02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

دستور پخت سیب زمینی های مینی در سرخ کن بدون روغن

ادیبه کریم پور 19 /مهر/ 1402
دستور پخت سیب زمینی های مینی در سرخ کن بدون روغن

دستور پخت سیب زمینی های مینی در سرخ کن بدون روغن


سیب زمینی همیشه در اکثر خانه ها محبوب است، و آن ها ا می توان با روش های مختلفی درست کرد. این سیب ‌زمینی‌ های مینی در سرخ ‌کن بدون روغن، غذای جانبی عالی برای شام های شما است و همچنین یک غذای عالی برای کودکان است. سیب زمینی های سرخ شده در سرخ کن رژیمی از بیرون ترد و از داخل نرم هستند. بزرگترین مزیت این دستور پخت این است که با مواد ساده تهیه می شود و به زمان کمی برای آماده سازی نیاز دارد. این سیب زمینی های مینی سرخ کن هوا ترد و پر طعم است. سرخ کن ها غذایی عالی را برای هر وعده غذایی درست می کنند. پختن سیب زمینی مینی  در سرخ کن رژیمی بسیار ساده تر از طرز پخت های دیگر است و به روغن کمتری نیاز دارد و در نتیجه غذای خوشمزه تر و سالم تری به دست می آید. همچنین می توانید چاشنی را کنار بگذارید و به سادگی سیب زمینی ها را با روغن، فلفل سیاه و نمک بریزید. اگر سرخ کن ندارید، می توانید از همان چاشنی استفاده کنید و سیب زمینی ها را در فر معمولی بپزید. فر را با دمای 400 درجه فارنهایت گرم کنید و 20 تا 25 دقیقه بپزید. این سیب ‌زمینی‌ های کوچک سرخ شده برای صبحانه، ناهار و شام عالی هستند. همه و مخصوصا بچه ها آن را خیلی دوست دارند و سریع و آسان می توان آن را  درست می شود. وقتی سیب زمینی های کوچک برداشت می شود پوست نازکی دارد، بنابراین می توان آن ها را با پوست سرخ کنید. سیب‌ زمینی‌ های تازه که پوست ‌های نازکی دارند و معمولاً سریع ‌تر پخته می شوند.


مواد لازم 


نوع سیب زمینی: سیب ‌زمینی‌ های کوچک که باید شسته و خراشیده شوند، اما پوست آن‌ ها جدا نشود. اگر قطر سیب زمینی بیش از 1/2 اینچ است، پیشنهاد می ‌کنم آن‌ ها را از وسط یا به اندازه ‌های مساوی برش دهید تا به طور یکنواخت و همزمان بپزند. می توانید مقداری سیب زمینی را کامل رها کنید و مقداری را به چهار قسمت برش دهید.
چاشنی: ادویه ای که برای سیب زمینی مینی سرخ شده در سرخ کن بدون روغن استفاده می شود عبارتند از: نمک، فلفل سیاه، پاپریکا، پودر سیر و همچنین اختیاری می توان پونه کوهی یا شوید خشک استفاده کنید.


چگونه در سرخ کن بدون روغن سیب زمینی مینی درست کنیم؟


آیا سیب زمینی را آب پز می کنید؟ می توانید این کار نیز انجام دهید؛ اما اکثر سرخ‌ کن ‌های بدون روغن به اندازه ‌ای قدرتمند هستند که می ‌توانند سیب‌ زمینی‌ هایی به این اندازه را بدون قبل از پختن بپزند. اگر تصمیم دارید سیب زمینی ها را آب پز کنید. سپس زمان پخت را با 5 دقیقه کاهش دهید.


آن ها را چه مدت باید بپزد؟ اطمینان حاصل کنید که سیب زمینی ها در یک لایه در سبد سرخ کن برای پخت مناسب قرار دارند. سیب زمینی های کوچک را به مدت 15 دقیقه در دمای 400 درجه فارنهایت (200 درجه سانتیگراد) در آن سرخ کنید و در حین پخت 2 تا 3 بار تکان دهید. آماده بودن را بررسی کنید، در صورت نیاز 2 تا 3 دقیقه دیگر بپزید. 


نکات مهم


سیب زمینی هایی را با پوست نازک (در صورت امکان) و اندازه مساوی انتخاب کنید تا مطمئن شوید که به طور یکنواخت پخته می شوند. از کمی روغن استفاده کنید تا سیب زمینی ها مرطوب و ترد شوند. سیب زمینی ها را به صورت دسته ای (در صورت نیاز) بپزید تا مطمئن شوید که به طور یکنواخت پخته و طلایی می شوند. تا 3 روز در ظرف دربسته در یخچال نگهداری شود. دوباره در مایکروویو یا سرخ کن بدون روغن به مدت 1-3 دقیقه گرم کنید. همچنین می ‌توانید آن‌ ها را با سس مورد علاقه‌ تان مانند سس کچاپ، مایونز یا خردل یا سس فرانسوی سرو کنید، اینها را می ‌توانید به کاسه ‌ها، سالاد ها اضافه کنید یا با سایر سبزیجات یا گوشت کبابی سرخ شده سرو کنید. سیب زمینی های چاشنی شده را داخل سبد از قبل گرم شده سرخ کن بدون روغن قرار دهید. این به پختن یکنواخت آن ها کمک می کند. حتما زمان پخت را بسته به اندازه سرخ کن بدون روغن خود تنظیم کنید. سبد سرخ کن بدون روغن را بیش از حد شلوغ نکنید تا مطمئن شوید که ترد می شوند. می ‌توانید با استفاده از سیب ‌زمینی کامل از کارهای آماده ‌سازی صرف نظر کنید، اما می توانید آن ها را نصف کنید. به این ترتیب آن ها سریعتر و یکنواخت تر پخته می شوند. اگر می ‌خواهید زودتر درست کنید، سیب‌ زمینی ‌ها را مزه دار کنید و آن ‌ها را در ظرف دربسته در یخچال نگهداری کنید. وقتی آماده پختید سرخ کن را از قبل گرم کنید و سیب زمینی ها را طبق دستور پخت بپزید. اگر سیب زمینی ترد بیشتری می خواهید، می توانید قبل از سرخ شدن در سرخ کن، آن را با 1 قاشق غذاخوری نشاسته ذرت بپوشانید.


