02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

قهوه سازها چه ویژگی هایی دارند؟

ادیبه کریم پور 22 /مرداد/ 1402
قهوه سازها چه ویژگی هایی دارند؟

قهوه سازها چه ویژگی هایی دارند؟


قهوه یکی از پرطرفدارترین نوشیدنتی هایی است که در سراسر دنیا مصرف می شود. این نوشیدنی صبحگاهی ترجیحی برای بسیاری از افراد است و بسیاری از ما نمی ‌توانیم بدون آن روز خود را کاملاً شروع کنیم. قهوه ‌سازها در پیکربندی ‌های مختلفی تولید می ‌شوند، از مدل‌ های غیر برقی تا قهوه ‌ساز قطره‌ ای برقی، دستگاه‌ های فنجانی یا کپسولی که هر بار یک فنجان درست می‌ کنند، تا دستگاه‌ های اسپرسوساز در بازارهای جهانی موجود می باشد. قهوه سازها دارای قابلیت های ویژه ای هستند که می توانید با دلخواه خود، مدل مناسب را انتخاب کنید. 


ویژگی های مهم قهوه سازها


درجه حرارت: دوستداران قهوه می دانند که درجه حرارت برای دم کردن قهوه بسیار مهم است. به طور کلی بین 195 فارنهایت و 205 فارنهایت (هر چه نزدیکتر به 205 فارنهایت بهتر است). اگر به نقطه جوش بالاتر بروید، در نهایت قهوه خود را می سوزانید. اگر آب به اندازه کافی داغ نباشد، قهوه را از دانه های آسیاب شده به درستی استخراج نمی کند. با این حال، هنگامی که قهوه دم می شود، درجه حرارت کاملاً یک موضوع سلیقه ای است. بسیاری از قهوه سازها دارای یک گزینه حرارتی منحصر به فرد با سه تنظیم دارند که به مصرف کنندگان قهوه این امکان را می دهد که قهوه را منظم، گرم و فوق العاده گرم نگه دارند تا یک فنجان قهوه با دمای عالی داشته باشند.


سرعت: بسیاری از قهوه سازها از سرعت عمل بی نظیری بهره می برند تا کاربر بتواند به سرعت نوشیئنی خود را آماده کند. سرعت عمل در این دستگاه های به شما کمک می کند تا صبح ها در مدت زمان کمی قهوه ی خود را درست کنید. 


کنترل های آسان و مفید: گزینه های زیادی در قهوه سازها وجود دارد که می توان به اشاره کرد. با این حال، در واقع، این در مورد یافتن گزینه ‌هایی است که نیاز دارید بدون اینکه زیاده روی کنید. هرچه قهوه ساز پیچیده تر باشد، گران تر خواهد بود. تنظیمات کاربردی مانند: یک تایمر 24 ساعته شروع دم کردن تا بتوانید قهوه ساز را روز قبل تنظیم کنید. یک گزینه خود تمیز شونده برای کنترل تجمع کلسیم. تنظیم 1-4 فنجان برای مواقعی که نیازی به یک قوری پر قهوه ندارید. یک دکمه خاموش شدن خودکار تا بتوانید خانه را ترک کنید و نگران سوخت قهوه ی خود نباشید.


قدرت دم کردن: در حالی که این از نظر فنی یک کنترل است، اما قدرت دم کردن به شما اجازه می دهد تا شدت طعم قهوه و قهوه معمولی یا Bold را کنترل کنید. قدرت دم کردن در رنگ و بو و طعم قهوه ی به دست آماده تاثیر گذار است و هر چه قدرتمندتر باشد، طعم قهوه ی شما بهتر و قوی تر است.


فیلتر کردن: فیلتر کردن به چند دلیل مهم است. اول اینکه قهوه ای که می نوشیم بیشتر از آب تشکیل شده است. این بدان معنی است که خلوص آب بر کیفیت فنجان انتهایی تأثیر می گذارد. فیلتر آب به کاهش ناخالصی‌ های تغییر طعم که ممکن است در آب آشامیدنی شما باشد کمک می ‌کند. دومین فیلتر مهم فیلتر قهوه است. فیلترهای قهوه یکبار مصرف هزینه زیادی ندارند اما زمانی که مجبور به استفاده از فیلتر جدید برای هر نوشیدنی جدید قهوه هستید، هزینه آن افزایش می یابد. آنها همچنین می توانند شل باشند و اجازه دهند به قهوه شما نشت کند. آن ها همچنین تمایل دارند از عبور روغن دانه قهوه با ارزش جلوگیری کنند. فیلترهای با کیفیت به روغن‌ های ضروری قهوه اجازه می ‌دهند تا طعم بیشتری به آن ‌ها اضافه کنند.


در قهوه ساز به دنبال چه چیزی باشیم؟


هنگام خرید قهوه ساز باید موارد زیادی را در نظر گرفت، اما بیشتر تصمیمات باید با اولویت، هزینه و راحتی سروکار داشته باشند.


راحتی: آیا می ‌خواهید صبح‌ ها یک تجربه قهوه‌ سازی تقریباً بدون دردسر داشته باشید؟ یک قهوه ساز برقی قابل برنامه ریزی می تواند قهوه شما را هنگام بیدار شدن برای شما آماده کند. دستگاه ‌های الکتریکی نیمه اتوماتیک ممکن است نیاز به توجه بیشتری داشته باشند، اما همچنان با فشار دادن چند دکمه کار می‌ کنند. قهوه‌ سازهای دستی مانند دم‌ سازهای فرنچ پرس و قوری ‌های اسپرسو روی اجاق گاز همگی به توجه کامل شما برای رسیدن به آن فنجان عالی نیاز دارند. در حالی که دستگاه های اسپرسوساز برای خانواده هایی که همگی نوع متفاوتی از قهوه را ترجیح می دهند و نه در مقادیر زیاد، به خوبی کار می کنند.


نوع قهوه: در حالی که قهوه سازها و دستگاه های اسپرسوساز معمولاً دستگاه های جداگانه ای هستند، دستگاه های هیبریدی که هر دو نوع قهوه را دم می کنند نیز در دسترس هستند. داشتن دو دستگاه روی پیشخوان فضای زیادی را اشغال می کند، اما اگر عاشق قهوه و اسپرسو هستید و می خواهید هر کدام را عالی درست کنید، بهترین گزینه است. دستگاه های دوکاره فضای کمتری را اشغال می کنند و احتمالاً هزینه کمتری نسبت به خرید دو دستگاه جداگانه دارند. 


اندازه دم کرده: از یک فنجان گرفته تا یک قوری به اندازه یک خانواده، قهوه سازهایی وجود دارند که می توانند فقط به مقدار لازم دم کنند. برخی از دستگاه ها طیف نسبتاً گسترده ای از اندازه های دم را ارائه می دهند، در حالی که برخی دیگر به طیف بسیار محدودتری از گزینه ها محدود می شوند. قهوه سازهای تک فنجانی برای افرادی که به تنهایی زندگی می کنند یا جایی که هر فرد طعم یا سبک متفاوتی از قهوه را ترجیح می دهد عالی است. آن ها همچنین برای خانواده هایی که همه در زمان متفاوتی از خواب بیدار می شوند عالی هستند. قهوه سازهایی که مقادیر بیشتری درست می کنند برای افرادی که عاشق قهوه زیاد هستند و برای صبحانه های خانوادگی یا مهمانی های شام که در آن قهوه سرو می شود، عالی هستند. قهوه سازهای بزرگ معمولاً 10 تا 12 فنجان درست می کنند. برای مهمانی‌ های بزرگ، حتی می ‌توانید قهوه سازهایی با اندازه بسیار بزرگ پیدا کنید که می ‌توانند قهوه کافی برای مناسب های کوچک دم کنند.


زمان‌ بندی: اگر خانواده ‌تان در طول روز قهوه می ‌نوشند، ممکن است بخواهید قهوه ‌سازی‌ را انتخاب کنید که دارای یک صفحه حرارتی باشد که لوله ‌های قهوه را بدون توجه به زمان روز گرم نگه می ‌دارد. برای کسانی که فقط صبح قهوه می نوشند، یک قهوه ساز لیوانی با صفحه گرم کننده کافی است، اما برخی از افراد طعم سوختگی را دوست ندارند که گرم کننده ها در صورت ماندن بیش از حد طولانی در آنجا می توانند ایجاد کنند. برای خانواده‌ هایی که صبح ‌ها سریع از خانه بیرون می روند، یک دستگاه اسپرسوساز می‌ تواند یک فنجان سریع بدون نگرانی در صورت روشن گذاشتن دستگاه برای شما تهیه کند.


ابعاد و اندازی قهوه سازها: در حالی که اندازه یک دستگاه بر فنجان قهوه شما تأثیر نمی گذارد، اگر دستگاه در فضایی که برای آن در نظر گرفته شده جا نشود، می تواند باعث سردردهای زیادی شود. مطمئن شوید که به دقت اندازه گیری کرده و در صورت نیاز به باز کردن بالای دستگاه برای اضافه کردن آب و خاک، حساب کنید. برای دستگاه های تک سرو سایز لیوان خود را در نظر بگیرید. بسیاری از لیوان های بزرگتر زیر قهوه ساز قرار نمی گیرند.


گزینه های سفارشی دم کردن قهوه: ابتدایی ترین دستگاه ها عملاً هیچ گزینه ای به جز اضافه کردن بیشتر یا کمتر تفاله قهوه یا آب ندارند، در حالی که دستگاه های پیشرفته تر به شما امکان می دهند دمای آب، قدرت دم کردن و طیف گسترده ای از اندازه های دم را انتخاب کنید. دستگاه های اسپرسوساز و برخی از قهوه سازها گزینه هایی را برای تهیه شکلات داغ، چای و غیره ارائه می دهند. به طور کلی، دستگاه ‌های ساده ارزان ‌تر هستند و به احتمال زیاد استفاده از آنها آسان ‌تر است، زیرا نمی‌ توانید گزینه اشتباهی را انتخاب کنید.


ویژگی‌ های اضافی: برخی از دستگاه ها فراتر از گزینه های دم کردن هستند و شامل گزینه ‌هایی برای دم کردن برنامه‌ ریزی شده در یک زمان خاص، گرم نگه‌ داشتن یا خاموش شدن خودکار، یا یک صفحه حرارتی برای گرم نگه داشتن قهوه هستند. برخی از آن ها شامل هشدارهای صوتی هنگام دم کردن قهوه هستند، و بیشتر مدل های برقی دارای چراغ هایی هستند که نشان دهنده روشن بودن دستگاه دم کردن یا اتمام قهوه است. قهوه ‌سازهای آسیاب ‌کننده برای کسانی که نمی‌ خواهند از دستگاه جداگانه ‌ای برای دانه ‌های خود استفاده کنند، راحتی ایجاد می ‌کنند. دستگاه ‌های رده بالاتر ممکن است دارای ویژگی ‌هایی مانند سیستم تولید کف شیر و اعلان ‌هایی در زمان نیاز به تمیز کردن دستگاه باشند. دستگاه‌ های اسپرسوساز و قهوه‌سازهای هیبریدی و برخی از قهوه سازها ، بیشترین گزینه‌ ها را ارائه می ‌دهند.

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha