02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

قبل از خرید بخارشوی باید به چه نکاتی توجه شود؟

ادیبه کریم پور 20 /مهر/ 1401
قبل از خرید بخارشوی باید به چه نکاتی توجه شود؟

قبل از خرید بخارشوی باید به چه نکاتی توجه شود؟


بخارشوی ها ورود نسبتا جدیدی در بازار نظافت منزل هستند. آن ها را می توان در هر نوع کفی استفاده کرد و تمیزی عمیق تری نسبت به بسیاری از گزینه ها، ارائه می دهد. برای بسیاری از خریداران، یکی از بزرگترین جذابیت‌ های داشتن بخارشوی این است که روشی سالم ‌تر و بهترتر برای تمیز کردن ارائه می ‌دهد. اگر تا به حال نگران تمام مواد شیمیایی موجود در شوینده ها و محلول های پاک کننده ای بوده اید که خریداری می کنید، یک بخارشوی می تواند این نگرانی را برطرف کند. تنها چیزی که برای تمیز کردن آن نیاز دارید آب است. بخارشوی ها برای مصرف کنندگانی که از آلرژی رنج می برند نیز گزینه ای جذابی هستند. فناوری تمیز کردن با بخار، کنه‌ های گرد و غبار و کثیفی را بلند کرده و از بین می ‌برد و از گرمایی استفاده می ‌کند که میکروب ‌ها را نابود می کند، به طوری که همه چیزهایی را که لزوماً نمی ‌توانید ببینید، اما وجود دارند که بر کیفیت هوای تنفسی شما تأثیر می ‌گذارند، از بین می ‌برد. و از بین بردن لکه ها را آسان تر می کند. برای بسیاری از انواع لکه ها، می توانید به سادگی بخارشوی خود را روی آن ها بگذارید تا از شر آن ها خلاص شوید. بخارشوی‌ ها حتی می ‌توانند به از بین بردن حشرات ریز کمک کنند، آفاتی که به طور فزاینده‌ ای رایج هستند و کشتن آن ها سخت است. بسیاری از افراد دقیقاً برای این منظور آن ها را خریداری کرده ‌اند.


7 عاملی که هنگام خرید بخارشوی باید در نظر گرفت


دلایل شما برای تمایل به بخارشوی و نحوه استفاده از آن بدون شک بر بهترین بخارشوی شما تأثیر می گذارد. برای اینکه بفهمید کدام بخارشوی برای نیازهای شما منطقی تر است، این هفت عامل اصلی هستند که باید در نظر بگیرید.


1. اندازه و وزن


از واحد های تجاری گرفته تا دستی، بخارشوی ها دارای طیف وسیعی از اندازه، شکل و وزن هستند. حجیم بودن کلی بسته به نوع خرید شما و همچنین هر مدل جداگانه متفاوت است. قبل از خرید بخارشوی، حتما به ابعاد و وزن دستگاه دقت کنید. هنگامی که اندازه و وزن کلی را شناختید، به این فکر کنید که آیا مایلید یک وسیله بزرگ و سنگین را انتخاب کنید یا چیزی سبک تر و قابل حمل را ترجیح می دهید. اگر با حمل یا فشار دادن بخارشوی سنگین راحت نیستید، این می تواند مانعی برای استفاده از آن باشد. نکته دیگری که باید در نظر داشته باشید این است که هر مدلی که تصمیم بگیرید، باید مکانی برای نگه داری آن پیدا کنید. قبل از خرید، مطمئن شوید که فضای کافی برای نشستن آن در زمان عدم استفاده دارید. اکثر صاحبان خانه ترجیح می دهند که آن را دور از دید قرار دهند، مثلاً در کمد، زمانی که از آن استفاده نمی شود.


2. هزینهاین که کدام نوع بخارشوی را انتخاب می کنید تأثیر قابل توجهی در محدوده قیمت مورد نظر شما خواهد داشت. بخارشوی های دستی و بخارشوی ها را می توان با قیمت های بسیار مناسب پیدا کرد. برخی از مدل ‌های بخارشوی سیلندر و بخار می ‌توانند بسیار گران باشند، اما برای کارهای مختلف مفید هستند و به طور بالقوه می ‌توانند باعث صرفه ‌جویی در هزینه شما در سایر محصولات تمیز کننده و همچنین در درازمدت صرفه جویی در وقت شما شوند. بسیاری از برندهایی که در محدوده پایین تا متوسط قیمت دارند، در تحقیقات نشان داده شده که نظرات بسیار محکمی دریافت کردند، بنابراین برای اهداف یک صاحب خانه معمولی، بخارشوی مقرون به صرفه احتمالاً این کار را انجام می دهد. اما، همه چیز به این بستگی دارد که شما برای استفاده از آن برنامه ریزی می کنید. اگر قصد استفاده مکرر از آن را دارید، توصیه می کنیم به جای اینکه صرفاً با مقرون به صرفه ترین گزینه موجود، روی یک واحد کمی کاربردی تر سرمایه گذاری کنید.


3. پیوست و لوازم جانبی


اکثر بخارشوی ها دارای چند ضمیمه اولیه هستند که می توانید از آن ها بر روی انواع سطوح مختلف استفاده کنید تا به شما در تمیز کردن مناطق مختلف خانه کمک کند. اکثر برند ها همچنین لوازم جانبی و لوازم جانبی بیشتری را برای بخارشوی خود ارائه می دهند که می توانید جداگانه خریداری کنید (یا ممکن است با برخی از مدل ها عرضه شود). اگر می خواهید بخارشوی همه کاره باشد و بتوان از آن برای تعداد زیادی اقلام، سطوح و فضاها استفاده کرد، پس در نظر داشته باشید که چه ضمیمه هایی با هر مدل ارائه می شود و همچنین در کنار آن چه چیزی برای خرید در دسترس است. از قبل اطمینان حاصل کنید که هر چیزی که می ‌خرید دارای عملکرد یا ضمیمه ‌هایی برای تمام انواع کارهای نظافتی است که قصد استفاده از آن را دارید. بخارشوی باید به شما اجازه دهد تمام قسمت هایی که می خواهید را تمیز کنید.


4. اندازه مخزن آب


درست مانند یک اتو ، بخارشوی تنها تا زمانی که آب برای گرم کردن آن وجود داشته باشد، به تولید بخار ادامه می دهد. برای بخارشوی های کوچکتر، این اغلب به این معنی است که باید مخزن آب خود را بیشتر پر کنید، احتمالاً در میانه کار تمیز کردن باید این کار را انجام دهید. از سوی دیگر، مخازن بزرگ ‌تر عمر طولانی ‌تری خواهند داشت، اما معمولاً گرم شدن آن ‌ها بیشتر طول می کشد. تصمیم بگیرید که کدام را ترجیح می دهید و مراقب مقایسه بین اندازه مخازن آب در مدل های مختلفی باشید که ممکن است در نظر بگیرید. بخارشوی ‌ها معمولی و بخارشوی ‌های دستی معمولاً مخازن کوچک ‌تر و زمان‌ های گرم کردن کوتاه ‌تری دارند. در حالی که بخارشوی سیلندر و بخار دارای زمان های بزرگ تر و زمان‌ های طولانی‌ تر بین پر کردن مجدد هستند.


5. فشار و دما


دو موضوع مرتبط که باید در نظر بگیرید این است که بخارشوی شما چقدر داغ می شود و چقدر فشار بخار تولید می شود. بخارشوی هایی که دمای بالاتری دارند، بخار خشک کن و فشار بالاتری تولید می کنند که بهداشتی تر است، تمیزی عمیق تری را فراهم می کند، میکروب های بیشتری را از بین می برد و در نهایت کارایی بیشتری دارد. برای پیچیده ‌تر کردن آن، دما و سطح فشاری که دستگاه می‌ تواند به آن برسد مهم است، اما ثباتی که می ‌تواند فشار را در آن نگه دارد نیز مهم است. اگر واحدی نتواند به طور مداوم سطح دما و فشار را حفظ کند، احتمال کمتری وجود دارد که خانه شما را به همان اندازه که می خواهید تمیز کند. در بیشتر موارد، بخارشوی هایی که دما و فشار بالاتری دارند هزینه بیشتری خواهند داشت، اما اگر تمیز کردن عمیق تر و خشک کن برای شما مهم است، هزینه بالاتر در دراز مدت ارزش آن را دارد.


6. سطوح نویز


بخارشوی ‌ها معمولاً ساکت ‌تر از جاروبرقی‌ ها هستند، اما همه آن ها سطحی از صدا تولید می‌ کنند و برخی از آن ها می‌ توانند بسیار بلند باشند. اگر نگران میزان صدای بخارشوی خود هستید، به دنبال مدل ‌هایی باشید که نشان می ‌دهند ساکت ‌تر از حد معمول هستند. برخی از محصولات ممکن است سطح دسی بل را در مشخصات خود ذکر کنند. اگر این لیست ذکر شده باشد، به شما ایده بسیار خوبی از میزان صدای بلند بودن دستگاه را می دهد. متأسفانه، تنها تعداد کمی از بهترین بخارشوی ‌ها میزان دسی ‌بل را در مشخصات خود ذکر می ‌کنند.


7. سهولت استفاده


اغلب مدل‌ های سبک ‌تر بخارشوی کار با مدل ‌های سنگین ‌تر آسان ‌تر است، اما انواع بزرگ ‌تر بخارشوی ‌ها می ‌توانند تمیز کردن عمیق ‌تری را ارائه دهند. اگر نگران ناراحتی ناشی از کار با بخارشوی بزرگ یا سنگین هستید، استفاده از یک مدل کوچکتر و راحت تر ممکن است ارزش معامله را داشته باشد. با این حال، اگر واقعاً دستگاهی می‌ خواهید که بتواند تمیز کردن عمیق را ارائه دهد، ممکن است مجبور شوید دستگاهی بزرگ‌ تر از آنچه در ابتدا پیش‌ بینی می‌ کردید استفاده کنید.


ویژگی های اضافی برای جستجو:


پر کردن مداوم:
برخی از مدل ‌ها ویژگی شارژ مداوم دارند، به این معنی که دارای دو مخزن آب هستند، بنابراین می ‌توانید برای راحتی بیشتر، یکی را در حالی که در جریان تمیز کردن هستید، دوباره پر کنید.
مدل های ترکیبی:
شما می ‌توانید مدل‌ هایی را پیدا کنید که دو نوع بخارشوی را با هم ترکیب می‌ کنند، مانند بخارشوی‌ هایی که دارای بخارشوی دستی هستند یا ترکیبی از جارو بخار تمیزکننده که به عنوان جاروبرقی نیز عمل می ‌کند. برای کسانی که می خواهند در فضای نگه داری کمد خود صرفه جویی کنند، مدل دو در یک ممکن است انتخاب هوشمندانه ای باشد.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha