02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

طرز تهیه کیک با زودپز روگازی و برقی

ادیبه کریم پور 3 /مرداد/ 1402
طرز تهیه کیک با زودپز روگازی و برقی

طرز تهیه کیک با زودپز روگازی و برقی


برای پختن یک کیک خوشمزه نیازی به مایکروفر و مایکروویو ندارید تا بتوانید نتیجه ی خوبی را دریافت کنید. درست کردن کیک با دستگاه های دیگر می توانید یک تجربه عالی باشد تا بتوانید دریابید برای بارهای دیگر آن را امتحان کنید یا خیر. درست کردن کیک با زودپزهای مختلف می تواند بسیار ساده و لذت بخش باشد  تا بتوانید یک دسر فوق العاده را برای عصرانه آماده کنید. برای آماده کردن کیک در زودپز روگازی و برقی می توانید مایه ی کیک را در ظرف زودپز روگازی یا زودپز برقی خود قرار دهید و مواد را پخش کنید. به دلیل عدم خروج بخار و حرارت، کیک به بهترین شیوه پف می کند و می پزد.


روش های آماده کردن کیک در زودپز


آماده کردن مواد کیک و قالب آن


برای درست کردن کیک ابتدا مواد کیک خود را مخلوط کنید. دستور کیک مورد علاقه خود را دنبال کنید یا یک پودر کیک آماده را به همراه مواد لازم مخلوط کنید تا قوام مناسبی به دست آید. سپس یک ظرف پخت را انتخاب کنید. تا زمانی که در زودپز شما جا می شود می توانید از تابه پخت فلزی، پیرکس شیشه ای یا سیلیکونی استفاده کنید. بسته به اندازه ی زودپز خود، قالب مناسبی را انتخاب کنید. برای اینکه مواد کیک هنگان پخت به قابل نچسبد و راحت تر بیرون بیاید، قالب خود را چرب کنید. یک قالب کیک گرد یا مربعی را با اسپری روغن آشپزی، چرب کنید. اگر اسپری پخت و پز ندارید، روغن مایع یا کره را در امتداد کف و کناره های قالب بمالید. روی کره هایی که قالب مالیدید، چند قاشق آرد بپاشید و روی قالب بزنید تا آرد پخش شود. سپس قالب یا ظرف خود را روی سطل زباله تکان دهید تا آرد اضافی بیرون بیاید. پس از انجام این کارها، قالب را با مایه کیک پر کنید. تمام خمیر کیک را داخل ظرف پخت آماده شده بریزید. از پشت قاشق یا کاردک برای پخش کردن خمیر در قالب استفاده کنید و سطح ان را صاف و یکدست کنید.


پختن کیک در زودپز روگازی 


پس از آماده کردن مواد کیک و ریختن آن در قالب مورد نظر باید واشر را از زودپز خارج کنید. از آنجایی که از آب در زودپز روگازی استفاده نمی کنید، به واشر نیازی ندارید. عایق لاستیکی را از درب جدا کرده و کنار بگذارید. همچنین می توانید سوپاپ را نیز کنار بگذارید. در حالی که معمولاً نیاز به اضافه کردن آب به زودپز دارید، اگر آب را بیرون درون آن نریزید، به جای بخارپز کردن، در حال پخت هستید. فقط در صورتی از این روش استفاده کنید که یک زودپز روگازی با فشار بالا از جنس استنلس استیل یا آلومینیومی دارید. اما می توانید برای پختن یک کیک بی نظیر 1/2 فنجان (300 گرم) نمک را در زودپز بریزید. نمک را به طور مساوی در کف زودپز پخش کنید. نمک زودپز روگازی را عایق می کند زیرا از آب استفاده نمی کنید و این باعث خراب شدن زودپز نمی شود. سپس یک پایه فلزی کف زودپز روگازی قرار دهید تا حرارت پخش شود و کیک کف آن نسوزد. اگر پایه ندارید، یک توری سیمی در کف زودپز قرار دهید. برای نتیجه ی بهتر زودپز خالی را به مدت 2 دقیقه با حرارت زیاد گرم کنید. درب زودپز را گذاشته و شعله را روی حرارت زیاد قرار دهید. قبل از اینکه قالب کیک را اضافه کنید، اجازه دهید زودپز داغ شود. سپس قالب کیک را داخل زودپز قرار دهید و درب آن را بگذارید. اما توجه داشته باشید که با رعایت نکات ایمنی این کار را انجام دهید و حتما دستکش مناسب حرارت را بپوشید تا درب زودپز را بردارید. با احتیاط قالب مواد کیک روی پایه در زودپز قرار دهید و سپس درب زودپز روگازی را بگذارید.


پس از انجام دادن این کار، حرارت را کم کرده و کیک را به مدت 5 دقیقه بپزید. کیک بلافاصله شروع به پف کردن و پختن می کند. در طول پختن کیک شعله را کم کنید و طبق دستور کیک را بپزید. از آنجایی که در واقع با فشار بخار زیاد غذا نمی ‌پزید، پخت کیک تقریباً به همان اندازه طول می ‌کشد که انگار در یک فر استاندارد می ‌پزید. دستورالعمل ‌های زمان پخت را در دستور پخت خود یا پشت جعبه ی پودر کیک آماده مشاهده کنید. پس از مدتی کیک رو چک کنید برای اینکه تست کنید پخت کیک به پایان رسیده است، یک خلال دندان یا تستر کیک را در مرکز کیک قرار دهید. اگر تمیز بیرون آمد مشعل را خاموش کنید. اگر نه، بعد از 3 تا 5 دقیقه دوباره کیک را چک کنید. برای بیرون آوردن کیک، اجازه دهید زودپز روگازی و کیک کمی خنک شود و سپس با دستکش های خود درب را بردارید و آن را خارج کنید. پس از بیرون آوردن آن، کیک را خنک کرده و از قالب خارج کنید. اجازه دهید کیک خنک شود و آن را بلند کرده و از زودپز خارج کنید.


پختن کیک با زودپز برقی


برای پختن کیک در زودپز برقی ابتدا باید 1 فنجان (240 میلی ‌لیتر) آب را در ظرف بریزید. بعد از اینکه آب را در داخل ظرف ریختید، یک کاسه فلزی در ته آن قرار دهید تا قالب کیک شما مستقیماً با ظرف اصلی زودپز در تماس نباشد. سپس مانند روش بالا قالب را داخل قابلمه ی آن قرار دهید. قالب کیک پر شده باید روی سطح فلزی یا توری قرار بگیرد. پس از قرار دادن قالب کیک درون قابلمه ی زودپز، درب آن را بگذارید و آن را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید تا در جای خود محکم شود. بیشتر زودپزها تا زمانی که درب آن به درستی سفت نشود کار نمی کنند که این کار امنیت دستگاه را بهبود می بخشد. زودپز را روشن کرده و تنظیم برنامه کیک را انتخاب کنید. اگر زودپز شما این گزینه را ندارد، از تنظیم دستی برای پخت با فشار زیاد استفاده کنید. از تنظیمات با حرارت بالا برای پختن کیک استفاده کنید. دما را با توجه به نوع کیکی که درست می کنید تنظیم کنید. اگر کیک سبک و مرطوبی مانند اسفنج درست می کنید، دما را روی حرارت کمتر قرار دهید. اکثر کیک ها یا مخلوط های کیک استاندارد در تنظیم دمای معمولی خوب هستند. اگر در حال پختن کیک غلیظ، براونی یا چیزکیک هستید، دما را به حرارت بیشتر افزایش دهید.


زمان پخت را برای نیمی از زمان معمولی تنظیم کنید. دستور پخت یا دستورالعمل پشت جعبه را برای مدت زمان پخت کیک با توجه به اندازه قالبی که استفاده می کنید بررسی کنید. مقدار زمان داده شده را در نظر بگیرید و زودپز را برای نیمی از زمان تنظیم کنید. به عنوان مثال، اگر دستور پخت شما 50 دقیقه زمان پخت دارد، زودپز را برای 25 دقیقه برنامه ریزی کنید. فشار بخار زودپز برقی را به مدت 10 دقیقه رها و باز کنید. با سرد شدن زودپز، فشار خود به خود کاهش می یابد. هنگامی که سوپاپ افتاد، می توانید درب را در خلاف جهت عقربه های ساعت بچرخانید و آن را باز کنید و درب بردارید. آماده بودن و پخت کامل کیک را بررسی کنید. برای تست کیک، همانند قبل یک خلال دندان را در مرکز کیک فرو کنید. اگر تمیز بیرون بیاید، پخت کیک تمام شده است. بسته به اندازه زودپز شما ممکن است بین 10 تا 40 دقیقه طول بکشد تا فشار بخار آزاد شود. اگر کیک درست نشد، باید درب آن را دوباره بگذارید و زودپز را دوباره روشن کنید. بعد از 5 دقیقه از پخت، دوباره آن را بررسی و چک کنید. بگذارید کیک شما 5 دقیقه خنک شود و آن را بیرون بیاورید. قبل از اینکه قالب را از زودپز خارج کنید، فرصت دهید تا کمی خنک شود. می توانید دستکش مخصوص را بپوشید و قالب کیک را بردارید یا از 2 جفت انبر برای بیرون کشیدن قالب استفاده کنید. کیک را روی توری سیمی قرار دهید تا کاملا خنک شود و سپس آن را میل کنید.


با این روش هایی که در بالا شرح دادیم می توانید انواع کیک اسفنجی خود را درست کنید. همچنین با این روش ها می توانید کاپ کیک، چیز کیک، پای های مختلف را درست کنید. زودپزها به دلیل عملکرد سریعی که دارند می توانند بسیار سریع کیک و دسر شما را آماده کنند. شما می توانید از این روش ها برای درست کیک برای مواقع ضروری مانند مواقعی که مهمان ناخوانده دارید یا می خواهید یک میان وعده درست کنید و یا کودک شما هوس یک کیک خوشمزه را کرده عالی است.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha