02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

طرز تهیه ماست در پلوپز

ادیبه کریم پور 23 /مهر/ 1401
طرز تهیه ماست در پلوپز

طرز تهیه ماست در پلوپز


تطبیق پذیری یک پلوپز به این معنی است که می توانید چندین غذا را فقط با همین یک دستگاه درست کنید، از بلغور جو دوسر گرفته تا کیک می توانید با دستگاه پلوپز درست کنید. همه ی افراد نمی دانند و از برنامه های مختلف پلوساز عا اطلاعی ندارد، اما خبر خوب این است که با استفاده از پلوپز می توان بسیاری از غذا های خانگی را درست کرد. یکی از مواد غذایی که می توان در پلوپز تهیه کرد، ماست است. چندین غذای خانگی دیگر نیز وجود دارد که می توانید به مراجعه به مقاله ی (چه چیزهایی را می توان در پلوپز درست کرد؟) آن ها را مطالعه کنید. تهیه ی ماست در پلوپز بسیار راحت است و نیز برای تخمیر، ماست باید در جای گرم نگهداری شود و عایق موجود در پلوپز آن را به جایی گرم عالی تبدیل می کند.


درست کردن ماست در پلوپز


اگر هنگام تهیه ماست از دستگاه پلوپز استفاده می کنید، باید به شدت به عنوان انکوباتور ( ابزاری آزمایشگاهی برای کنترل رطوبت، دما، میزان اکسیژن و دی اکسید کربن شرایطی مناسب برای رشد ارگانیسم‌ های زنده فراهم می‌ کند) استفاده شود و تقریباً همیشه باید خاموش باشد. وقتی پلوپز روشن است، برای تهیه ماست خیلی داغ می شود، پس می توان از گزینه ی yogurt در پلوپز استفاده کنید تا ماست به بهترین شیوه ممکن در دستگاه درست شود. از هر نوع شیر که دوست دارید می توانید استفاده کنید، اگرچه محتوای چربی بالاتر، ماست غلیظ تری تولید می کند. اگر برای ماست خانگی مبتدی هستید، توصیه می شود با شیر چربی بالا شروع کنید، زیرا کار با آن ساده ترین است. شما باید از حدود 0.5 فنجان (236.6 میلی لیتر) ماست تا 1 لیتر (0.26 گالن) شیر استفاده کنید. 


برای درست کردن ماست در پلوساز باید ابتدا شیر را تا 181 درجه فارنهایت (83 درجه سانتیگراد) روی اجاق گاز گرم کنید و با استفاده از دماسنج مواد غذایی دما را بررسی کنید. اگر دما را با دقت کنترل کنید، می توانید این مرحله را در مایکروویو یا در خود پلوپز نیز انجام دهید. در صورت انتخاب استفاده از آن برای این مرحله، باید اجاق گاز خود را روشن کنید. دما را حدود 20 دقیقه در 181 درجه فارنهایت (83 درجه سانتیگراد) نگه دارید، مطمئن شوید که شیر آب نگرفته است. ممکن است لازم باشد شیر را به آرامی هم بزنید تا مطمئن شوید که کف آن بیش از حد گرم نمی شود و نمی سوزد. اجازه دهید شیر تا دمای 110 درجه فارنهایت (43 درجه سانتیگراد) خنک شود. این می تواند چند ساعت طول بکشد تا به طور طبیعی اتفاق بیفتد. استارتر (ماده ی تخمیر دهنده ی و آماده سازی ماست) ماست را اضافه کنید. همچنین می توانید از ماست های قبلی هم استفاده کنید. باید آن را به شدت در شیر هم بزنید. اطمینان حاصل کنید که فقط زمانی آن را به شیر اضافه می کنید که شیر سرد شود، زیرا باکتری های موجود در استارتر نمی توانند در حرارت بالا دوام بیاورند و اگر شیر هنوز گرم باشد از بین می روند. بدون باکتری، ماست شما تخمیر نمی شود. مخلوط شیر را به پلوپز خود منتقل کنید. در حالت ایده آل، مخلوط شما باید در دمای 90 درجه فارنهایت (32.2 درجه سانتیگراد) تا 110 درجه فارنهایت (43 درجه سانتیگراد) نگهداری شود. شما نباید پلوپز خود را روشن کنید. تنها کاری که باید انجام دهید این است که برنامه ی تهیه ی ماست را انتخاب کنید درب آن را ببندید و بگذارید عایق کار خود را انجام دهد تا ماست به بهترین شکل درست شود. با این حال، اگر نگران گرما هستید، می توانید هنگام روشن کردن اجاق گاز، دما را کنترل کنید. شما باید مراقب باشید تا مطمئن شوید که مخلوط خیلی داغ نمی شود، زیرا ماست شما را خراب می کند. این مخلوط حدود 7-8 ساعت طول می کشد تا به درستی تخمیر شود. وقتی ماست شما به غلظت دلخواه رسید، آماده سرو است. با این حال، ابتدا باید فرآیند پخت را متوقف کنید و ماست را در ظرفی بریزید و 7 تا 8 ساعت دیگر در یخچال بگذارید. ماست اکنون آماده سرو است. اگر قصد دارید به زودی ماست بیشتری تهیه کنید، یک فنجان را ذخیره کنید تا به عنوان پیش غذا برای پخت های بعدی ماست استفاده شود.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha