02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

سوالات متداول در مورد آون توسترهای خانگی

ادیبه کریم پور 25 /اسفند/ 1401
سوالات متداول در مورد آون توسترهای خانگی

سوالات متداول در مورد آون توسترهای خانگی


آنچه باید در مورد آون توسترها بدانید


یکی از قابل اعتمادترین لوازم آشپزخانه، دستگاه های آون توستر هستند. با یک آون توستر می توانید هر چیزی از یک تکه نان تست گرفته تا یک غذای کامل را آماده کنید. آون توستر مانند یک توستر استاندارد کار می کند با این تفاوت که عناصر گرمایش افقی هستند و دستگاه دارای درب شیشه ای است. آون توسترها از لوازم دو منظوره در نظر گرفته می شوند، زیرا می توانند عملکرد توستر و همچنین فر را انجام دهند. آون توستر برای بسیاری از مردم یک انتخاب محبوب است. برای مجردهای پرمشغله که بیشتر فرصت غذا درست کردن ندارند و در خانه غذا می خورند، یک آون توستر محصول فوق العاده برای آشپزخانه آن ها است. آون توسترها به اندازه کافی جمع و جور است که در هر فضایی جای می گیرد و می توان از آن برای پختن یک شام سریع و آسان برای یک نفر استفاده کرد. بسیاری از والدین نیز به فرزندان خود یک آون توستر پیشنهاد می دهند تا در خوابگاه دانشگاه از آن استفاده کنند. این غذا برای تهیه وعده های غذایی کوچک بسیار مناسب است. اگر به دنبال خرید یک آون توستر هستید، می توانید با مقاله ی راهنمای خرید آون توستر، یک گزینه ی خوب را خریداری کنید. قیمت ها بسته به اندازه و ویژگی های آن ها، متفاوت است. 


آون توسترهای بسیار ساده، دارای چندین تنظیم حرارتی است که می توانید بسته به چیزی که می پزید از آن ها استفاده کنید. حتی مدل استاندارد آون توستر با سینی کباب عرضه می شود. آن ها به طور کلی دارای یک چراغ نشانگر گرما هستند تا بتوانید چک کنید که آیا آن ها به اندازه ی کافی گرم هستند یا نه. کوچکترین آون توستر دارای ظرفیت چهار برش نان تست است. این به این واقعیت اشاره دارد که چهار تکه نان معمولی در داخل فر قرار می گیرد. برای یک خانواده مناسب است که یک آون توستر بزرگتر بخرند. برخی از آون توسترهای بزرگتر حتی می توانند یک پیتزای خانواده ی بزرگ را در خود جای دهند. یکی از ویژگی های اخیری که اکنون می توانید در آون توستر وجود دارد، یک صفحه کنترل دیجیتال است. اما مدل های قدیمی تر دارای دکمه های ولومی بودند و این بدان معنی است که شما باید دکمه دما را به طور مکرر تنظیم کنید تا تنظیم گرمای دقیق را برای مورد خاص خود پیدا کنید. با ظهور کنترل دیجیتال، یک آون توستر اکنون می تواند بسیاری از وظایف اضافی را انجام دهد. آن ها فقط برای پخت استفاده نمی شونداز آن ها برای یخ زدایی و برشته کردن و گریل کردن نیز استفاده می کنند. علاوه بر این، برخی از آون توسترها دارای قابلیت جوجه گردان می باشند که به شما امکان می دهد جوجه های کبابی را به راحتی بدون آشفتگی در خانه بپزید. آون توستر یک روش راحت و مقرون به صرفه برای پخت و پز است.


 سوالات متداول 


آیا زمان پخت در آون توسترها و فرهای معمولی یکسان است؟


زمان پخت ممکن است بسته به مواد غذایی و اندازه ی پخته شدن مواد متفاوت باشد. از آنجایی که آون توسترها، کوچکتر از فرهای معمولی هستند، سریعتر گرم می شوند و دما را بهتر حفظ می کنند. بنابراین زمان پخت در آون توستر معمولاً کمتر از فر معمولی خواهد بود.


چرا فقط یک قسمت در آون توستر من گرم می شود؟


هنگام استفاده از قابلیت Toasting، مطمئن شوید که کنترل دمای فر در حالت Broil قرار ندارد.


آیا می توانم فویل را در آون توستر خود قرار دهم؟


خیر. قرار دادن فویل در دستگاه ممکن است باعث شود دستگاه بیش از 500 درجه گرم شود و باعث جرقه زدن و یا آتش سوزی شود. به همین دلیل استفاده از فویل در آون توستر را توصیه نمی شود. 


کدام قسمت از آون توستر برای پخت و پز روشن می شود؟


بسته به نوع تنظیمات پخت و پز، قسمت های مختلفی از آون توستر روشن می شود. به عنوان مثال برای پخت و پزهای معمولی، تمامی قسمت های تولید گرما، روشن می شود. اما برای قابلیت گریل کرد، فقط قسمت بالایی روشن می شود تا بتواند گرمای بیشتری را جهت برشته کردن و کبابی کردن، به مواد غذایی بدهد. 


هر تنظیم در آون توستر من چه معنایی دارد؟


ویژگی گرم کردن در محدوده دما از 130 درجه فارنهایت تا 180 درجه فارنهایت است. تنظیمات های بالاتر در قدرت 1/2 هستند. قسمت تولید گرما در پایین روشن نخواهد بود. دکمه ترموستات باید روی دمایی تنظیم شود تا ویژگی گرم کار کند. وقتی روی Broil تنظیم شود، المنت های Broil قرمز می درخشند. همچنین انتهای المنت ممکن است به نظر سوخته باشند، آنها اینطور نیستند. همچنین برای خت و پزهای سنگین تر، دستگاه دما را تا حداکثر بالا می برد تا با بیشترین حرارت غذا را بپزد.


چگونه آون توستر خود را تمیز کنم؟


قبل از تمیز کردن آون توستر خود، آن را از برق بکشید و اجازه دهید خنک شود. برای تمیز کردن، با پارچه مرطوب پاک کنید. برای پاک کردن چربی ها، فقط از آب ملایم و مایع شوینده استفاده کنید. پاک کننده های ساینده، برس های شستشو و پاک کننده های شیمیایی به پوشش تمیز این دستگاه آسیب می رسانند. سینی خرده نان را مرتباً خالی کنید تا از تجمع خرده نان جلوگیری شود. 


چرا آون توستر من روشن نمی شود؟


اگر آون توستر روشن نیست، موارد زیر را بررسی کنید:
آیا آون توستر به پریز برق وصل شده است؟
آیا تایمر یا دکمه پاور، روشن شده است؟
آیا صفحه نمایش دما دارای درجه حرارت انتخاب شده است؟
اگر همه موارد بالا بررسی شده است و آون توستر همچنان روشن نمی شود، آن را با یک پریز دیگر تست کنید. اگر همچنان مشکل دارد دکمه ها را تست کنید زیرا ممکن است اتصالی به وجود آمده باشد. در غیر این صورت می توانید با یک متخصص یا تعمیرکار تماس بگیرید تا بتواند بهتر شما را راهنمایی کند یا آن را برایتان درست و تعمیر کند.

آیا می توانید پیتزا را در فر توستر بپزید؟


بله، به راحتی می توان پیتزا و کیک پیتزاهای خوشمزه ای را برای خود درست کرد. همچنین بسیاری از آون توسترها دارای تنظیمات اختصاصی پیتزا هستند که پنیر و مواد روی آن را ذوب می ‌کند و پوسته ‌ای خوشمزه تری ایجاد می ‌کند. تنظیمات اختصاصی به این معناست که دما و تایم مناسب و استاندارد آن از پیش ذخیره شده و شما تنها با فشار دادن یک دکمه می توان با حرارت مناسب در مدت زمان استاندارد، پیتزای خود را طبخ کنید.


آیا آون توسترها برای شما مضر هستند؟


دلیل محکمی برای اثبات آن وجود ندارد که بگوییم آون توسترها برای سلامتی ضرر دارند. آن ها بسیار متفاوت تر از مایکروویو عمل می کنند و از حرارت معمولی برای پختن غذای شما استفاده می کنند. بنابراین هیچ گونه اشعه یا مواد مضرری در آن وجود ندارد. 


آیا می توانید همبرگر را در آون توستر بپزید؟


بله، یمی توان با استفاده از عملکرد Broil یا گریل برای پختن و کباب کردن همبرگر استفاده کرد. استفاده از این تنظیمات به شما امکان می دهد بتوانید به راحتی کباب و یا غذاهایی کبابی را درست کنید. این عملکرد به پختن کباب و غذاهای کبابی آسان در خانه به شما کمک می کند زیرا هیچ گونه بو و دودی را پخش نمی کند.  همچنین می توان با استفاده از برنامه ی پخت Broil یا گریل برای چختن و کبابی کردن انواع سوسیس، استیک، جوجه و حتی کباب های تابه ای را درون آن درست کنید.


آیا می توانید از فویل در آون توستر استفاده کنید؟


بیشتر سازندگان فویل را در آون توستر، چند اخطار به مصرف کنندگان می دهند. برای مثال، نباید اجازه دهید که فویل، المت گرمایشی یا دیواره های حفره را لمس کند، زیرا این کار باعث جرقه زدن در آون توستر می شود و باعث اتفاقاتی مانند آتش سوزی می شود. بنابراین استفاده از فویل در داخل آون توستر پیشنهاد نمی شود، اما اگر به آن نیاز دارید، می توانید با دقت آن را داخل آون توستر قرار دهید. 


آیا آون توستر برق بیشتری نسبت به فر و مایکروویو مصرف می کند؟


یک آون توستر متوسط با توجه به حالت انتخابی، 1300 وات مصرف می کند. فر دیواری بسته به نوع، مدل و حالت از 2500 تا 5000 وات استفاده می کند و به دلیل اندازه دو برابر بیشتر از آون توستر پخت می کند. مایکروویو 900 وات در ساعت مصرف می کند و سه برابر بیشتر از یک توستر پخت می کند. بنابراین بسته به نوع مصرف کردن شما، یک آون توستر ممکن است از 50٪ تا 80٪ در مصرف برق صرفه جویی کند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha