02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نحوه استفاده و نگهداری اتو بخار

مائده شریفی 26 /مهر/ 1401
نحوه استفاده و نگهداری اتو بخار

نحوه استفاده و نگهداری اتو بخار:


همه لوازم خانگی برای طول عمر بیشتر نیاز به نگه داری و استفاده درست دارند تا کیفیت و کارایی خود را حفظ کنند و مدت زمان بیشتری کاربرد داشته باشند. یکی از این وسایل که روزانه و به طور مداوم از ان استفاده می کنیم اتو است به همین دلیل استفاده درست از این محصول و شرایط نگه داری ان بسیار مهم است.

در این مقاله نحوه استفاده از اتو بخار را به صورت مرحله ای توضیح می دهیم که به شرح ذیل می باشد:
قبل از اینکه اتو را به برق بزنید مخزن آن را پر کنید، باید مخزن به اندازه مناسب پر شود. اگر اتو بخار شما مخزن جدا دارد آن را با توجه به دفترچه راهنما پر کنید.
بعد از آن اتو را به برق بزنید و صبر کنید تا گرم شود معمولا وقتی اتو گرم شود یک چراغ نشانگر روشن می شود و اطلاع از گرم شدن اتو می دهد.
بعد از آن با توجه به پارچه لباس دمای مناسب را انتخاب کنید و لباس را اتو کنید. برای حرارت مناسب می توانید دفترچه راهنما را بررسی کنید.
نکات استفاده از اتو بخار: اگر لباس تیره اتو می کنید برای جلوگیری از آسیب به رنگ پارچه و برق افتادن آن از کاور اتو استفاده کنید، هنگامی که از اتو استفاده نمی کنید آن را به طور عمودی قرار دهید، اگر می خواهید از اتوی خشک استفاده کنید باید مواظب بافت پارچه باشید زیرا در اتوی خشک امکان سوختگی لباس بیشتر است، در قسمت هایی از لباس که مروارید و زیپ و وسایل تزئینی قرار دارد اتو را مستقیم روی ان نگذارید چون موجب اسیب رساندن به کف اتو می شود.

نحوه ونگهداری اتو بخار و نکات آن:


پس از تمام کار صبر کنید تا صفحه فلزی کامل خنک شود بعد از ان مخزن را تخلیه کنید. تخلیه اب مخزن حتی در صورت کم بودن از رسوب گرفتن اتو جلوگیری می کند.
سیم اتو بخار را زیاد به هم نپیچید زیرا به مرور زمان باعث به وجود آمدن قطعی در نقاط مختلف سیم می شود.
پس از اتمام کار دکمه ی دما و حالت پارچه را به حالت اول برگردانید تا برای کار در سری بعد پس از تنظیم کردن در دمای مورد نیاز آن را روشن کنید.
قبل از تمیز کردن و تعمیر اتو اجازه دهید کاملا سرد شود.
از افتادن این وسیله خوداری کنید زیرا موجب خراب شدن بدنه می شود و هیچ وقت حتی هنگام خاموش بودن اتو را در دسترس کودکان نگذارید.
برای تمیز کردن صفحه فلزی اتو باید کاملا با احتیاط عمل کنید تا روی آن خط و خش ایجاد نشود برای این کار باید از یک مایع شوینده بدون استفاده از ساینده عمل کنید.
برای نظافت بدنه اتو بخار می توانید یک پارچه مرطوب را به کمی مایع ظرفشویی اغشته کنید و به ارامی اتو را تمیز کنید.
اگر به سطح یا کف اتو چیزی چسبیده است ان را با یک دستمال نرم و سرکه تمیز کنید و برای تمیزکردن منافذ باید ازیک خلال دندان استفاده کنید.

این مطالب یک سری نکات کامل و جامع برای استفاده و نگداری از اتو بخار می باشد که به شما کمک می کند طول عمر اتوی خانگی خود را بیشتر کنید. برای راهنمای استفاده و نگه داری از سایر لوازم خانگی به مقاله های سایت اُولان کالا مراجعه کنید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha