02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

انواع بخارشوی ها کدامند؟

ادیبه کریم پور 21 /مهر/ 1401
انواع بخارشوی ها کدامند؟

انواع بخارشوی ها کدامند؟


بخارشوی یک وسیله معمولی خانگی است که برای تمیز کردن کف، کوسن، فرش و غیره استفاده می‌ شود. اما این دستگاه تمیزکننده به دلیل توانایی آن در از بین بردن لکه‌ های چرب، گرد و غبار و کنه ‌ها از روی کف‌ ها و پوشش‌ ها، برتر از سایر ابزارهای نظافتی خانه است. در حالی که امروزه، بخارشوی ها یک ماشین تمیزکننده کاملاً محبوب هستند. در بازار های جهانی انواع بخارشوی های مختلف ارائه می شود که هر کدام دارای قابلیت و ویژگی های متفاوتی است. انواع بخارشوی ها عبارتند از:


1.بخارشوی دستی


درست مانند هر بخارشوی دیگری، بخارشوی های دستی  نیز برای از بین بردن کثیفی، زباله ها و انواع لکه ها طراحی شده اند. با از بین بردن این میکروب های ناخواسته از سطوح، بخارشوی های دستی می توانند باکتری های مضر، ویروس ها، حشرات و کنه ها را از بین ببرند. این منجر به محیطی پاک ‌تر و ایمن ‌تر می ‌شود و قرار گرفتن در معرض آلرژی ‌ها یا بیماری ‌های تنفسی و پوستی را کاهش می ‌دهد. بخارشوی های دستی کوچک و قابل حمل هستند که به طور خاص برای تمیز کردن آسان و ساده طراحی شده اند. به عنوان مثال، می توان از آنها برای ضدعفونی کردن قطعات تزئینی، اثاثیه و انواع مختلف پارچه استفاده کرد. به دلیل وزن سبک و اندازه کوچک، حمل و نقل و تمیز کردن هر پارچه ای با دست گرفتن آن آسان است. پس تنها چیزی که نیاز دارد یک فنجان آب برای تولید بخار کافی برای پاک کردن انواع لکه ها از روی فرش، کوسن و مبلمان است. همچنین می توانید از بخارشوی دستی برای خوشبو کردن میزهای آشپزخانه یا حمام خود استفاده کنید و انواع میکروب ‌ها، باکتری ‌ها و بوی بد را از بین ببرید. پاک کننده به راحتی به نقاطی که دسترسی به آن ها سخت است مانند گوشه ها، پرده ها و زیر مبلمان می رسد. با این حال، این تجهیزات ممکن است بهترین انتخاب برای تمیز کردن فضاهای بزرگ نباشد و همچنین ممکن است نتیجه مشابه بخارشوی های بزرگتر را نداشته باشد. با توجه به اندازه جمع و جور آنها، کار با این دستگاه ها بسیار آسان است. همچنین در صورت عدم استفاده، نگهداری آنها آسانتر است. نکته جالب این است که یکی از مقرون به صرفه ترین انواع بخارشوی است.


2. بخارشوی ایستاده


بخارشوی ایستاده شامل یک مخزن در داخل آن است که آب را تا دمای نزدیک به 250 درجه فارنهایت گرم می کند. بخاری که توسط مخزن آب کار می ‌کند به سمت پد پاک کن که به سر موپ متصل است، می ‌ریزد. به این ترتیب، پد خیس می شود و به تمیز کردن گرد و غبار و آلودگی از روی زمین کمک می کند. چیزی که آن را از موپ های سنتی متمایز می کند این است که نه تنها مواد ناخواسته را از کف جذب می کند، بلکه گرمای بخار بیشتر باکتری ها، میکروب ها و کنه های پنهان روی زمین را از بین می برد. این ویژگی باعث می شود که بخار شوی یک روش فوق العاده تمیز کردن باشد.


3. بخارشوی سیلندر


بخارشوی سیلندر که به آن بخارشوی قوطی نیز گفته می شود، به دلیل اندازه بزرگ خود، بزرگتر از بخارشوی های همیشه و محبوب شناخته شده اند. همانطور که از نام آن پیداست، آنها به شکل استوانه ای هستند و در نتیجه حجیم تر از سایر انواع بخارشوی هستند. با توجه به وزن سنگین آنها، ممکن است نگهداری و مدیریت این پاک کننده ها دشوار باشد. همانطور که گفته شد، هنگام تمیز کردن خانه خود با بخارشوی سیلندری هیچ نگرانی وجود ندارد زیرا یکی از کارآمدترین ابزارها برای ضدعفونی کردن خانه شما است. دلیل اینکه اندازه آن بسیار بزرگ است به دلیل مخزن آب بزرگ آن است که به دستگاه متصل است. مخزن بزرگتر می تواند انبوهی از آب را ذخیره کند و به تمیزکننده کمک می کند تا خانه را بدون نیاز به بارها و بارها پر کردن دستگاه، یکباره تمیز کند. این بخارشوی همچنین شامل انواع مختلفی از اتصالات است که برای تمیز کردن سطوح مختلف استفاده می شود و از این رو کاملاً همه کاره هستند. تطبیق پذیری آنها کاربر را تشویق می کند تا از بخار سیلندر نه تنها برای تمیز کردن کف، بلکه پیشخوان ها، پرده ها، کمدها و حتی لباس ها استفاده کند. بر خلاف بخارشوی ها و بخارشوی های دستی، بخارشوی سیلندری می تواند تقریباً همه مناطق، از جمله تمام گوشه ها را ضد عفونی کند. در مقایسه با بخارشوی دستی یا بخارشوی ایستاده، قیمت بخارشوی سیلندر کمی بالاتر از قیمت است. با این حال، قیمت ها در انواع مختلف بخارشوی سیلندر متفاوت است. اگرچه این وسایل نظافتی از نظر قیمتی بالاتر هستند، اما سرمایه گذاری روی آنها  ارزشش را دارد.


4. بخارشوی بخار


این دستگاه ‌های تمیزکننده که به سیستم‌ های بخار نیز معروف هستند، از بخار زیاد برای تمیز کردن سطوح کثیف و خشک کردن سریع آن ‌ها استفاده می ‌کنند. این دستگاه ‌ها اغلب با بخارشوی سیلندر اشتباه گرفته می ‌شوند، زیرا همان کاربردها و مزایایی که از بخارشوی سیلندر دارند. از آنجایی که بخارشوی ها دارای ویژگی ها و ملحقات مختلفی هستند، می توانند انواع کفپوش ها، پوشش ها و اشیاء را تمیز کنند. ویژگی متفاوت قابل توجه بین بخارشوی بخار و بخارشوی سیلندری این است که اولی از گرما به جای آب برای تمیز کردن سطوح و اشیاء استفاده می کند. و از آنجایی که تمیز کردن خشک را فراهم می کند، هر چیزی را که لمس می کند خیس نمی کند. همچنین صاحبان خانه ملزم به استفاده از مواد شوینده یا سایر مواد شیمیایی ساینده نیستند و همچنان می توانند از شر انگل ها و میکروب های مضر خلاص شوند. با این حال، دستگاه برای اطمینان از تمیز کردن مناسب، به گرمای بیش از حد نیاز دارد. بخارشوی‌ های بخار برای خانواده‌ های پرجمعیتی که بچه‌ ها و حیوانات خانگی دارند ایده‌ آل هستند، زیرا ضدعفونی‌ سازی بدون رطوبت می ‌تواند کار بسیار خوبی باشد. همچنین برای خانواده هایی که ترجیح نمی دهند منتظر خشک شدن کف یا اشیاء خود باشند، گزینه بسیار خوبی است. یکی از معایب این لوازم این است که برای نگهداری مناسب به فضای بزرگی نیاز دارند. بنابراین، خانه هایی با فضای محدود ممکن است برای نگهداری بخارشوی بخار مشکل داشته باشند. همانطور که گفته شد، بخارشوی های بخار بهترین وسایل تمیز کننده ای هستند که می توانید روی آنها سرمایه گذاری کنید. 


5. بخارشوی لباس


بخارشوی لباس که عموماً به عنوان بخارشوی لباس شناخته می شود، دستگاهی فشرده و قابل حمل است که برای از بین بردن چین و چروک انواع لباس ها و پارچه ها استفاده می شود. برای انجام این کار، تمیز کننده به دمای بالا نیاز دارد. بسیاری از مردم فکر می کنند که اتوی لباس و بخارشوی می توانند به جای یکدیگر استفاده شوند. اگرچه هدف آنها مشابه است. کاربر می تواند چین و چروک ها را بدون تماس مستقیم با پارچه از بین ببرد. فقط بخار داغ به سمت پارچه هدایت می شود. این باعث می شود پارچه صاف به نظر برسد بدون اینکه اجازه دهد گرمای سوزان به لباس اعمال شود. و از آنجایی که هیچ تماسی بین دستگاه و لباس وجود ندارد، بر خلاف اتو کردن، احتمال سوختن لباس وجود ندارد. در حالی که بخارشوی ‌های لباس برای انواع پارچه‌ ها به خوبی کار می‌ کنند، اما برای پارچه ‌های نرم و ظریف مانند ساتن، ابریشم ، جرسی و پلی ‌استر ایده‌ آل هستند. بخارپزها همچنین سریعتر از اتوها کار می کنند، استفاده از آنها به دلیل وزن سبک آنها راحت است و به فضای کمی برای نگه داری نیاز دارد. همیشه از بخارشوی ها بر روی سطوحی استفاده کنید که می توانند دماهای شدید را تحمل کنند و مطمئن شوید که دستگاه خود را بیش از حد بخار ندهید. هنگام بخار دادن کردن لباس های رنگی، یک تکه پارچه را از قبل تست کنید. گاهی اوقات، زمانی که لباس مرطوب می شود، ممکن است رنگ لباس خراب شود.


6. بخارشوی تجاری


بخارشوی های تجاری با کمک بخار ، مناطق را بدون تکیه بر مواد شیمیایی و شوینده های خشن تمیز می کنند. این نوع دستگاه دارای لوازم جانبی متعددی است که به آن اجازه می ‌دهد طیف وسیعی از سطوح را تمیز کرده و انواع انگل ‌ها را از بین ببرد. آنها هیچ ماده شیمیایی مضری را آزاد نمی کنند و فقط از آب و حرارت تبخیر کننده برای اهداف تمیز کردن استفاده می کنند. این وسایل نظافتی توسط متخصصان برای نظافت هتل ها، رستوران ها، ادارات، مدارس، بیمارستان ها و غیره استفاده می شود. از کف گرفته تا دیوارها تا چارچوب تخت تا تشک و لوازم آشپزخانه و اثاثه یا لوازم داخلی و میز و سطوح حمام، طیف وسیعی از مناطق و اشیاء را تمیز و ضد عفونی می کند. که می توانید با استفاده از بخارشوی های تجاری ضدعفونی کنید. هنگام سرمایه گذاری در این نوع پاک کننده ها، باید چند نکته را در نظر داشته باشید. اول از همه، بخارشوی های تجاری دارای اندازه مخزن بخار هستند که در هر مدلی متفاوت است. به یاد داشته باشید که هرچه دیگ بزرگتر باشد، مدت زمان بیشتری می توانید بدون پر کردن مجدد آن را تمیز کنید. همچنین، برخی از مدل ‌ها می ‌توانند سر و صدای بیشتری نسبت به سایرین داشته باشند. قبل از اینکه یک بخارشوی تجاری تهیه کنید، یک آزمایش انجام دهید و ببینید آیا صدای زیادی ایجاد می کند یا خیر. بخارشوی های تجاری یک سرمایه گذاری سنگین هستند، بنابراین مطمئن شوید که قبل از خرید آنها ملاحظات آن ها را در نظر بگیرید.


7.  بخارشوی چند منظوره


بخارشوی های چند منظوره در بین صاحبان خانه های مدرن بسیار محبوب هستند زیرا طیف گسترده ای از کاربردها را ارائه می دهند که یک بخارشوی معمولی در ارائه آن ناکام است. اولاً، آن ها در کمترین زمان، به طور سریع گرم می شوند، محدوده بخار آن ها باورنکردنی است، و کارایی آن ها فراتر از حد مجاز است. برخلاف بخارشوی ایستاده یا بخارشوی سیلندر، بیشتر بخارشوی های چند منظوره کف را در حین و بعد از تمیز کردن خشک نگه می دارند. آنها رنگ کفپوش را از بین نمی برند، پر سر و صدا نیستند و هنگام لمس کردن دستگاه، انگشتان دست را نمی سوزانند. در حالی که برخی از بخارشوها به طور خاص برای تمیز کردن آشپزخانه، حمام، گاراژ یا اتاق طراحی شده اند، اما با یک پاک کننده چند منظوره، می توانید تمام قسمت های خانه خود را ضدعفونی کنید. این بدان معنی است که شما مجبور نخواهید بود برای اتاق های مختلف به پاک کننده های مختلف، دسترسی داشته باشید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha