02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نکات استفاده از بخارشوی

مائده شریفی 23 /مهر/ 1401
نکات استفاده از بخارشوی

نکات استفاده از بخارشوی: 


نظافت و تمیز کردن خانه همیشه یکی از کارهای سخت می باشد و به دلیل استفاده مواد شیمیایی برای تمیز کاری معمولا این کار طاقت فرسا است و برای سلامت انسان خطرناک می باشد یکی از وسایلی که در نظافت نقش بسزایی دارد و کار را آسان می کند بخارشوی است. با استفاده از بخارشوی می توانید به آسانی و در کمترین زمان همه ی کار های تمیز کردن منزل خود را انجام دهید. با این محصول می توانید پارکت، سرامیک، فرش و موکت، پرده، اجاق گاز، مبلمان، سرویس بهداشتی، یخچال، سطل زباله، اسباب بازی، تشک، درز کاشی، شیشه و پنجره،ماشین و در را تمیز کنید. بخارشوی ها آب را بخار با حرارت بالا تبدیل می کنند و تنها با استفاده از بخار و بدون مواد شیمیایی می توانید تمام سطوح را تمیز و خالی از هر گونه آلودگی کنید.
با بخار گرم گرد و غبار، باکتری، میکروب ها، لکه ها، قارچ و کپک کاملا از بین می رود و می توانید تمام سطوح و محیط را ضد عفونی کنید. اما استفاده از بخارشوی چند نکته مهم دارد که در این مقاله به این نکات می پردازیم و برای استفاده آسان از بخار شوی آن ها را شرح می دهیم.

1_ چیز هایی که نباید با بخارشوی تمیز شوند:
به طور کلی گفتیم که با استفاده از بخارشوی می توانید همه چیز را نظافت کنید اما باز هم اشیا و سطوحی وجود دارد که نباید با بخارشوی تمیز شوند.
نمایشگر ها و سطوحی که تحمل حرارت زیاد را ندارند نباید با بخارشوی تمیز شوند.
استفاده از بخارشوی برای سطوح صیقلی و تازه رنگ شده مناسب نیست.
اشیایی مانند آلات موسیقی، ظروف عتیقه و امثال آن را نباید با بخارشوی گرد گیری گرد زیرا ممکن است به بافت آن ها آسیب بزند.
پارچه های ظریف را با بخار شوی تمیز نکنید ممکن است روی آن ها لکه بیافتد یا تغیر رنگ بدهند.
هنگام کار با بخار شوی آن را روی سطح هایی که کاغذ، چوب و مقوا زیاد نگه ندارید.
اگر از مقاومت محصولی در برابر گرما اطمینان ندارید می توانید اول قسمت کوچکی از آن را با بخارشوی تمیز کنید.
2_ استفاده آب تصفیه شده و نکات مواد شیمیایی:

در ترکیبات معدنی اب دو ماده کلسیم و منزیم وجود دارد که باعث سختی آب می شود به همین دلیل استفاده از اب تصفیه شده و اب مقطر باعث جلوگیری از به وجود آمدن رسوبات آهکی در دستگاه می شود.
استفاده از اب های سخت رسوبات اهکی در مخزن بخارشوی و نازل های آن به وجود می آورد و باعث کاهش کارکرد و مکش دستگاه می شود.
با توجه به دفترچه راهنما می توانید موارد استفاده از مواد تمیز کننده شیمیایی و نحوه به کار گیری آن ها را بدانید.
استفاده از نرم کننده ها سختی اب را از بین می برد اما سدیم اب را افزایش می دهد و در طولانی مدت باعث کاهش کارکرد بخارشوی می شود.

3_ مدیریت زمان و افزایش سرعت نظافت:
در ابتدای کار سطوحی که کمتر کثیف هستند را تمیز کنید چون می توانید مدت بیشتری از سری بخارشوی استفاده کنید.
اگر برس یا پارچه بخار شوی کثیف شده آن را بشویید یا تعویض کنید زیرا کار تمیز کردن به درستی انجام نمی شود و دوباره باید سطوح را تمیز کنید.
سری ها و نازل های مورد نیاز را در دسترس قرار دهید تا هنگام استفاده به دنبال آن ها نگردید.
پس از اتمام کار با بخارشوی آب آن را خالی کنید و قطعات را تمیز کنید این کار کمک می کند بخارشوی برای دفعه بعد آماده کار باشد.
4_ نکات تکمیلی جهت کار با بخارشویی:
استفاده از آب های سخت موجب به وجود آمدن رسوب می شود و این رسوبات باعث کاهش قدرت و مکش بخارشوی می شود. برای از بین بردن رسوبات بخارشوی به مقاله نحوه رسوب زدایی بخارشوی مراجعه کنید.
فیلترها معمولا وظیفه جذب گرد و غبار را به عهده دارند به همین دلیل کثیف بودن فیلتر و تمیز نکردن آن به مدت طولانی موجب کارکرد ضعیف و کاهش عمر بخارشوی می شود.
با توجه به دفترچه راهنما و علامت های روی مخزن همیشه به مقدار کافی درون مخزن اب بریزید چون اب زیاد ممکن است سرریز شود و اب کم بخار کافی تولید نکند.
درجه حرارت بخار تقریبا 100 درجه سانتیگراد می باشد به همین دلیل هنگام استفاده از بخارشویی دمپایی بپوشید و حین کار مواظب باشید بخار با قسمت های دیگر بدن تماس پیدا نکند زیرا موجب التهاب و سوختگی سطح پوست می شود.
پس از اتمام کار صبر کنید بخارشوی خنک شود سپس قطعات آن را جدا کنید، همچنین آب درون محفظه را خالی کنید زیرا باعث به وجود آمدن بوی بد می شود.

برای شروع کار از درست وصل شدن قطعات مطمئن شوید و برای اطلاعات تمیز کردن سطح های مختلف به دفترچه راهنما مراجعه کنید.
دستگاه های بخارشوی با کار آسان و سرعت بالا در تمیز کاری یک محصول با کارایی فراوان در خانه می باشد که با رعایت چند نکته ساده می توانید در مدت زمان طولانی از آن استفاده کنید. برای دیدن انواع مختلف این محصول از سایت اُولان کالا دیدن فرمایید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha