02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

تفاوت اتو بخار و اتو بخار مخزن دار در چیست؟

ادیبه کریم پور 7 /آبان/ 1401
تفاوت اتو بخار و اتو بخار مخزن دار در چیست؟

تفاوت اتو بخار و اتو بخار مخزن دار در چیست؟


تفاوت اساسی بین اتوبخار مخزن دار و اتو بخار معمولی چیست؟ اتو بخار دارای مخزن آب در درون دستگاه است. در حالی که اتو بخار مخزن دار دارای مخزن آب جداگانه است و بنابراین ظرفیت آب بسیار بیشتری دارد. اتو بخار مخزن دار نیز خروجی بخار بسیار بالاتری تولید می کند.


بهره وری زمان


صرفه جویی در زمان یک عامل کلیدی در انتخاب بین این دو دستگاه است. در این مورد اتو بخار مخزن دار بهتر عمل می کند و فقط یک بار باید مخزن را پر کنید تا 90 دقیقه اتو کنید، همانطور که با اتو بخار، باید حدود 10 بار در همان مدت آن را پر کنید. سپس، بخار تحت فشار به طور همزمان به چندین لایه پارچه نفوذ می کند، بنابراین می توانید یک لباس را از یک طرف، مثلاً با شلوار اتو کنید، و چروک های سمت دیگر را نیز از بین ببرید. اما یک اتو بخار معمولی از شما می خواهد که لباس را برگردانید و بار دیگر طرف بعدی را اتو کنید. این باعث می شود سرعت اتو با اتو بخار مخزن دار دو برابر شود.


سطوح نویز


اتو بخار در بین این دو وسیله بی صداتر است. اتو بخار مخزن دار از یک پمپ برای ایجاد فشار بخار استفاده می کند و این می تواند صدای بسیار بلندی داشته باشد و به مدت طولانی شما را اذیت کند.


زمان گرمایش


اتو بخار دستی هنگام فشردن دکمه ی شروع، ظرف 40 ثانیه آماده اتو بخار می شود در حالی که اتو بخار مخزن دار حدود 2 تا 3 دقیقه طول می کشد. این از یک اتو بخار مخزن دار انتظار می رود زیرا دستگاه بزرگتری است و مخزن بخار باید گرم شود تا به طور موثر کار کند. این یک عامل تعیین کننده برای انتخاب بین دو دستگاه نیست زیرا هر دوی آن ها برای روشن شدن زمان زیادی نمی خواهند.


اندازه و وزن


اندازه کلی اتو بخار مخزن دار به طور قابل توجهی بزرگتر از اتو بخار دستی است و آن را حدود 4 برابر سنگین تر می کند. و اما برای نگهداری کردن آن ممکن است فضای بیشتری را نسبت به اتو معمولی اشغال کند.


ذخیره سازی لوازم خانگی


اندازه کلی دستگاه در جایی که اتو بخار مخزن دار را قرار می دهید تأثیر می گذارد. یک اتو با مخزن خالی معمولا 4 تا 5 کیلوگرم وزن دارد و سپس 1.5 لیتر آب به آن اضافه می کنید. پس به یک میز اتو محکم و بزرگ نیاز دارید تا بتواند وزن ان را تحمل کند. اگر می خواهید اتو بخار مخزن دار را روی میز اتو قرار دهید، باید آنقدر بزرگ باشد که فضای کافی برای کار در اختیار شما قرار دهد. همچنین باید سیم برق آن را نیز در نظر گرفت که با توجه به مدل های متنوع، متفاوت است.


سیستم رسوب زدایی یا جرم گیری


هر دو دستگاه دارای سیستم De-Scaling داخلی هستند که به حذف رسوب آهک کمک می کند. رسوبات کلسیم به مرور زمان در اتوها ایجاد می شود و این مورد برای اتو بخار مخزن دار بسیار مهم است، زیرا استفاده بسیار بیشتری از آن می شود و در نتیجه آب و مواد معدنی بیشتری از سیستم عبور می کنند. هر دو دستگاه به راحتی تمیز می شوند. اتو بخار دارای دکمه ای است که هنگام چرخاندن آب در مخزن آن را فشار می دهید، مخزن آن به درستی تمیز می شود. در مناطقی که آب لوله کشی به خصوص سخت است، اتو باید به طور منظم تمیز شود. اتو بخار مخزن دار معمولاً یک گزینه در کناره ی دستگاه دارند تا بتوانید به رسوبات جمع شده دسترسی داشته باشید. باید هر بار پس از استفاده از 10 چرخه مخزن دستگاه، آن را برداشته و آبکشی کرد تا در حالت کار عالی بماند.


بخار دهی عمودی


اتو بخار مخزن دار از 5 بار فشار برای تولید بخار استفاده می کند که عملکردی قدرتمند در هنگام استفاده بر روی پارچه ها و لباس های آویزان دارد. اتو بخار دستی همچنین می تواند به عنوان یک بخارشوی عمودی بدون نشتی استفاده شود، اما عملکرد اصلی آن نیست. با خروجی بخار کمتر از 35 گرم در دقیقه، هیچ رقابتی برای خروجی بخار 100 گرم در دقیقه اتو بخار مخزن دار نیست. اتو مخزن دار 3 برابر بخار بیشتر و نتایج غیر قابل انکاری را ارائه می دهد.


تولید بخار


تولید بخار در اتو بخار مخزن دار در مقایسه با اتو بخار بالاتر است. این به این دلیل است که اتو مخزن دار دارای یک محفظه نگهدارنده آب بزرگتر در واحد پایه است. از آنجایی که مقدار آب بیشتر است، بخار تولید شده در سمت بالاتر است. علاوه بر این، اتو بخار مخزن دار نیز از یک واحد مخزن جداگانه تشکیل شده است که باعث می شود بخار با سرعت بیشتری نیز تولید شود. اما در اتو بخار معمولی یک مخزن کوچک در خود واحد اتو بخار هنگام استفاده وجود دارد. در اتو بخار مخزن جداگانه وجود ندارد.


طراحی و ساخت اتوها


وقتی به طراحی اتو بخار نگاه می کنید، از یک واحد تشکیل شده است. خود واحد اتو از مخزن و همچنین صفحه گرمایش تشکیل شده است. مخزن درست بالای صفحه گرمایش قرار دارد. هنگامی که آب بر روی صفحه گرمایش ریخته می شود، بخار تولید می شود. هر بار که دکمه بخار را فشار می دهید، آب روی صفحه گرمایش می ریزد و بخار ایجاد می شود. از آنجایی که شما باید فقط با یک واحد سر و کار داشته باشید، برای روشن کردن اتو، فقط باید سیم برق اتو وصل کنید. اتو بخار مخزن دار از 2 قسمت تشکیل شده است. یکی واحد پایه و یکی واحد اتو است. هنگامی که از اتو استفاده نمی شود، می توان آن را روی واحد پایه نگه داشت. از طرف دیگر، هنگامی که از آن استفاده می شود، سیم اتو به واحد پایه متصل می شود. اتو به خودی خود شبیه اتوی معمولی با سوراخ هایی در صفحه زیرین است. مخزن در واحد پایه قرار دارد. مخزن به دیگ وصل می شود و هنگامی که دکمه را فشار می دهید، آب از مخزن به دیگ جریان می یابد. هنگامی که بخار تولید می شود، از طریق لوله ی متصل به پایه اصلی به سمت اتو جریان می یابد. بخار با فشار زیاد آزاد می شود تا به قسمت داخلی لباس برسد.


چه زمانی اتو بخار بهتر است؟


هنگامی که به دنبال اتو برای مصارف خانگی و شخصی هستید، اتو بخار گزینه بسیار بهتری است. بیش از بخار کافی برای استفاده شخصی تولید می کند. همچنین، در خانه، ممکن است نیازی به اتو کردن پارچه های ضخیم تر نباشد. به همین دلیل است که بخار تولید شده توسط اتو بخار مناسب است. یکی دیگر از مواردی که در آن اتو بخار بهتر است، زمانی است که به دنبال یک اتو قابل حمل هستید. سیم را می توان به راحتی دور اتو بخار پیچید و می توانید اتو بخار را هر کجا که بخواهید حمل کنید. نگران واحد پایه نخواهید بود. اندازه مدل اکثر اتوهای بخار بسیار کوچک و جمع و جور است. این بدان معنی است که شما می توانید آن را به راحتی در کیف یا کوله پشتی خود حمل کنید. اگر زیاد سفر می کنید یکی از اتو بخارها ، گزینه ی عالی است که می توانید داشته باشید. اگر به دنبال قابلیت حمل حتی بالاتر هستید، می توانید اتو بخار شارژی را انتخاب کنید. این تضمین می کند که پس از شارژ شدن اتو، دیگر نگران جستجوی سوکت در نزدیکی خود نباشید. می توانید به سادگی اتو را روشن کرده و بدون نیاز به اتصال آن به هر نوع پریز برق، شروع به استفاده از آن کنید. بنابراین، اگر قابل حمل بودن یکی از الزامات شماست، حتما باید اتو بخار انتخاب کنید.


چه زمانی اتو بخار مخزن دار بهتر است؟


هنگامی که به دنبال یک اتو بخار زیاد می گردید، گزینه بسیار بهتری است که به جای آن به سراغ اتو بخار مخزن دار بروید. مقدار بخار تولید شده در این اتو بالاتر است. علاوه بر این، با کمک بخار تحت فشار، می توانید مطمئن باشید که می توانید پارچه های ضخیم تر را نیز اتو کنید. اگر اغلب با پارچه ‌های ضخیم‌ تر یا ملحفه ‌ها یا پرده‌ ها سر و کار دارید، خرید اتو بخار مخزن دار گزینه بسیار بهتری است. علاوه بر این، اگر برای کاربردهای تجاری مانند هتل ها اتو می خواهید، انتخاب اتو بخار مخزن دار گزینه بسیار بهتری است. دیگر نگران پر کردن مخزن آب مکرر نخواهید بود. بخار، تحت فشار قرار می گیرد و بنابراین می توانید با انجام اتوکشی عالی در اولین تلاش، مقدار قابل توجهی در زمان صرفه جویی کنید. با وجود اینکه مخزن آب در واحد پایه قرار دارند، بخار در عرض چند ثانیه با فشار دادن دکمه، خارج می شود. پس زمان زیادی برای به دست آوردن بخار مورد نظر شما نخواهد گرفت. فقط باید صفحه را روی تنظیمات پارچه مناسب قرار دهید و دکمه را فشار دهید. با وجود اینکه اتو بخار مخزن دار قابل حمل هستند اما کمی حجیم هستند. به همین دلیل است؛ اتو بخار مخزن دار زمانی که بخواهید برای کاربردهای ثابت بخواهید گزینه مناسب تری است.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha