08734212600 09170075232 09201498949
۰

کاربرد های چرخ گوشت خانگی چیست

مائده شریفی 7 /آبان/ 1401
کاربرد های چرخ گوشت خانگی چیست

کاربرد های چرخ گوشت خانگی چیست؟


برخی از لوازم خانگی در ظاهر خانه، نیازی به خرید آن ها نیست و یکی از آن ها چرخ گوشت های خانگی می باشد اکثر اوقات خرید یک دستگاه چرخ گوشت برای خانه امری ضروری نیست اما در واقع چرخ گوشت یک وسیله خانگی است که علاوه بر چرخ کردن گوشت کاربرد های دیگری نیز دارد. این وسیله خانگی پیش تر به صورت دستی استفاده میشد اما با پیشرفت لوازم خانگی این دستگاه ها امروزه به صورت برقی تولید می شوند، همچنین چرخ گوشت ها بهداشت کار شما را بالا می برند یعنی با استفاده از چرخ گوشت شما از تمیز بودن کار آشپزی خود مطمئن هستید و سرعت کار شما نیز بالا می رود.

چرخ گوشت چیست و چگونه کار می کند؟


قبل از اینکه با کاربرد های این محصول آشنا شویم بهتر است بدانیم چرخ گوشت چگونه کار می کند. چرخ گوشت های خانگی یک وسیله برقی در آشپزخانه هستند که گوشت و برخی مواد غذایی دیگر را چرخ می کنند و کار آشپزی را برای شما آسان می کنند. نحوه کار چرخ گوشت ها بسیار ساده است و اگر بخواهیم آن را به طور خلاصه توضیح دهیم باید بگوییم که چرخ گوشت یک وسیله برقی دارای یک موتور قوی برای چرخ کردن مواد غذایی می باشد شما در قسمت بالا با کمک سینی مواد غذایی را داخل گلویی قرار می دهید و با گوشت کوب همراه دستگاه آن را فشار می دهید سپس در قسمت پایین مواد وارد لوله حلزونی می شوند و پس از چرخیدن و خرد شدن با سرعت موتور و عبور از تیغه مواد غذایی از قسمت شبکه چرخ گوشت خارج می شوند.

انواع چرخ گوشت: به طور کلی چرخ گوشت های خانگی به دو دسته برقی و دستی تقسیم می شوند.
چرخ گوشت برقی: این چرخ گوشت ها با استفاده از نیروی برق کار می کنند و سرعت کار را افزایش می دهند برای همین بین مردم از محبوبیت بیشتری برخوردارند و تمایل بیشتری برای خرید آن نشان می دهند.
چرخ گوشت دستی: این چرخ گوشت ها با استفاده از دست و به صورت اهرم است، خرید این نوع چرخ گوشت در هزینه ها صرفه جویی می کند و ایمنی بالاتری دارد اما از لحاظ سرعت و زمان کند می باشد.

کاربرد های چرخ گوشت خانگی:


بر خلاف تصور مردم که چرخ گوشت های خانگی تنها برای چرخ کردن گوشت به کار نمی رود و کاربرد های دیگری نیز دارد که شامل چرخ کردن سبزیجات، حبوبات، گوشت مرغ، مغزیجات و سیب زمینی می باشد. برای نمونه با استفاده از چرخ گوشت به آسانی می توانید فلافل خانگی خوش طعم و تازه دست کنید و از بهداشتی بودن آن اطمینان حاصل فرمایید همچنین با استفاده از چرخ گوشت خانگی می توانید مغز آجیل ها را پودر کنید و برای دسر و غذاها استفاده کنید. شما می توانید برخی مواد غذایی دیگر که سفت و سخت هستند و با استفاده از آسیاب های دستی خرد نمی شوند را در چرخ گوشت چرخ کنید و کار خود را در آشپزی آسان کنید و به آن سرعت دهید. 

چند نکته برای استفاده بهتر و طول عمر بیشتر دستگاه چرخ گوشت خانگی:


سبزیجاتی که آب زیادی دارند را با چرخ گوشت چرخ نکنید چون ممکن است آب سبزیجات به درون موتور نفوذ کند و باعث خراب آن شود.
سعی کنید بیشتر از 15 دقیقه به طور مداوم از دستگاه استفاده نکنید و پس از 15 دقیقه مدت زمان کوتاهی به دستگاه استراحت دهید.
هنگام خرید محصول به جنس تیغه ها و ضد زنگ بودن آن توجه کنید تا زمان بیشتری بتوانید از آن ها استفاده کنید و کیفیت کار را حفظ کنید.
بهتر است از گوشت با قطعه های کوچک تری برای چرخ کردن استفاده کنید با این کار سرعت چرخ کردن گوشت را افزایش می دهید و فشار روی چرخ گوشت را کمتر می کنید.
 اگر تیغه های دستگاه کند شده برای درست کردن آن ها با یک فرد متخصص مشورت کنید و خودتان این کار را نکنید زیرا لبه های تیغه دچار مشکل می شود.

خرید چرخ گوشت خانگی می تواند بسیاری از کارهای شما را آسان کند و در آشپزخانه مانند یک دستیار فوق العاده عمل می کند برای همین می توانید آن را در لیست لوازم خانگی مورد نیاز قرار دهید. برای اطلاعات در مورد چرخ گوشت ها و خرید انواع چرخ گوشت های خانگی می توانید به سایت اُولان کالا مراجعه کنید.
 

محصولات مرتبط
نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha