02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

فناوری motion DD6 چیست

سارینا سلیمی 27 /آذر/ 1400
فناوری motion DD6 چیست

فناوری motion DD6 چیست ؟

یک فناوری شستشوی کاملاً جدید است که ال جی در بسیاری از ماشین های لباسشویی خود ادغام کرده تا راحتی مصرف کنندگان را به همراه داشته باشد. 


فناوری 6 حرکت (6 Motion DD) چیست ؟

Motion DD6 technology فناوری ای است که از موتور درایو مستقیم با استفاده از فناوری اینورتر (Inverter Direct Drive) استفاده می کند که ضمن به حداقل رساندن صرفه جویی در مصرف ، عملکرد ماشین لباسشویی را بهینه می کند ، میزان صرفه جویی تا 25٪ برق و 45٪ آب است. این فناوری سرعت چرخش و جهت چرخش درام را برای حرکات شستشوی انعطاف پذیر مانند شستن با دست کنترل می کند.


اصل کار فناوری 6 حرکت (6 حرکت DD)

فناوری 6 حرکت (6 حرکت DD) شامل 6 عملیات اصلی است ، آنها عبارتند از: Tumbling ، Scub ، Filtration ، Rolling ، Stepping ، Swing ،Turning  
در فناوری لباسشویی معمولی ، شما فقط یک حالت کلی برای پارچه ، شلوار جین ، پیراهن ، تی شرت ، پشم ، نمد یا حوله های نخی خواهید داشت ... و نتیجه آن پیچ خوردن است. لباس های پیچیده پس از شستشو ، پارچه آسیب دیده ، نخ خیاطی به سرعت ترکیده ، پاره شده و ترس از پنبه با گذشت زمان "ناپدید می شود"
6 حرکت مانند شستن دست تقریباً به طور کامل بر این معایب غلبه کرده اید. کاربران به راحتی یک برنامه شستشو را پیدا می کنند که مناسب هر نوع پارچه است ، ضمن اینکه باعث صرفه جویی در مصرف انرژی و آب می شود ، لباس ها محافظه کارتر ، گره خورده و به خصوص تمیزتر می شوند. و به ویژه ، مراحل شستن دست انسان (خرد کردن ، ضرب و شتم ، ...) را شبیه سازی می کند. ماشین لباسشویی های معمولی فقط 1 حرکت را در کل دوره شستشو انجام می دهند ، در حالی که 6 ماشین لباسشویی حرکتی 5-6 حرکت شستشو را در 1 چرخه انجام می دهند (بستگی به برنامه شستشو دارد).
ماشین لباسشویی ال‌جی فن‌آوری منحصر به فرد ۶Motion Direct Drive را به کار گرفته شده تا به حرکات دیگ دستگاه تنوع ببخشد. بدین ترتیب، دستگاه بر اساس برنامه شستشو، از یک یا چند حرکت مناسب در دیگ استفاده می‌کند. در نتیجه با وجود دور چرخش کنترل ‌شده و امکان چرخش دیگ در هر دو جهت راست و چپ، کارایی دستگاه به شکل قابل توجهی افزایش یافته تا در هر بار شستشو، نتیجه‌‌ای بی‌‌نقص بگیرید
ال‌جی با الهام از شستشوی دستی و استفاده از فن‌آوری اینورتر دایرکت درایو خود موفق به ابداع فناوری ۶ حرکت شستشو همانند شستشو با دست شده است. این ۶ مرحله شامل فیلتراسیون، پیچاندن، آبکشی پله‌ای، تاباندن، ساییدن و غلطاندن می‌باشد که نتیجه این الگو شستشو، صدمه کمتر به الیاف لباس و بهبود عملکرد ماشین لباسشویی می‌باشد.
شستشوی پله‌ای: در این حرکت لباس‌ها به بالاترین نقطه در داخل دیگ(درام) برده شده و سریعا به پایین انداخته می‌شوند. در این روش علاوه بر ارایه شستشویی قدرتمند از چروک شدن لباس‌ها نیز جلوگیری به عمل می‌آید.
شستشوی آبکشی: در این حرکت با توجه به چرخش با دور بسیار بالا، لباس‌ها به دور تا دور بدنه داخلی دیگ(درام) می‌چسبند، این امر موجب نفوذ بیشتر و بهتر آب به تمامی نقاط لباس می‌گردد.
شستشوی پیچشی: این روش برای شستشو بهتر با صدای کمتر می‌باشد.
غلطاندن: روش معمول چرخش دیگ(درام) که در تمام لباسشویی‌های متداول فقط از این روش استفاده می‌شود.
ساییدن: در این حرکت، درام با حرکت به چپ و راست در زیر لباس‌ها، باعث حل شدن کامل مواد شوینده و پاک کردن لکه‌ها از روی لباس‌ها می‌شود.
تاب دادن: این حرکت بسیار ملایم برای شبیه سازی حرکات شستشوی ملایم دستی، مخصوص لباس‌های ظریف و حساس می‌باشد.

در این سیستم از حرکت‌های دست انسان در هنگام شستشوی لباس به صورت سنتی الگو برداری شده است و این حرکت‌ها توسط چرخش‌های دیگ ماشین لباسشویی شبیه سازی می‌شوند تا شستشوی البسه به بهترین نحو ممکن صورت گیرد. همچنین باعث می‌گردد بتوانیم برای لباس‌های مختلف با الیاف متفاوت، حرکت مناسب را انتخاب و از بهترین عملکرد بهره‌مند شویم. این ویژگی مانع از باقی ماندن آثار پودر شستشو بر روی البسه در مقایسه با دیگر محصولات مشابه در بازار گشته و رنگ و شفافیت پارچه‌ها را حفظ می‌نماید.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha