02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

راهکارهای جلوگیری از رسوب گیری بخارشوی

ادیبه کریم پور 3 /آبان/ 1401
راهکارهای جلوگیری از رسوب گیری بخارشوی

راهکارهای جلوگیری از رسوب گیری بخارشوی


با استفاده از آب لوله کشی معمولی، بخارشوی بخار، بخار خشکی ایجاد می کند که به اندازه کافی قوی است که می تواند آلودگی، کثیفی، ویروس ها، باکتری ها، کنه های گرد و غبار، کک، شوره و غیره را در عرض چند دقیقه و بدون استفاده از پاک کننده های شیمیایی از بین ببرد. شوینده‌ های بخار مجهز به دیگ‌ های داخلی هستند که آب را تا دمای 325 درجه فارنهایت گرم می‌ کنند. در این دمای بالا، آب به بخار بسیار داغ تبدیل می‌ شود که می ‌تواند برای نفوذ به منافذ میکروسکوپی در سطوح مختلف استفاده شود. بعلاوه، تمیز کردن با بخار به شما این امکان را می ‌دهد که سطوح را سریع ‌تر و موثرتر از شوینده ‌های تمیزکننده مایع ضدعفونی و خوشبو کنید. سیستم‌ های تمیز کردن عمیق سنتی، مواد شوینده شیمیایی را با آب ترکیب می‌ کنند تا آلودگی ‌های ناخواسته را حذف کنند. بخشی از زیبایی سیستم بخارشوی خشک در این است که نه تنها بدون مواد شیمیایی تمیز می شود، بلکه پسماند مرطوب باقی نمی ماند. این کار با استفاده از آب بسیار کم برای ایجاد بخار انجام می شود، و به طور موثر یک اسپری بخار با دمای بالا که تنها حدود 5 تا 6 درصد رطوبت دارد، ایجاد می شود و بدون توجه به سطح تمیز شده در عرض چند دقیقه خشک می شود. بخارشوی ها بر خلاف اسفنج های معمولی و مواد شوینده مایع که می توانند آلودگی ها را در حین تمیز کردن از یک منطقه به منطقه دیگر منتقل کنند، خطر آلودگی متقابل را نیز کاهش می دهند. بسیاری از آلاینده ها در زنده ماندن در محیط های مرطوب مهارت دارند و این امر بهداشت را به طور فزاینده ای دشوار می کند. از آنجایی که بخارشوی ها کثیفی و بوها، باکتری ها، ویروس ها، میکروب ها و موارد دیگر را از بین می برند، هیچ خطری برای انتقال این آلودگی ها به سطوح دیگر وجود ندارد.


نحوه نگهداری از بخارشوی


نگه داشتن بخارشوی خود در شرایط با عملکرد عالی نسبتاً ساده است و عمر دستگاه را طولانی تر می کند. بسته به مدل شما، الزامات کمی متفاوت است، اما اکثر بخارشوی ها برای استفاده با آب لوله کشی معمولی طراحی شده اند. اگر در منطقه ای با آب بیش از حد سخت زندگی می کنید، بهتر است مخزن بخارشوی خود را با 50 درصد آب لوله کشی و 50 درصد آب مقطر یا تصفیه پر کنید. این سیستم شما را از ایجاد رسوبات معدنی آب سخت محافظت می‌ کند، که می ‌تواند اثربخشی تمیز کردن را کاهش دهد. بخارشوی‌ ها معمولاً برای کار با عطر، مواد شوینده یا سایر افزودنی‌ ها طراحی نشده‌ اند، مگر اینکه توسط سازنده مشخص شود. به عبارت دیگر، سعی نکنید بخار را تقویت کنید، فقط اجازه دهید گرما به طور طبیعی کار کند تا محیط شما تمیز شود. اکثر مخزن های های بخار لازم دارند که پس از هر بار استفاده، آب باقی مانده از مخزن آب را خالی کرده تا مخزن کاملا خشک شود. پدهای پاک کن کثیف شده باید به آرامی شسته و خشک شوند و سطح بخارشوی تمیز شود. اگر بخارشوی شما فیلتر آب دارد، در صورت نیاز آن را تعویض کنید. برخی از مدل ها دارای نشانگر فیلتر هستند که در صورت نیاز به تعویض فیلتر آب تغییر رنگ می دهد. برای سیستم های بخارشوی بزرگتر که حاوی مخزن های بخار هستند، توصیه می کنیم هر 2 تا 4 هفته آب را تخلیه کنید و قبل از اضافه کردن آب تازه، اجازه دهید مخزن کاملا خشک شود. در صورت نشان دادن، می توان به طور دوره ای محلول رسوب زدایی را به مخزن اضافه کرد تا از تجمع رسوبات ناخواسته جلوگیری شود. با استفاده منظم و نگهداری مناسب، بخارشوی خانگی شما باید حدود 5 سال و بخار شوی صنعتی حدود 8 سال عمر کند. برای اطمینان از اینکه بیشترین بهره را از بخارشوی خود می برید، و همچنین برای اطلاعات صحیح تعمیر و نگهداری، همیشه قبل از انجام هر گونه تعمیر و نگهداری، دفترچه راهنمای دستگاه خود را مشاهده کنید.


نحوه تمیز کردن بخارشوی


مانند هر چیز دیگری در خانه، دستگاه بخار شوی باید به طور مرتب تمیز شود. توصیه می کنیم بعد از هر بار استفاده آن را تمیز کنید. این کار کف و سرامیک ‌های شما را سالم نگه می ‌دارد و عمر دستگاه بخارشوی شما را افزایش می ‌دهد. برای راه اندازی دستگاه بخار شوی شما به تعمیر و نگهداری منظم نیاز است.
قبل از اینکه بخارشوی خود را تمیز کنید، آن را از پریز برق جدا کنید. فراموش نکنید که بخار آبی است که تا 300 درجه فارنهایت گرم می شود و ممکن است پوست سما را بسوزاند. اگر با بخارشوی خود کار کرده اید، حدود 15 دقیقه به آن فرصت دهید تا کاملا خنک شود. آب باقی مانده را در مخزم ور بریزید. زیرا آبی که در حالت نشسته باقی بماند ممکن است به دستگاه شما آسیب برساند. می تواند منجر به خوردگی شود و طول عمر موپ را کوتاه کند. همچنین خطر ایجاد کپک در داخل مخزن آب وجود دارد. کپک می تواند در مناطق گرم و مرطوب رشد کند و بعد از مدتی بوی بدی به مشام برسد. سرکه دارای خواص ضد میکروبی طبیعی است، بنابراین می توانید از خرید محلول های پاک کننده خودداری کنید. حتما با آب فراوان رقیق کنید زیرا سرکه حاوی اسید است. نسبت 2/1 آب و سرکه مناسب است. مخزن آب را قبل از اتصال به دستگاه با پارچه ای خشک کنید.


نکاتی برای افزایش طول عمر بخارشوی


از محلول های تمیز کننده در مخزن آب خودداری کنید. در حالی که ما گفتیم از سرکه در مخزن آب استفاده کنید، این فقط برای رسوب زدایی است نه تمیز کردن کف سرامیک ها. از این طریق می توانید از ایمن بودن کفپوش خود برای کودکان خردسال اطمینان حاصل کنید. استفاده از محلول های تمیز کننده در مخزن آب نیز ممکن است به بخارشوی شما آسیب برساند. ممکن است مجبور شوید به طور دوره ای نازل های بخارشوی خود را تمیز کنید. این امر به ویژه اگر در مخزن آب خود از آب سخت استفاده کرده باشید، صادق است. سنگ آهک و مواد معدنی در آب سخت از شیر آب وجود دارد و به مرور زمان می تواند نازل ها را مسدود کند. یک راه خوب برای جلوگیری از بقایای مواد معدنی استفاده از آب تصفیه شده یا غیر معدنی در مخزن است. بخار می تواند آزادانه از بخارشوی شما جریان یابد. ممکن است عمر دستگاه شما را افزایش دهد. توصیه می کنیم پس از هر بار استفاده، پد دستشویی خود را بشویید. این می تواند از تجمع آلاینده ها و باکتری ها جلوگیری کند. البته اگر از پدهای یکبار مصرف استفاده می کنید، پس از هر بار استفاده آن ها را دور بریزید. برای تمیز کردن پارچه ی بخارشوی از استفاده از سفید کننده یا نرم کننده پارچه خودداری کنید، زیرا می تواند کیفیت جذب میکروفیبر را کاهش داده و به پارچه آسیب برساند. اکثر تولید کنندگان الزامات تمیز کردن مناسب را با محصولات خود فراهم می کنند، بنابراین بهتر است قبل از ماموریت خود بررسی کنید. آخرین مرحله این است که به سادگی سطح بیرونی بخارشوی را پاک کنید. این شامل هر جایی است که بتوانید رطوبت را تشخیص دهید تا از رشد کپک جلوگیری کنید. به طور خاص، پایه ای را که پد پاک کن در آن قرار داشته است، بررسی کنید.


بهترین راه برای نگهداری بخارشوی این است که یک و نیم اونس جوش شیرین را با یک لیتر آب مخلوط کنید و آن را در مخزن آب بریزید. بخارشوی را روشن کنید و منتظر بمانید تا محلول تمیزکننده در سیستم جاری شود. شما باید بخارشوی خود را هر دو تا چهار هفته یکبار رسوب زدایی کنید. اگر مرتباً از پاک کن استفاده می کنید، ممکن است لازم باشد هر هفته آن را رسوب زدایی کنید. بهترین راه برای جلوگیری از بوییدن بخارشوی این است که سرکه سفید و آب را داخل مخزن بریزید و آن را روشن کنید. محلول سرکه باکتری های ایجاد کننده بو را از بین می برد و باکتری داخل بخارشوی شما را از بین می برد. سرکه سفید، باکتری ها را از بین می برد، ضد عفونی می کند و 100 درصد طبیعی است. داخل بخارشوی شما رسوب زدایی می کند و برای مدت طولانی تری آن را همانطور که باید کار می کند.


جمع بندی و کلام آخر


همیشه قبل از تمیز کردن آن را از برق بکشید و با مخزن آب شروع کنید. اگر عادت به انجام هر بار آن را پیدا کنید، خالی کردن و شستن آن نباید زیاد طول بکشد. ممکن است مجبور شوید نازل ها را به صورت دوره ای تمیز کنید، مانند زمانی که بخار به اندازه کافی قوی ساطع نمی شود. به یاد داشته باشید که هنگام پاک کردن قسمت بیرونی، پد را در سطل زباله یا ماشین لباسشویی بیندازید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha