02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

هفت دلیل اصلی برای استفاده از بخارشوی

ادیبه کریم پور 24 /مهر/ 1401
هفت دلیل اصلی برای استفاده از بخارشوی

هفت دلیل اصلی برای استفاده از بخارشوی


بخارشوی برای بسیاری از افراد مبتلا به آلرژی، آسم و حساسیت های شیمیایی به یک ابزار تمیز کننده ترجیحی تبدیل شده است. دلایل استفاده از بخارشوی عبارتند از:


1. تمیز کردن بدون مواد شیمیایی


با داشتن بخارشوی های با کیفیت می توانید تمامی نقاط خانه را ضد عفونی کنید و تنها لازمه ی برای انجام این کار آب و بخار گرم است که بخارشوی این کار را به ساده گی انجام می دهد. بخارشوی ها به از بین بردن باقی مانده های شیمیایی در خانه شما کمک می کنند و آن را به مکانی امن تر، به ویژه برای کودکان و حیوانات خانگی که عملاً روی زمین زندگی می کنند، تبدیل می کنند.


2. تمیز کردن تمامی نقاط خانه


از آنجایی که بخار فقط با گرما و رطوبت ضد عفونی و خوشبو می کند، زباله ها به طور کامل، سریع و به راحتی بدون نیاز به مواد شیمیایی پاک می شوند. ضمیمه هایی برای تمیز کردن هر قسمت در داخل خانه شما، از حمام گرفته تا زیرزمین، برای سطوح بزرگ مانند کف کاشی و میز، فرش، اثاثه یا لوازم داخلی و حتی کباب پز وجود دارد. شما در نهایت به تمیز کردن چیزهایی خواهید رسید که برای چندین سال از آن ها اجتناب کرده اید.


3. صرفه جویی در هزینه های شوینده های شیمیایی


با استفاده کردن از دستگاه بخارشوی، شما هرگز نیازی به پولیش کف، شیشه پاکن، پاک کننده اجاق گاز یا تمیز کننده ی کاشی نخواهید داشت. پس فقط می توانید با یک بخارشو تمامی این نقاط را بدون مواد شیمیایی تمیز کنید. داشتن یک بخارشوی به این معنی است که شما یک ابزار تمیز کننده و ضدعفونی استثنایی برای رفع نیازهای مختلف نظافت در اطراف خانه خود دارید. 


4. تمامی میکروب ها را از بین ببرید.


ویروس ها و کپک ها را با پاک کننده های بخار از بین ببرید. باکتری ها، ویروس ها و کپک ها ممکن است قابل تشخیص نباشند. با این حال، آنها به طور بالقوه برخی از خطرناک ترین پاتوژن ها (میکروب بیماری زا)  در خانه شما هستند. آنها حتی می توانند منجر به تحریک آلرژی و عفونت شوند. هنگامی که از بخارشوی استفاده می‌ کنید، مولکول ‌های بخار داغ به سطوحی که در حال تمیز کردن آن هستید نفوذ می ‌کنند و منبسط می ‌شوند و همه کثیفی ‌ها، زباله‌ ها و باکتری‌ ها را خارج می ‌کند. علاوه بر این، از آنجایی که مولکول ‌های بخار بسیار داغ هستند، می ‌توانند پاتوژن‌ هایی مانند E. Coli و Salmonella را از سطوح استخراج کرده و آن ها را از بین ببرند.


5. از بین بردن و کنترل آلرژن ها مانند کنه های گرد و غبار


کنه ‌های گرد و غبار پس از گرده در مهمترین علل واکنش‌ های آلرژیک در رتبه دوم قرار دارند. مزایای بخارشوی به طور مرتب این آفات میکروسکوپی و محرک عطسه را برای همیشه از بین می برند. برخی از واکنش های آلرژیک به آسم تبدیل می شوند (که در بین کودکان رو به افزایش است). با این حال، مطالعات نشان می دهد که اجتناب از آلرژن ها در اوایل کودکی می تواند از شروع آسم جلوگیری کند. استفاده از بخارشوی یک راه عالی برای حفظ سلامت همه افراد خانه است. از بین بردن این مواد حساسیت‌ زا از تشک ‌ها، بالش‌ ها و اثاثیه داخلی شما می ‌تواند به کنترل بیماری بسیار کمک کند.


6. کودکان و اسباب بازی ها


بخارشوی اسباب بازی های کودکانه می تواند تمامی آسباب بازی های کودکانه را ضد عفونی کند. اسباب‌ بازی ‌ها، به ‌ویژه آن ‌هایی که کودکان هنگام بازی به اشتراک می‌ گذارند و یا نوزادانی که هر چیزی را به سمت دهانشان هداست می کنند، تله ‌های میکروب بدنام هستند. آن ها در جذب مجموعه ای از مایعات بدن کارآمدتر هستند. بخارشوی هر آلودگی را که ممکن است پس از یک بازی پر از عطسه و آبریزش بینی جذب کرده باشد، بکشد و از بین ببرد.


7. از بین بردن کنه و بوی حیوانات خانگی


برای از بین بردن کک ها از بخارشوی استفاده کنید. فقط به این دلیل که یک حیوان خانگی دارید به این معنی نیست که خانه شما باید بوی آن را بدهد. بخارشوی یا بخارشوی قوطی به از بین بردن بوهای بد از سگ یا گربه ی شما کمک می کند. آنها حتی می توانند سطوحی مانند قفس پرندگان و آکواریوم ها را ضدعفونی کنند و ناحیه جعبه را زیباتر سازند. گرمای با دمای بالا کک ها، تخم های آن ها را می کشد. علاوه بر این، بخارشوی ها با خیال راحت این آفات سرسخت را بدون استفاده از مواد شیمیایی خشن و سمی از بین می برند.


کنه های گرد و غبار: آنچه را که نمی بینید به شما صدمه می زند


با استفاده از بخارشوی از شر کنه های گرد و غبار خلاص شوید. در این محیط‌ های خانه و اتاق، کنه‌ های گرد و غبار از پوسته ‌های پوست مرده ‌ای تغذیه می‌ کنند که انسان و حیوانات در طول زمان می ‌ریزند. این موجودات پس از آن فضولات های خود را به جا می گذارند، یک آلرژن اصلی و محرک آسم برای بسیاری از مردم است. در اینجا برخی از تحقیقات ساده برای شما آورده شده است که یک کنه گرد و غبار روزانه تا 20 مدفوع رسوب به جا می گذارد، و بستر آلوده به میلیون ها کنه گرد و غبار است. بسیاری از مردم به طور متوسط هشت ساعت در روز در رختخواب هستند. این بدان معنی است که شما در کنار مقدار زیادی از بقایای کنه گرد و غبار دراز کشیده اید که می تواند باعث واکنش های آلرژیک شود و باعث شود احساس کنید هشت ساعت در رختخواب نرفته اید. بخارشو های باکیفیت می توانند به از بین بردن این آفات آلرژی زا کمک کنند. همانطور که بخار کک ها را از بین می برد، بخار کنه های گرد و غبار را در تشک ها و فرش های شما از بین می برد. تمیز کردن منظم با بخار و به دنبال آن جاروبرقی با قابلیت فیلتر HEPA برای جمع آوری زباله های آلرژی زا، تفاوت قابل توجهی در کیفیت هوای خانه و مهمتر از همه سلامت خانواده شما ایجاد می کند.


بخار تحت فشار چگونه به عنوان یک پاک کننده روزمره عمل می کند؟


هنگامی که بخار به یک سطح وارد می شود، مولکول های بخار بسیار کوچک به منافذ سطح نفوذ می کنند. مولکول‌ های بخار به سرعت و با قدرت منبسط می‌ شوند تا همه کثیفی ‌ها، گریس ‌ها، مواد شوینده، باکتری ‌ها و اساساً هر ذره ‌ای که به طور طبیعی روی سطح نیستند را از بین ببرد. همچنین دمای بالای مولکول‌ های بخار است که باکتری ‌ها و سایر عوامل بیماری‌ زا مانند کپک، کک، تخم کک و کنه ‌های گرد و غبار را از بین می ‌برد. نتیجه سطحی است که ضدعفونی شده، خوشبو و ضد حساسیت است.


کارکرد دستگاه بخارشوی


نحوه کار بخارشوها به این صورت است: شما آب لوله کشی را در مخزن بخارشو فولادی ضد زنگ یا مخزن آب سرد می ریزید. با چرخش صفحه، آب دیگ بخار تحت فشار قرار می گیرد و به مدت شش تا دوازده دقیقه (بسته به مدل) گرم می شود تا به دمای بیش از 200 درجه فارنهایت و فشار مناسب برای ایجاد بخار خالص برسد. در طول این زمان کوتاه راه‌ اندازی، می ‌توانید کارآمدترین ترکیبی از اتصالات را به شلنگ اصلی برای کارهای تمیز کردن خود وصل کنید. با همه مدل های بخارشو، انواع مختلفی از ضمیمه ها و برس ها برای انتخاب وجود دارد. با گذشت زمان، بیشتر بخارشوی ها از شما می خواهند که آن ها را رسوب زدایی کنید، زیرا مواد معدنی موجود در آب می توانند در داخل سیستم دیگ بخار جمع شوند. رسوب زدایی بخارشوی خود آسان است به سادگی مخلوطی از آب و سرکه را در سیستم بمالید و سپس آن را برای بار دوم فقط با آب تمیز بشویید. برای اطلاعات بیشتر در مورد رسوب زدایی به مقاله ی (رسوب زدایی بخارشو) مراجعه کنید.


بخارشوی درجه یک چقدر همه کاره است؟


شما می توانید تقریباً همه چیز را در خانه خود با بخارشوی تمیز کنید. ( از بخارشوی روی محصولات کاغذی یا کفپوش های چوبی بدون آب بندی استفاده نکنید.) می توانید سطوح مختلف را بدون مواد شیمیایی سمی با بخار تمیز کنید: کف کاشی، کفپوش های چوبی مهر و موم شده، کف پوش لمینیت، مشمع کف اتاق، صفحه های اجاق گاز، پنجره ها، آینه، مناطق رفت و آمد و زندگی حیوانات خانگی، فرش، اتاق های ورزشی، وان حمام، یخچال و فریزرها، کاسه توالت، اسباب بازی های کودکان، تشک و بالش ها، پرده (غیر پارچه ای)، رینگ چرخ ماشین، فضای داخلی خودرو، اثاثه یا لوازم داخلی( دکوری و تزئینی) و... را تمیز و ضد عفونی کرد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha