02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

رایج ترین مشکلات گوشت کوب برقی

مائده شریفی 30 /مهر/ 1401
رایج ترین مشکلات گوشت کوب برقی

رایج ترین مشکلات گوشت کوب برقی:


از محصولات برقی آشپزخانه که در میان مردم از محبوبیت خاصی برخوردار است گوشت کوب برقی می باشد، این وسیله کاربردی با طراحی جمع و جور و قیمت مناسب باعث شده که همه افراد خواهان خرید آن باشد اما گوشت کوب برقی نیز مانند سایر وسایل برقی خانه دچار مشکلاتی می شود که برای از بین بردن برخی از آن ها می توان در خانه اقدام کرد و برای برخی دیگر باید به افراد متخصص تر مراجعه کرد. به طور خلاصه گوشت کوب برقی یک وسیله اشپزخانه است که شامل میله و بدنه می شود و در پایین میله آن تیغه هایی برای پوره کردن، له کردن، خرد کردن و حتی مخلوط کردن مواد غذایی تعبیه شده است. خراب شدن و مشکلات گوشت کوب برقی می تواند به چند دلیل مختلف باشد که در ادامه به این مشکلات و حل آن ها می پردازیم.

1_ وارد شدن ضربه به بدنه گوشت کوب: همانطور که گفتیم این دستگاه طراحی کوچک و مناسبی دارد به همین دلیل می توان ان را در همه کابینت ها قرار داد که با این کار گاهی باعث می شویم وسیله های دیگر روی گوشت کوب قرار گیرند، مورد دیگر هم این است که هنگام کار با دستگاه ان را با دست نگه می داریم پس ممکن است در اثر سهل انگاری دستگاه از دستمان بیافتد و به بدنه آن ضربه وارد شود هر چند جنس بدنه مقاوم باشد باید همیشه مراقب وسایل برقی باشیم.
2_ سوختن برد گوشت کوب برقی: اکثر اوقات وسایل برقی را به برق مستقیم شهری وصل می کنیم که به دلیل ولتاژ نامناسب و یا نوسانات برق، برد الکتریکی دستگاه آسیب می بیند و یا موجب سوختن آن می شود راهکار ما استفاده از محافظ هنگام به کار بردن وسیله های برقی می باشد.
3_ صدا دادن گوشت کوب برقی: این مشکل شامل دو مورد می باشد اولی آب شدن برخی کوپل ها به دلیل وصل نشدن درست قطعات به هم و یا استفاده از گوشت کوب برای مواد غذایی بسیار سخت می باشد، دلیل دوم اسیب دیدن درب گیربکس است که این دلیل هم برای استفاده از مواد غذایی نادرست می باشد و باعث نچرخیدن تیغه ها می شود. درست است که از گوشت کوب برقی ستفاده های زیادی می شود و برای مواد غذایی مختلف کاربرد دارد اما هنوز هم یک سری محدودیت وجود دارد.

4_ ضعیف شدن موتور گوشت کوب برقی: این مشکل علت های مختلفی دارد که یکی از آن ها استراحت ندادن به موتور است هنگام استفاده از این دستگاه باید گهگاهی به موتور آن استراحت دهید تا از داغ شدن و سوختن آن جلوگیری کنید، مورد دیگر استفاده از ظرف نامناست است گوشت کوب ها با توجه به سایز کوچکی که دارند برای مقدار معینی مواد غذایی مناسب هستند پس بهتر است از ظرف همراه گوشت کوب و یا مقدار درست مواد غذایی استفاده کنید و برای حجم زیاد می توانید کار خود را در چند مرحله انجام دهید که باعث افزایش کیفیت کار هم می شود، و نکته اخر نچرخیدن و یا کند چرخیدن تیغه ها به دلیل ضعیف شدن موتور می باشد.
5_ کثیف بودن بدنه: این مشکل می تواند موجب کار نکردن گوشت کوب شود برای همین پس از هر بار استفاده بدنه و قطعات گوشت کوب برقی را به خوبی تمیز کنید و بشورید، برای راهنمایی در این مورد می توانید مقاله مرتبط با آن را در سایت اُولان کالا مطالعه کنید.
این مشکلات در گوشت کوب های برقی رایج هستند و به آسانی می توانید برای حل ان ها اقدام کنید اگر مشکل گوشت کوب شما با این موارد حل نشد می توانید با یک تعمیر کار متخصص مشورت کنید.

برای جلوگیری از این مشکلات یک سری نکات نگه داری وجود دارد که شامل موارد زیر می باشد:

هنگام کار با گوشت کوب می توانید پس از مدت زمان خاصی به آن استراحت دهید و از داغ شدن موتور جلو گیری کنید.
برای آسان تر شدن کار دستگاه می توانید مایعات را به مواد غذایی اضافه کنید و ان ها را بهتر و سریع تر میکس کنید.
سعی کنید مواد غذایی بسیار داغ و مواد غذایی منجمد را در دمای محیط قرار دهید و کمی صبر کنید تا از دمای ان ها کاسته شود سپس با گوشت کوب برقی مواد غذایی را درست کنید.
پس از هر بار استفاده به روش صحیح گوشت کوب برقی را تمیز کنید.

در این مطلب سعی کردیم مشکلات گوشت کوب برقی و یک سری نکات را بیان کنیم و شما را برای حل این مشکلات راهنمایی کنیم اگر مشکل گوشت کوب برقی در خانه قابل حل شدن نیست برای اسیب نرساندن بیشتر به دستگاه حتما با یک تعمیر کار مشورت کنید. برای خرید و اطلاعات بیشتر در مورد گوشت کوب های برقی به محصولات و سایر مقاله های ما در سایت مراجعه کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha