02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

طرز تهیه سبزیجات در پلوپز برقی

مائده شریفی 19 /مهر/ 1401
طرز تهیه سبزیجات در پلوپز برقی

طرز تهیه سبزیجات در پلوپز برقی:

امروزه محصولات برقی آشپزخانه دیگر محدود به یخچال و لباس شویی نمی باشند. مردم برای سهولت در کارها و سرعت دادن به عمل آشپزی از محصولات متنوعی استفاده می کنند. یکی از این محصولات پلوپز برقی می باشد که در چند سال اخیر مورد توجه قرار گرفته است قبلا همه پلو پز را فقط برای پخت برنج استفاده می کردند و برخی از خرید این محصول پشیمان بودند اما کاربرد پلوپز برقی تنها به پخت برنج و ته دیگ خلاصه نمی شود و می توانید با این دستگاه انواع مختلفی از غذا ها را درست کنید و از طعم و مزه آن لذت ببرید.

 پلوپز ها برای پخت غذا های مختلف برنامه های متفاوت دارند و یا به صورت دستی می توان زمان و درجه حرارت آن ها را مشخص کرد و شروع به کار می کنند با پخت انواع غذاها همچون خورشت ، کیک، سوپ، پیتزا، سبزیجات، گوشت و سرخ کردنی ها در پلوپز می توانید آن را جایگزین بسیاری از محصولات دیگر آشپزخانه مانند آرام پز، بخار پز و سرخ کنید و از پلوپز برقی نهایت استفاده را بکنید. در این مقاله قصد داریم نحوه پخت سبزیجات در پلوپز برقی را شرح دهیم.

نحوه پخت سبزیجات در پلوپز برقی:

امروزه سبزیجات از غذاهای محبوب در مصرف مواد غذایی روزانه هستند اما نحوه پخت آن ها به طوری که ارزش غذایی خود را حفظ کنند بسیار مهم است یکی از این روش ها بخار پز کردن می باشد. برای بخار پز کردن سبزیجات در پلوپز برقی ابتدا باید در پلوپز آب بریزید و بگذارید آب جوش بیاید سپس سبد بخار پز را روی آن قرار دهید اگر پلوپز شما سبد بخار پز ندارد می توانید از یک توری  برای این کار استفاده کنید و وقتی که آب جوش آمد سبزیجات را در سبد بریزید که به آرامی بخار پز شوند. روش دیگر آب پز کردن سبزیجات در پلوپز است که اول  باید به مقدار مناسب آب در پلوپز بریزید و به آن نمک اضافه کنید، پس از جوش آمدن آب سبزیجات را به آن آضافه کنید و با حرارت کم سبزیجات را آب پز کنید. می توانید همه سبزیجات را با هم آب پز کنید اما برخی از آن ها  مثل کلم بروکلی و گل کلم زودتر می پزند و ممکن است له شوند و برخی سبزیجات مانند سیب زمینی و هویج بافت سفت تری دارند و دیرتر می پزند.

بخارپز کردن و آب پز کردن دو روش سالم پخت سبزیجات در پلوپز هستند که شما برای سالم تر کردن رژیم غذایی خود می توانید از این روش ها استفاده کنید و یک وعده غذایی سالم و دارای مواد مغذی برای خانواده خود تهیه کنید. همچنین برای اطلاعات بیشتر در مورد پلوپز های برقی و پخت غذاهای دیگر در پلوپز سایر مقاله های ما را در سایت اُولان کالا مطالعه کنید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha