02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نکاتی که قبل از خرید جارو رباتیک باید به آن توجه شود

ادیبه کریم پور 2 /مرداد/ 1402
نکاتی که قبل از خرید جارو رباتیک باید به آن توجه شود

نکاتی که قبل از خرید جارو رباتیک باید به آن توجه شود


جاروبرقی های رباتیک ماشین های هوشمندی هستند که با فشار دادن یک دکمه کار تمیز کردن را انجام می دهند. آن ها برای افرادی که به سختی وقت خود را برای جارو کردن و تمیز کردن اختصاص می دهند مفید هستند. با این حال، در سال ‌های اخیر، جاروبرقی‌ های روباتیک در عملکردهایی مانند تمیز کردن، تخلیه خودکار، کمک صوتی هوش مصنوعی و غیره پیشرفت چشمگیری داشته ‌اند. در اینجا ما به شما کمک می کنیم تا مناسب ترین مدل را برای نیازهای خود تهیه کنید. 


تشخیص و تغییر مکش


برخلاف جاروبرقی ‌های معمولی که نازل جاروبرقی را به اطراف حرکت می ‌دهیم، جاروبرقی‌ های روباتیک به تنهایی همه چیز را تمیز می ‌کنند. برخی از سطوح به نیروی و مراقبت بیشتری نیاز دارند در حالی که برخی دیگر نیاز ندارند. یک جاروی رباتیک خوب باید این قابلیت را داشته باشد که به این معنی توانایی بالا رفتن از سطوح کوچک مانند فرش، موکت و سپس تمیز کردن آن ها را در مسیر داشته باشید. جاروهای رباتیک از چرخ های غلتکی استفاده می کند که به آن ها اجازه می دهد در خانه حرکت کنند. توانایی بالا رفتن از موکت ها و فرش های ضخیم را می توان توسط مدل هایی انجام داد که از چرخ های بزرگتر استفاده می کنند. یکی دیگر از ویژگی ‌های ضروری این است که وقتی جاروبرقی فرش یا موکت را تشخیص می ‌دهد، عملکرد مکش را افزایش می ‌دهد. این سطوح نسبت به سطوح کاشی کاری شده تمایل بیشتری به نگهداری کثیفی دارند و سرسخت ‌تر هستند و بنابراین در صورت نیاز به عملکرد بیشتری نیاز دارند.


امکان اسکن اتاق شما


مزیت کلیدی جارو ‌های رباتیک این است که می‌ توانند در خانه‌ ها به راحتی حرکت کنند، از آن‌ ها نقشه برداری کنند و اطمینان حاصل کنند که هر گوشه و کناری تمیز می‌ شود و زیر انواع موانع است. این کار با استفاده از طیف وسیعی از سنسورها انجام می شود. برخی از مدل ها همچنین می توانند این چیدمان ها را ذخیره کنند و از برخورد به دیوار یا مبلمان جلوگیری کنند. حسگرها همچنین به جاروبرقی کمک می کنند تا مشخص کنند کدام قسمت های خانه هنوز تمیز نشده است. سنسورها نیز مهم هستند تا اگر در خانه ای دو طبقه با راه پله زندگی می کنید، جاروبرقی از لبه نیفتد.

 

انتخاب ظرفیت ها و عملکرد


مانند جاروبرقی های معمولی، جاروبرقی های روباتیک نیز دارای ظرفیت هستند. این شامل ظرفیت سطل گرد و غبار و همچنین عملکرد مکش است. به دنبال مشخصات مدل برای سنجش عملکرد مکش مدل مورد نظر خود باشید. ظرفیت سطل زباله در اکثر مدل ها بر حسب لیتر نشان داده شده است. برای اکثر خانه ‌ها ظرفیت بزرگتر نزدیک به یک لیتر توصیه می‌ شود. تعداد دفعاتی که ممکن است نیاز به تخلیه آن داشته باشید را کاهش می دهد.


عمر باتری مهم است


جاروبرقی های روباتیک با باتری کار می کنند و در نهایت پس از مدتی استفاده از جارو، باتری آن کاهش می یابد. برخی از مدل ‌های هوشمند می ‌توانند به‌ طور خودکار در ایستگاه شارژ، زمانی که شارژ باتری کم را تشخیص دهند، متصل شوند. پس از شارژ کامل، آن ها می توانند به کار خود ادامه دهند. ظرفیت باتری را در نظر داشته باشید تا جاروبرقی بتواند حداقل 30 دقیقه کار کند، یعنی زمانی که ممکن است برای تمیز کردن اکثر خانه ‌های با اندازه متوسط طول بکشد. ممکن است چند ساعت طول بکشد تا باتری شارژ شود، بنابراین به زمان شارژ مجدد نیز توجه کنید.


تمیز کردن خودکار با استفاده از ویژگی های زمان بندی


جاروبرقی های رباتیک کاملاً خودکار هستند، اگرچه می توانید برخی موارد را در مورد آن ها تغییر دهید. جاروبرقی های رباتی را می توان طوری تنظیم کرد که به طور خودکار در زمان های خاص تمیزکاری را انجام دهند. این زمان می تواند صبح زود قبل از بیدار شدن از خواب یا در ساعات کاری باشد که هیچ کس در اطراف حرکت نمی کند. این قابلیت دارای مزیت تنظیم یک برنامه روزانه یا هفتگی است که جاروبرقی کار خود را انجام می دهد. این ایده خوبی است که این را در چک لیست کارهای خود بگنجانید.


برنامه های هوشمند و ویژگی های دستیار صوتی


یکی دیگر از ویژگی های اتوماتیک به صورت دستورات صوتی است. اکثر جاروبرقی های روباتیک مناسب از الکسای آمازون و دستیار گوگل پشتیبانی می کنند. برخی دیگر با برنامه ای همراه هستند که می توانید آن را روی تلفن هوشمند یا تبلت خود نصب کنید که کنترل های متعددی در آن وجود دارد. آن ها تاریخ آخرین زمان تمیز کردن خانه و میزان شارژ باقی مانده در باتری ها را در گوشی به شما نشان می دهند.


خالی کردن سطل گرد و غبار


یکی از مزاحمت های هر جاروبرقی تمیز کردن سطل گرد و غبار است. گرد و غبار ریز زیادی در کیسه ها وجود دارد و برای جلوگیری از ایجاد مشکل، باید آن ها را با دقت تخلیه کرد. خوشبختانه برخی از جاروهای روباتیک با روش های هوشمندانه ای برای تخلیه ظرف طراحی شده اند. این به طور خودکار اتفاق می افتد، درست مانند نحوه شارژ شدن برخی از مدل ها می باشند. برخی از مدل ها حتی می توانند سطل گرد و غبار را به طور خودکار خالی کنند، اما این ویژگی در کمتر جاروها به کار برده شده است.


سطح سر و صدای پایین همیشه ایده خوبی است


هیچ کس دوست ندارد از یک جاروبرقی پر سر و صدا استفاده کند که در حین تمیز کردن، صدایی ایجاد کند. خوشبختانه اکثر جاروهای روباتیک جمع و جور هستند و به گونه ای طراحی شده اند که بی صدا باشند. برندها معمولا سطح نویز محصولات خود را بیان می کنند، بنابراین قبل از خرید یک نگاه دقیق داشته باشید. سطح نویز با دسی بل نشان داده می شود. هرچه دسی بل آن کمتر باشد، بهتر است. 


تشخیص مانع


مطمئناً هر جاروبرقی رباتیک دارای حسگرهایی است. اما عملکرد سنسورها چقدر است؟ دقت جاروبرقی رباتیک برای تشخیص اجسام در مسیر خود می تواند به معنای واقعی، یک مزیت اصلی و عالی باشد. بسیاری از جاروهای رباتیک قدرت محاسبات سه بعدی و دوربین دارند که اجتناب از موانع را حتی در تاریکی و قابلیت‌ های تشخیص انسان را بهبود می ‌بخشد.


تشخیص ارتفاع و پله


اکثر جاروبرقی های رباتیک دارای سنسورهای سقوط از ارتفاع هستند تا از افتادن آن ها از پله ها و سایر سطوح ناهموار خانه جلوگیری کنند. هنگامی که این حسگرها ارتفاع مانند پله را شناسایی می کنند، جارو را به جهت معکوس تغییر می دهد و از سقوط و شکسته شدن آن جلوگیری می کند. تقریباً هر جاروی رباتیکی این ویژگی را دارد، اما به دلیل اهمیت بسیار قابل ذکر است. 


مسیریابی و نقشه ی خانه


کارایی جاروبرقی رباتیک تحت تأثیر این است که چگونه می تواند خانه شما را به طور موثر ترسیم کند. علاوه بر این، نقشه برداری خانه، جارو رباتیک شما را از مناطق ناامن مانند پله، زیر کابیت های تنگ و.. دور نگه می دارد. بسیاری از جارو برقی ها به این ویژگی مجهز شده اند که محیط خانه شما را با دقت و پوشش بیشتری اسکن می کند تا بتواند به سرعت نقشه ای از خانه شما ایجاد کند و مسیرهای تمیز کردن کارآمد را برنامه ریزی کند. با نقشه برداری و ناوبری دقیق، نقاط کمتر از دست رفته و تکراری را تضمین می کند.


تمیز کردن دو منظوره


برخی از جاروبرقی ‌های روباتیک به گونه‌ ای طراحی و تولید شده‌ اند که تمام نظافت شما را به یکباره انجام می ‌دهند، به این معنی که جمع آوری گرد و غبار و تمیز کردن تی مانند را به طور همزمان انجام می ‌دهند. این ویژگی ممکن است برای همه ضروری نباشد، اما اگر بعد از جاروبرقی مجبور شدید کف‌ خانه های خود را تمیز کنید، مطمئناً هنگام خرید جاروبرقی رباتیک باید آن را بررسی کنید.


فضای مناسب


نکته ای که در هنگام خرید جاروبرقی رباتیک باید به خاطر داشته باشید این است که نمی توان آن را در هر مکانی نگهداری کرد. یک دیوار مسطح با مقداری فضای خالی در اطراف آن برای پایه خانگی جاروبرقی روباتیک، که به عنوان ایستگاه شارژ آن نیز عمل می کند، عالی است. این اجازه می دهد تا جاروبرقی رباتیک شما پس از تمیز کردن به ایستگاه شارژ خود بازگردد. بسیار مهم است که به پایه دستگاه برگردید تا تضمین کنید که همیشه شارژ و آماده استفاده است. مقدار فضای باز مورد نیاز یک جارو بسته به مدل متفاوت است. برخی از آن ها به فضای اطراف کمتری نسبت به دیگران نیاز دارند، که در هنگام خرید به ابعاد جارو باید توجه کرد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha