02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

مقایسه اتو پرس و اتو بخار

مائده شریفی 27 /مهر/ 1401
مقایسه اتو پرس و اتو بخار

مقایسه اتو پرس و اتو بخار:


اتو کردن یکی از کارهای روزانه به شمار می آید که همه ان را انجام می دهند زیرا لباس ها پس از شستن یا مدت طولانی در کمد باقی ماندن چروک می شوند و ظاهر زیبای خود را از دست می دهند همچنین پس از پوشیدن جلوه ناخوشایند و نامرتبی به ما می دهد، از سوی دیگر اتو کردن لباس یک روش مراقبتی برای بیشتر کردن طول عمر لباس ها است. برای همین امروز ما در این مقاله دو نوع اتو بخار و اتو پرس را مقایسه می کنیم تا با توجه به این بررسی شما یک خرید آسان داشته باشید.

پیش از هر چیز یک توضیح مختصر درباره ی هر دو مدل اتو می دهیم تا با کارکرد ان ها آشنا شوید.
 

اتو بخار: این اتو ها که از قدیم بیشتر در خانه ها موجود بوده است که با سیستم گرما و تبدیل اب به بخار برای از بین بردن چین و چروک لباس ها کمک می کند. این اتو ها با گرما و فشار دست لباس ها را اتو می کنند و شما به راحتی روی لباس و قسمت های مختلف ان کنترل دارید و می توانید فشار دست خود را کم و زیاد کنید همچنین با توجه به نوع پارچه می توانید دمای اتو را تنظیم کنید. کار با این اتو ها به نظر سخت می رسد اما در واقع تنها با حرکت دادن اتو می توانید لباس را کاملا اتو کنید و با جنس کف اتو که معممولا فلزی و سرامیکی هستند کار اتو را راحت تر کنید. این اتو ها معمولا مشکل رسوب و چکه کردن اب را دارند که در مدل های جدید تر اتو بخار ها را به سیستم ضد چکه و قابلیت رسوب زدایی مجهز کردند.

اتو پرس: این اتو ها نسل جدید اتو های خانگی به شمار می روند و با قرار دادن لباس بین دو صفحه بزرگ لباس و پارچه ها را اتو می کنند با استفاده از این اتو می توانید انواع پارچه، ملحفه و پرده ها را اتو کنید. اتو پرس ها با مخزن اب بزرگی که دارند می توانند مدت زمان زیادی کار اتو کشی را انجام دهند اما مانند اتو های معمولی نمی توانید لباس را کنترل کنید، باید لباس ها را روی صفحه اتو بگذارید و قسمت بالایی را روی آن قرار دهید که ممکن است دوخت های اضافه یا درست قرار ندادن لباس هنگام اتو باعث ایجاد چروک های قوی روی لباس بشود. این اتو ها دارای فشار بخار چند برابر بیشتر از اتو بخار های معمولی هستند و قابلیت اتوی خشک را نیز دارند.

مقایسه این اتو ها از نظر ویژگی:


وزن: اتو بخار ها معمولا وزن مناسبی دارند و می توانید به راحتی ان را در فضای کمد قرار دهید اما اتو پرس ها وزن زیادی دارند و اغلب یک فضای اختصاصی در خانه باید برای ان ها در نظر گرفته شود با این حال باز هم این اتو ها در سایز های مختلف عرضه می شوند.
هزینه: اتو بخار های خانگی قیمت مناسب تری در بازار دارند و تقریبا همه خانوار می توانند ان را تهیه کنند اما اتو پرس ها به نسبت قیمت بالا تری دارند ولی در کنار این قیمت کارایی بیشتری نیز ارائه می دهند که در مقاله نقد و بررسی اتو بخار می توانید این کاربرد ها را مطالعه کنید.
زمان و سرعت: استفاده از اتو بخار معمولی به صورت دستی است که باید مدت زمان بیشتری صرف اتو کردن لباس کنید اما اتو بخارها تنها در چند دقیقه لباس را اتو می کنند بنابراین اگر شما هر روز لباس های خود را اتو می کنید این اتو پرس ها کاملا برای شما مناسب است.
راحتی: کار با اتو بخار های معمولی اغلب با فشار دست می باشد و باعث می شود که کاملا بر روی لباس کنترل داشته باشید اما در مدت زمان طولانی کار با این اتو به مچ دست و ستون فقرات فشار وارد می شود و باعث به وجود امدن درد در این نقاط می شود، اما کار با اتو پرس ها اسان تر است تنها با قرار دادن لباس روی صفحه می تواید ان را اتو کنید ولی بر روی جزئیات ان مانند یقه، کناره ها و دکمه های لباس کنترل زیادی ندارید از سوی دیگر کار با حالت ایستاده مانع وارد کردن فشار به کمر می شود.

صفحه نمایشگر: اتو بخار ها این قابلیت را ندارد اما در اتو پرس ها یک صفحه نمایشگر قرار دارد که نوع پارچه، حرارت و دما را روی ان تنظیم می کنید.
خاموشی خودکار: در اتو بخار های جدید و اتو پرس این سیستم وجود دارد هنگامی که در طی یک مدت با اتو کار نکنید به طور خود کار حرارت خود را از دست می دهد و در اتو پرس ها با یک چراغ هشدار دهنده این موضوع را اعلام می کند.
برق مصرفی: قطعا برق مصرفی اتو بخار ها کم تر است و در مصرف برق صرفه جویی می شود اما برق مصرفی اتو پرس نیز به دلیل قدرت بیشتر ان می باشد.
میزان بخار و ظرفیت مخزن: قدرت و فشار تولید بخار در اتو های معمولی کمتر از اتو پرس ها است که همین باعث می شود اتو پرس ها لباس ها را بهتر و در زمان کمی اتو کنند، از نظر مخزن اب نیز اتو بخار ها گنجایش کمی دارند و ظرفیت مخزن اب اتو پرس چند برابر ان می باشد.

در این مقاله دو نوع اتو خانگی را مورد بررسی قرار دادیم و ویژگی های ان ها را مقایسه کردیم در پایان می توان گفت که همه با توجه به نیاز و بودجه خود می توانند اتوی مورد نظر خود را تهیه کنند و این بررسی یک راهنمایی برای خرید اسان تر می باشد.  
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha