02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نحوه رسوب زدایی بخار شوی

مائده شریفی 23 /مهر/ 1401
نحوه رسوب زدایی بخار شوی

نحوه رسوب زدایی بخار شوی:


از محصولات کاربردی در تمیزکردن و نظافت خانه بخارشوی است. بخارشوی ها فقط با استفاده از بخار گرم  به شما کمک می کند در سریع ترین زمان ممکن کارهای نظافت را انجام دهید و محیط خانه خود را از باکتری و میکروب ها پاک کنید. بخارشوی با تبدیل کردن آب به بخار گرم که با فشار اسپری به بیرون پرتاب می شود تقریبا همه سطوح را تمیز می کند و همراه با آن به دلیل حرارت زیاد بخار عمل ضد عفونی کردن را نیز انجام می دهد. با استفاده از بخارشوی می توانید پارکت، سرامیک، فرش، مبل، پرده، اجاق گاز، سرویس بهداشتی و... را تمیز کنید. کافی است با توجه به چیزی که می خواهید تمیز کنید نازل مورد نظر را نصب کنید و به آسانی کار نضافت را انجام دهید.
همانطور که گفتیم بخارشوی آب را به بخار تبدیل می کند برای این کار بهتر است که از اب مقطر یا اب تصفیه شده استفاده کنید اما اگر به این اب ها دسترسی ندارید و اب منطقه شما سخت است ( اب سخت به معنی وجود مواد معدنی مانند کلسیم و منزیم در اب می باشد) باید هر چند وقت یک بار بخار شوی خود را رسوب زدایی کنید زیرا وجود رسوب های اهکی در دستگاه باعث کم شدن کارکرد و مکش آن  همچنین کاهش طول عمر دستگاه می شود.

1_ رسوب زدایی مخزن بخارشوی: این کار به سادگی و در چند مرحله قابل اجرا می باشد ابتدا باید محلول رسوب زدایی را آماده کنید که شامل آب و جوش شیرین می شود برای هر بار پر کردن مخزن از یک قاشق چایخوری جوش شیرین استفاده کنید. اکنون محلول را دورن مخزن بریزد و آن را روشن کنید تا زمانی که آماده ی بخار دادن شود سپس دستگاه را خاموش کنید و آن را از برق بکشید و 1 الی 2 ساعت بخارشوی را در همان حالت بگذارید و آن را تکان ندهید پس از تمام شدن زمان، آب درون بخار شوی را خالی کنید و اگر لازم بود این کار را دوباره تکرار کنید در مرحله اخر در دستگاه آب بریزید و اجازه دهید بخار آن کامل خارج شود، حالا بخارشوی برای کار در نوبت بعدی کاملا آماده می باشد.
2_ تمیز کردن بدنه بخارشوی: برای این کار بهتر است از دستکش های خانگی استفاده کنید اگر روی بخارشوی شما لکه ندارد به آسانی آن را با یک دستمال نم دار تمیز کنید تا گرد وغبار از بین برود اما برای تمیز کردن کامل بخارشو از محلول سرکه، جوش شیرین و آب استفاده کنید که تمام لکه ها از بین برود. این سه مواد را ترکیب کنید و با استفاده از دستمال سطح دستگاه را تمیز کنید و در اخر شاهد نتیجه فوق العاده ان باشید.
3_ نحوه رسوب زدایی نازل ها و اتصالات بخارشوی: برای تمیز کردن و رسوب زدایی نازل ها و قطعات تنها نیاز است از یک طرف درون آنها محلول آب و جوش شیرین بریزید و اجازه دهید از طرف دیگر خارج شود و در نهایت آن ها را با آب گرم بشویید برای نتیجه بهتر چند بار این کار را انجام دهید.
اگر شما از بخارشوی کارچر استفاده می کنید می توانید از قرص جرم گیری مخصوص این برند استفاده کنید و به آسانی بخارشوی خود را تمیز کنید.

چند روش برای پیشگیری از به وجود آمدن رسوب در بخارشوی: پس از هر بار استفاده در پایان کار مخزن بخارشوی را با آب بشویید و در آن را تا چند ساعت باز بگذارید که کاملا خشک شود و از به وجود آمدن باکتری و بوی بد جلوگیری کند همچنین مصرف مواد شوینده را برای استفاده از بخارشوی به حداقل برسانید و زمانی که می خواهید از مواد شوینده شیمیایی استفاده کنید حتما دفترچه راهنما را بررسی کنید.

این روش های خانگی از آسان ترین روش ها برای تمیز کردن کامل بخارشوی می باشد. حتما باید در طی چند مدت این کار را انجام دهید زیرا وجود رسوب در بخارشوی مانع انجام کارکرد درست دستگاه می شود و بخار به درستی بیرون نمی اید همچنین باعث کاهش مکش دستگاه می شود و در طولانی مدت بخارشوی کارایی خود را از دست می دهد. برای جلوگیری از به وجود امدن رسوب می توانید از اب مقطر و اب تصفیه شده استفاده کنید در صورتی که بخارشوی پس از رسوب زدایی همچنان قدرت مکش کمی داشت و بروز مشکلات دیگر به یک خدمات تعمیر متخصص مراجعه کنید. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بخارشوی ها سایر مقاله های ما را در سایت اُولان کالا مطالعه کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha