02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

آبمیوه گیری باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

ادیبه کریم پور 4 /اردیبهشت/ 1402
آبمیوه گیری باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟

آبمیوه گیری باید چه خصوصیاتی داشته باشد؟


بهترین آبمیوه گیری آنهایی هستند که با نیازهای آبمیوه گیری شما مطابقت دارند و می توانند به راحتی در طول روز برای یک صبحانه ی خوشمزه یا یک نوشیدنی پر ویتامین برای ورزش را آماده کنید. بنابراین باید از آبمیوه گیری هایی استفاده کنید که از قابلیت و توان زیادی بهره ببرند تا بتوانید در سریعترین زمان، نوشیدنی خود را اماده کنید. شما می خواهید یک برند آبمیوه گیری را پیدا کنید که هر تعداد از ویژگی های مورد نظر شما را در حد بودجه شما داشته باشد. در اینجا چند ویژگی وجود دارد که باید قبل از تصمیم گیری نهایی برای خرید خود در نظر بگیرید.


سادگی: سرهم کردن و استفاده آسان، تمیز کردن آسان


اگر می‌ خواهید از مزایای سلامتی آب میوه‌ گیری لذت ببرید، ساده نگه داشتن آن بهترین راه است. اگر آبمیوه گیری شما فقط چند قطعه ساده دارد و استفاده و تمیز کردن آن آسان است، انگیزه بیشتری برای استفاده از آن خواهید داشت. نگه داشتن دستگاه آبمیوه گیری روی پیشخوان نیز برای سادگی ضروری است. یک دستگاه آبمیوه گیری شیک و محکم کمترین فضا را اشغال می کند، فوق العاده سریع است و به راحتی جدا و تمیز می شود. بسیاری الز آبمیوه گیری هایی که در سایت اولا کالا موجود هستند دارای طراحی و ساختار ساده ای هستند که می توانید به راحتی از ان استفاده کنید و آن را در هر مکانی نگهداری کنید. 


سرعت: سرعت بالا و سرعت متغیر


آبمیوه ‌گیری ‌های ساده فقط یک سرعت دارند و به با یک سرعت می توانید آبمیوه های خوشمزه ای را برای شما بگیرد. برخی از مدل‌ های آبمیوه ‌گیری پیشرفته با سرعت ‌های متغیر عرضه می ‌شوند که تیغه ‌های سبد چرخان را برای میوه ‌های نرم کند می ‌کند و به شما امکان می ‌دهد با آب‌ گیری میوه‌ ها و سبزیجات سفت ‌تر سرعت را به تدریج افزایش دهید. هرچه سبد کند تر بچرخد، ممکن است آب بیشتری از میوه یا سبزی استخراج شود، بنابراین این مزیت قطعی این نوع دستگاه ها است. پس می توانید آبمیوه گیری هایی را انتخاب کنید که از چند سرعت متفاوت بهره می برند و می توانید به راحتی آن ها را کنترل کنید.


تعداد و کیفیت مواد مغذی استخراج شده


به طور کلی تصور می شود که آبمیوه گیری های جونده یا کند در استخراج و حفظ مواد مغذی بهتر هستند. با این حال، از آنجایی که باید میوه ها و سبزیجات را به قطعات بسیار کوچک برش دهید، بسته به مدت زمانی که بیرون بمانند، ممکن است قبل از اینکه به مارپیچ برخورد کنند، مواد مغذی را در اثر اکسیداسیون از دست بدهند. بنابراین می توانید از آبمیوه گیری های مناسب استفاده کنید که می توانید میوه و سبزیجات را سالم و کامل در آن قرار دهید تا آبمیوه ای خوشمزه و سالم را برای شما استخراج کند. 


کارایی دستگاه آبمیوه گیری


شما در حال خرید یک دستگاه عالی هستید و می خواهید مطمئن شوید که دستگاه آبمیوه گیری در انجام کارهایی که به نظر شما مهم هستند، کارآمد است. در صورت امکان، یک نمایش زنده از آبمیوه گیری در عمل دریافت کنید. موارد زیر را در نظر بگیرید:


مقدار آب استخراج شده: اگر می خواهید مقدار نوشیدنی زیادی داشته باشید می توانید از آبمیوه گیری های گریز از مرکز استفاده کنید تا نوشیدنی شما را با مقدار دلخواه و سرعت مناسب برای شما استخراج کند. اما اگر می خواهید نسبت نوشیدنی شما بسیار بیشتر باشد باید از آبمیوه های کند استفاده کنید که با عملکرد آهسته، آب میوه ی بیشتری را استخراج می کند. 


خروج پالپ خارجی: یکی دیگر از عملکردهای آبمیوه گیری که می توانید کارایی آن را بهتر کند، میزان خروجی پالپ است. اگر آبمیوه گیری پالپ زیادی را تولید می کند اما آن را استخراج نمی کند، می تواند مشکل ساز باشد و روند کار را کند. بنابراین باید از آبیموه گیری هایی استفاده کنید تا پالپ به طور خودکار استخراج شود و به درون مخزن آن بریزد.


بازده آب و خشکی پالپ: برای اینکه بتوانید بهترین نتیجه را از آبمیوه گیری خود دریافت کنید، باید آن را تست کنید و با توجه به آب میوه یا پالپ، آن را تشخیص دهید. برای مثال می‌ توانید آب استخراج شده از همان میوه‌ ها یا سبزیجات را اندازه بگیرید. پالپ خیس نشانه ای از عدم کارایی دستگاه در استخراج آب میوه بالا است.


سایز لوله تغذیه: برخی از برند های آبمیوه گیری دارای لوله تغذیه بسیار کوچکی هستند، یعنی غذا باید به قطعات کوچک بریده شود یا برگ ها یکی یکی به دستگاه وارد شوند. اگر که می ‌خواهید آبمیوه ‌گیری گریز از مرکز خریداری کنید، مطمئن شوید که مدلی که انتخاب می ‌کنید دارای لوله تغذیه به اندازه ‌ای بزرگ است که یک سیب، پرتقال یا خیار کامل را بگیرد. این عملکرد می تواند کارایی را بهتر کند و همچنین پروسه ی درست کردن آبمیوه را راحت تر کند. این ویژگی به دلیل اینکه غذا نیازی به بریدن و خرد کردن ندارد، آماده سازی آن را آسان می کند. اندازه مناسب برای آبمیوه گیری گریز از مرکز 3 اینچ یا بیشتر است، در حالی که آبمیوه گیری های جونده ممکن است قیف پهنی داشته باشند که به لوله باریک تغذیه وارد می شود، اما همچنان باید میوه یا سبزیجات را به قطعات کوچکتر برش دهید.


اندازه ظرف پالپ: آبمیوه گیری  ها دارای ظرف های متفاوتی هستند که می توانید آب میوه یا پالپ را داخل آن استخراخ کنید. همه ی آبمیوه گیری  ها دارای یک مخزن پالپ هستند که هرچه سطل پالپ بزرگتر باشد، آبمیوه گیری کارآمدتر است زیرا نیازی نیست هنگام آبگیری مقادیر زیادی میوه یا سبزیجات آن را متوقف و خالی کنید.


چند منظوره: برخی از آبمیوه گیری ها چند منظوره هستند و می توانید با آن ها کارهای متفاوتی را انجام دهید. از آبیموه گیری ها می توانید برای انواع میوه، سبزیجات استفاده کنید و همچنین آبمیوه‌ گیری‌ ها می ‌توانند دانه‌ های قهوه، ادویه ‌ها و مغزها را برای کره آجیل آسیاب کنند. اگر قصد دارید از همه این عملکردها استفاده کنید، هزینه اضافی ممکن است ارزشش را داشته باشد. همچنین  بسیاری از آبمیوه گیری ها در حال حاضر با انواع ویژگی های خرد کردن مواد غذایی عرضه می شوند. به عنوان مثال بسیاری اکنون می توانند روغن، کره آجیل، بستنی و شربت، پاستا، یخ خرد شده و قهوه درست کنند، می توانند شیر سویا و بادام و مجموعه ای از ویژگی های آسیاب و چرخ کردن دیگر درست کنند. در نهایت آبمیوه گیری را انتخاب کنید که بیشتر این ویژگی های چند کاره را داشته باشد. 


قابلیت اطمینان


آبمیوه گیری باید از نظر کیفیت و ساختار بسیار مقاوم و بادوام باشد زیرا شما می خواهید برای مدت زمان طولانی از آبمیوه گیری استفاده کنید تا بیشترین بهره را از سرمایه گذاری خود ببرید. موارد زیر را در نظر بگیرید:


کیفیت قطعات: کیفیت قطعات و مواد مورد استفاده یکی از نشانه های قابل اعتماد بودن است. فولاد ضد زنگ عملکرد بهتر و دوام بیشتری از پلاستیک دارد و تمیز کردن آن آسان تر است. عامل تعیین کننده دیگر در ارزیابی قابلیت اطمینان، اندازه موتور است.


اندازه موتور: پاره کردن الیاف سفت سبزیجات مانند چغندر و شلغم به مقدار قابل توجهی انرژی نیاز دارد و آبمیوه گیری با قدرت ناکافی به مرور زمان کند می شود یا حتی می سوزد، بنابراین به دنبال آبمیوه گیری با قوی ترین موتور خود باشید.


سر و صدا


برخی از دستگاه های آبمیوه گیری در حین استفاده صدای بسیار زیادی دارند. سر و صدا برای برخی افراد مشکل بزرگی است، به خصوص اگر با افرادی زندگی می کنند که ممکن است زمانی که می خواهند آب میوه بگیرند، خواب هستند. بنابراین دستگاه هایی را انتخاب کنید که از صدای بسیاری کمی بهره ببرند تا بتوانید در طول شبانه روز از ان به راحتی استفاده کنید. 


تعمیر و نگهداری آسان


اگر شما یک فرد پرمشغله هستید که از شستن ظروف متنفر هستید، احتمالاً مدل های پیچیده و جدیدتر را دوست نخواهید داشت، زیرا قطعات زیادی دارند. هر چه یک آبمیوه گیری قطعات بیشتری داشته باشد، به زمان و تلاش بیشتری برای تمیز کردن آن نیاز خواهید داشت. بنابراین، اگر آبمیوه‌ گیری برای استفاده سنگین می ‌خواهید، آبمیوه ‌گیری را پیدا کنید که به راحتی تمیز شود. یا دارای قابلیت قطعاتی باشد که شستن آن ها در ظرفشویی مناسب باشد.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha