02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

5 مورد از مشکلات رایج اتو بخارهای خانگی

مائده شریفی 5 /اردیبهشت/ 1402
5 مورد از مشکلات رایج اتو بخارهای خانگی

5 مورد از مشکلات رایج اتو بخارهای خانگی

یکی از متداول ترین محصولات خانگی اتو بخارها می باشند که تقریبا در همه منازل یافت می شوند و استفاده از آن ها جهت اتو کردن لباس ها یک کار ساده و سریع می باشد. اتو بخارهای خانگی در طول زمان دچار تغییر و تحول شدند و مدل های مختلفی از این محصولات تولید شدند که هر کدام از آن ها ویژگی های خاص خود را دارند. اتو بخار یک وسیله کاربردی است که اعضای مختلف خانواده از آن استفاده می کنند و می توانند از کارکرد آن بهره ببرند. این محصول می تواند تمام چین و چروک های لباس های شما را از بین ببرد و با استفاده از گرما و حرارت در زمان کوتاه پارچه های مختلف را صاف کند. اتو بخار نیز مانند تمام وسیله های برقی خانه ممکن است که دچار مشکلاتی شود و یا در طول زمان در کارکرد آن اختلال به وجود بیاید که در این مقاله ما سعی داریم رایج ترین مشیکلات یک اتو بخار خانگی را بیان کنیم و تا جایی که ممکن است راه حل های سریع را برای رفع این مشکلات به کاربران پیشنهاد دهیم. 
اتو بخار چیست و چگونه کار می کند؟
در مرحله اول بهتر است به طور حرفه ای با اتو بخار و نحوه کار آن آشنا شویم، اتو بخار یک محصول برقی است که انرژی الکتریکی را به گرمایی تبدیل می کند و با انتقال گرما از طریق یک صفحه فلزی می تواند سطح انواع پارچه ها را صاف کند که تنوع پارچه در اتوهای مختلف متفاوت می باشد. اتو بخارها آب را به صورت بخار گرم از منافذ اتو خارج می کنند و چین و چروک سطح لباس را با حرارت و گرما به صورت کامل از بین می برند. به طور کلی این محصول برای کار خود از حرارت و بخار گرم استفاده می نماید.

مشکلات رایج اتو بخار و عیب یابی آن ها

_اتو بخار داغ نمی شود
اولین موردی که کاربران با آن مواجه می شوند داغ نشدن صفحه اتو بخار است که این مورد می توانند دلایل مختلفی داشته باشد. در مرحله اول سیم دستگاه را بررسی کنید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید که خوردگی و یا اتصالی نباشد. در مرحله دوم ترموستات دستگاه را چک کنید که دچار مشکل نشده باشد، زیرا ترموستات ها وظیفه ثابت نگه داشتن گرما و حرارت را به عهده دارند و در صورتی که ترموستات دستگاه دچار مشکل باشد دمای اتو بخار می تواند کم و زیاد شود و در نهایت صفحه اتو گرما را انتقال ندهد. برای حل این مشکل باید قطعه مربوطه را تعویض کنید و آن را با یک قطعه هماهنگ دستگاه جایگزین نمایید. یکی دیگر از مواردی که می تواند موجب داغ نشدن اتو بخار شود گرفتگی منافذ و صفحات اتو می باشد که در این حالت باید اتو بخار را خاموش کنید و اجازه دهید دستگاه سرد شود سپس اقدام به تمیز کردن کف اتو و منافذ آن کنید. برای راه حل های خانگی و سریع تمیز کردن کف اتو بخار می توانید مقاله (10 روش خانگی برای تمیز کردن کف اتو بخار) مراجعه کنید و به سادگی کف اتو بخار خود را تمیز کنید.

_ آب از اتو بخار چکه می کند
بیشتر مدل های جدید اتو بخار خانگی از سیستم ضد چکه بهره مند می باشند اما با این وجود ممکن است که اتو بخار شما چکه کند و قطره های اب هنگام کار با دستگاه روی لباس بریزند. این حالت می تواند چندین علت داشته باشد که اولین آن ها درجه حرارت نامناسب دستگاه می باشد اگر حرارت اتو بخار با پارچه و لباسی که اتو می کنید هماهنگی نداشته باشد در این حالت اتو بخار چکه می کند. به همین دلیل باید قبل از استفاده همیشه دما و حرارت اتو را با توجه به جنس لباس تنظیم کنید و سپس از آن استفاده کنید. چکه کردن اتو و نشتی ان می تواند موجب خیس شدن لباس و لکه گرفتن آن شود بنابراین تنظیم دما اتو یک امر ضروری است که برخی از اتو بخارها هوشمند می باشد و این کار را به صورت خودکار انجام می دهند. یکی دیگر از موادی که باعث چکه کردن آب اتو می شود کاهش دما اتو در حالتی است که سیستم بخار دستگاه روشن است در این حالت به دلیل گرمای نامناسب اتو نمی تواند آب را به بخار تبدیل کند و آب به صورت قطره های کوچک از منافذ اتو بیرون می آید. اگر نیاز دارید که پارچه های ظریف و نازک را با استفاده از بخار اتو کنید و ممکن است که پارچه در دمای بالا بسوزد می توانید از یک پارچه ساده به عنوان مانع بین اتو و پارچه نازک استفاده نمایید و به راحتی لباس خود را اتو کنید. آخرین موردی که می تواند موجب چکه کردن آب از اتو بخار خانگی شود داغ نشدن اتو می باشد همه اتو بخارها پس از روشن شدن به چند دقیقه زمان نیاز دارند تا داغ شوند و در حالتی که اتو داغ نشود و از آن استفاده کنید دستگاه نمی تواند آب را به بخار تبدیل کند و آب از منافذ اتو خارج می شود.

_ اتو بخار لکه های زرد روی لباس ایجاد می کند
این مورد یکی از رایج ترین مشکلات دستگاه های اتو بخار است که به سادگی حل می شود و کاربر می تواند از اتو بخار خود استفاده نماید. علت ایجاد لکه های زرد روی لباس می تواند به دلیل گرفتگی منافذ کف اتو و آب استفاده شده برای اتو بخار باد. برای اتو بخارها به طور مداوم از آب مقطر استفاده نکنید زیرا آب مقطر تنها در دمای بسیار بالا تبدیل به بخار می شود و بیشتر برای اتو پرس کاربرد دارد، می توانید از لوله کشی استفاده کنید. مورد دیگر برای جلوگیری از لکه های زرد ایجاد شده روی لباس تمیز کردن کف اتو و منافذ آن می باشد زیرا این منافذ در طول زمان رسوب می گیرند و مسدود می شود که با استفاده از جرم گیری منظم می توانید مانع رسوب گیری این منافذ شوید و از لکه گرفتن پارچه جلوگیری کنید.
_ پارچه به کف اتو بخار می چسبد
این مشکل می تواند دو علت مختلف داشته باشد که یکی از آن ها کف اتو نامناسب می باشد، کف اتو بخار در طول زمان کثیف می شود و رسوبات منافذ آن را مسدود می کنند و در اثر حرارت ممکن است که کف اتو به پارچه بچسبد و لباس را خراب کند و موجب سوختگی و یا برق افتادن پارچه شود. مورد دیگر دمای نامناسب دستگاه است که باعث می شود کف اتو به پارچه بچسبد. دما و حرارت زیاد برای اتو کردن لباس های نازک می تواند پارچه آن ها را بسوزاند و از بین ببرد به همین دلیل اگر اتو بخار شما هوشمند نیست قبل از اتوکشی همیشه دما و حرارت دستگاه را با توجه به جنس لباس و بافت پارچه تنظیم کنید. در برخی موارد نیز پارچه به جای سوختن و چسبیدن به کف اتو جمع می شود و یک حالت چروک شده به خود می گیرد که این مورد نیز می تواند به دو دلیل بالا باشد، برای جلوگیری از چروک شدن و جمع شدن پارچه به بافت و جنس آن دقت کنید و برای اتو کردن پارچه های ظریف مانند ساتن و حریر می توانید از یک پارچه دیگر به عنوان مانع بین پارچه اصلی و کف اتو استفاده کنید تا از برق افتادن و جمع شدن آن جلوگیری نمایید.

_ رسوبات سفید رنگ از کف اتو خارج می شود
این مشکل به دلیل رسوب گیری کف اتو در طول زمان ایجاد می شود و امکان استفاده ساده و آسان از دستگاه اتو را از بین می برد، همچنین کارکرد این محصول را دچار مشکل می کند و بخاردهی اتو به صورت درست شکل نمی گیرد. این رسوبات سفید حاوی از کلسیم و آهک می باشند که باید به طور مرتب کف اتو را تمیز کنید و از ایجاد این رسوبات در اتو جلوگیری نمایید. به طور اختصاصی یک مقاله را برای تمیز کردن کف اتو در سایت قرار داده ایم که در آن 10 روش خانگی و ساده را شرح داده ایم و برای تمیز کردن کف اتو بخار می توانید این مطلب را مطالعه نماید.

اتو بخارهای خانگی محصولاتی با کاربری ساده هستند که در زمان کوتاه می توانند لباس ها و پارچه های متنوع را اتو کنند و یک ظاهر شیک و مرتب را برای کاربر ایجاد کنند. برای خرید اتوهای خانگی با کیفیت می توانید محصولات مختلف ما را در سایت مشاهده کنید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha