02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نحوه تمیز کردن وسایل خانه با بخارشوی

مائده شریفی 21 /مهر/ 1401
نحوه تمیز کردن وسایل خانه با بخارشوی

نحوه تمیز کردن وسایل خانه با بخارشوی:


یکی از وسایل پرکاربرد در تمیز کردن منزل و وسایل آن بخارشوی می باشد که با تبدیل کردن آب به بخار گرم همه وسایل خانه شما را تمیز و خالی از هر نوع آلودگی می کند. بخار شوی ها در چند مدل مختلف هستند و هر کدام کاربردی دارند که بخارشوی های چند کاره همه ی کارایی ها را همزمان دارند. از مزیت های مهم بخارشوی ها استفاده نکردن از مواد شیمیایی برای تمیز کاری است و تنها با بخار با حرارت کارها انجام می شود که برای سلامت انسان بسیار مفید است همچنین بخارشوی ها سرعت کار را بالا می برند در نتیجه زمان کمتری صرف نظافت خانه می کنید. نحوه کار با بخارشوی ها آسان است این دستگاه آب را به بخار تبدیل می کند و با فشار آن را به بیرون پرتاب می کند که این پرتاب ها با واحد بار اندازه گیری می شود و به طور معمول پرتاب بخار بین 2 تا 5 بار است که هر چه بیشتر باشد قدرت بخار نیز بیشتر می شود. امروز ما در این مقاله قصد داریم نحوه تمیز کردن هر کدام از وسایل خانه را با استفاده از بخارشوی توضیح دهیم.

کفپوش و پارکت: از اساسی ترین کارهای نظافت تمیز کردن کف خانه است که معمولا با طی انجام می شود و رد طی و میکروب ها کاملا روی پارکت و سرامیک ها باقی می ماند، اما با بخارشوی و سری مخصوص آن که به شکل طی می باشد به آسانی می توانید کف منزل و هر جایی که پارکت، سرامیک و سنگ باشد را تمیز کنید.
فرش و موکت: مورد دیگر که در تمیز کردن آن وقت و هزینه ی زیادی صرف می شود فرش ها هستند که پس از وقت و هزینه فراوان بعضی لکه ها روی آن باقی می ماند. برای پاک کردن عمقی فرش و موکت باید از نازل مخصوص مکشی بخارشوی استفاده کنید که تمام آلودگی ها را از بین ببرد. بهتر است پس از تمیز کاری پنجره ها را باز کنید که رطوبت سطحی فرش ها از بین برود.
نظافت درز کاشی: اغلب فاصله هایی بین کاشی ها و سرامیک ها وجود دارد که دسترسی برای تمیز کردن آن ها سخت است اما با استفاده از بخار گرم به راحتی می توانید تمام جرم و کثیفی را از بین ببرید، که اکثر بخارشوی ها یک سری مخصوص این کار دارند.
مبلمان داخلی و فضای بیرون: معمولا مبل های داخل خانه لکه خوراکی ها را می گیرند که با استفاده از نازل مکشی بخارشوی به راحتی تمیز می شود و لکه ها از بین می رود. مبل و صندلی هایی که در فضای باز حیاط و بالکن قرار می دهیم نیز لکه و الودگی به خود می گیرند که با استفاده از بخارشوی می توانید لکه ها و بوی نامطبوع را از روی آن ها پاک کنید.
پرده ها: شستن پرده ها همیشه از سخت ترین کارهای تمیز کاری است به دلیل مراحل زیاد و حجم پارچه ها این کار طاقت فرسا می شود اما با بخارشوی بدون پایین آوردن پرده ها می توانید آن ها را به راحتی تمیز کنید و کاملا گرد و غبار را از بین ببرید.
یخچال و یخ فریزر: تمیز کاری یخچال کار سختی نیست اما از بین بردن بو های نامطبوع آن همواره کار دشواری بوده که شما با استفاده از بخار به راحتی می توانید بو ها را از بین ببرید و یخچال خود را تمیز کنید همچنین یخ زدایی یخچال کار زمان بر و سختی است شما مجبور هستید برای این کار کل روز یخچال را از برق بکشید و منتظر باشید، اما با استفاده از بخار با حرارت بالا به آسانی می توانید این کار را در زمان کم انجام دهید.

تمیز کردن پنجره و شیشه ها: تمیز کردن شیشه ها معمولا باید با مواد شیمیایی انجام شود و اکثر اوقات دسترسی به تمام نقاط شیشه ها سخت است که با استفاده از بخارشوی دیگر نیاز به مواد شیمیایی نیست و به راحتی همه ی شیشه ها را تمیز کنید و تمام لکه ها را از بین ببرید.
کاغذ دیواری: اگر می خواهید کاغذ دیواری را جدا کنید استفاده از بخارشوی آسان ترین روش است با استفاده از حرارت بخار به راحتی می توانید چسب کاغذ را نرم کرد و آن را جدا کنید. برای تمیز کردن هم می توانید از بخارشوی استفاده کنید اما نباید زیاد آن را روی کاغذ دیواری نگه دارید.
تمیز کردن تشک: از دغدغه های خانه تکانی شستن تشک ها است زیرا زمان زیادی برای خشک شدن می خواهد و ممکن است به بافت تشک آسیب برساند ولی با بخارشوی به راحتی می توانید تمام باکتری و میکروب ها را از بین ببرید و از بهداشتی بودن تشک کاملا مطمئن باشید.

سرویس بهداشتی: نظافت سرویس بهداشتی معمولا سخت ترین بخش تمیز کردن است زیرا محل تجمع بسیاری از باکتری ها و میکروب ها است که با مواد شیمیایی از بین می رود واین مواد برای تنفس و سلامت انسان مضر می باشد در این میان استفاده از بخارشوی بسیار مناسب است چون با بخار داغ همه آلودگی ها از بین می رود. اگر شما در منطقه ای زندگی می کنید که رسوب آب زیاد است و باعث ایجاد لکه می شود با یک نازل کوچک بخار را متمرکز کنید و با یک برس روی آن بکشید و لکه ها را پاک کنید.
ضد غفونی کردن اسباب بازی: یکی از نگرانی های مادر ها بودن باکتری و آلودگی روی اسباب بازی کودکان است زیرا نوزادان و کودکان دوست دارند اسباب بازی را در دهانشان بگذارند و استفاده از تمیز کردن با استفاده از مواد شیمیایی خطرناک است چون ممکن است این مواد روی سطح اسباب بازی باقی بماند اما بخارشوی بدون استفاده از مواد شیمیایی تمام باکتری و مواد مضر سطح اسباب بازی را از بین می برد و شما با خیال راحت می توانید بگذارید کودکان با آن بازی کنند.
سطل زباله: سطل های زباله محل رشد قارچ ها و کپک ها هستند برای همین تمیز کاری درست آن ها بسیار مهم است که بخارشوی در کمترین زمان و کاملا بهداشتی آن را تمیز می کند.
تمیز کردن اجاق گاز و صفحه گریل: یکی دیگر از کار های سخت از بین بردن چربی های روی گاز و امثال آن است که با بخار داغ بدون استفاده از مواد خطرناک می توانید چربی ها و آلودگی روی سطح را تمیز کنید. صفحه گریل هم مانند گاز سطحی پر از کثیفی است که به آسانی تمیز نمی شود برای همین استفاده از بخارشور کارایی و کیفیت کار را بالا می برد.
در ها و دستگیره ها: از چیز هایی که همیشه با آن ها در تماس هستیم دستیگره های کمد و کابینت و درها هستند که با بخار گرم کاملا ضد عفونی می شوند و یک محیط امن و بهداشتی برای خانواده درست می شود.
تمیز کردن ماشین: با بخارشوی می توانید تمام فضای داخلی و خارجی ماشینتان را تمیز کنید و آلودگی ها و بوی نامطبوع آن را از بین ببرید.
گل ها و وسایل دکوری: گل های مصنوعی و وسایل دکوری بعد از مدتی درخشش خود را از دست می دهند و گرد و غبار روی آن ها می نشیند که با استفاده از بخار داغ به راحتی تمیز می شوند و زیبایی و ظرافت خود را دوباره به دست می آورند.

به طور کلی با استفاده از بخارشوی می توانید همه ی وسایل را تمیز کنید تنها نیاز است که نازل مناسب را به کار ببرید و محیط خانه خود را خالی از باکتری و الودگی بکنید با این کار یک محیط تمیز و امن برای خانواده خود فراهم می کنید و در وقت و هزینه خود صرفه جویی می کنید همچنین کیفیت و کارایی نظافت را بالا می برید. برای دیدن بخارشوی های مختلف با قیمت مناسب می توانید از سایت اُولان کالا دیدن فرمایید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha