02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

اشتباهات رایج در مورد استفاده از آون توستر

ادیبه کریم پور 24 /اسفند/ 1401
اشتباهات رایج در مورد استفاده از آون توستر

اشتباهات رایج در مورد استفاده از آون توستر


1. از مواد غذایی زیاد در توستر استفاده نکنید


پر کردن بیش از حد تقریباً همیشه یک مشکل آشپزی است. آون توستر نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر سینی ورق شما مملو از سبزیجات باشد، هرگز پخته و برشته نمی ‌شوند. اگر سینی بیش از حد پر از گوشت باشد، هرگز درست نمی پزد. ممکن است بخواهید که به خاطر کارآیی، تا آنجایی که ممکن است مواد غذایی ها را فشار دهید، اما این کار را نکنید، زیرا نتیجه ی خوبی را به شما نمی دهد. همچنین ممکن است بخواهید که یک پیتزای بزرگ منجمد در آون توستر خود درست کنید، اما انجام این کار می تواند منجر به حوادث جدی شود. از آنجایی که احتمالاً آن را روی حرارت بالا می ‌پزید، غذای زیاد دمای کلی دستگاه را به میزان قابل توجهی افزایش می ‌دهد. این کار باعث شعله ور شدن آن و آتش زدن آشپزخانه شما می شود. برای جلوگیری از این فاجعه، همیشه مطمئن شوید که فقط از غذای کافی استفاده می‌ کنید تا تمام سوراخ‌ های تهویه روی قفسه پایین مسدود نشود. 


2. آون توستر خود را زود به زود تمیز کنید


نان هنگام برشته شدن، خرده های زیادی ایجاد می کند. آن خرده‌ ها همانطور که آنجا می‌ مانند، با برشته کردن زیاد آن ها، بوی ناخوشایندی بر جای می ‌گذارند. به گفته محققان، اگر ذرات غذا همچنان در اطراف عنصر گرمایش تجمع کنند، تجمع مواد می تواند آتش بگیرد. به همین دلیل مهم است که همیشه از سینی خرده نان استفاده کنید و مرتباً آن را تمیز کنید. 


3. سعی نکنید گوشت خام را در آون توستر بپزید


ممکن است فکر کنید که اگر یک استیک را مستقیماً داخل آون توستر خود قرار آسان تر است ، اما این یک اشتباه بزرگ است. اول از همه، گوشت پخته شده در آون توستر طعم دودی خوش طعمی را که از یک کباب پز واقعی دریافت می کنید، ندارد. ثانیاً، به دلیل حرارت کم که در پخت آون توستر وجود دارد، با تلاش برای پختن گوشت خام در داخل آن، در معرض خطر مسمومیت غذایی قرار می گیرید. از این کار اجتناب کنید و همیشه مطمئن شوید که هر غذایی قبل از قرار دادن داخل آون توستر پخته شده است. در غیر این صورت، ممکن است با چیزی بسیار بدتر از مرغ نیم پز مواجه شوید. 


4. از ظروف مناسب استفاده کنید


از ظروف هایی با مواد بی کیفیت یا نا مناسب در آون توستر استفاده نکنید. انواع ظروف پخت و پز وجود دارد که به طور خاص برای قرار گرفتن در یک دستگاه کوچک و رومیزی طراحی شده اند. همیشه ظروف هایی را خریداری کنید که استفاده از آن ها در فر معمولی مناسب باشد.


5. هنگام استفاده نکردن از آون توستر برق را قطع کنید


در حالی که آون توسترها در هنگام استفاده نکردن کمتر دچار آتش‌ سوزی می‌ شوند، اما همچنان احتمال خرابی و آتش‌ سوزی وجود دارد، به‌ خصوص اگر دستگاه همچنان به پریز برق وصل باشد. بسیاری از وسایل برقی که به یک مدار وصل می شوند نیز می توانند باعث اضافه بار شوند که منجر به اتصال برق یا آتش سوزی شود. یکی از راه‌ های کاهش این خطر این است که وقتی از آون توستر استفاده نمی‌ کنید، آن را از برق جدا کنید.


6. آون توستر را از قبل گرم کنید


آون توسترها تقریباً می توانند هر کاری را که یک اجاق معمولی می تواند انجام دهد، انجام می دهد. این همچنین به این معنی است که بسیاری از نکاتی که هنگام استفاده از اجاق گاز رعایت می کنید، در آون توستر نیز رعایت کنید. پیش گرم کردن، یکی از نکاتی است که به پخت بهتر و سریعتر غذا کمک می کند. آون توسترها به دلیل اندازه آنها ، به میزان قابل توجهی سریعتر از فر معمولی گرم می شوند. همچنین، این مرحله هنگام درست کردن نان تست برای صبحانه و... می توان سریع این کار را انجام داد.


7. از دست یا شی فلزی برای بیرون آوردن غذا استفاده نکنید


از آنجایی که آون توسترها در حین استفاده جریان الکتریکی از خود ساطع می ‌کنند، یک جسم فلزی وارد شده در آن به عنوان یک رسانا عمل می‌ کند و اگر دست شما در سمت دیگر آن جسم فلزی باشد، می ‌تواند به شما شوک جدی وارد کند. برای بیرون آوردن غذا در آون توستر، بهترین انتخاب شما چند انبر چوبی است. بدون خطر شوک، و هنگام استفاده دست شما رانمی سوزاند. چاپستیک های چوبی یکبار مصرف نیز می توانند برای این کار مناسب باشند تا بتوانید نان های تست را بردارید. با این حال، مراقب باشید تا جایی که به دستگاه آسیب نرسانید.


8. وسایل های خانگی را روی آن قرار ندهید


آون توسترها با وجود مزایای بی شماری که دارند، اما همیشه در عایق نگه داشتن حرارت بهترین نیستند. این بدان معناست که بیرون آن می‌ تواند بسیار داغ شود و گاهی اوقات برای لمس کردن خیلی داغ است. استفاده از قسمت بالایی به عنوان ذخیره‌ سازی اضافی استفاده نکنید. انجام این کار خطر داغ شدن بیش از حد، ذوب شدن یا سوختن وسایل های دیگر را به همراه دارد.


نکاتی برای استفاده ی بهتر از آون توستر


مراقب غذای خود باشید تا نسوزد


یکی دیگر از مشکلات رایج مردم هنگام استفاده از آون توستر این است که غذای خود را فراموش می کنند و فقط می گذارند ساعت ها در آنجا بماند. به دلیل اینکه برخی از آون توستر از عملکرد تایمر بهره نمی برند. همیشه باید میزان پخت غذای خود را از طریق درب آون توستر تماشا کنید، تا بتوانید ببینید چه زمانی چیزی را برگردانید یا بیرون بیاورید. یک قانون سرانگشتی خوب این است که اگر بیش از 15 دقیقه مصرف می ‌کنید، باید مرتباً غذای خود را چک کنید. این مانند پختن غذا روی یک اجاق گاز واقعی نیست. از آنجایی که گرما هیچ جای دیگری برای خروج از داخل آون توستر ندارد، دما بدون هیچ دوره سرد شدنی در بین آن ها بسیار سریعتر افزایش می یابد.


مارشمالو را داخل توستر جدید خود تفت ندهید 


ممکن است ایده فوق العاده ای به نظر برسد، اما این کار را نکنید. خیلی بیشتر از آنچه انتظار دارید طول می کشد و اگر توستر را روی حرارت زیاد قرار دهید تمام مارشملو را می سوزانید. همیشه از برشته کردن مارشمالو در دستگاه جدید خود اجتناب کنید. در عوض، آن را فقط برای پختن چیزهایی که برای یک فر معمولی در نظر گرفته شده اند استفاده کنید.


از قابلیت گرم نگهدارنده استفاده کنید


هنگامی که غذای شما زودتر از موعد آماده می شود، می توانید از قابلیت گرم نگهداره ی آون توستر استفاده کنید. بسیاری از آون توسترها دارای تنظیمات گرم نگه داشتن هستند، که فضای داخلی را بین 130 تا 180 درجه نگه می ‌دارند و بسته به مدل، تنها از عناصر گرم ‌کننده بالا در 50% استفاده می‌ کنند. قابلیت گرم نگهدارنده به پختن غذا ادامه نمی ‌دهد، اما غذا را تا هنگام سرو ان، گرم نگه می دارد.


قبل از پختن هر چیزی آون توستر را چند دقیقه از قبل گرم کنید


همانطور که در بالا به ان اشاره کردیم، این عاملی است که بسیاری از افراد هنگام استفاده از آون توستر خود فراموش می کنند و می تواند منجر به برخی نتایج بد شود. برای جلوگیری از این آشفتگی ها و حوادث، همیشه از قبل از استفاده از آون توستر برای تهیه هر نوع غذایی، حداقل 5 دقیقه آن را گرم کنید. این کار زمان پخت یکنواخت را تضمین می کند و از بروز هرگونه خطر آتش سوزی بالقوه جلوگیری می کند. علاوه بر این، به حذف هر گونه بوی بد که قبلاً از آخرین استفاده از آن باقی مانده است، کمک می کند.


همیشه از بسته بودن درب آون توستر مطمئن شوید


شایع ترین اتفاقات ناگواری که در آون توسترها رخ می دهد به دلیل مکانیسم های ضعیف قفل کردن درها است. هنگام استفاده از یک فر معمولی، گاهی اوقات می توانید بدون دقت درب را ببندید بدون اینکه متوجه شوید که در آن کاملا بسته نشده است. اما از آنجایی که هیچ راهی برای بررسی آون توستر وجود ندارد، همیشه باید قبل از پختن هر چیزی در آن، دوباره بررسی کنید که آیا دستگاه به درستی محکم شده است یا خیر. این به کاهش خطرات احتمالی آتش سوزی کمک می کند و اطمینان حاصل می کند که خانه شما همیشه ایمن باقی می ماند.


قبل از تمیز کردن اجازه دهید خنک شود


تمیز کردن یک دستگاه داغ می تواند باعث سوختگی شدید روی پوست انسان شود، بنابراین همیشه قبل از انجام هر گونه کار تمیز کردن بر روی ابزار آشپزخانه جدید خود از این موضوع آگاه باشید. در نخست بگذارید همه چیز خنک شود، سپس شروع به تمیز کردن و کنار گذاشتن وسایل کنید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha