02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

هنگام خرید اتو بخار به چه نکاتی توجه کنم؟

ادیبه کریم پور 26 /مهر/ 1401
هنگام خرید اتو بخار به چه نکاتی توجه کنم؟

هنگام خرید اتو بخار به چه نکاتی توجه کنم؟


هنگام خرید دستگاهی باید به چند نکات توجه کنیم تا محصولی با کیفیت و کارایی عالی را خریداری کنیم. پس امروز آمده ایم تا نکاتی که قبل از خرید اتو بخار باید رعایت شود را بررسی کنیم.


قبل از خرید اتو بخار جدید، باید به چند عامل توجه کرد:


فشار بخار مداوم: فشار آن ها بر حسب گرم اندازه گیری می شود، هر چه میزان بخار بالاتر باشد، اتوبخار باید کار خود را به طور موثرتری انجام دهد. پس فشار بخار 50 گرم در دقیقه می تواند در یک دره ی بالا قرار گیرد.
ظرفیت مخزن: ظرفیت مخزن اتوهای بخار ها متغیر است و هرچه ظرفیت مخزن بزرگتر باشد، قبل از نیاز به پر کردن مجدد، می توانید لباس های بیشتری را اتو کنید. همچنین بسته به حجم کار و لباس هایتان می توان ظرفیت مورد نظر را انتخاب کرد.


وزن: برخی از اتوها می توانند 1.5 کیلوگرم یا بیشتر وزن داشته باشند و این وزن ها قبل از اضافه کردن آب است. برخی از آن ها ممکن هنگام کار، به دلیل سنگسن بودن شما را اذیت کند. اگر برای مدت طولانی اتو می ‌کنید، وزن اتو را بررسی کنید و این نکته را هنگام خرید در نظر بگیرید.
جنس کفی اتو: کفی سرامیکی صاف ترین و مقاوم ترین در برابر آسیب است (فولاد ضد زنگ نیز خوب است، آلومینیوم یا لایه نچسب برای استفاده مناسب نیستند). برخی از تولید کنندگان کفی سرامیکی خود را با ماده دیگری می پوشانند تا از سر خوردن و خراشیده شده محافظت کند.
خروجی بخار پیوسته: در حالی که اکثر اتوها دارای یک ضربه انفجاری بزرگتر هستند که بخار کوتاه و بزرگی را ایجاد می کند، این خروجی بخار مداوم است که اهمیت دارد. برای اینکه بتوانید با طیف گسترده ای از انواع پارچه مقابله کنید، 35 گرم یا بیشتر ایده آل است.
طول سیم برق: حداکثر طول حدود 3 متر است، اگرچه برخی از اتوها فقط 2 متر دارند. به این فکر کنید که کجا بیشتر اتو می‌ کنید و پریز برق چقد با میز اتو فاصله دارد. اما طول سیم زیاد نیز دردسرساز است.


خاموش شدن خودکار: تعداد بیشتری از اتوها با این ویژگی ایمنی مفید عرضه می شوند که برق را پس از مدتی عدم فعالیت، قطع می کند.
استفاده ی راحت: برخی از اتو ها می توانند دارای وزن مناسبی باشند و لباس ها را به خوبی اتو کند. اما ممکن است طراحی آن برای کار کردن راحت نباشد و شما را اذیت کند. پس هنگام خرید حتما به طراحی دسته و راحتی آن دقت کنید.
قابلیت ضد چکه: اتو هایی انتخاب کنید دارای سیستم ضد چکه باشد تا لباس هایتان از شر لکه های آب خلاص شوند.
میزان بخاردهی: در اتو ها دو نوع بخاردهی وجود دارد که عبارتند از بخاردهی پیوسته و بخاردهی لحظه ای است که هر چه گرم در دقیقه بیشتر باشد، بهتر است و مدت زمان اتو کشیدن را کاهش می دهد.
سیستم بخاردهی عمودی: این نوع سیستم در اتو بخار ها باعث می شود بتوانید لباس های آویز شده و یا پرده ها را بخاردهی کنید و آن را در همان حالت عمودی اتو کنید.
توان مصرفی: اتو یکی از پر مصرف ترین کالاهایی است که برق زیادی را مصرف می کند. بخار بیشتر به معنی توان مصرفی بیشتر است. همچنین هر چه توان مصرف دستگاهی کمتر باشد، هزینه برق کمتری را پرداخت خواهید کرد. توان مصرفی برای یک اتو 2000 تا 3000 مناسب است و میزان بخاردهی مناسبی را نیز دارد.


موارد دیگری که باید به آن ها توجه کرد


بسته به راه اندازی شما در خانه، بسیاری از ویژگی های دیگر وجود دارد که ممکن است مفید باشند و کارایی بهتری را ارائه دهند. موارد زیر را در نظر بگیرید:
تقریباً تمام اتوهای بخار دارای عملکرد ضد رسوب و ضد کلسیم هستند . اگر در یک منطقه آب سخت زندگی می کنید، این موارد به ویژه مهم هستند، زیرا کلسیم موجود در منبع آب به مرور زمان رسوب آهک ایجاد می کند که در نهایت منافذ بخار را مسدود می کند.
وات بالاتر عموماً به معنای زمان گرم شدن سریع‌ تر است ، با سریع ‌ترین اتوها معمولاً در کمتر از یک دقیقه آماده می ‌شوند. پس اگر می ‌خواهید قبل از بیرون رفتن لباس‌ هایتان را اتو کنید، ایده‌آل است.
برای ایمنی به دنبال قابلیت خاموش شدن خودکار باشید و در نظر بگیرید که آیا وزن، اندازه و نوع نمایشگر برای نیازهای شما مناسب است یا خیر.


جمع بندی و کلام آخر


چه چیزی یک اتو بخار خوب را می سازد؟


یک کفی صاف که از سرامیک ساخته شده است. همچنین وزن آن ها خیلی سنگین نیست، به خصوص اگر قصد دارید اتوکشی زیادی را در یک تایم انجام دهید. می توانید وزن ایده آل تری را نیز انتخاب کنید. خروجی بخار مداوم مناسب با بخار اضافی برای پارچه های ضخیم تر در اتو بخار ضروری است. طول سیم برق حدود 2.5 یا 2 متر می باشد. داشتن نوعی سیستم ضد رسوب در مناطق سخت آب برای جلوگیری از رسوب آهک ضروری است. 
 

محصولات مرتبط
نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha