02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

نحوه آماده کردن میوه خشک در سرخ کن بدون روغن

ادیبه کریم پور6 /اردیبهشت/ 1402
نحوه آماده کردن میوه خشک در سرخ کن بدون روغن

نحوه آماده کردن میوه خشک در سرخ کن بدون روغن


امروزه میوه و مواد غذایی خشک شده طرفداران زیادی دارند و بسیار محبوب شده اند و می توانید در مکان های مختلفی برای پذیرایی، میان وعده، رفع گرستگی و... استفاده کنید. اگر دستگاه میوه خشک کن ندارید، می توانید از سرخ کن رژیمی خود برای خشک کردن میوه های متنوع استفاده کنید. در سال های اخیر به لطف کاربردی بودن سرخ کن های بدون روغن، یادگیری نحوه خشک کردن میوه در دستگاه های سرخ کن هوا به طور فزاینده ای محبوب شده است.


تفاوت بین میوه خشک کن و سرخ کن رژیمی چیست؟


یک دستگاه میوه خشک کن محتوای آب را از غذایی که در حال خشک کردن آن هستید بیرون می ‌کشد. محتوای آب چیزی است که باعث فاسد شدن غذا می شود، بنابراین کاهش آن به حفظ غذا کمک می کند. سرخ کن های رژیمی از امواج هوا و گاهی از مقدار کمی روغن برای پختن غذا استفاده می کنند. اغلب اوقات، غذاهای سرخ شده در هوا تردتر از غذاهای پخته شده در فر هستند و در صورت استفاده از روغن، روغن بسیار کمتری نسبت به سرخ کن های معمولی استفاده می کنند. از سرخ کن های رژیمی می توان برای خشک کردن میوه ها استفاده کرد و بسیاری از سرخ کن های هوا دارای دستگاه های خشک کن هستند، به همین دلیل است که یادگیری نحوه خشک کردن میوه ها در دستگاه های سرخ کن بسیار رایج شده است. یادگیری نحوه خشک کردن غذای خود با سرخ کن بسیار مفید و کاربردی است. همچنین شما را از خرید یک وسیله ی دیگر نجات می دهد. پس کدان یک از آن ها بهتر است؟ هیچ یک از دستگاه ها واقعاً بهتر از دیگری نیستند، زیرا هر دو برای اهداف مختلف خوب هستند. سرخ کن‌ های رژیمی فوق ‌العاده همه کاره هستند، اما دستگاه ‌های میوه خشک کن در نگهداری غذا برای مدت طولانی ‌تر بسیار مؤثرتر هستند.


بهترین میوه برای خشک کردن در سرخ کن بدون روغن


میوه یکی از پرطرفدارترین مواد غذایی برای خشک کردن است و میوه های خشک شده در سرخ کن هوا طعم فوق العاده ای دارند. به راحتی قابل دستیابی است، مدتی دوام می آورد و طعم فوق العاده ای دارد. میوه خشک یک میان وعده، کنار یا رویه عالی است و بسیار سبک وزن است و می توان آن را در هر جایی مصرف کرد. میوه های خشک برای فعالیت های خارج از منزل، ناهار بسته بندی شده یا فقط به عنوان یک میان وعده به تنهایی عالی هستند. برخی از بهترین میوه ها برای خشک کردن در سرخ کن رژیمی آورده شده است: سیب، پرتقال ها، موز، آناناس، توت فرنگی، انبه، کیوی، هلو، زردآلو، انجیر، آلبالو و... می باشند. همچنین می توانید کدو سبز یا گوجه را در سرخ کن بدون روغن خشک کنید.


دمای مناسب خشک کرده میوه در سرخ کن بدون روغن


هر درجه حرارت بالاتر از 125 درجه فارنهایت به جای خشک کردن غذا در سرخ کن رژیمی، شروع به پختن غذا می کند. وقتی به سراغ سرخ ‌کن می‌روید تا غذای خود را خشک کنید، سرخ ‌کن خود را روی پایین‌ ترین حالت ممکن قرار دهید، اما توجه داشته باشید که فرآیند آب ‌گیری چند ساعت طول می ‌کشد. مدت زمانی که طول می کشد تا میوه در سرخ کن بادی خشک شود به میوه و دمای سرخ کن بستگی دارد. چندین ساعت طول می کشد تا زمانی که میوه را خشک می کنید، برای آن برنامه ریزی کنید. یادگیری نحوه خشک کردن میوه در دستگاه های سرخ کن بادی در ابتدا می تواند کمی پیچیده باشد و احتمالاً می خواهید نزدیک دستگاه باشید تا بتوانید پروسه ی آن را مشاهده کنید.


مدت زمان ماندگاری میوه های خشک شده


اگر غذای خشک شده به درستی نگهداری شود، می ‌تواند ماه‌ ها ماندگاری را به غذای شما اضافه کند. از طرف دیگر، خشک کردن انجماد مواد غذایی می تواند سال ها سالم باقی بماند، اما این فرآیند گران تر است. در نهایت، ماندگاری مواد غذایی خشک شده ی شما تا حد زیادی به این بستگی دارد که چه میوه ای است و چقدر خشک است. علاوه بر این، میوه خشک باید در جای خشک و خنک نگهداری شود. محتوای آب چیزی است که به باکتری ها اجازه می دهد در غذا زنده بمانند و این همان چیزی است که در نهایت باعث فساد آن می شود. به این ترتیب، مواد غذایی با محتوای آب کم که در مکان‌ های خشک نگهداری می ‌شوند، بسیار کمتر احتمال دارد که فاسد شوند. 


مراحل درست کردن میوه خشک


1. میوه را برش بزنید


ابتدا میوه ها را بسیار نازک برش دهید و برخی از میوه هایی مانند، سیب و هلو و پرتقال را با پوست برش دهید. توصیه می شود ضخامت برش ‌های میوه کمتر از نیم اینچ باشد تا فرآیند خشک کردن سریع ‌تر انجام شود، اما همچنین اطمینان حاصل کنید که آنقدر نازک برش ندهید که پس از خشک شدن، سفت شوند. 


2. برش های میوه را در سرخ کن بدون روغن قرار دهید


سپس میوه های برش داده شده را در سبد قرار دهید و مطمئن شوید که آن ها با هم همپوشانی ندارند و فضایی در زیر سبد و کف سرخ کن هوا وجود دارد تا از گردش هوای خوب اطمینان حاصل شود. سپس سرخ کن هوای خود را روی کمترین درجه حرارت ممکن (175 درجه فارنهایت) تنظیم کنید. اگر سرخ کن خود را به دمای پایین تری برسانید، میوه های شما بهتر خشک می شوند. بعد از 30 دقیقه، برش های میوه را برگردانید و اجازه دهید 15 دقیقه دیگر خشک شوند. سپس این روند را تا زمانی که تعداد میوه های مورد نیاز را بدست آورید، تکرار کنید. پس از چند بار امتحان کردن این روش، باید اضافه کنم که استفاده از کاغذ روغنی برای پوشاندن سرخ کن رزیمی در ابتدا تمیز کردن را بسیار آسان می کند و به جلوگیری از چسبیدن میوه به سبد در هنگام کاراملی شدن کمک می کند.  

 
مدت زمان ماندگاری غذای خشک شده با وکیوم مواد غذایی چقدر است؟


هنگام یادگیری نحوه آبگیری میوه در دستگاه های سرخ کن رژیمی، مهم است که بدانید چگونه غذا را به درستی نگهداری کنید. آب بندی مواد غذایی با وکیوم راهی عالی برای تازه نگه داشتن آن برای مدت طولانی تری است. پرس میوه ی خشک شده شما با وکیوم مواد غذایی می تواند به حفظ آن برای مدت طولانی تری کمک کند. پرس و مکش هوا غذا با وکیوم به معنای قرار دادن آن در کیسه و خارج کردن هوای کیسه با وکیوم مخصوص است. این یک راه عالی برای نگهداری مواد غذایی است زیرا بسیاری از مولکول های آب را از بین می برد و از ورود هوا به داخل ظرف همراه با غذا جلوگیری می کند.


مواد غذایی خشک شده را در کجا باید نگهداری کرد؟


همانطور که قبلا ذکر شد، مواد غذایی کم آب باید در جای خشک و خنک نگهداری شوند. این به این دلیل است که مواد غذایی خشک به دلیل کاهش محتوای آب، ماندگاری بیشتری دارند و آب همان چیزی است که به باکتری ‌هایی که باعث خراب شدن غذا می‌ شوند، زنده می ‌مانند. اگر غذا را در زیرزمین یا انباری نگهداری می ‌کنید، سرمایه‌ گذاری در دستگاه رطوبت ‌گیر را در نظر بگیرید تا از وضعیت آب و هوا مطلع شوید. غذا همچنین باید در بالای سطح زمین و دور از حیوانات از هر نوع نگهداری شود. اگر می ‌توانید غذای خود را در بسته ‌های در بسته وکیوم نگهداری کنید، بهتر است. در غیر این صورت، ظروف ذخیره سازی بزرگ می توانند به جلوگیری از رطوبت کمک کنند. 


نکاتی در مورد میوه ی خشک شده با سرخ کن بدون روغن


در اینجا چند نکته وجود دارد که به شما کمک می کند تا نحوه خشک کردن میوه ها در سرخ کن هوا را بیاموزید:
سعی کنید میوه یا مواد غذایی دیگر را در سبد قرار ندهید. اگر مجبورید غذا را روی هم قرار دهید، حتما آن را تکان دهید تا هوا بتواند به گردش درآید.
میوه ها را به اندازه های مساوی برش دهید. این به خشک شدن یکنواخت غذا کمک می کند.
میوه ها را نازک برش دهید تا سریعتر خشک شود.  
در حین خشک شدن، سبد را تکان دهید یا هر 15 تا 20 دقیقه میوه ها را زیرورو کنید.  
مواد غذایی را در دمای 125 درجه یا سردتر در سرخ کن، خشک کنید.
با دقت به میوه نگاه کنید زیرا رطوبت، دما و ضخامت آن می تواند بر مدت زمان مصرف تاثیر بگذارد. زمان می تواند بین دسته ها متفاوت باشد.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha