02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

یک آون توستر خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

ادیبه کریم پور 9 /اردیبهشت/ 1402
یک آون توستر خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

یک آون توستر خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟


آون توسترها دستگاه هایی هستند که بسیار کم مصرف و مناسب برای هر خانواده ای هستند که می توانید با آن هر نوع غذایی را بپزید. با دستگاه های آون توسترها می توان  نان های تست را برشته کرد، کلوچه و بیسکویت های خوشمزه ای را بپزید، گوشت و استیک ها را کباب کنید و همچنین کیک و یا پیتزا و لازانیاهای خوشمزه ای را درست کنید. همه ای کارها را می توان با یک آون توستر عالی انجام دهید. آون توستر ها دارای مدل های متنوعی هستند که از نظر ابعاد و انازه، ظرفیت، قابلیت و فناوری ها با هم تفاوت دارند. برای اینکه بتوانید یکی از بهترین مدل های بازار را انتخاب کنید باید چند نکات را در نظر داشته باشید تا بتوانید دستگاه مناسب و دلخواه خود را پیدا کنید. اکنون ما به شما می گوییم که یک آون توستر خوب باید چه خصوصیاتی داشته باشد و باید از چه ویژگی هایی بهره ببرد.


قابلیت های قابل توجه در دستگاه های آون توستر


اندازه و ظرفیت


یکی از اولین مواردی که هنگام خرید آون توستر باید در نظر گرفت اندازه و ظرفیت آن است. آون توسترها در اندازه های مختلفی تولید می شوند. از مدل های رومیزی کوچکی که می توانند چند تکه نان را در خود جای دهد تا مدل های بزرگ که می توانند یک مرغ سایز کامل را در خود جای دهند. اگر آشپزخانه کوچک یا فضای محدودی دارید، بهتر است آون توستر کوچکتری انتخاب کنید. اگر خانواده ی پر جمعیتی دارید و یا مهمانی های بزرگ را برگزار می کنید، آون توستر بزرگتر با ظرفیت بالاتر ممکن است مناسب تر باشد و کارایی بیشتری داشته باشد.


عملکرد


آون توسترها را می توان برای کارهای مختلف پخت و پز استفاده کرد، اما همه مدل ها عملکرد یکسانی ندارند. برخی از آن ها به طور خاص برای برشته کردن نان طراحی شده اند در حالی که برخی دیگر دارای ویژگی های پیشرفته تری مانند تنظیم همرفت برای پخت و پز، گریل و برشته کردن هستند. اگر قصد دارید از بهترین آون توستر خود برای کارهای اساسی مانند برشته کردن نان و گرم کردن مجدد غذاهای باقی مانده استفاده کنید. احتمالاً یک مدل اولیه با کنترل های ساده کافی است. با اين حال، اگر به دنبال دستگاهی هستید که بتواند همه این کارها را انجام دهد، باید به دنبال مدلی با طیف وسیع تری از عملکردهای پخت و پز باشید.


کنترل ها و تنظیمات


وقتی صحبت از آون توسترها می شود، دو نوع کنترل اصلی وجود دارد که دستی و دیجیتال می باشند. کنترل های دستی معمولاً در مدل های اصلی یافت می شوند و شامل صفحه ها یا دکمه هایی هستند که به شما اجازه می دهند دما و زمان پخت را تنظیم کنید. از سوی دیگر، کنترل های دیجیتال در مدل های سطح بالاتر رایج تر هستند و طیف وسیع تری از گزینه های پخت را ارائه می دهند. علاوه بر نوع کنترل ها، باید تنظیمات و ویژگی های خاص ارائه شده توسط هر توستر کوچک را نیز در نظر بگیرید. برخی از دستگاه ها دارای یک تایمر هستند که به شما امکان می دهد زمان پخت خاصی را تنظیم کنید، در حالی که برخی دیگر برای کارهای پخت و پز طولانی تر، طراحی شده اند. سایر ویژگی هایی که باید به دنبال آن باشید عبارتند از تنظیم همرفت برای پخت سریع تر، قابلیت گریل برای کباب کردن و برشته کردن گوشت، و برنامه ی گرم کرد غذا و همچنین قابلیت یخ زدایی می باشند. بسیاری از آون توسترها دارای تنظیمات از پیش تعیین شده هستند که این شامل عملکردهای از پیش تعیین شده ای است که تنظیمات زمان و دمای پیشنهادی را ارائه می دهد و می تواند بر اساس دستور العمل های خود سفارشی شود.


نظافت و نگهداری


آون توسترها می توانند وسیله ای مناسب و کارآمد باشند، اما نیاز به تمیز کردن و نگهداری منظم دارند. یکی از نکات کلیدی که باید در هنگام خرید آون توستر به آن توجه کنید، تمیز کردن آسان آن است. برخی از مدل ها دارای فضای داخلی نچسب یا سینی خرده نان قابل جابجایی هستند که برای تمیز کردن آسان هستند، در حالی که برخی دیگر ممکن است نیاز به شستشو و تمیزکاری بیشتری داشته باشند. علاوه بر فضای داخلی آون توستر‏ باید به قسمت بیرونی آن نیز توجه کنید. اگر آون توستر دارای روکش فولادی ضد زنگ باشد احتمالا‏ اثر انگشت روی آن نشان داده شود و این یعنی به پاک کردن بیشتری نیاز دارد. اگر این موضوع برای شما نگران کننده است، ممکن است بخواهید مدلی با روکش مات یا رنگ تیره تر انتخاب کنید.


قیمت و بودجه


قبل از خریدن آون توستر بهتر است بودجه ای که می خواهید صرف خرید ان بکنید را مشخص کنید تا فروشنده بهتر بتواند شما را راهنمایی کند. به خاطر داشته باشید قیمت بالاتر همیشه به معنای یک محصول بهتر نیست و در بسیاری از موارد باید محوصل خود را بسنجید تا بتوانید یک آون توستر با کیفیت را خریداری کنید.


محدوده توابع


در نظر بگیرید که واقعاً به کدام عملکرد نیاز دارید. برخی از مدل های ممتاز تا 15 عملکرد از جمله حالت گرم کردن، گرم کردن مجدد و یخ زدایی و همچنین تنظیمات خاصی برای شیرینی، ساندویچ، کانوکشن، پخت، برشته کردن، کباب کردن، کباب کردن، پیتزا و کوکی ها دارند. مدل های رده بالا ممکن است عملکردهای اضافی مانند سرخ کن هوا، خشک کردن مواد غذایی و پخت خودکار و تنظیمات چرخه دوگانه داشته باشند، اما ممکن است این ها برای نیازهای شما ضروری نباشد.


قفسه ها


آون توسترها دارای چند قفسه است که می توان از آن ها برای انجام کارهای بیشتری استفاده کرد. برای مثال شما می توانید دو ردیف بیسکویت را در یک زمان بپزید. مدل های دارای دو قفسه برای شما هزینه بیشتری خواهند داشت.


سینی و تابه


اگر می ‌خواهید پیتزا بپزید، گوشت یا کباب بپزید، ممکن است مدلی را ترجیح دهید که با یک سینی مخصوص برشته کردن و تابه پخت با هزینه اضافی همراه باشد. شما می توانید این وسایل اضافی را بخرید، اما سینی های توستر معمولا اندازه استاندارد نیستند.


ویژگی های اضافی


کنترل ها نمایشگرهای خوانا و بزرگ را برای استفاده بدون سر و صدا بررسی کنید.
سعی کنید مدلی را خریداری کنید که سینی خرده نان داشته باشد که تمیز کردن را آسان تر می کند.
آون توستر با قابلیت خاموش شدن خودکار بسیار بهتر است. اکثر اجاق ها این ویژگی را دارند و پس از 30 تا 60 ثانیه خاموش می شوند و احتمال آتش سوزی تصادفی را کاهش می دهند.
هشدار صوتی مدلی را انتخاب کنید که هنگام پختن غذا به شما اطلاع دهد و همچنین روی نمایشگر آون توستر، آن را ارائه دهد.
نور داخلی برای بررسی پیشرفت پخت بدون باز کردن درب فر مفید است و برای جلوگیری از اتلاف حرارت بسیار مناسب است.
مدلی را انحاب کنید که لوازم جانبی اضافی را با خود به همراه داشته باشد. برای آون توسترهای همرفت شیشه‌ ای، مدل ‌هایی که شامل انبر قفسه ‌ای و نگهدارنده درب هستند، بسیار عالی هستند زیرا برای جلوگیری از سوختن مفید هستند.
مدل های ساده ای از آون توستر را انتخاب کنید. تمیز کردن داخلی نچسب به جای سرامیکی آسان تر است. همچنین بررسی کنید که آیا سینی ها با ماشین ظرفشویی سازگار هستند یا خیر.
آون توسترها دارای مدل هایی متفاوتی از درب هستند. برخی از مدل ها یک درب باز شدن به چپ یا به پایین برای دسترسی آسان و دید در هنگام پخت و پز ارائه می دهند. به دلخواه خود می توان بهترین مدل را انتخاب کرد.


مزایا و معایب


اگر مطمئن نیستید که آون توستر انتخاب مناسبی برای شماست، به مزایا و معایب زیر نگاهی بیندازید:


مزایا:
ارزان تر از فر استاندارد است.
کوچک، آسان برای ذخیره و قابل حمل می باشد.
انرژی کمتری نسبت به فر مصرف می کند و خانه شما را به ویژه در تابستان گرم نمی کند.
می تواند پخت، برشته، گریل و نان تست  را ارائه دهد.


معایب:
برای وسایل بزرگ مناسب نیست.
به اندازه یک مایکروویو با عملکرد گریل یا اجاق مایکروویو کانوکشن قدرتمند نیست.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha