02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

‏remove stains سیستم حذف لکه در لباس شویی چگونه عمل می کند

ثنا بهرامی 29 /آذر/ 1400
‏remove stains سیستم حذف لکه در لباس شویی چگونه عمل می کند

برنامه شستشوی ماشین لباسشویی ال جی:

قابل توجه: هنگام استفاده از هر لباس شویی نباید بیش از حد ظرفیت استاندارد آن را پر کرد، بلکه باید متناسب با وزن ماشین که از ۶ تا۱۰ کیلو می باشد، لباس ها را در آن قرار داد. باید مقداری مناسب پودر را در جا پودری ریخت و اگر مایل به چندین بار عمل شست وشو باشید باید قسمت های کوچک کشو پودر را پودر بریزید و همچنین مایع نرم کننده باید در قسمت مخصوص خود قرار گیرد. بعد ازاتمام این مراحل سپس باید دکمه پاور را فشرده تا دستگاه روشن شود.هنگامی که این مراحل کامل انجام شد درب قفل شده و در نهایت شروع به کار کردن خواهد کرد. حال با زدن دکمه power یا همان استارت لباسشویی را روشن می کنیم و با توجه به نوع لباسها، جنس آنها و میزان کثیفی لباسها برنامه شستشوی مناسب را انتخاب می کنیم. علاوه بر انتخاب برنامه، امکان افزودن تنظیمات اضافی همچون آبکشی اضافی، خشک کن و غیره برای سیکل شستشو وجود دارد، که برای اینکار باید معنی گزینه های ماشین لباسشویی وکارایی دکمه های لباسشویی ال جی را به خوبی بدانید. در نهایت با انتخاب دکمه Start یا شروع، فرآیند شستشو به صورت اتوماتیک آغاز می گردد و تنها پس از اتمام کامل سیکل شستشو، درب دستگاه را می توان باز نمود.

 

لکه های زرد روی لباس های سفید:

لکه های زرد روی لباس های سفید به دلیل تاثیر عرق بدن روی لباس می باشد. از بین بردن اثر عرق بدن یا هرگونه چرک و‌کثیفی دیگر درصورت استفاده از پودر شوینده ارزان قیمت به همراه آب سرد بسیار سخت می باشد. به یک لباس سفید نگاه کنید اگر گوشه ها و لبه هاسفید باشند اما وسط آن به دلیل عرق پوست بدن زرد شده باشد از یک پودر شستشوی چند منظوره به همراه آب داغ یا آب گرم استفاده کنید تا اثر عرق از بین برود. ممکن است نیاز باشد از یک مکمل شستشو برای سفید کردن و از بین بردن لکه از لباس استفاده کنید. لکه های زرد رنگ روی لباس سفید به دلیل استفاده خیلی زیاد از سفید کننده کلرین می باشد. ماده شوینده می‌تواند لباس های سفید را سفید تر کنند اگرچه استفاده از آن در یک حجم از لباس ها می تواند بافت لباس ها را از بین برده و حتی رنگ آن‌ها را به زردی متمایل کند. بسیاری از پارچه های نخ پنبه و یا دست بافت دارای یک لایه داخلی هستند که زرد رنگ بوده و استفاده از مایع سفید کننده به مقدار زیاد آن لایه را خراب خواهد کرد و اثر زردی آن روی لباس مشخص خواهد شد. و لکه های زرد روی لباس سفید به دلیل وجود زیاد آهن در آب شستشو می باشد.  آهن موجود در آب مصرفی بر روی لباس ها می نشینند و باعث زردی لباس شده و یا حتی رنگ آن را به قهوه ای نزدیک می کنند. شما باید از یک فیلتر آب برای حفظ رنگ سفید لباس ها استفاده کنید. در نهایت شایان ذکر است با این قابلیت در لباس شویی ال جی می توان به راحتی تمامی لکه هار را پاک کرد بدون هیچ آسیب دیدگی به پارچه آن را به تمیزی بعد از اتمام کار تحویل خواهد داد.

انواع برنامه شستشوی ماشین لباسشویی و آپشن remove stains و سایر گزینه های دیگر:

در این بخش  تمامی برنامه های شستشوی لباسشویی ال جی در جهت حذف هر گونه لکه به همراه مشخصات و تنظیمات آن ها رااشاره خواهیم کرد:

 

۱_برنامه شستشوی پنبه ای (Cotton):

جنس لباس مناسب: برای لباسهای رنگی سبک (پیراهن، لباس شب، پیژامه و…) و لباسهای کتان سفید نسبتا کثیف مانند لباس زیر دردمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۹۵ درجه)، در این برنامه شستشو به کمک حرکات متفاوت دیگ، عملکرد بهتری از لباسشویی دیده می شود. این گزینه پارچه هایی را که فقط در حد بو کثیف هستند را به خوبی از بین خواهد برد.

 

۲_برنامه شستشوی پنبه ای کم مصرف (Cotton Eco):

تقریباً مشابه با برنامه پنبه ای است که در برخی مدل ها cotton+ نامگذاری شده است – دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا۶۰ درجه) – با مصرف حداقل انرژی عملکرد شستشوی بهینه را ارائه میکند.

 

۳_برنامه شستشوی ضد چروک (Easy Care):

جنس لباس مناسب: پلی آمید، اکریلیک و پلی استر دمای مناسب برای آن ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) می باشد. این برنامه مناسب پیراهن های پرمصرف روزانه که نیازی به اتو ندارند مناسب است و همچنین هر‌گونه آلودگی را و کثیفی را از بین خواهد برد.

 

۴_برنامه شستشوی ترکیبی (Mix):

مناسب انواع لباس به جز لباس های خاص‌: جنس ابریشمی ظریف، لباس ورزشی، لباس های تیره، پشمی، پرده ها می باشد و دمای مناسب برای آن ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) است و برای شستشوی خودکار البسه گوناگون به طور همزمان.

 

۵_برنامه شستشوی لباس کودک (Baby Care):

این گزینه مناسب برای لباس بچه نسبتا کثیف دردمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۹۵ درجه) می باشد و حذف لکه های چربی و آبکشی بهتر برای اقلام بزرگ چون روکش لحاف، متکا و غیره.

 

۶_برنامه شستشوی ضد حساسیت (Skin Care):

مناسب برای جنس لباس هایی که مستقیما با پوست در تماس هستند مانند لباس زیر، حوله، دستمال، ملحفه، بالش و روکش متکا با دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) و همچنین حذف موثر مواد شوینده از روی لباس.

 

۷_برنامه شستشوی بهداشتی (Hygiene):

این گزینه مناسب است برای جنس لباس های پنبه ای، لباس زیر، روکش بالشت، روتختی در دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد وهمچین این برنامه البسه را در دمای بالا می شوید.

 

۸_برنامه شستشوی پر (Duvet):

این‌گزینه مناسب جنس مواردی همچنین داخل رختخواب (مثل پر، بالش، پتو و روکش مبلمان) کثیف، در دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) و این برنامه برای موارد بزرگی چون پتو، لحاف مناسب می باشد.

 

۹برنامه شستشوی لباس ورزشی (Sports Wear):

جنس لباس مناسب برای این برنامه مناسب لباسهای ورزشی و کفش کتانی است، در دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰درجه).

 

۱۰_ برنامه شستشوی ظریف (Delicate):

این برنامه با اسم gentle care هم نامگذاری شده است که مناسب برای جنس های ظریفی که به آسانی خراب می شوند. و همچین مناسب دمای ۳۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) و مناسب برای لباس های زیر، بلوز و لباس های ظریف.

 

۱۱_برنامه شستشوی پشمی (Wool):

این گزینه مناسب جنس لباسهای برای البسه پشمی قابل شستشو با ماشین لباسشویی در دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا۴۰ درجه) و در نهایت حتما از مواد شوینده مخصوص البسه پشمی قابل شستشو با ماشین استفاده کنید.

 

۱۲_برنامه شستشوی سریع ۳۰ دقیقه ای (Quick 30):

جنس لباس مناسب برای البسه رنگی که نسبتاً کثیف هستند. و دمای مناسب: ۳۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه) می باشد وهمچنین این برنامه شستشوی خودکار و سریعی برای میزان لباسهای کم و نسبتا کثیف ارائه می نماید.

 

۱۳_برنامه شستشوی شدید ۶۰ دقیقه ای (Intensive 60):

جنس لباس مناسب برای لباسهای پنبه ای و ترکیبی (برنامه ویژه ۶۰ دقیقه ای برای لباسهای معمولی) در دمای مناسب: ۶۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) می باشد و برای شستشوی خودکار و بهتر با حداقل مصرف انرژی این برنامه توصیه می شود.

 

۱۴_برنامه آبکشی+خشک کن (Rinse+Spin):

 برای البسه عادی قابل شستشو، و قابل استفاده برای لباسهایی که فقط به آبکشی نیاز دارند، یا افزودن آبکشی به البسه ای که برای آنها نرم کننده به کار رفته است.

 

۱۵_برنامه شستشوی مستقیم کم حجم (Direct Wear):

جنس مناسب لباسهای برای البسه مخلوط پنبه، لباس های پلی استر، بلوز و در دمای مناسب: ۲۰ درجه سانتی گراد مناسب می باشد. حداکثر ۳ یا ۴ تکه لباس، این برنامه به صورت سریع و در عرض ۸۰ دقیقه برای تعداد کمی لباس نسبتا کثیف، فرآیند شستشو و خشک کن را اجرا می کند.

 

۱۶_برنامه شستشوی لکه بری (Stain Care):

این گزینه مناسب جنس هایی از لباس است که برای لباسهایی با پارچه مخلوط پنبه و لباسهای ظریف. و دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (۳۰ درجه تا ۶۰ درجه) است این برنامه قابلیت پاک کردن لکه از جمله لکه نوشیدنی، قهوه، آبمیوه، خاک و غیره را دارد (دمای شستشو به تدریج و مرحله به مرحله زیاد شده تا لکه های مختلف را پاک نماید).

 

۱۷_برنامه شستشوی بیصدا (Silent Wash):

جنس مناسب لباس برای لباسهای پنبه ای ترکیبی، پلی استر ترکیبی، بلوز ایت. و دمای مناسب: ۴۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۶۰ درجه) – این برنامه با حداقل انرژی و ارتعاش و مصرف الکتریسیته برای استفاده در شب مناسب است.

 

۱۸_برنامه شستشوی البسه مشکی (Dark Wash):

جنس مناسب لباس برای البسه تیره رنگ پنبه ای یا ترکیبی. و دمای مناسب: ۲۰ درجه سانتیگراد (سرد تا ۴۰ درجه). این برنامه مانع از تغییر رنگ البسه می شود و برای لباسهایی که احتمال سفید شدن دارند مناسب است.

 

۱۹_برنامه دانلود شده (Download Cycle):

در صورتی که هیچ برنامه خاصی را دانلود نکرده باشید، این گزینه به صورت پیش فرض بر روی برنامه آبکشی+خشک کن(Rinse+Spin) قرار دارد. و هرگونه کثیفی را تمیز خواهد کرد.

 

۲۰_برنامه شستشوی موارد رختخواب (Bedding):

این برنامه برای شستشوی روتختی، ملافه، رولحافی و غیره مناسب است. توصیه می شود فقط یک نوع کالا و زیر ۲ کیلوگرم را با این برنامه بشورید تا بهترین نتیجه را بدست آورید.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:

Captcha