02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

جاروشارژی های دستی برای چه مکان هایی مناسب هستند

ادیبه کریم پور 28 /اسفند/ 1401
جاروشارژی های دستی برای چه مکان هایی مناسب هستند

جاروشارژی های دستی برای چه مکان هایی مناسب هستند


اگر به دنبال تمیز کردن آسان در خانه هستید، جارو شارژی های دستی گزینه بسیار خوبی هستند. آن ها سبک و قابل حمل هستند، و به دلیل اندازه کوچکشان، هنگام برخورد با زمین های سخت تر یا ناهموار، مانند داخل ماشین یا روی پله ها، بهتر عملکرد می کنند. برخی از جاروشارژی های ایستاده نیز دارای طراحی دستی هستند که در صورت نیاز به تمیز کردن مناطق بزرگتر، می توان آن ها را به مدل ایستاده تبدیل کرد. مواقعی که می خواهیم کل خانه را تمیز کنیم، باید به فکر جاهایی باشیم که ممکن است گرد و غبار بیشتر روی آن ها قرار گرفته باشد. گرد و غبار نه تنها ناخوشایند به نظر می رسد، بلکه گوشه های پنهانی که از آن ها غفلت می کنید می تواند حاوی گرد و غبار، باکتری ها و کنه هایی باشد که می تواند برای سلامتی شما یا خانواده شما مضر باشد. بنابراین جاهایی که می توانید با کمک یک جارو شارژی آن ها را تمیز کنید، عبارتند از:


1. داخل کشوها


با توجه به محدودیت فضا در هر خانه، کشوها راه بسیار خوبی برای نگهداری وسایل شما بدون استفاده از فضای زیاد هستند. متأسفانه کشوها آخرین جایی هستند که به نظر می رسد باید آن ها را جارو کنید. فضای ذخیره سازی می تواند به راحتی پر از گرد و غبار و خاک شود و آن را به محیطی پر از میکروب ها تبدیل می کند. باید هم کشوهایی را که به طور منظم استفاده می کنید و هم کشوهایی که بیشتر دست نخورده مانده اند را جارو بکشید. هنگامی که وسایل را در یک کشوی کثیف نگهداری می کنید، گرد و غبار به راحتی به وسایل ذخیره شده مانند لباس یا کتاب و وسایل بهداشتی منتقل می شود. این باعث ایجاد بوی کپک زده و همچنین مشکلات تنفسی می شود. اگر کشوی لباس شما پر از گرد و غبار باشد، این گرد و غبار به لباس شما منتقل می شود که نه تنها بوی کپک زدگی به آن ها می دهد، بلکه می تواند برای تنفس و پوست شما نیز مشکل ایجاد کند. علاوه بر این، جارو کردن کشوها در آشپزخانه بسیار مهم است زیرا خرده های غذا را جمع می کنند و می تواند به سرعت کپک بزند، اگر فقط در آنجا رها شود، می تواند زمینه ای برای رشد میکروب ها و باکتری ها ایجاد کند. بنابراین، توصیه می کنیم هنگام تمیز کردن منزل خود به این قسمت ها توجه منظم داشته باشید. به راحتی می توانید از یک جاروشارژی دستی برای تمیز کردن فضاهای تنگ مانند کشوها استفاده کنید. به دلیل سبک بودن جارو شارژی، می توانید به راحتی کشو ها را تمیز کنید.


2. پرده و میله ی پرده


روی پرده ها و میله های آن، گرد و غبار و خاک زیادی جمع می شود. این گرد و غبار انباشته شده و کثیفی در خانه شما به گردش در می آیند که در کنار پنجره قرار می گیرند. این منجر به آلودگی هوای داخل خانه می شود که منجر به مشکلات تنفسی می شود. بنابراین، مطمئن شوید که پرده‌ها و سطح پنجره ها را حداقل ماهی یکبار جارو بکشید تا از گرد و غبار محافظت کنند. با استفاده از جاروهای شارژی می توانید به راحتی این کار را انجام دهید، زیرا سبک هستند و به راحتی حمل و جابه جا می شوند.


3. تشک تخت خواب


انسان ها 90 درصد از عمر خود را در رختخواب می گذرانند که تمیز نگه داشتن آن را بسیار مهم می کند. تشک ها هنگامی که کدر و بد رنگ می شوند، به دلیل این است که گرد و غبار و کثیفی را در یک دوره زمانی جمع کرده اند. در واقع، یک تشک ممکن است حاوی 100000 تا 10 میلیون کنه گرد و غبار باشد. روش های سنتی تمیز کردن تشک، آلودگی ها و گرد و غبار را از بین نمی برد. از جاروشارژی برای از بین بردن کنه های گرد و غبار، کثیفی و سایر میکروارگانیسم های تخت و اثاثه یا لوازم داخلی استفاده کنید. جارو شارژی ها می توانند تمامی گرد و غبار و کنه ها را جمع کنند و در نتیجه ی خواب و تنفسی راحت را برای شما به ارمغان اورند. 


4. تمیز کردن جاروبرقی با جارو شارژی


آیا می دانستید که جاروبرقی شما نیاز به تمیز کردن منظم دارد؟ جارویی که استفاده می کنید مو، گرد و غبار و کثیفی زیادی جمع می کند. وقتی از یک جاروبرقی به طور مکرر برای تمیز کردن خانه خود استفاده می کنید می تواند گرد و غبار زیادی در آن جمع شده باشد و راه های هوایی و فیلتر ها را به طور کلی مسدود کند. جاروها گرد و غبار زیادی جمع می کنند و این گرد و غبار برای همیشه در جاروبرقی می ماند. به همین دلیل است که پس از هر چند بار استفاده از آن، جاروبرقی خود را با جارو شارژی تمیز کنید. می توانید فیلتر و قسمت های موتور و قسمت های داخلی را به خوبی تمیز کنید تا بتوانید برای مدت زمان طولانی تری از آن استفاده کنید. 


5. زیر مبلمان و تخت


منطقه زیر تخت شما آلوده ترین مکان در خانه شما است. گرد و غبار و خاک به راحتی زیر تخت و مبلمان شما جمع می شود که می تواند منجر به آلرژی و مشکلات تنفسی شود. از جارو شارژی استفاده کنید تا به راحتی مناطق دور از دسترس مانند زیر تخت را تمیز کنید. جارو شارژی ها معمولا باریک و کوچک طراحی شده اند که می توانید به راحتی برای این کار از ان استفاده کنید.


6. کاناپه


جارو کردن مبل هر هفته ضروری است، حتی اگر گرد و غبار را نبینید. میکروب و گرد و فبار و حتی کنه ها به راحتی قابل مشاهده نیستند، اما این بدان معنا نیست که میکروب ها آنجا وجود ندارند. جارو شارژی را انتخاب کنید که می تواند با طیف وسیعی از سری های مخصوص همراه شده باشد تا بتوانید به راحتی در هر جایی از آن استفاده کنید. انتخاب و خریدن یک جارو شارژی که دو حالته دارد، کار را بسیار آسان ‌تر می کند و تضمین می ‌کند که فضاهای مهم خانه خود را از دست نمی ‌دهید. می توانید به راحتی با استفاده از جارو شارژی، کناره های مبل و بالشتک ها و دسته های آن را تمیز کنید.


7. طاقچه و لبه ی پنجره


روی طاقچه و لبه ی پنجره ممکن گرد و غبار زیادی وجود داشته باشد که هم برای مشملات تنفسی و سلامتی مضرر است و هم فضای ناخوشایندی را جلوه دهد. استفاده از جارو شارژی می ‌تواند به کنترل آلرژن ‌ها و پاک کردن کل گرد و غبار روی آن ها، کمک کند. برای جاهای دور از دسترس، از جارو شارژی استفاده کنید تا بتوانید راحت جارو را بلند کنید و آن را تمیز کنید.


8. صفحه کلید کامپیوتر


اگر روزانه از رایانه یا لپ تاپ خود استفاده می کنید، ممکن است صفحه کلید شما بسیار آلوده و کثیف باشد. اکثر مردم روزانه از صفحه کلید کامپیوتر خود استفاده می کنند، اما بسیاری از آن ها حتی یک ماه یکبارهم آن را تمیز نمی کنند، که این ممکن است برای سلامتی بسیار مضر باشد. شما می توانید با استفاده جارو شارژی دستی با سری مخصوص و باریک تمامی قسمت های کیبورد خود را تمیز کنید. 


9. فضای داخلی ماشین


فضای داخلی ماشین ممکن است پس از یک مسافرت یا گردش به کلی کثیف شود و تمیز کردن آن طول بکشد. اما با داشتن یک جارو شارژی دستی می توان به راحتی همه ی قسمت های ماشین مانند: زیر صندلی، کف ماشین، جایگاه لیوان، داشبورد و... را به راحتی تمیز کنید تا عاری از هر گونه میکروب و کثیفی باشد.


10. قفسه ی کتاب


قفسه های کتاب به راحتی گرد و غبار را به خود جذب می کنند و فضای ناخوشایندی را ایجاد می کنند. با یک جارو شارزی دستیف تمامی قسمت های قفسه و حتی کتاب ها را تمیز کنید تا بتوانید فضای خانه را تمیز و مرتب نگه دارید.


چند کلمه آخر


جارو شارژی ها برای خانه مهم هستند. با این حال، بسیاری از ما مکان ‌های زیادی را جارو نمی کشیم. مکان های زیر که در بالا ذکر شده اند نیاز به تمیز کردن منظم دارند تا خانه شما عاری از گرد و غبار باشد و از بیماری ها در امان بمانید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha