02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نحوه نگهداری و نکات استفاده از دستگاه بخارشوی

ادیبه کریم پور 23 /مهر/ 1401
نحوه نگهداری و نکات استفاده از دستگاه بخارشوی

نحوه نگهداری و نکات استفاده از دستگاه بخارشوی


در مورد بخارشوی خود و اینکه چگونه می توان بهترین بهره را از آن برد، سوال خیلی هاست. نحوه استفاده و مراقبت از هر دستگاهی برای کاربر بسیار مهم است. نکات مراقبتی و استفاده درست از دستگاه بخارشوی می تواند به افزایش طول عمر دستگاه کمک کند.


نکات مراقبتی و نگهداری از بخارشوی


هر پارچه یا حوله ای که توسط بخارشوی استفاده می شود را فقط با آب داغ بشویید و از نرم کننده پارچه استفاده نکنید. هنگامی که پارچه های بخارشوی شسته شدند، بهتر است آن ها را در هوای آزاد خشک کنید. دستگاه بخارشوی خود را قبل و بعد از هر بار استفاده با یک پارچه مرطوب پاک کنید. این به جلوگیری از جمع شدن گرد و غبار و سایر زباله های موجود در هوا که در هنگام استفاده می توانند در خانه شما پخش شوند، کمک می کند. اگر از بخارشوی استفاده می کنید، پس از هر بار استفاده، مخزن را تخلیه کنید و اجازه دهید مخزن در هوا خشک شود، سپس دستگاه را در جای خود قرار دهید. 


همه ی ما می دانیم که آب حاوی مواد معدنی است که می تواند (به شکل رسوب آهک) در مخزن بخارشوی شما باقی بماند و مانع عملکرد دستگاه شود. برای اینکه بخارشوی شما به طور موثر کار کند، مهم است که هر گونه اثری از رسوب آهک را با استفاده از یک رسوب زدا اختصاصی که همراه بخار شوی شما ارائه می‌ شود یا با ساخت محلول جوش شیرین و آب، آهک های دستگاه را جدا سازید. برای مخزن بخارشوی خود را با مخلوط پر کنید، سپس بخارشوی را به طور معمول روشن کنید تا شروع به گرم کردن محلول کند. اجازه دهید دستگاه گرم شود و آن را برای 1-2 ساعت گرم نگه دارید. بعد از آن از بخارشوی استفاده کنید تا حدود یک دقیقه، محلول در دستگاه به گردش دربیاید. دستگاه را از برق بکشید و اجازه دهید به مدت 3-4 ساعت قبل از تخلیه مخلوط از دستگاه خنک شود. سپس محلول را تخلیه کنید و با آب آن را بشوید تا اثری از محلول باقی نماند. نکته: هنگام استفاده از بخارشوی خود، هیچ گونه مواد شیمیایی یا مایع شستشو اضافه نکنید. تنها زمانی که چیزی غیر از آب باید به دستگاه اضافه شود، زمانی است که در حال رسوب زدایی هستید (استفاده از ترکیب جوش شیرین و آب). همچنین همیشه قبل از انجام هرگونه تعمیر و نگهداری از بخارشوی اطمینان حاصل کنید که کاملاً خنک شده است.
جاهایی که می توان از دستگاه بخارشوی استفاده کرد: کفپوش: (کف کاشی، چوب سفت، کف پوش های لمینیت، فرش و..) آشپزخانه: (اجاق گاز، یخچال ها، فریزر، سینک / شیر آب و..) حمام: (آینه، وان حمام، کاسه توالت و...) مبلمان و وسایل داخلی: (تشک، مبل، بالش، صندلی، پرده ها) ماشین: (فضای داخلی ماشین، رینگ چرخ ماشین) و دیگر موارد مانند: رادیاتورها، اسباب بازی های کودکان، تجهیزات باشگاه و.. را می توان با دستگاه بخارشوی تمیز کرد.


نحوه استفاده از بخارشوی


آیا بخارشوی به کف خانه آسیب می رساند؟


بخارشوی ‌ها می ‌توانند کار بسیار خوبی انجام دهند، اما برای همه سطوح مناسب نیستند و می ‌توانند به برخی از کفپوش ها آسیب وارد کند. قبل از خرید یا استفاده از بخارشوی برای اولین بار، بهتر است دوبار بررسی کنید که آیا برای خانه شما مناسب است یا خیر. سازندگان اغلب انواع سطوحی را فهرست می ‌کنند که می ‌گویند می‌ توانید با خیال راحت با دستگاه هایشان تمیز کنید، اما اطلاعات می ‌تواند کاملا مبهم باشد و ممکن است به نوع دقیق کف ‌پوش خانه شما مرتبط نباشد. همچنین به عنوان یک قاعده کلی، نباید از بخارشوی روی کفپوش های چوبی یا پارکت بدون آب بندی استفاده کنید، زیرا رطوبت می تواند باعث متورم شدن و کمانش تخته ها شود. اگر مطمئن نیستید که کف شما به درستی آب بندی شده است، یکی از راه های بررسی این است که مقدار کمی آب روی آن بریزید و سپس منتظر بمانید تا ببینید آیا آب در آن فرو می رود یا خیر. اگر اینطور نیست، باید بتوانید سطح را با بخار تمیز کنید. برای ایمن بودن، اولین باری که تمیزکننده را روی نوع جدیدی از کفپوش استفاده می‌ کنید، آن را به پایین ‌ترین حالت بخار برگردانید و همیشه آب اضافی را پس از استفاده پاک کنید.


آیا بخارشوی روی پارچه و فرش کار می کند؟


بخارشوی جایگزینی برای قالیشویی نیست. این ها فرش های شما را می شویند، آب کثیف را می مکند و برای تمیز کردن عمیق گزینه ی خوبی است. اما در مقایسه، بخارشوی ها فقط فرش شما را با بخار داغ کرطوب می کنند. آنها کثیفی را از بین نمی برند، اگرچه بخار می تواند به جابجایی لکه ها و تازه کردن جای لکه کمک کند. برخی از دستگاه های بخارشوی و دستگاه های دو در یک دارای اتصال گلایدر فرش که برای پاک کردن مناطقی که فرش شده اند و یا لکه های فرش و موکت مفید باشد. هر نوع بخارشوی که دارید، همیشه قبل از استفاده آن را روی یک قسمت کوچک مخفی تست کنید، زیرا همه انواع فرش برای تمیز کردن در دمای بالا مناسب نیستند. از پایین نگه داشتن آن یا خیس کردن بیش از حد هر ناحیه ای خودداری کنید و همیشه قبل از بخار دادن فرش، آن را جاروبرقی بکشید.


سوالات متداول

چه کار دیگری می توانم با بخارشوی خود انجام دهم؟


1. فر و اجاق گاز خود را تمیز کنید
تلاش برای از بین بردن روغن سوخته و غذای پخته شده می تواند یک چالش واقعی باشد و اغلب به مواد شیمیایی قوی نیاز دارد. اما استفاده از بخارشوی سازگارتر با محیط زیست است و هیچ بوی بدی ایجاد نمی کند. با این حال، مراقب باشید که از بخارپز نزدیک المنت فر استفاده نکنید، زیرا ممکن است به آن آسیب برساند.
2. تشک خود را ضد عفونی کنید
بهتر است به طور مرتب تشک خود را تمیز کنید. انسان نه تنها هنگام خواب به طور مرتب عرق می کند و پوست مرده می ریزد، بلکه یک تخت معمولی حاوی 10000 کنه گرد و غبار است که می تواند آلرژی را تشدید کند. دمای بالای بخار تولید شده توسط پاک کننده ها، کنه های گرد و غبار را از بین می برد و تشک را خیس نمی کند، بنابراین خشک شدن آن زمان زیادی طول نخواهد کشید. با این حال، مانند سایر سطوح، قبل از استفاده از بخارشوی خود بر روی تشک، آن را روی سطح کوچکی تست کنید.
3. یخ زدایی فریزر
اگر برای یخ زدایی فریزر خود عجله دارید، بخارپز شما گزینه ای سریعتر و ایمن تر از کندن یخ با وسایل آشپزخانه است. گرمای بخار نیز سطوح را استریل می کند، بنابراین پس از برداشتن یخ، نیازی به استفاده از مواد شوینده برای تمیز کردن آن ها ندارید.


آیا باید از آب تصفیه شده در بخارشوی استفاده کنم؟


برخی از تولید کنندگان توصیه می کنند که به جای آب لوله کشی معمولی، از آب تصفیه شده یا آب مقطر در پاک کننده خود استفاده کنید. این کار به شما کمک می کند تا دستگاه بهارشوی شما عمر طولانی تری را داشته باشد. حتی اگر یک پاک کننده بتواند از آب لوله کشی استفاده کند، اگر در منطقه ای با آب بسیار سخت زندگی می کنید ممکن است مشکل داشته باشد. پس می توانید به دنبال گزینه هایی باشید که دارای تصفیه کننده ی آب آهکی هستند.


هر چند وقت یکبار باید سرهای موپ را تعویض کنم؟


به طور کلی، هنگام خرید یک بخارشوی، حداقل یک پد تمیز کننده (معمولاً از الیاف میکرو) را داخل جعبه دریافت خواهید کرد. بیشتر این ها قابل شستشو با ماشین لباسشویی هستند، بنابراین می توانید هر زمان که کثیف شدند آن ها را در ماشین لباسشویی قرار دهید. (دستورالعمل ‌های دستگاه و پد پارچه ای را بررسی کنید، زیرا برخی از تولیدکنند گان بیان می‌ کنند که نباید از سفید کننده یا نرم ‌کننده پارچه برای پد ها استفاده کنید.) همچنین اگر پد شما آسیب دیده یا نخ کش شده است، باید از یک پد دیگر برای این کار استفاده کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha