02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

علت های بخار نکردن بخارشوی

مائده شریفی 27 /مهر/ 1401
علت های بخار نکردن بخارشوی

علت های بخار نکردن بخارشوی:


یکی از محصولات محبوب در خانه های ایرانی بخارشوی می باشد زیرا اکثر ایرانی ها علاقه زیادی به تمیز بودن همیشگی خانه هایشان نشان می دهند به همین دلیل بخارشوی یکی از وسایلی می باشد که همواره ار ان استفاده می کنند. این دستگاه با قابلیت تمیز کردن همه سطوح از جمله پارکت، سرامیک، دیوار، پرده، اجاق گاز، شیشه، سرویس بهداشتی و ... می باشد. با انجام دادن این کار ها قطعا مشکلاتی برای این دستگاه نیز پیش می اید که در اغلب مواقع به آسانی حل می شوند.

سیستم کار بخار شوی بسیار ساده است این دستگاه اب را به بخار گرم تبدیل می کند و با استفاده از این بخار با حرارت بالا تمام سطوح را تمیز می کند و علاوه بر آن همه باکتری و میکروب ها را از بین می برد و سطوح را ضد عفونی می کند.

در این مقاله دلایل اصلی بخار نکردن بخارشوی را توضیح می دهیم که معمولا در خانه می توانید ان ها را حل کنید.
نشتی اب: این دستگاه مانند سایر لوازم برقی ممکن است دچار نشتی شود برای فهمیدن این موضوع قطعات مختلف دستگاه مانند مخزن اب، نازل، پمپ، شلنگ و شیر های برقی را چک کنید و در صورت پاره بودن یا ضربه دیدن این قطعات را تعویض کنید. مشکلات این قطعات معمولا ناشی از استفاده اب سخت و یا ضربه خوردگی قطعات هنگام گرم بودن دستگاه است.
داغ نشدن: وقتی که بخارشوی را روشن می کنید باید مدتی منتطر گرم شدن اب داخل مخزن باشید تا بخار خوبی عرضه کند به همین دلیل اگر دستگاه خوب داغ نشود توانایی تولید بخار کافی را ندارد.
مخزن خالی: گاهی ممکن است به دلیل دغدغه فکری و یا هر چیز دیگری فراموش کنید که مخزن اب را پر کنید و یا بخواهید از اب باقیمانده در مخزن استفاده کنید که در هر دو مورد بخارشوی بخار تولید نمی کند و این مورد به دستگاه اسیب می زند پس همیشه باید مقدار اب مناسب مخزن را در نظر داشته باشید.

مسدود شدن منافذ و فیلتر ها: اگر شما در یک منطقه با اب سخت زندگی می کنید به احتمال زیاد این مسئله برای شما پیش بیاید، اب سخت و دارای املاح موجب درست شدن رسوب می شود و برای از بین بردن این مشکل لازم است فیلتر ها و منافذ را به روش درست تمیز کنید و تا جایی که امکان دارد از اب مقطر یا اب تصفیه شده استفاده کنید اگر این اب ها در دسترس شما نیست می توانید یک محلول برای رسوب زدایی دستگاه درست کنید.
طریقه درست کردن محلول رسوب زدایی بخارشو: به مقدار یک قاشق چایخوری جوش شیرین و اب را قاطی کنید و ان را در دستگاه بریزید سپس دستگاه را تا هنگام اماده شدن برای بخار دادن روشن کنید و قبل از اینکه بخار بدهد ان را خاموش کنید، بدون تکان دادن بخارشوی اجازه بدهید محلول 1 الی 2 ساعت در ان باقی بماند و برای نتیجه بهتر می توانید مراحل را تکرار کنید.
در پوش و قطعات شل: با پیشرفت تکلونوژی در دستگاه های برقی جدید اگر قطعه ها به درستی در جای خود قرار نگیرند و یا شل باشند دستگاه شروع به کار نمی کند حتی اگر دستگاه از این فناوری هم برخوردار نباشد شل بودن قطعات موجب درست کار نکردن بخارشوی می شود به همین دلیل قبل از انجام کار با بخارشوی قطعه ها و اتصالات را به درستی بررسی کنید.

تا خوردن شلنگ: شاید این مورد بسیار ساده به نظر برسد اما گاهی همین دلایل ساده می تواند مانع کار درست یک دستگاه بشود بنابراین هنگام کار با بخارشوی بعضی اوقات می توانید شلنگ و دسته ان را چک کنید.
قفل کودک: اکثر والدین برای ایمنی بیشتر دستگاه هایی می خرند که از قفل کودک برخوردارند بدون شک که این یک مزیت برای محصول می باشد اما باید قلق کار دستتان باشد گاهی با فعال شدن این قفل به طور نا خواسته در مراحل کار دستگاه اختلال ایجاد می شود.
خراب شدن المنت و سیستم گرم کن: اگر المنت ها و سیستم گرمایشی دستگاه خراب شود هیچ بخاری تولید نمی کند و اگر شما تمام نکات گفته شده را چک کنید همچنان بخار تولید نمی شود و در این مورد بهتر است به یک فرد متخصص مراجعه کنید.

نکات گفته شده برای مشکلات کوچک و حل شدنی در خانه می باشد اگر بخارشوی شما پس از حل این مشکلات باز هم کار نمی کند لازم است که دستگاه را پیش تعمیر کار و فرد متخصص در این زمینه ببرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد بخارشوی ها و خرید این محصول ویژه و با کیفیت می توانید به سایت اُلان کالا مراجعه کنید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha