02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

تفاوت جاروبرقی ایستاده با جاروشارژی چیست؟

ادیبه کریم پور 23 /مرداد/ 1402
تفاوت جاروبرقی ایستاده با جاروشارژی چیست؟

تفاوت جاروبرقی ایستاده با جاروشارژی چیست؟


جاروها یکی از مهمترین وسیله های خانگی است که در تمیز کاری نقش مهمی را ایفا می کنند. از جاروبرقی های روباتی گرفته تا مدل های جاروبرقی دستی و خوابیده در بازار موجود می باشد. با این حال، اگر به دنبال جاروبرقی ایستاده هستید، باید به این سوال پاسخ دهید که آیا باید جارو برقی ایستاده بخرید یا جارو شارژی؟


جارو شارژی و جاروبرقی ایستاده چه تفاوتی با هم دارند؟


جاروهای شارژی تمیز کردن سطوح مختلف را آسان تر می کند. جاروهای شارژی، همانطور که از نامشان پیداست، به جای وصل شدن به پریز برق، برای تامین انرژی به باتری متکی هستند. به طور معمول، آن ها از طریق یک داک یا سیستم پلاگین شارژ می شوند. بسیاری از آن ها دارای نازل های مخصوص و مارپیچی هستند و همچنین سری های دیگر مانند سری باریک و برس گرد و غبار، و برخی حتی موارد بیشتری نیز دارند. مدل های اولی جاروهای شارژی ابزارهای تمیزکننده مکملی بودند که قرار نبود جایگزین جاروبرقی ایستاده ی سیمی شوند، اما از آن زمان تا کنون پیشرفت های زیادی داشته اند. بهترین جاروهای شارژی قدرت تمیز کنندگی فوق العاده ای دارند که می توانند با مدل های سیمی رقابت کند. اگر بخواهید هزینه ی بیشتری برای خرید جاروشارژی بپردازید، معمولاً ویژگی های بیشتری دریافت خواهید کرد. به عنوان مثال، جاروهای شارژی سطح بالاتر بیشتر از موتورهای دیجیتال استفاده می کنند، که مکش بیشتری را تمیز می کنند و عمر باتری بهتری دارند. همچنین نازل های تمیز کردن تخصصی تری مانند مثلثی که تمام کثیفی های کف شما را جمع می کند.


چرا باید جارو شارژی بخرید؟


جاروهای شارژی اغلب با سری های بیشتری نسبت به مدل های دیگر عرضه می شوند. اگر فردی هستید که ماشین و خانه خود را به یک اندازه تمیز می کنید، پس باید به فکر خرید جارو شارژی باشید. اکثر جاروهای شارژی می توانند به یک جاروی دستی تبدیل شوند و حتی با اتصالات تخصصی برای تمیز کردن اثاثه یا لوازم داخلی همراه باشند. از آنجایی که جاروهای شارژی با باتری کار می کنند، بسیار قابل حمل هستند و نیازی به قرار گرفتن در نزدیکی منبع برق ندارند، بنابراین آن ها را راهی ایده آل برای تمیز کردن صندلی های ماشین و محیط هایی است که پر از موهای حیوانات خانگی می باشند. علاوه بر این، اگر در خانه های آپارتمانی یا چند طبقه زندگی می کنید، ممکن است بخواهید یک جارو شارژی را به دعلت سبک بودن خریداری کنید. همچنین اگر فضای نگهداری محدودی برای جارو دارید، جاروشارژی می تواند گزینه ی مناسبی برای شما باشد. زیرا جاروهای شارژی فضای کمتری را نسبت به جاروهای سیمی اشغال می کنند. جاروهای بی ‌سیم سطح بالاتر دارای فضای نگهداری یکپارچه برای نازل و باتری‌ ها هستند. اگر نمی‌خواهید (یا نمی ‌توانید) جاروبرقی سنگین را در اطراف جارو برقی بکشید، وکیوم‌ های شارژی نیز عالی هستند. اگر قادر به بلند کردن جاروهای سنگین به دلیل کمر درد و... نیستید، می توانید جاروهای شارژی را خریداری کنید زیرا بسیار سبک هستند.


چرا باید جارو برقی ایستاده بخرید؟


در حالی که جاروهای شارژی امروزی بسیار بهتر از مدل های قبلی هستند، حتی بهترین آن ها نیز دارای محدودیت هایی هستند که مدل های سیمی ممکن است این محدودیت ها را نداشته باشند.برای مثال مدت زمان کارکرد یک جارو شارژی با عمر باتری تعیین می شود که بر نحوه استفاده شما از جارو تأثیر می گذارد. با حداکثر توان، بهترین مدل ها نمی توانند بیشتر از 30 دقیقه کار کنند. اما با جاروبرقی ایستاده، می توانید زمان زیادی را صرف جارو کردن خانه ی خود باشید. اگر خانه بزرگی دارید که تمیز کردن آن زمان زیادی طول می کشد، ممکن است بخواهید مدل سیمی را خریداری کنید. در حالی که ظرفیت گرد و غبار برای جاروهای شارژی می تواند متفاوت باشد، معمولاً آن ها به اندازه مدل های سیمی کثیفی را در خود نگه نمی دارند. استفاده از جارو شارژی می تواند به معنای تعداد دفات بیشتر تخلیه ی سطل زباله باشد تا کیسه ی گرد و غبار را در حین تمیز کردن خالی کنید. نوع کفپوش شما عامل دیگری است که می تواند جاروبرقی ایستاده را بهتر جلوه دهد. جاروشارژی ها می توانند بسیاری از سطح ها را تمیز کنند. اما سری برس غلتکی قدرتمند یک جاروبرقی ایستاده سیم دار خوب، کار تمیز کردن فرش را بهتر انجام می دهد. اگر خانه بزرگ ‌تری دارید یا باید فرش‌ های فوق ‌العاده مخملی یا پر پرز را تمیز کنید، یک جاروبرقی سیمی ایستاده گزینه ی ایده آل تری برای شما می باشد.

قدرت مکش


جاروبرقی های ایستاده: جاروهای سیمی به برق پریز وصل می شوند، بنابراین به طور کلی (اما نه همیشه) قدرت مکش قوی تری دارند و نتایج بهتری به خصوص روی فرش ها به شما می دهند. به همین دلیل، جاروهای سیمی برای خانه های بزرگتر با تعداد زیادی فرش، حیوانات خانگی و بچه ها بهترین هستند. 


جارو شارژی: و اما در جاروهای شارژی باتری قدرت مکش را ایجاد می کند، بنابراین برخی از جاروهای بی سیم با شروع به اتمام شدن باتری، مکش خود را از دست می دهند. جاروهای شارژی با باتری لیتیومی عمر طولانی تری دارند و قدرت مکش ثابتی را ارائه می دهند، اما تنها بهترین جاروهای بی سیم می توانند به خوبی جارو برقی را اجرا کنند. اگر می خواهید یک جارو شارژی قوی داشته باشید، به سراغ دستگاهی با باتری لیتیومی با ولتاژ بالا و فناوری نوآورانه موتور بروید. این مکش قوی‌ تری نسبت به جاروهایی دارد که با موتور و باتری کم ‌تر هستند و قدرت مکش یکسانی تا زمانی که باتری دوام می ‌آورد. 


انعطاف پذیری


جاروبرقی های ایستاده: جاروهای سیمی سنگین تر هستند و باید به برق وصل شوند، بنابراین کمی نامناسب ‌تر برای افرادی هستند که از کمر درد رنج می برند، هستند. شما باید کابل را از راه دور نگه دارید و هنگام تغییر اتاق به نقاط برق مختلف وصل کنید. بیرون کشیدن یک جارو برقی بزرگ برای تمیز کردن ماشین نیز می تواند مانند یک کار دشوار باشد.


جاروهای شارژی: جارو شارژی بسیار سبک است و فقط حدود 3 کیلوگرم وزن دارند و آزادی کامل بدون کابل را به شما می دهد، بنابراین جارو کشیدن ماشین، مبلمان، پله ها، گوشه ها، کابینت ها و خرده ریزه ها آسان است. برخی از جاروهای شارژی برای تمیز کردن سریع به یک جاروی دستی تبدیل می شوند و اگر بچه یا حیوان خانگی دارید عالی است.


عمر باتری


جاروبرقی ایستاده: هنگامی که یک جارو برقی دارید، لازم نیست نگران عمر باتری باشید و می توانید تا زمانی که دوست دارید جارو برقی بکشید. این باعث می‌ شود که برای خانه ‌هایی که جاروبرقی زمان می ‌برند عالی باشند، زیرا قبل از اتمام جاروبرقی خطر تمام شدن باتری را ندارید.


جاروشارژی: جاروهای شارژی عمر باتری محدودی دارند (معمولاً 7-40 دقیقه) و نیاز به شارژ مجدد (2-16 ساعت) دارند. یک باتری لیتیوم یونی با ولتاژ بالا نسبت به جارو شارژی کم قدرت و ولتاژ پایین ‌تر زمان کار طولانی ‌تری به شما می ‌دهد، بنابراین مجبور نیستید باتری را به اندازه کافی متوقف کرده و شارژ کنید، و جاروهای سطح بالاتر معمولاً سریع ‌تر شارژ می‌ شوند، بنابراین آنچه را که می ‌پردازید دریافت می ‌کنید. برخی از جاروها دارای قابلیت توربو هستند که حالت ‌های توربو روی فرش ‌ها بهترین عملکرد را دارند، اما باتری را سریع ‌تر مصرف می ‌کند.


ظرفیت گرد و غبار


جاروبرقی ایستاده: جاروبرقی های ایستاده، گرد و غبار بسیار بیشتری نسبت به جاروهای شارژی در خود نگه می دارند و نیازی به تخلیه زیاد ندارند، بنابراین افراد مبتلا به آلرژی کمتر در هنگام تخلیه در معرض گرد و غبار قرار می گیرند. کسانی که آلرژی یا آسم دارند نیز می توانند از جاروبرقی که دارای فیلتر HEPA است بهره مند شوند.


جاروشارژی: جاروهای شارژی ظرفیت کمی در حدود 0.6 لیتر دارند (در مقایسه با اکثر جاروهای سیمی که حدود 2-3 لیتر دارند) بنابراین برای جلوگیری از انسداد که می تواند بر عملکرد تمیز کردن جارو شارژی تأثیر بگذارد، باید تخلیه شوند و فیلترها بیشتر تمیز شوند.


نتیجه گیری


اینکه جارو شارژی یا جارو برقی برای شما بهتر است، واقعاً به خانه شما بستگی دارد. اندازه آن چقدر است، چقدر فرش دارد، و آیا بچه یا حیوانات خانگی دارید. برای خانه ‌های کوچک ‌تر با فرش کمتر، جارو شارژی ممکن است بهترین باشد، و برای خانه‌ های بزرگ‌ تر با تعداد زیادی فرش، بچه‌ ها یا حیوانات خانگی، جارو برقی احتمالاً انتخاب بهتری است. بسیاری از مردم هردوی جارو ها را خریداری می کنند تا از جاروبرقی ایستاده برای تمیز کردن کل خانه استفاده کنند و یک جارو شارژی کوچک برای خرده ‌ریزه ‌ها، موهای حیوانات خانگی، پله ‌ها، مبلمان، ماشین و... بهره ببرند.
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha