02128429884 ارتباط با مشتریان 09201498949 واتساپ
۰

راهنمای استفاده از آون توسترهای خانگی

مائده شریفی 7 /اسفند/ 1401
راهنمای استفاده از آون توسترهای خانگی

راهنمای استفاده از آون توسترهای خانگی

آون توسترهای خانگی در لیست لوازم خانگی کاربردی قرار می گیرند که توانایی ارائه چندین کار مختلف را دارند و می توانند جایگزین دستگاه های مختلف شوند. این محصول در مدل ها متنوع توسط برندهای لوازم خانگی تولید می شوند و با توجه به ابعاد و اندازه، ظرفیت و چند کاره بودن هر فردی می تواند محصول مورد نیاز خود را تهیه کند. (برای دیدن مدل های مختلف آون توستر می توانید محصولات متنوع را در سایت ما (اُولان کالا) بررسی کنید و مدل مورد نیاز خود را جهت خرید پیدا کنید.) یک آون توستر خانگی می تواند کارایی فر، مایکرو فر و مایکروویو و محصولات مشابه را ارائه دهد و برنامه های پخت مختلف را برای شما اجرایی کند و این امر در حالتی انجام می شود که می توانید از سالم بودن غذای خود مطمئن باشید. به طور کلی آون توستر یک محصول چند منظوره است و به صورت همزمان می تواند انواع کارهای کباب کردن، برشته کردن، کاراملی کردن و مغز پخت کردن مواد غذایی را انجام دهد. برای استفاده از آون توسترها و بهره بردن از برنامه های مختلف آن ها باید چند نکته مهم را رعایت کنید تا بتوانید از کارایی و کارکرد این محصول بهره مند شوید، به همین دلیل در این مقاله ما قصد داریم به طور کامل و جامع راهنمای استفاده از آون توسترها را بیان کنیم تا بتوانید از این محصول استفاده درست و مناسب را بدون دردسر داشته باشید.

آون توستر چگونه کار می کند؟

به طور کلی آون توستر یک محصول برقی است که دارای سیستم گرمایشی می باشد و در پخت و پز مواد غذایی به شما کمک می کند. این محصول معمولا بدنه ای از جنس استیل ضد زنگ و فولاد ضد زنگ دارد که مقاومت مناسبی دارند و رسانای خوبی برای گرما و حرارت هستند. در بخش های مختلف بالا و پایین آون توسترها المنت های حرارتی قرار دارند که گرما و حرارت را در دستگاه پخش می کنند و امکان پخت کامل را به وجود می اورند، همچنین در بخش های داخلی برخی از این دستگاه ها فن های کانوکشن دار طراحی شده است که گرمای به وجود امده در آون توستر را به طور کامل درون دستگاه پخش می کنند و امکان پخت یکدست و یکنواخت را به وجود می آورند. همچنین این محصول در مصرف انرژی صرفه جویی می کند و نسبت به دستگاه هایی همچون فرها انرژی کمتری مصرف می کنند.

نکات مهم و کلیدی هنگام استفاده از آون توستر

_ قبل از هر چیز به طور کامل بسته بندی دستگاه را باز کنید و برچسب ها و کاغذهای غیر ضروری را از آن جدا کنید تا بعدا به دلیل حرارت دستگاه دچار مشکل نشوید.
_ اگر اولین بار است از دستگاه استفاده می کنید برای از بین بردن بوی بد محفظه آن آون توستر را به مدت 15 الی 30 دقیقه با در باز روشن کنید تا بوی بد داخل محفظه به طور کامل از بین برود.

_ آون توسترهای خانگی تنها برای درست کردن و پختن مواد غذایی کاربرد دارند به همین دلیل نباید در هیچ زمینه دیگری از آن ها استفاده کرد و مواد دیگر را درون آن ها گرم کرد.
_ اگر آون توستر شما به صورت توکار نصب نمی شود حتما آن را تا فاصله 10 سانتی متری از دیوار و سایر وسایل دیگر قرار دهید و سیم دستگاه را با فاصله از بدنه به پریز متصل کنید زیرا هنگام گرم شدن آون توستر امکان خوردگی و آسیب دیدن سیم وجود دارد.
_ جنس بدنه آون توسترها معمولا رسانا گرما هستند به همین دلیل هنگام کار کردن و روشن بودن دستگاه بدنه آن داغ می شود و باید از لمس آن خودداری کنید، زیرا موجب سوختگی و ملتهب شدن پوست می شود. درب شیشه ای دستگاه نیز تا حدی داغ می شود و نباید بدون دستکش یا پارچه به آن دست زد، بنابراین بهتر است آون توستر خود را در جایی قرار دهید که کودک شما به آن دسترسی نداشته باشد.
_ دستگاه های آون توستر معمولا پایه های ضد لغزش دارند اما به دلیل شکل و ابعاد و وزنی که دارند باید آن ها را در یک سطح صاف و هموار که از محکم بودن آن اطمینان دارید قرار دهید. این امر موجب می شود هنگام استفاده به راحتی از آشپزخانه خارج شوید و نگران نباشید.
_ وقتی که از آون توستر استفاده می کنید و دستگاه روشن است از قرار دادن پوشش های پارچه ای و پلاستیکی بر روی آن خودداری کنید و هیچ وسیله جانبی را روی دستگاه قرار ندهید، این کار ممکن است خطرات احتمالی را برای کاربر به دنبال داشته باشد.

_ بهتر است قبل از استفاده از قطعه های آون توستر به تمیزی استفاده کنید و پس از استفاده هم همه قطعه ها را تمیز کنید البته قمسمت های بیرونی و بدنه را تنها با استفاده از یک دستمال مرطوب تمیز کنید کافی است. اما قبل از تمیز کردن قسمت بدنه توستر مطمئن شوید که به جریان برقی متصل نباید زیرا مرطوب بودن دستمال می تواند خطر برق گرفتگی ایجاد کند.
_ هنگامی که بعد از پخت درب دستگاه را باز کردید بر روی آن فشار اضافی ایجاد نکنید و وزن ظرف پخت را روی آن قرار ندهید، زیرا می تواند موجب شکسته شدن درب و شیشه ی آن شود.
_ پس از استفاده از آون توستر تا قبل از خنک شدن دستگاه به آن دست نزنید و آن را جابه جا نکنید. همچنین تا وقتی که دستگاه به طور کامل سرد نشده آن را تمیز نکنید.
_ جایی که آون توستر را در آن قرار می دهید نباید نزدیک اجاق گاز باشد همچنین باید مطمئن شوید که سطح قرار داده شده کاملا خشک و بدون رطوبت است تا از آسیب های احتمالی جلوگیری کنید.
_ در طول پروسه پخت و هنگامی که آون توستر کار می کند و شیشه داغ است از برخورد قطرات آب با آن پرهیز کنید و سعی کنید که روی شیشه آب ریخته نشود.

_ داخل بیشتر آون توسترها یک سینی جهت استفاده آسان تر دورن این دستگاه ها وجود دارد، این سینی ها معمولا دارای جنس نچسب هستند و به راحتی می توانید مواد غدایی را داخل آن ها آماده کنید. با گذشت زمان و در صورت استفاده از اشیا نامناسب بر روی سینی، بخش خارجی آن دچار خراشیدگی می شود و روکش نچسب آن به صورت تکه تکه از سینی جدا می شود. در این حالت دیگر نباید از سینی دستگاه استفاده کنید زیرا می تواند موجب ایجاد بیماری برای انسان شود و بهتر است که سینی را با یک سینی جدید جایگزین کنید.
_ آون توسترها معمولا کاربری ساده ای دارند و بیشتر افراد می توانند از آن ها استفاده کنند، اما استفاده از آون برای کودکان، افراد دارای ناتوانی حرکتی و افراد که کم توانی ذهنی دارند توصیه نمی شود. این دستگاه به دلیسل سیتم گرمایشی و برقی که دارد ممکن است به این افراد صدمه بزند.
_ آون توسترها دستگاه هایی هستند که انواع چربی غذاها را به خود جذب می کند و در سطح دستگاه پخش می شوند به همین دلیل نظافت و تمیز نگه داشتن این محصول یک امر ضروری است. بهتر است پس از هر بار استفاده دستگاه را تمیز کنید و از اشیا جانبی تیز برای اینکار استفاده نکنید. می توانید محفظه دستگاه را با استفاده از یک پارچه که به مایع تمیز کننده آغسته شده تمیز کنید و قسمت های بیرونی را با یک دستمال مرطوب پاک کنید. اینکار طول عمر دستگاه آون توستر را افزایش می دهد و بر روی کارکرد و کارایی آن تاثیر مستقیم می گذارد. 

آون توستر یک محصول مناسب خانگی است که می تواند نقش مهمی را در آشپزخانه شما ایفا کند و جهت درست کردن غذاهای مختلف از کارکرد آن استفاده کنید. این محصول نسبت به کارایی که دارد قیمت مناسب و عمر طولانی دارد به همین دلیل خرید آن کاملا یک انتخاب درست و بهینه می باشد. آون توسترها دستگاه هایی با کاربری ساده هستند بنابراین اغلب افرا در سنین مختلف می توانند از این دستگاه بدون مشکل استفاده کنند و از کاربردهای آن بهره مند شوند. در کنار همه این موارد این محصول نظافت ساده ای نیز دارد و تنها با استفاده از یک دستمال مرطوب می توانید آن را تمیز کنید. در نتیجه با استفاده و نگه داری درست می توانید مدت زمان طولانی از آون توستر خود بدون بروز مشکل کار کنید و با مطالعه دفترچه راهنما در مرحله اول می توانید از همه برنامه ها و قابلیت های آن استفاده کنید. 
 

نظرات و نقد و بررسی کاربران

برای این مطلب نظری ثبت نشده است

شما نیز خود را بیان کنید

نظر شما پس از تایید نمایش داده می شود

ارسال نظر
نام و نام خانوادگی:
Email:
نظر:
Captcha