مواد لازم 


سیب زمینی کوچک
2 قاشق غذاخوری روغن
1 قاشق چایخوری پودر سیر
1 قاشق چایخوری نمک
1/4 قاشق چایخوری فلفل سیاه
1/2 تا 1 قاشق چایخوری پاپریکا
1/2 قاشق چایخوری شوید خشک یا پونه کوهی


طرز تهیه آماده کردن سیب زمینی در سرخ کن رژیمی


ابتدا سیب زمینی ها را خیلی خوب بشویید، مطمئن شوید که کثیفی یا زباله روی آن ها وجود ندارد. و بعد با دستمال کاغذی خشک کنید. اگر سیب زمینی خیلی بزرگ بود آن ها را چهار قسمت کنید. در ظرفی بریزید، روغن بپاشید، ادویه را اضافه کنید. هم بزنید تا ادویه به طور یکنواخت پخش شود. سپس سرخ کن بدون روغن را به مدت 3 دقیقه در دمای 400 فارنهایت (200 درجه سانتیگراد) گرم کنید. سیب زمینی های چاشنی شده را در یک لایه اضافه کنید. به مدت 15 دقیقه بپزید و هر 5 دقیقه یکبار هم بزنید تا ترد و کاملا پخته شود. در صورت نیاز 2-3 دقیقه دیگر بپزید. به همین سادگی سیب زمینی خوشمزه و ترد شما اماده است و می توانید آن را گرم سرو کنید و لذ ببرید. می توان سیب زمینی ها را با سس کچاب یا سس فرانسوی سرو کنید.

سوالات متدوال


سرخ کن بدون روغن چیست؟


سرخ کن های بدون روغن دستگاه هایی هستند که یک وعده خوشمزه را ارائه می دهند، غذاهای کاملاً سرخ شده با استفاده از روغن بسیار کم (اغلب کمتر از یک قاشق غذاخوری) برای شما سرخ می کند. این یک دستگاه کوچک کانوکشن است که با چرخاندن هوای گرم در اطراف آن با یک فن غذا را طبخ می کند. به این ترتیب، غذا به صورت همرفتی پخته می شود، به این معنی که می تواند به ترد شدن غذای سرخ شده نزدیک شود در حالی که از روغن بسیار کمتری استفاده می کند. اما هوای گرم شدید برای برشته کردن نیز ایده آل است و حتی به شما امکان می دهد غذاهایی را که در غیر این صورت ممکن است روی گریل بپزید، تهیه کنید.


آیا سرخ کن بدون روغن سالم تر است یا سرخ کن روغنی؟


بله، آشپز می تواند به جای یک لیتر روغن از مقدار کمی روغن استفاده کند و در سیب زمینی سرخ کرده، مرغ، ماهی و غیره به نتایج بسیار بهتری به دست آورد. روغن می تواند عامل اصلی چاقی، فشار خون و بسیاری از بیماری های دیگر باشد، اما به لطف سرخ کن های بدون روغن می توانید به راحتی غذاهای ترد و خوشمزه ای را مصرف کنید و بدون آینکه برای سلامتی شما ضرر داشته باشد. به همین دلیل سرخ کن رژیمی بسیار سالم تر از سرخ کن های روغنی هستند.


آیا باید سرخ کن رژیمی را از قبل گرم کنم؟


سرخ کن رژیمی خیلی سریعتر از فر گرم می شود. هنگام تهیه غذا با سرخ کن بدون روغن نیازی آن را از قبل گرم کنید. این یکی از مزایای استفاده از سرخ کن بدون روغن در مقایسه با فر است که سرعت آن بسیار بیشتر است زیرا نیازی به گرم کردن آن ندارید.


یک سرخ کن بدون روغن چقدر می تواند بپزد؟


اکثر سرخ کن های استاندارد بسته به نوع غذا می توانند غذای کافی برای 2 تا 4 وعده را در خود جای دهند. مهم است که سبد را بیش از حد شلوغ نکنید. اگر دستور تهیه چند دسته از دستور سرخ کردن با دستگاه را انتخاب کردید، چند دقیقه زودتر شروع به بررسی کامل بودن دسته دوم کنید، زیرا سرخ کن بدون روغن از قبل داغ است و ممکن است دسته دوم را سریعتر بپزد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha