02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک

ادیبه کریم پور 1 /مرداد/ 1402
مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک

مزایا و معایب جاروبرقی رباتیک


تمیز کردن و نظافت خانه یکی از کارهایی است که باید زمان زیادی را صرف آن کرد. بسیاری از افراد که شاغل هستند و نمی توانند به طور مداوم خانه های خود تمیز کنند و جارو بکشند باید از محصولات جدیدی که چند سال اخیر افراد زیادی از آن استفاده می کنند، بهره ببرند. جاروبرقی های رباتیک یکی از محصولات می باشد که کل خانه را بدون نیاز به نظارت تمیز و جارئ می کند. جاروبرقی های رباتیک یکی از محصولاتی است دارای مدل های متفاوتی است که کارهای ما را تا حد زیادی آسان و ساده کرده است. 


جاروبرقی رباتیک چگونه کار می کند؟


جاروبرقی رباتیک چیست؟ جاروبرقی رباتیک یک دستگاه کوچک است که بر روی کف خانه های شما حرکت می کند و وظیفه تمیز کردن خود را انجام می دهد. با توجه به پیشرفت تکنولوژی در عصر جدید، جاروبرقی رباتیک به طور خودکار و بدون دخالت انسان، کف زمین را تمیز می کند. این دستگاه فوق ‌العاده کف اتاق و آشپزخانه و نشیمن را به خوبی تمیز می کند و زیر مبل و تخت خواب را نیز به راحتی تمیز می کند. به طور خلاصه، جاروبرقی رباتیک به سادگی یک جاروبرقی موتوری مستقل است که نیازی به دخالت کاربر در کار تمیز کردن ندارد. با کمک یک سیستم کامپیوتری کار می کند که به جاروبرقی اجازه می دهد از محیط خاص خود آگاه باشد تا به مبلمان و سایر وسایل مهم خانه ضربه نزند. در این مرحله مطلع باشید که هر مدل جاروبرقی رباتیک دارای ویژگی های متفاوتی است که آن ها را از یکدیگر متمایز می کند، در حالی که هر مدل دارای نقاط ضعف و نقاط قوت خاص خود است. به عنوان مثال، جاروبرقی رباتیک چند کاره وجود دارد که برای طی کشیدن و همچنین تمیز کردن کف طراحی شده است، در حالی که جاروبرقی دیگر مخصوص خانه هایی با حیوانات خانگی با توجه ویژه به موهای حیوانات خانگی ساخته شده است. 


جوانب مثبت جاروبرقی های رباتیک


آن ها در زمان و انرژی صرفه جویی می کنند: یکی از بزرگترین مزایای جاروبرقی رباتیک صرفه جویی در زمان و انرژی است. در حالی که برخی از افراد ممکن است تمیز کردن را دوست داشته باشند، اما برخی دیگر این احساس را ندارند و یا به دلیل مشغله ی کاری که دارند، انجام دادن نظافت برای آنان سخت است. با کمک جاروبرقی رباتیک، حتی آنهایی که خانواده های پرجمعیتی دارند می توانند همه چیز را مرتب نگه دارند. بدیهی است که این جاروبرقی‌ های هوشمند فقط می ‌توانند از کف زمین را به خوبی تمیز می کنند.


آن ها قابل برنامه ریزی هستند: اگر برای مدتی خانه را ترک می کنید، مثلاً برای تعطیلات یا یک سفر کاری، بازگشت به خانه در یک خانه کثیف می ‌تواند خسته‌ کننده باشد. خوشبختانه، این مشکلی است که به راحتی توسط جاروبرقی های رباتیک که با یک برنامه زمان بندی یا حالت تقویم ارائه می شوند، حل می شود. به سادگی تاریخ و زمانی را که می خواهید فعال شود تنظیم کنید، و همه چیز قبل از رسیدن تمیز کنید و گرد و غبار را از بین ببرید. این ویژگی همچنین زمانی که می ‌خواهید در زمان‌ های خاصی تمیز کنید، مانند زمانی که بچه‌هایتان در مدرسه هستند یا زمانی که شما سر کار هستید، مفید است.


آن ها می توانند به راحتی زیر مبلمان را تمیز کنند: حتی با یک جارو شارژی یا جاروبرقی دسته بلند، تمیز کردن زیر مبلمان مانند مبل، تخت، یا کمد کشو می تواند چالش برانگیز باشد. همچنین حالت های بدنی مانند خم شدن یا پایین آمدن روی زانو می تواند منجر به کشیدگی عضلات شود. خوشبختانه، امروزه بیشتر جاروبرقی های رباتیک شکلی دیسک مانند دارند که به اندازه کافی صاف است که به راحتی زیر مبلمان قرار می گیرد. این کار از تجمع گرد و غبار و مشکلات مرتبط با آن مانند واکنش های آلرژیک و سایر مشکلات سلامتی جلوگیری می کند.


بدون ایجاد گرد و خاک: بسیاری از حالت های تمیز کردن مانند جارو کردن و تمیز کردن کف زمین با دستمال می تواند باعث بلند شدن گرد و غبار از روی زمین شود و آلرژی شما را افزایش دهد و یا باعث ایجاد عطسه و سرفه و با حتی بیمار شدن شما شود. اما جاروبرقی های رباتیک این مشکل را ندارند و بدن اینکه گرد و غبار را بلند کنند، آن ها را جمع می کنند و از پخش شدن آن در هوا و فضای خانه جلوگیری می کنند.


معایب جاروبرقی رباتیک


آن ها می توانند گیر کنند: در حالی که آن ها را دستگاه ‌های هوشمند می ‌نامند، جارو برقی های رباتیک ممکن است گیر کنند، زیرا نمی ‌توانند واقعاً آنچه را که در محیط اطرافشان می ‌گذرد، درک کنند. برای مثال، برنامه ‌ریزی آن ها می‌ تواند فاصله بین کف و قسمت پایین مبلمان را به اشتباه تخمین بزند و منجر به گیر کردن دستگاه شود. یک جاروی رباتیک نیز ممکن است اشیا را در غلتک های خود گیر بیاندازد که می تواند از حرکت صحیح دستگاه جلوگیری کند. اگر این اتفاق در زمانی رخ دهد که شما دور هستید، به یک خانه کثیف و یک جاروبرقی کاملاً تخلیه شده می رسید.


ممکن است در اواسط تمیز کردن باتری آن ها تمام شود: یکی از بزرگترین معایب جاروبرقی های روباتیک و دیگر جاروهایی که با باتری کار می کنند این است که شارژ آن ها در میانه یک پروسه ی تمیز کردن تمام می شود. این می تواند بسیار ناخوشایند باشد، زیرا قبل از ادامه کار باید مدتی صبر کنید تا باتری دوباره شارژ شود.


آن ها کوچک هستند: بیشتر جاروهای رباتیک از نظر مقیاس کوچکتر از نمونه های استاندارد خود هستند، زیرا یک دستگاه کوچکتر با باتری راحت تر تغذیه می شود. با این حال، در حالی که جمع و جور بودن برای صرفه جویی در فضای ذخیره سازی عالی است، وقتی صحبت از اندازه سطل به میان می آید چندان مفید نیست. اگر فضای بزرگی را تمیز می ‌کنید یا منابع متعددی از کثیفی وجود دارد (مثلاً حیوانات خانگی، فرش)، متوجه خواهید شد که سطل زباله را بیشتر تخلیه خواهید کرد.


آن ها کیفیت یکسانی را ارائه نمی دهند: بزرگترین تفاوت بین جاروهای رباتیک و انسان این است که نتایج واقعاً قابل مقایسه نیستند. مهم نیست که آن ها از چه ویژگی و قابلیت هایی بهره می برند. در نهایت، جاروبرقی های سنتی و وسایل نظافتی به سادگی بهتر عمل می کنند. همچنین این واقعیت وجود دارد که شما نمی توانید تفاوت های ظریف را به ماشین ها آموزش دهید. به خاطر داشته باشید که انسان ها استانداردها و الزامات سخت گیرانه تری در مورد پاکیزگی خواهند داشت که ربات ها معمولاً نمی توانند آن را تفسیر کنند. تا زمانی که آن ها کاری را که برای انجام آن برنامه ریزی شده اند انجام دهند، جاروهای رباتیک آن را انجام شده در نظر خواهند گرفت. بدیهی است که شما راحتی را با کیفیت معامله می کنید. همچنین در صورت تمایل می توانید نظافت های مکرر را برنامه ریزی کنید. گفته می ‌شود، اگر واقعاً بهترین نتایج را می ‌خواهید، انسان ‌ها واقعاً از همه نظر برتر هستند.


خرید یا نخریدن جاروبرقی های رباتیک


 اگر تنها چیزی که به دنبال آن هستید یک راه مناسب برای تمیز نگه داشتن یک فضا به طور قابل قبولی است، یک جاروی رباتیک قطعا یک گزینه ی خوب است. این به شما این امکان را می دهد که روی کارهای دیگر تمرکز کنید یا حتی استراحت کنید، در حالی که جارو بدون صدا در اطراف می چرخد و خاک را جمع آوری می کند. البته توجه داشته باشید که حتی ساده ترین دستگاه ها نیز کمی گران تر از محصولات دیگر هستند. با این حال، اگر در مورد کیفیت خروجی و دریافت خدمات شخصی نگران هستید، همچنان بهتر است با جاروبرقی های حرفه ای کار کنید.


نتیج گیری و جمع بندی


آن ها با ویژگی های مفیدی مانند زمان بندی، کنترل برنامه و موارد دیگر ارائه می شوند. مطمئناً، ممکن است به خوبی محیط را تمیز نکنند، اما جاروبرقی ‌های روباتیک دارای طیف هوشمندی از ویژگی‌ ها هستند که می‌ تواند باعث شود راحت تر کارهای دیگر خود را انجام دهید. تقریباً همه مدل ‌های جدیدتر به شما امکان می ‌دهند زمان ‌های تمیز کردن را از طریق یک برنامه تلفن هوشمند برنامه ‌ریزی کنید، بنابراین وقتی بیرون هستید، می ‌توانند خانه را قبل به خوبی تمیز کنید. می توانید یک نقشه مجازی را مشاهده کنید تا پیشرفت آن را پیگیری کنید و مناطق تمیز کردن یا دیوارهای مجازی را برای جلوگیری از ورود ربات خود به مناطق خاص تنظیم کنید. و اگر واقعاً عاشق  تمیز کردن هستید، حتی می توانید تاریخچه تمیز کردن جارو را بررسی کنید یا آن را به صورت دستی هدایت کنید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha