02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

بین جاروبرقی و جاروشارژی کدام را انتخاب کنم؟

ادیبه کریم پور 21 /مرداد/ 1402
بین جاروبرقی و جاروشارژی کدام را انتخاب کنم؟

جاروبرقی خوابیده بخرم یا جارو شارژی


هنگام خرید جاروبرقی باید به چند فاکتور توجه کرد. یکی از انتخاب های مهمی که باید انجام دهید این است که یک مدل شارژی یا سیمی بخرید. بنابراین، کدام گزینه بهتر است؟ جاروهای شارژی مزیت اصلی این است که بسیار قابل حمل تر از مدل های سیمی هستند. اگر خانه یا آپارتمان کوچکی دارید یا در فضاهای تنگ تمیز می کنید، جارو شارژی می تواند گزینه بسیار خوبی باشد. همچنین سبک ‌تر و راحت ‌تر از جاروبرقی ‌های سیمی می باشند. از طرفی جاروبرقی های سیمی مزایای دیگری نیز دارند. آن ها مکش قوی تری نسبت به مدل های بی سیم دارند. همچنین نیازی نیست نگران شارژ مجدد باتری باشید. بنابراین، کدام نوع جاروبرقی را باید انتخاب کنید؟ این به نیازها و ترجیحات شما بستگی دارد. قبل از تصمیم گیری نهایی، مطمئن شوید که تمام جوانب مثبت و منفی را بسنجید.


مزایا و معایب جاروهای سیمی و بی سیم


جارو شارژی و جاروبرقی هر دو مزایا و معایب خود را دارند که در زیر به آن ها اشاره شده است.


جاروبرقی های سیمی


نکات مثبت: جاروبرقی های سیمی قدرت ثابتی را ارائه می دهند و مدت تمیز کردن سریعتر را در فضاهای بزرگتر امکان پذیر می کنند. همچنین آن ها از باتری استفاده نمی کنند، بنابراین هیچ انتظاری برای شارژ شدن باتری وجود ندارد.


نکات منفی: در جایی که در حال تمیز کردن هستید، باید یک پریز برق در دسترس داشته باشید. در غیر این صورت، ممکن است نیاز به اضافه کردن کابل های جانبی داشته باشید. شما باید کابل برق را مدیریت کنید، که به راحتی روی رها شود تا هنگام تمیز کردن مبلمان را نپیچد و در هم نپیچد، که آزاردهنده است. حرکت شما محدود است (شما فقط می توانید تا جایی که کابل کشیده می شود حرکت کنید.


جارو شارژی


نکات مثبت: جاروهای شارژی بسیار متحرک هستند و می ‌توان آن ‌ها را فراتر از جایی که سیم کشیده می‌ شود استفاده کرد (مثلاً می‌ توانید داخل ماشین خود را به راحتی جارو بکشید). جاروهای شارژی نیازی به پیگیری سیم ندارند، بنابراین هیچ نگرانی در مورد اصابت سیم وجود ندارد. جاروهای شارژی معمولا سبک وزن هستند، بنابراین برای کارهای تمیز کردن سریع مفید هستند. همچنین می توانند خانه شما را به اندازه کافی تمیز کنند، مشروط بر اینکه خانه شما بزرگ نباشد. برخی از جاروهای شارژی می توانند تا 75 دقیقه کار کنند. برخی از جاروهای شارژی دارای یک ایستگاه شارژ هستند که می توانید آن را در مکانی مناسب، مانند کمد یا روی دیوار، دور از دسترس کودکان قرار دهید.


نکات منفی: به طور کلی، شارژ باتری در جارو شارژی ها زیاد دوام نمی ‌آورد و شارژ کامل آن زمان می ‌برد، بنابراین ممکن است نتوانند فضاهای بسیار بزرگ را به طور کامل تمیز کنند. 
در نهایت، این شما هستید که در هنگام تصمیم گیری کدام را خریداری کنید.در نظر بگیرید که برای چه کاری از جاروبرقی استفاده خواهید کرد. به این فکر کنید که چقدر خانه خود را جاروبرقی می‌ کشید، خانه شما چقدر بزرگ است، چه نوع سطوحی را باید تمیز کنید، و تجربه شما از جاروبرقی در گذشته چگونه بوده است.

نکاتی که قبل از خرید باید به آن توجه کنید؟


قبل از خرید، اندازه خانه و نوع کفی که باید تمیز کنید را در نظر بگیرید. این به شما کمک می کند تا تعیین کنید که آیا چه میزان از قدرت جاروبرقی به کار شما می آید. اگر خانه بزرگی دارید، فرش های متراکم دارید یا با حجم زیادی از موهای حیوانات خانگی سر و کار دارید، یک جاروبرقی سیمی ممکن است اهداف شما را بهتر انجام دهد. همچنین می توانید به این اطمینان داشته باشید که همیشه برای استفاده در دسترس است، زیرا نیازی به شارژ مجدد باتری ندارید. اگر فضای زندگی شما کوچک است و کفپوش شما خیلی پر پرز نیست، یک جارو شارژی باید به خوبی از عهده کار برآید.


چند بار جاروبرقی می کشید؟


در نظر بگیرید که احتمالاً چند بار از جاروبرقی استفاده می‌ کنید و معمولاً هر تمیز کردن چقدر طول می ‌کشد. تمیز کردن مکرر اما کوتاه، مانند تمیز کردن خراب کاری های بچه‌ ها در وعده ‌های غذایی، باید به راحتی با یک جارو شارژی قابل کنترل باشد. برداشتن یک مدل جارو شارژی نیز بسیار راحت ‌تر از بیرون آوردن جاروبرقی و وصل کردن آن خواهد بود. برای انجام نظافت های بزرگ و طولانی در یک خانه بزرگ یا تمیز کردن اماکن تجاری، جارو شارژی ممکن است انتخاب مناسبی نباشد زیرا در نهایت باتری آن تمام می شود. در این موارد، یک مدل سیمی که برق را حفظ می کند، ممکن است به شما خدمات بهتری بدهد.


چه چیزی برای تمیز کردن نیاز دارید؟


اگر به جاروبرقی خود نیاز دارید تا کارهای نظافتی تخصصی را انجام دهد، مانند تمیز کردن فرش‌ ها، کف‌ های سخت و اثاثه یا لوازم داخلی، مطمئن شوید که مدلی را با نازل هایی که این امکان را فراهم می ‌کنند، انتخاب کنید، چه مدل سیمی یا بی‌ سیم بهتر است این ویژگی را داشته باشند.


تحقیق کنید تا بهترین نوع مدل جاروبرقی را برای خود بیابید


جاروبرقی بخش مهمی از تمیز کاری خانه است و انتخاب وسیله ای که متناسب با نیازهای فردی شما باشد ضروری است. در حالی که هر دو جارو شارژی و جاروبرقی مزایای خاص خود را دارند، انجام تحقیقاتی برای یافتن مدل جاروبرقی که به بهترین وجه نیازهای فردی شما را برآورده می کند، مهم است. مدل‌ های سیم‌ دار یا جاروبرقی نسبت به نمونه‌ های بی‌ سیم خود قوی‌ تر و ماندگارتر هستند، با این حال، در صورت نیاز، سیم‌ های اضافی را با مشکل مواجه می ‌کنند. آن ها همچنین معمولاً برای چرخیدن در اطراف یک اتاق چالش برانگیزتر هستند. مدل ‌های بی ‌سیم یا جارو شارژی سبک ‌تر هستند و قابلیت حمل و نقل بیشتری را ارائه می‌ کنند، اما نسخه ‌های معمولی ممکن است با یک بار شارژ آنقدر انرژی نداشته باشند یا به مدت طولانی کار نکنند. نکته مهم این است که هیچ دو مدل جاروبرقی یکسان نیستند، بنابراین یک جارو شارژی ارزان ممکن است تقریباً 20 دقیقه زمان کار را به شما ارائه دهد و یک مدل گران ‌تر ممکن است بین 40 تا 75 دقیقه زمان اجرا را به شما ارائه دهد. 


علاوه بر این، برخی از برندها دارای قطعات و لوازم جانبی باکیفیتی هستند که به راحتی در دسترس هستند، در حالی که برخی دیگر ممکن است برای تعمیر یا اضافه کردن لوازم جانبی به آن ها کمی دشوار باشد. به عنوان مثال، ممکن است بخواهید یک باتری یا فیلتر اضافی برای جارو شارژی خود بخرید. یک مدل از فروشگاه ها ممکن است ارزان باشد، اما ممکن است هرگز نتوانید قطعات آن را تهیه کنید و از این رو، نمی توانید ظرفیت آن را برای تمیز کردن افزایش دهید. پیدا کردن لوازم جانبی مدل های معروف تر آسان تر هستند. بنابراین حتی اگر خانه بزرگی دارید، باز هم می ‌توانید جارو شارژی راحت و سبک را انتخاب کنید، زیرا می ‌توانید باتری و فیلتر اضافی خریداری کنید و بدانید که می‌ توانید برای مدت طولانی ‌تری تمیزکاری کنید. بنابراین نگاهی به انواع جاروبرقی بیندازید و به یاد داشته باشید که هر چه بیشتر هزینه کنید، احتمال اینکه یک جاروبرقی کارآمد با قطعات با کیفیت داشته باشید بیشتر می شود.


قبل از خرید حتما نظرات را بخوانید


وقتی نوبت به خرید جاروبرقی می رسد، خواندن نظرات مشتریان ایده عاقلانه ای است. برای خواندن آنچه که خریداران دیگر در مورد یک مدل جاروبرقی خاص گفته اند، وقت بگذارید تا بتوانید در مورد بهترین گزینه برای نیازهای خود تصمیمی آگاهانه بگیرید. بررسی ‌ها بینش‌ های منحصربه ‌فردی را در مورد کیفیت، دوام و طول عمر محصول ارائه می ‌دهند که به تنهایی در توضیحات فروشگاه یافت نمی ‌شوند. آن ها همچنین اغلب نحوه عملکرد محصولات خاص متفاوت از آنچه در ابتدا تبلیغ شده بود را توضیح می دهند. بنابراین، قبل از خرید جاروبرقی، رتبه بندی مشتریان از سایت را در نظر بگیرید.


نتیجه گیری


جاروبرقی بخشی ضروری برای حفظ یک خانه تمیز و پاکیزه است. وقتی می خواهید تصمیم بگیرید که جارو با سیم یا بی سیم برای شما مناسب است، عوامل مختلفی وجود دارد که باید در نظر بگیرید. به طور خلاصه: جاروهای شارژی اغلب سبک تر و قابل حمل تر از نمونه های سیمی خود هستند، با این حال، نیاز به شارژ مکرر دارند و ممکن است در وسط تمیز کردن، شارژشان تمام شود. جاروهای برقی نیازی به شارژ مکرر ندارند و از برق تغذیه می کنند، اما مشکلات خاص خود را دارند. آن ها حجیم تر هستند و در حین استفاده نیاز به پریز برق دارند. در نهایت، بهترین گزینه این است که سبک زندگی و نیازهای خود را در نظر بگیرید، ویژگی هایی مانند قدرت مکش یا ابزارهای اضافی را بررسی کنید و تصمیم بگیرید که کدام گزینه بهترین ارزش ممکن را برای شما فراهم می کند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha