02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

رایج ترین مشکلات اتو پرس

مائده شریفی 30 /مهر/ 1401
رایج ترین مشکلات اتو پرس

رایج ترین مشکلات اتو پرس:


یکی از محصولات خانگی پرفروش در چند سال اخیر اتو پرس می باشد. استفاده از این محصول برای خانواده های پر جمعیت و افرادی که به طور روزانه لباس هایشان را اتو می کنند بسیار مناسب است همچنین این اتو علاوه بر اتو کردن لباس قابلیت اتو کردن تمامی پارچه و ملحفه و پرده ها را دارد. اتو پرس نیز مانند سایر دستگاه های برقی دچار مشکلاتی می شود و عیب هایی دارد که برخی از آن ها در خانه حل می شوند و برای بعضی از آن ها باید به افراد متخصص مراجعه کرد و قبل از اسیب رساندن به اتو این مشکلات را حل کنید.

بخار نکردن اتو پرس: از رایج ترین مشکلات اتو پرس می توان به بخار نکردن دستگاه اشاره کرد که این موضوع شامل دلایل مختلفی می شود از ساده ترین دلیل که نداشتن اب کافی در مخزن است شروع می کنیم اتو پرس ها معمولا نشانگر سطح آب دارند اما اگر مخزن را چک نکرده اید دلیل بخار نکردن اتو پرس می تواند همینقدر ساده باشد، نکته بعدی فیلتر اب است در اکثر اتو پرس ها یک فیلتر برای گرفتن سختی و املاح اب وجود دارد اگر اتو پرس شما این قابلیت را ندارد و یا فیلتر ان خراب شده دلیل بخار نکردن می تواند این گزینه باشد. در اتو پرس ها با توجه به جنس پارچه دما را تنظیم می کنید اگر دمای درستی را برای پارچه انتخاب نکردید می تواند دلیلی برای بخار نکردن دستگاه باشد و نکته ای دیگر که از اول باید به ان توجه کنید میزان استفاده از اتو پرس می باشد اگر شما به طور مداوم و یا حداقل هفته ای یک بار از اتو استفاده نمی کنید می توانید باعث به وجود امدن مشکلاتی برای اتو پرس شوید که یکی از ان ها ایجاد نکردن بخار کافی است.

بوق ممتد زدن اتو پرس: این مشکل معمولا به دو دلیل می باشد که یکی از آن ها ولتاژ نامناسب می باشد و اگر شما دستگاه را به طور مستقیم به برق شهری وصل کنید به دلیل نوسانات ممکن است به برد الکتریکی اسیب بزنید به همین دلیل باید از محافظ استفاده کنید تا از این مشکل جلوگیری کنید. دلیل دیگر استفاده نکردن از اتو پرس است شما باید ماهانه حداقل 4 بار از دستگاه استفاده کنید این کار کمک می کند طول عمر اتو پرس بیشتر شود.

گرم نشدن اتو پرس: این مشکل می تواند به سادگی در خانه حل شود و یا برای حل ان باید با تعمیر کار تماس بگیرید در مورد ساده، تنها نیاز است اتصالات و دوشاخه را برای جریان برق بررسی کنید اگر این مورد جواب نداد مشکل می تواند فنی باشد و از برد الکتریکی، المنت ها و ترموستات باشد که وظیفه رساندن گرما و حرارت را به دستگاه دارند این مشکل می تواند از نوسانات شدید جریان برق و یا استفاده خیلی کم یا بیش از حد اتو پرس باشد.

بوی بد گرفتن لباس با اتو پرس: خوشبختانه راه حل این مشکل آسان است و در خانه قابل حل شدن است عمدتا دلیل این مورد ماندن آب در مدت زمان طولانی مخزن آب می باشد و یا به دلیل استفاده از آب دارای املاح معدنی زیاد است و برای حل آن می توانید از آب مقطر یا تصفیه شده استفاده کنید و آب مخزن را زود به زود عوض کنید.

لک شدن لباس ها با اتو پرس: این مورد نیز به اسانی حل می شود عامل این مشکل روکش کثیف اتو پرس است که با گرما و حرارت این کثیفی به راحتی به لباس شما منتقل می شود برای حل آن باید پارچه و ابر اتو را تعویض کنید.

خاموش و روشن شدن اتو پرس: دلایل این مشکل می تواند از سیم، جریان برق و کلید و پریز ها باشد. برای حل این مشکل ابتدا سیم و دو شاخه دستگاه را بررسی کنید پاره شدن و خوردگی سیم می تواند باعث ایجاد مشکل شود در قدم بعدی اتصال برق را چک کنید می توانید دستگاه دیگری را به برق بزنید یا از فازمتر کمک بگیرید و مرحله نهایی چک کردن کلید های دستگاه و پریز است که پریز های قدیمی به دلیل قوی بودن دستگاه و یا نوسانات برق امکان خراب شدن را دارند.

جمع شدن پارچه در اتو پرس: این مورد بیشتر برای تنظیم نبودن درجه حرارت و جنس پارچه است اما اگر باز هم این مشکل را دارید باید ابر اتو پرس را عوض کنید و این مشکل را حل کنید.

برای جلوگیری از این مشکلات می توانید یک سری نکات در نگه داری از اتو پرس را به یاد داشته باشید که شامل موارد زیر می باشد:
مواظب باشید اتو سقوط نکند و به ان ضربه وارد نشود.
هنگام جمع کردن سیم اتو باید مواظب پیچیدن ان باشید و بهتر است تا دستگاه سرد نشده سیم را جمع نکنید.
حین پر کردن مخزن مراقب باشید آب را روی دستگاه نریزید.
تقریبا هر 6 ماه یکبار فیلتر اب را تعویض کنید.
استفاده از اب مقطر و اب تصفیه شده در کارکرد و طول عمر دستگاه تاثیر می گذارد.

هنگام پیش آمدن مشکل برای اتو پر حتما به ان توجه کنید و مشکل را برطرف کنید تا بیشتر به دستگاه آسیب وارد نشوند اگر مشکل را در خانه نمی توانید حل کنید با تعمیر کار مشورت کنید و نکات نگه داری اتو پرس را برای جلوگیری از مشکلات رعایت کنید همچنین برای به دست اوردن اطلاعات بیشتر در مورد اتو پرس ها می توانید به سایر مقاله های ما در سایت اُولان کالا مراجعه کنید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha