02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

هر آنچه باید در مورد آون توسترها بدانید

ادیبه کریم پور 27 /اسفند/ 1401
هر آنچه باید در مورد آون توسترها بدانید

هر آنچه باید در مورد آون توسترها بدانید


دستگاه های زیادی برای پخت و پز وجود دارد که به شما امکان می دهند در کمترین زمان غذای خود را آماده کنید. یکی از این دستگاه ها، آون توستر می باشند که برای استفاده خانگی و حتی تجاری مناسب هستند. آون توسترها دارای مدل های مختلفی هستند که هر کدام از ان ها به شما امکان می دهند با روش مختلفی غذای خود را بپزید. در این مطلب چندین نوع از آون توسترها را به شما معرفی می کنیم و ویژگی های آن را برای شما توضیح می دهیم، بنابراین با اولان کالا همراه باشید.


آون توسترهای استاندارد


آون توستر رومیزی وسیله ای کوچک و ارزان است که می تواند برای کارهای ساده ای مانند پخت و پز یا گرم کردن مجدد غذا استفاده شود. آن ها مانند یک اجاق میز کار می کنند، اگرچه از نظر عملکرد بسیار محدودتر هستند. آون توسترهای استاندارد کار پخت و پز را بسیار راحت تر می کنند و در مقایسه با انواع دیگر توسترها، پخت و پز با آن ها کمی ساده تر است. آون توسترهای رومیزی انواع مختلفی دارند: استاندارد، کانوکشن، جوجه گردان و مادون قرمز هستند. حتی آون توسترهای تجاری نیز وجود دارند که در زیر به آن ها پرداخته شده است. بر خلاف آون توسترهای کانوکشن، آون توسترهای استاندارد، یک فن برای گردش هوای گرم در داخل آون توستر ندارند. فقدان ویژگی کانوکشن به این معنی است که آون توسترهای استاندارد زمان بیشتری برای پخت یکنواخت غذا نیاز دارند. هنگام انتخاب آون توستر رومیزی، مهم است که در نظر داشته باشید که بیشتر اوقات چه نوع آشپزی را انجام می دهید. اگر فقط نیاز به گرم کردن مجدد غذا یا طبخ غذاهای ساده دارید، یک دستگاه معمولی کافی است. با این حال، اگر قصد دارید از آون توسترهای رومیزی خود برای دستور العمل های پیچیده تر استفاده کنید، یک دستگاه پیشرفته تر ممکن است گزینه بهتری باشد.


آون توسترهای کانوکشن


آون توسترهای کانوکشن به طور گسترده ای محبوب هستند. حدود 25 درصد از مدل های آون توسترهای ارائه شده توسط تولید کنندگان، دارای ویژگی پخت کانوکشن هستند. هنگامی که تنظیم کانوکشن فعال است، یک آون توستر پیشرفته از یک فن برای گردش هوای گرم استفاده می ‌کند و در نتیجه زمان پخت سریع ‌تری مانند دیگر دستگاه های دیگر را ارائه می دهد. آون توسترهای کانوکشن گران ‌تر از آون توسترهای استاندارد هستند، اما مزایای متعددی دارند. آون توسترهای کانوکشن علاوه بر سرعت بیشتر، فرآیند پخت را نیز بهبود می بخشند. این باعث می شود غذای یکنواخت تر پخته شود. هوای در حال گردش به جلوگیری از ایجاد نقاط داغ کمک می کند، بنابراین کمتر احتمال دارد که غذا بیش از حد پخته یا بسوزد. آون توسترهایی که از قابلیت کانوکشن بهره می برند، می‌ توانند به عنوان دستگاه های کوچک نیز عمل کنند و آن ها را به لوازمی همه کاره برای آشپزخانه‌ های کوچک تبدیل کند. با این حال، عملکرد آن ها می تواند کمی پیچیده تر از اجاق های توستر سنتی باشد، بنابراین خواندن دستورالعمل ها برای استفاده از عملکرد کامل آون توسترهای کانوکشن مهم است.


آون توستر مادون قرمز


آون توستر مادون قرمز نوعی از آون توستر است که از اشعه مادون قرمز برای تولید گرما استفاده می کند. امواج مادون قرمز نوعی تابش الکترومغناطیسی هستند، با این وجود، پخت و پز با مادون قرمز بی خطر است. روش‌ های گرمایش مادون قرمز آنقدر قوی نیستند که اجزای مولکولی غذایی را که می ‌پزید، تغییر دهند. یکی از مزایای اصلی مادون قرمز در مقابل سایر روش های پخت و پز این است که گرمایش مادون قرمز نیازی به پیش گرم کردن ندارد. این به این معنی است که زمان پخت کلی شما با پخت مادون قرمز کمی کمتر از پختن با آون توسترهای رومیزی استاندارد است. بیشتر آون توسترهای مادون قرمز دارای گرمایش دوگانه مادون قرمز (هم نزدیک به مادون قرمز و هم مادون قرمز دور) هستند. پرتوهای مادون قرمز دور خیلی به چیزی که در حال پختن هستید نفوذ نمی کند. این پرتوهای مادون قرمز دور، کار خوبی برای پختن و برشته کردن بیرون غذای شما انجام می دهند. پرتوهای مادون قرمز نزدیک بسیار بیشتر به غذای شما نفوذ می کنند و به طور موثر داخل هر چیزی را که می پزید را مغز پخت می کنند. این دو پرتو مادون قرمز که با هم کار می کنند به سرعت بخشیدن به فرآیند پخت و پز کمک می کنند.

آون توستر جوجه گردان


آون توستر جوجه گردان یک وسیله آشپزخانه است که می توان از آن برای برشته کردن گوشت استفاده کرد. آون توستر جوجه گردان دارای یک سیخ گردان است که گوشت روی آن قرار می گیرد. با توجه به ویژگی جوجه ‌گردانی، این توسترها معمولاً کمی بزرگ ‌تر از آون توستر معمولی هستند، زیرا برای قرار دادن تکه های بزرگ گوشت طراحی شده ‌اند. بسیاری از آون توسترهای جوجه گردان دارای ویژگی خود بستینگ نیز هستند. یعنی آب گوشت و طعم ها را در طول فرآیند پخت حفظ می کند. آون توستر جوجه گردان برای پختن کباب، گوشت قرمز، مرغ و حتی بره ایده آل است. اگرچه عملکرد جوجه ‌گردان برای این آون توسترهای طراحی شده است، اما آن ها هنوز عملکردهای استاندارد آون توستر را به خوبی انجام می ‌دهند. شما می توانید با این دستگاه نیز نان تست درست کنید، غذای یخ زده بپزید و غذا را دوباره گرم کنید.


آون توستر تجاری


آون توسترهای تجاری، اجاق های بسیار تخصصی و فشرده هستند که اغلب در رستوران ها و سایر تنظیمات آماده سازی مواد غذایی با حجم بالا استفاده می شوند. این نوع توسترها را می توان در دمای بسیار بالا تنظیم کرد و به آن ها اجازه می دهد تا به سرعت و کارآمد چندین دسته از نان، شیرینی، غذا یا سایر محصولات پخته شده را برشته کنند. ساختار بادوام آن‌ ها، این دستگاه را برای استفاده تجاری ایده‌ آل می ‌سازد، زیرا می‌ توانند در برابر استفاده مکرر مقاومت کنند و به سرعت فرسوده نمی ‌شوند. بسیاری از آون توسترهای تجاری دارای قفسه ‌های متعددی هستند که به آشپزها اجازه می ‌دهند تا چندین مورد را همزمان برشته کنند. آن ها انتخاب خوبی برای هر رستوران یا آشپزخانه صنعتی هستند که به دنبال افزایش کارایی در آشپزخانه خود هستند.


ویژگی های آون توسترهای خانگی


سرخ کردن بدون روغن در آون توستر: ویژگی سرخ کردن با هوا در آون توسترها رایج هستند. در واقع تقریباً نیمی از مدل ‌های توستر دارای تنظیمات سرخ کردنی بادی هستند. آون توستر با قابلیت سرخ کن با هوا به شما امکان می دهد غذا را با استفاده از روغن کم یا بدون روغن بپزید و در نتیجه غذاهای سالم تری داشته باشید. ویژگی سرخ کردن بدون روغن با گردش هوای داغ در اطراف غذا کار می‌ کند و باعث می‌ شود که از بیرون ترد شود و در داخل آن لطیف باقی بماند. اگر توستر شما کار سرخ کردن را برای شما انجام دهد، نیازی به خرید یک سرخ کن بدون روغن مجزا که فضای پیشخوان را اشغال می کند، نیست.


خاموش شدن خودکار: ویژگی خاموش شدن خودکار فقط در چند مدل منتخب آون توستر موجود است، اما تنظیم ارزشمندی است. پس از اتمام تایمر، آون توستر شما به طور خودکار خاموش می شود. این کار از پختن بیش از حد یا حتی سوختن غذای شما جلوگیری می کند.


جوجه گردان: اکثر مدل های آون توسترها دارای ویژگی کباب کردن هستند. کباب کردن به شما این امکان را می دهد که غذا را با استفاده از حرارت مستقیم و شدید از المنت حرارتی بالا بپزید. این شبیه به کباب کردن روی زغال است، زیرا هر دو روش با استفاده از دمای بالا از یک جهت (کباب کردن از پایین، کباب کردن از بالا) غذا را به سرعت طبخ می کنند.


برشته یا طلایی کردن: کنترل برشته کردن و طلایی شدن اغلب در توسترها و همچنین در بسیاری از آون توسترها یافت می شود. این کنترل به شما اجازه می دهد تا تیرگی نان تست را تنظیم کنید. معمولاً برای سطح قهوه ‌ای گزینه‌ های بیشتری برای نان تست وجود دارد.


سینی خرده نان: سینی خرده نان در آون توسترها برای جمع آوری تکه های کوچک غذا که بعد از پختن می ریزند، استفاده می شود. این یک ویژگی بسیار مفید است که تمیز کردن را آسان می کند و از سوختن و چسبیدن تکه های کوچک غذا به کف توستر جلوگیری می کند.


برنامه ی یخ زدایی: بسیاری از آون توسترها مجهز به گزینه یخ زدایی هستند. این تنظیم یخ زدایی به شما امکان می دهد مواد غذایی یخ زده را با حرارت ملایم آب کنید (از حدود 150 درجه فارنهایت) پروسه را شروع می کند. برخی از آون توسترها به شما امکان می دهند به راحتی از حالت یخ زدایی برای پخت و پز استفاده کنید.


خشک کردن: برنامه ی Dehydrate یک برنامه ی آون توستر است که به شما امکان می دهد از دستگاه خود به عنوان یک دستگاه خشک کن غذا استفاده کنید. این تنظیم برای غذاهایی مانند میوه‌ ها، سبزیجات و حتی گوشت‌ ها (مانند گوشت گاو) که می ‌خواهید برای استفاده‌ های بعدی آن ‌ها را کم آب کنید، عالی است.


نمایشگر دیجیتال: صفحه نمایش LCD یک ویژگی بسیار راحت است که در بسیاری از توسترها یافت می شود. شما برای این عملکرد کمی بیشتر هزینه خواهید کرد، اما برای بسیاری از کارهای پخت و پز ارزشش را دارد. با صفحه نمایش LCD، می توانید به راحتی زمان پخت، تایمرها و عملکردهای پخت را تنظیم کنید. پس از تنظیم، می توانید به راحتی ببینید چه مقدار زمان از برنامه ی پخت فعلی شما باقی مانده است. این نمایشگرها یک مزیت بزرگ برای کسانی است که برای کار کردن با کلید ها ولومی و دکمه های زیاد مشکل دارند، مناسب است.


مصرف انرژی: آون توسترها از انرژی استانداردی برای ادامه ی کار مصرف می کنند و این کار به شما امکان می دهد از هزینه های اضافی جلوگیری کنید. آون توسترها در مقایسه با فرهای معمولی مصرف کمتری دارند. فرهای معمولی بسیار بزرگتر هستند و برای گرم شدن و حفظ دما در فضای بسیار بزرگتر به انرژی زیادی نیاز دارند. اکثر آون توسترها در حین استفاده حدود 1200 تا 1400 وات مصرف می کنند که بسیار اقتصادی و به صرفه می باشد.


نور داخلی: از آنجایی که آون توسترها بسیار کوچک ‌تر از فرهای معمولی هستند، برای نگاه کردن به داخل دستگاه باید درب را باز و بسته کرد. باز کردن درب می ‌تواند به میزان قابل توجهی گرما را از دست بدهد. این می تواند زمان پخت کلی را افزایش دهد زیرا هوا باید دوباره گرم شود. برای جلوگیری از این مشکل، برخی از آون توسترها دارای نور داخلی هستند. این چراغ به شما این امکان را می دهد که هنگام پخت، غذا را راحت تر ببینید. این یک ویژگی بسیار مفید است که بررسی پیشرفت پخت و پز را بدون باز کردن درب توستر و سرد نشدن فضای داخلی دستگاه را آسان تر می کند.


داخلی نچسب: برخی از مدل مختلف آون توسترها دارای فضای داخلی نچسب هستند. این ویژگی به همراه سینی خرده نان قابل جابجایی باعث می شود تمیز کردن توستر شما بسیار آسان و راحتتر باشد. با فضای داخلی نچسب، مواد غذایی که در دمای بالا گرم شده اند، کمتر به کناره ها یا کف دستگاه می چسبند.


تنظیمات دما: برخی از مدل های آون توسترها دارای صفحه یا کنترل دیجیتالی هستند که می توانید دمای پخت دقیق آون توستر خود را تنظیم کنید. مدل های پایین تر به طور کلی کمتر از این گزینه بهره می برند. این تنظیمات به شما امکان می دهد تا بتوانید دمای دقیق غذای خود را کنترل و تنظیم کنید.


تنظیمات تایمر: تقریبا همه ی آون توسترها دارای تایمر هستند. تایمر را می توان برای زمان پخت و پز تنظیم کرد. این تایمر برای کسانی که غذای خود را خام تر یا برشته تر مسل می کنند، مناسب است. همچنین می توانید برای مواقعی که کارهای دیگری را انجام می دهید، به شما هشدار بدهد تا سر ساعت ب کار خود برسید.


مدل های مختلف: آون توسترها در رنگ ‌ها و مدل ‌های مختلف عرضه می‌ شوند. محبوب ترین آن ها، روکش فولاد ضد زنگ است، اما رنگ های متنوعی برای مطابقت با آشپزخانه شما وجود دارد که می توان با توجه به دکوراسیون خود ان را انتخاب کنید. سیاه، سفید و نقره ای گزینه های رنگی محبوب هستند که بسیاری از افراد آن را خریداری می کنند. 


اندازه های آون توستر: ظرفیت آون توسترها در هر دو اینچ مکعب (از حدود 600 تا 1400 اینچ مکعب) طراحی شده است. برای کسانی که بیشتر به نان تست فکر می کنید تا اینچ مکعب، ظرفیت برش به عنوان شاخص ظرفیت نیز در نظر گرفته شده است. آون توسترها از 2 تا 18 برش متفاوت هستند. هرچه یک توستر برش های بیشتری را در خود جای دهد، احتمال اینکه آون توستر دارای قفسه های متعدد باشد بیشتر است.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha