن دارد. با این حال، زودپز دارای درب محکمی است که از خروج هرگونه پاشیده شدن یا پاشش از ظرف پخت جلوگیری می کند. این همچنین هرگونه جوشی که نیاز به تمیز کردن بیشتر دارد را از بین می برد. و هنگامی که آماده سازی غذا کامل شد، فقط یک قابلمه برای شستن وجود دارد.


6. از زودپزها نیز می توان برای نگهداری مواد غذایی استفاده کرد


البته زودپزها برای نگهداری کردن مواد غذایی نیز طراحی شده اند تا برای استفاده در آینده نگهداری شوند. به همین دلیل است که مدل های بزرگتر اغلب به عنوان با این قابلیت طراحی می شوند. زودپزهای تحت فشار معمولاً تا 15psi تولید می کنند، فشار بالایی که برای پختن غذاها و کنسروها از جمله گوشت و ماهی لازم است. زودپزهای کوچکتر و سبکتر را نیز می توان برای کنسرو خانگی استفاده کرد، اما ظرف کمتری نسبت به مدل های بزرگتر در خود جای می دهند. زودپز ‌های با حجم کوچک ‌تر در حالی که دارای این امکان برای کنسرو هستند، بیشتر برای تهیه غذای روزانه استفاده می ‌شوند.


هنگامی که نحوه کار با زودپز را یاد گرفتید، هیچ ترسی در مورد انفجار و... وجود ندارد. حتی زمانی که بخار آزاد شده است، عادت داشته باشید که صورت خود را از دهانه قابلمه دور نگه دارید تا از بخار باقیمانده یا پاشش داغ جلوگیری کنید. یک حوله را روی سطح پیشخوان قرار دهید تا درب داغ آن را پس از برداشتن قرار دهید. هنگام خرید زودپز به psi آن توجه کنید. گزینه های شما بین زودپز برقی و زودپز روگازی خواهد بود، اما مطمئن شوید که یکی را انتخاب کنید که بالاترین psi را داشته باشد. برای زودپز روگازی 15psi خواهد بود در حالی که بیشتر زودپز های برقی ممکن است فقط تا 10psi داشته باشند. از آنجایی که این زودپزها با استفاده دقیق می ‌توانند یک عمر دوام بیاورند، نیز باید از یک زودپز از برند معتبر استفاده کنیم. اکثر زودپزها از آلومینیوم یا فولاد ضد زنگ ساخته شده اند. یک زودپز شش لیتری یک غذای مقوی برای یک خانواده معمولی فراهم می کند و یک خانواده پرجمعیت یک زودپز هشت لیتری را ایده آل ترین غذا می داند.


پختن غذا در زودپز توصیه می شود زیرا غذا را سریعتر و در دمای بالاتری نسبت به سایر روش های پخت می پزد. این به غذا اجازه می دهد تا مواد مغذی و طعم بیشتری را حفظ کند و همچنین باعث لطیف تر شدن و هضم آن آسان تر می شود. علاوه بر این، زودپزها می توانند برای کنسرو کردن، نگهداری و استریل کردن مواد غذایی نیز استفاده شوند. این می تواند یک راه عالی برای صرفه جویی در زمان و هزینه با پختن دسته های بزرگ غذا و نگهداری آن ها برای استفاده بعدی باشد. پس در یک زودپز چه اتفاقی می افتد؟ آب در دمای 212 درجه فارنهایت / 100 درجه سانتیگراد می جوشد و با ارتفاعی که در آن زمان ممکن است غذا قرار گرفته باشد، کمی متفاوت است. اما وقتی در زودپز می پزید، میزان آب و بخار آن در واقع به 250 فارنهایت / 121 درجه سانتی گراد می رسد. این آب و بخار در داخل قابلمه محبوس شده و به همه چیز برخورد می کند. تمام آن گرما اساساً در دیگ بدون دریچه فرار متمرکز می شود. این کار به مواد غذایی مانند گوشت و مرغ امکان می دهد بسیار نرم و آبدار پخته شود و به سبزیجات طعم فوق العاده خوبی می دهد تا بتوانید سفره ی خود را با آن زیباتر کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha