02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

راهنمای عیب یابی آون توسترهای خانگی

مائده شریفی 23 /اسفند/ 1401
راهنمای عیب یابی آون توسترهای خانگی

راهنمای عیب یابی آون توسترهای خانگی

آون توستر یک محصول خانگی برای پخت و پز غذا است که به جای فرهای اجاق گاز استفاده می شوند و حتی کارایی بیشتری دارند و در دستور پخت های مختلف می توانند به شما کمک کنند. آون توسترها محصولاتی با طول عمر بالا هستند که بدون مشکل و دردسر می توانند کارایی مناسب را ارائه کنند اما این محصول هم مانند سایر محصولات برقی خانگی می تواند دچار مشکلاتی شود، به همین دلیل امروز در این مطلب ما مشکلات رایج آون توسترهای خانگی و عیب یابی آن ها را برای شما شرح می دهیم و به طور کامل و جامع به این مشکلات می پردازیم. آون توستر ویسله ای است که در زمان کوتاه گرم می شود و می تواند مواد غذایی را برای شما آماده کند و با صرفه جویی در انرژی و زمان شما می توانند کارهای شما را ساده کنند و دردسرهای استفاده از اجاق گاز را کمتر کنند. این محصولات قابلیت تنظیم دما و زمان را دارند و می توانند با اعلام هشدار از پخت غذاهای شما خبر دهند بنابراین اگر شما یک فرد پر مشغله هستند آون توستر می تواند محصول مناسبی برای شما باشد که در تهیه غذاهای سریع و بدون دردسر به شما کمک می کند و کارکردهای خود را در اختیار شما می گذارد.

مشکلات رایج آون توسترها

1_ پریز خانه و دو شاخه دستگاه را بررسی کنید
در مرحله اول باید برق خانه و وجود جریان برق در پریز را بررسی کنید تا مطمئن شوید که بدون مشکل می توانید آون توستر خود را به برق متصل کنید و از وجود جریان برق در آن مطمئن شوید. پس از چک کردن وضعیت پریز و برق خانه باید دو شاخه دستگاه را بررسی کنید، که از پاره نبودن، خوردگی و قطع آن اطمینان حاصل فرمایید. برای چک کردن پریز می توانید از فازمتر استفاده کنید و برای بررسی سیم نیز باید از نظر فیزیکی به آن توجه کنید که مشکلی نداشته باشد. برای جلوگیری از خوردگی سیم و ایجاد مشکل برای آن هنگام روشن بودن دستگاه مانع برخورد سیم با بدنه آون توشتر شوید زیرا این گرما و رارت می تواند موجب ذوب شدن سیم و یا اتصالی در آن شود.
2_ درب آون توستر را چک کنید
در دومین مرحله باید درب آون توستر را بررسی کنید زیرا خراب بودن درب می تواند موجب روشن نشدن آون توستر شما شود. به دلیل سیستم های ایمنی که دستگاه های برقی دارند خرابی درب موجب خاموش ماندن دستگاه و اختلال در کار آن می شود. ابتدا لولاهای درب را بررسی کنید که مشکلی نداشته باشند، بیشتر آون توسترها یک آهنربا در مرز بین درب و دستگاه دارند که درب را در جای خود محکم می کند این قسمت را نیز باید بررسی کنید که مشکل نداشته باشد و درب دستگاه به خوبی بسته شود. درب های آون توستر معمولا یک قسمت شیشه ای دارند که برای بررسی کردن وضعیت غذا در طول پروسه پخت هستند، این قسمت های شیشه ای در برابر گرما مقاوم هستند اما زمانی که تحت تاثیر دما و حرارت زیاد قرار می گیرند باید مواظب این قسمت ای باشید و از برخورد ظروف به آن ها و یا وارد شدن ضربه به شیشه جلوگیری کنید. 

3_ ممکن است مشکل از المنت های حرارتی باشد
در دستگاه های آون توستر المنت های حرارتی قرار داده شده است که با استفاده از آن ها گرما و حرارت در دستگاه پخش می شود و مراحل پخت غذا صورت می گیرد. به همین دلیل اگر این المنت های حرارتی دچار مشکل شوند امکان گرم شدن دستگاه و پخت غذا وجود ندارد. این المنت های حرارتی در بخش های داخلی دستگاه قرار دارند و برای حل مشکل آن حتما باید به یک فرد متخصص در این زمینه مراجعه فرمایید. در صورت تعویض این قطعه ها حتما از قطعه های جایگزین مناسب استفاده کنید و این مشکل بیشتر به صورت اختلال در جریانات الکتریکی دستگاه بروز می شود و از این طریق می توانید از وجود مشکل با خیر شوید.
4_ اتصالات داخلی را بررسی کنید
اتصالات داخلی از بخش های حساس و مهم دستگاه های برقی می باشند، برای جلوگیری از این مشکل هنگام خرید در مرحله اول باید به کیفیت ساخت دستگاه خود و برند آن توجه کنید زیرا این موضوع می تواند از دلایل بادوام بودن و مقاوم بودن دستگاه شما در طول زمان باشد. اتصالات داخلی بخش های ظریفی هستند بنابراین امکان تعمیر آن ها در خانه امکان پذیر نمی باشد و اینکار باید حتما توسط یک فرد با تجربه انجام شود. این اتصالات می توانند در طول زمان به دلیل پوسیدگی و یا حرارت مقاومت خود را از دست بدهند و دچار مشکل شوند.

5_ ممکن است ترموستات دستگاه مشکل داشته باشد
در دستگاه هایی مانند آون توسترها معمولا ترموستات های قوی قرار دارند، ترموستات ها وسیله هایی جهت تثبیت گرما و حرارت داخل دستگاه هستند. هنگامی که شما به صورت دستی دما و حرارت دستگاه را مشخص می کنید پس از اینکه المنت های دستگاه گرم شدند ترموستات دمای آن ها در درجه مشخص شده ثبت می کند و با استفاده از این گرما غذای شما را آماده می کنند. اکنون اگر ترموستات دستگاه خراب باشد و یا مشکل برای آن به وجود بیاید دمای دستگاه تغییر می کند و غذاهای شما ممکن است که سوخته و یا خام باشند. برای تست خراب شدن ترموستات دستگاه می توانید روش های متنوعی را انجام دهیسد اما باز هم پیشنهاد می کنیم این کار را در خان انجام ندهید زیرا ترموستات نیز از قطعات مهم دستگاه می باشد و در صورتی که نیز بود آن را تعویض کنید بهتر است با یک قطعه اصلی و مناسب آن را جایگزین کنید. 
6_ فن دستگاه را چک کنید
سیستم خنک کنندگی در آون توسترها فن ها یا فن های کانوکشن هستند که هنگام روشن بودن دستگاه خنک کردن دستگاه و پخش جریان هوای گرم را بر عهده دارند. هنگامی که فن های دستگاه از کار بیفتند امکان گرم شدن بیش از حد دستگاه وجود دارد که در این حالت سیستم ایمنی دستگاه فعال می شود و به طور خودکار ورود جریان برق به دستگاه را قطع می کند و گرما و حرارت آن را از بین می برد. به همین دلیل در صورت خراب شدن فن های خنک کننده ممکن است که آون توستر شما روشن نشود و یا در کارایی و کارکرد آن اختلال به وجود بیاید. برای تعویض فن ها و یا تعمیر آن ها دقت کنید که فن های جایگزین قطعه های متناسب با دستگاه شما باشند.

چند نکته مهم برای جلوگیری از ایجاد مشکل برای آون توستر

آون توستر با فاصله از دیوار و سایر وسیله های آشپزخانه قرار دهید و با آن کار کنید، زیرا گرما و حرارت دستگاه می تواند موجب داغ شدن بدنه و سمت های پشتی آن شود.
دستگاه آون توستر را پس از هر بار استفاده به خوبی تمیز کنید و چربی ها و پسماند غذا های باقی مانده داخل دستگاه را تمیز کنید و محفظه داخلی را محلی برای رشد باکتری و مواد غیر بهداشتی نکنید.
هنگام اولین استفاده توجه کنید که تمام چسب ها، نایلون و فوم های داخل دستگاه را بیرون بیاورید و آن ها از دستگاه جدا کنید زیرا در اثر حرارت ممکن است که آتش بگیرند و ذوب شوند و مشکلات بیشتری در پی داشته باشند.
به صورت استاندارد و درست از دستگاه خود استفاده کنید و برای هر ماده غذایی برنامه و تایم و دما درست را در نظر بگیرید، اینکار طول عمر مفید دستگاه شما را افزایش می دهد و کارکرد آن را در طول زمان حفظ می کند.

به طور کلی آون توستر یک دستگاه خانگی فوق العاده است که به شما کمک می کند کارهای اشپزی خود را ساده کنید و از پروسه پخت غذا لذت ببرید، اما این دستگاه هم مانند سایر وسیله ها دچار مشکلات کوچک و بزرگی می شود که برای حفظ کارایی دستگاه بهتر است هر چه زودتر برای حل آن ها اقدام کنید. همچنین به یاد داشته باشید که در صورت استفاده و نگه داری درست می توانید از دسشتگاه خود در برابر این مشکلات محافظت کنید. هر چند گاهی این مشکلات جزئی هستند و به سادگی در خانه حل می شوند اما برخی اوقات این مشکلات بزگتر هستند و مربوط به قطعات حساس دستگاه هستند بنابراین در این موارد حتما به یک فرد ماهر در این زمینه مراجعه کنید. برای خرید آون توسترهای با کیفیت و قیمت مناسب و کسب اطلاعات بیشتر در مورد آون توسترها مقالات و محصولات ما را در سایت اُولان کالا ببنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha